Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

508 Araç sorunları ve Satış sonrası

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 508 (2011-2018)
Forum Tanımlaması: Peugeot 508 'in 2011'de üretimine başlanmış 2018 sonrasında yeni versiyonu çıkmıştır.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=43588
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 17:38
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 508 Araç sorunları ve Satış sonrası
Mesajı Yazan: reccardy
Konu: 508 Araç sorunları ve Satış sonrası
Mesaj Tarihi: 08 Ocak 2017 Saat 11:37
Ağustos 2016 da 508 eat6 otomatik dizel araç aldım, aslında ilk zamanlar araçtan çok da memnundum. Ancak belli bir zaman sonra multimedya sisteminde aşırı ısınma hatası ve bu hata sonrası ses seviyesi 15. Levelden yukarı çıkmayacak şekilde sınırlıyor. Dış sıcaklık düşük klima kapalı yani kullanıcı ile ilgili bir etken yok. Bu tür durumla karşılaşan var mı? 2- araç devir saati ve hız göstergesi plastik kalitesi sanırım kötü çıt çıt sesler geliyor. Sizlerde de aynı mı? 3- Benim araç anahtarsız özellik taşıyor, kapılar eli algılıyor açılıyor ama yağmurlu, kirli, karlı ve soğuk havalarda çalışmıyor, sizlerinde aynı mı? Bu arızalara servis hala çözüm bulamadı, müşteri hizmetleri merkezden hala yanıt bekliyorum. Keşke passat alsaydım, çok pişmanım

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 09 Ocak 2017 Saat 10:18
öncelikle hoşgeldiniz.
1- multimedia sisteminde bence arıza var hocam değişmesi gerekiyor servise baskı yapın müşteri merkezini arayın bu arıza nedeniyle kaç kere servise gittiniz. bu arada 2- devir saatinden ses olayını ilk defa sizden duydum hocam bence üretim hatasından kaynaklı bir durum olabilir. bu problem 2012-2015 passat grubunda daha yaygın 2016 üretimlerinde sanırım giderdiler. 
3-bence sistemde arıza var hocam sensörlerde yada beyinde sıkıntı var servis bence sizi oyalıyor. bu arızaları hepsini gidermek zorundalar. Ya hepsini sıfır parçala ile değiştirip test etmeleri gerekiyor. 

Ankarada olsaydınız fatih peugeot tavsiye ederdim yetkili servis olarak. durumla ilgili bizleri bilgilendirirseniz seviniriz. iyi forumlar

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 09 Ocak 2017 Saat 23:35
İlginize teşekkür ederim
1- aracı aldığımdan beri var uzun yolda yapıyor, yani 50-100 km lik mesafelerde yapmıyor, 150-200 km nin ardından veriyor bu alarmı, bende sürekli uzun yol yaptığım için bende hep yapıyor, birçok kişi yaşamayabilir.
2- devir saati çıt çıt sesi gevşek bir civata gibi, plastik bir parça sıkıştırınca düzeliyor ama sıfır bir arac için normal değil sanırım
3-kapı sensörü işi tam bir acemilik, bali bir düğme koysaylardı, sensör görmediği zamanlar komik bir durum oluyor, yada kapıya belli bir mesafede otomatik algılasaydı. Çin işi misali olmuş.
4- bu araç kesinlikle ve kesinlikle bu paraları hak etmez, ben ticaret odası kampanyası ile iskontalı aldım yoksa liste fiyatını bu araca vermem
5- satış sonrası olay tamamen fiyasko, hala genel müdürlük arayacak ve çözüm bulacak( bugün aradım biz hala sizi arayacağız diyorlar) Bi Mahperi hanım var hala var çözüm yok :))

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 10 Ocak 2017 Saat 09:45
rica ederim hocam önemli olan bu tip konular hakkında bir birimize yarcımdı olabilmek. 

1-uzun yol bile olsa bu tip hataları kesinlikle olmaması gerekir dediğim gibi milti media sistemi arızalı kesinlikle değişmesi gerekiyor. 
2-devir saatti göstergesin tırnakları tam oturmamış üretim kaynaklı bir sıkıntı bence servisin bunu basit bir işlemle düzeltmesi lazım. (yada değişim yapması lazım)
3-dediğim gibi hocam üretimden kaynaklı bir problem şimdiye kadar hiç bir 508 den bu şikayeti duymadım. değişim ile düzleceğini düşünüyorum. 
4-evet günümüzde bana kalırsa hiç bir araca liste fiyatını ben şahsen vermen en kötü orta segment  donanımlı bir opel astra - peugeot 308- renault megan - ford focus olmuş 100.000 tl üzeri ne diyelim ama şunu söyleyeyim günümüzde bir çok otomobil firması bir birlerinin teknolojilerini aynen kullanıyorlar. wv grubu dan  tutun bir çok firma araçları dört dörtlük deil araba işide tamamen şans 
5-evet malesef satış sonrası yetkili servis ler hepsi için geçerli (diğer firmalar içinde) doğru dürüst işlem yapmıyorlar malesef. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 12 Ocak 2017 Saat 16:33
Araç aslında kötü bir araç değil, kış performansı iyi, malzeme kalitesi bir volkswagen gibi değil tabiki ama önemli olan husus satış sonrası, bir problem var ama çözüm mercii yok, servis genel merkeze topu atıyor, genel merkez fransadan haber bekliyoruz diyor, ne fransaymış be, komik durumlar, ben hergün arıyorum döneceğiz diyorlar ama dönen yok, yönetimsel eksiklikler mevcut. Memur bir zihniyet ile çalışılıyor hissi veriyor.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net