Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

10 YILDIR PEJO 206 KULLANIYORUM.. TÜN SORUN VE PRO

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=42824
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 01:40
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 10 YILDIR PEJO 206 KULLANIYORUM.. TÜN SORUN VE PRO
Mesajı Yazan: SD197
Konu: 10 YILDIR PEJO 206 KULLANIYORUM.. TÜN SORUN VE PRO
Mesaj Tarihi: 25 Ağustos 2016 Saat 23:01
10 YILDIR 206 HER MODELİNİ KULLANDIM. SORUNLARINIZ VAR İSE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2016 Saat 09:31
öncelikle hoşgeldiniz. şimdiden bilgi paylarınız için teşekkür ederiz. bu arada forum kuralları gereği büyük harf kullanmazsanız memnun oluruz. iyi forumlar.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2016 Saat 10:10
hoşgeldin

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesajı Yazan: Gokcesel
Mesaj Tarihi: 26 Ağustos 2016 Saat 21:55
Hoş geldiniz

Mesajı Yazan: ziya alp
Mesaj Tarihi: 15 Eylül 2016 Saat 12:42
arabadan sureklı arkadan tak tak ses gelıyo alt takım yapıldı yenı bıda yapıyo bu nedenden dolayı arabayı satıcaz bunun komple bı cozumu yokmudur 5 ayda bır alt takım yaptırmaktan bıktık ! :)

Mesajı Yazan: Silverballer21
Mesaj Tarihi: 15 Eylül 2016 Saat 14:41
Yardımcı olursan çok sevinirim merkezi kilit adında bi konu açmıştım burda kısaca belirteyim kumandadan sinyal alıyor ama ne açma nede kapama yapıyor heryerni kontrol ettim bi sorun yok gibi yani kablolar motoru soketleri falan manuel olarak kilitliyorum ama kumandadan kilitlenmiyor basınca parklar yanıyor yani kilitlendi veya açıldı die

Mesajı Yazan: 06_NAC06
Mesaj Tarihi: 09 Ekim 2016 Saat 19:28
Orjinalini yazan: ziya alp ziya alp Yazdı:

arabadan sureklı arkadan tak tak ses gelıyo alt takım yapıldı yenı bıda yapıyo bu nedenden dolayı arabayı satıcaz bunun komple bı cozumu yokmudur 5 ayda bır alt takım yaptırmaktan bıktık ! :)

TORSİYONLARINA BAKILDIMI GENELDE ONLARDAN ARIZA VERIO AYNI PROBLEM BENDEDE VAR AMA 500 600 CIVARINI BULDUGU İÇİN YAPTRMIYORUM.

-------------
A.Ç.S

Mesajı Yazan: hzr206
Mesaj Tarihi: 09 Ekim 2016 Saat 22:29
 Arkadaşlar merhaba arabam peugeot 206 1.4 hdi 2003 model.Arabamı daha yeni almış bulunmaktayım fakat aracımı aldıktan 2 gün sonra yolda giderken bir anda direksiyonu kilitledi, motor durdu ve motor ikaz lambası yandı.El freniyle durmak zorunda kaldım kenara çekip çalıştırdığımda lamba yanıyordu fakat motor ısındıktan sonra lamba söndü.Bir gün sonra araç soğukken yine aracımı çalıştırdım yine aynısını yaptı ve motor ısındıktan sonra yine lamba söndü acaba böyle sorunla karşılaşanlar yardımcı olursa sevinirim.

Mesajı Yazan: eu805
Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2017 Saat 20:41
selamlar yeni 2004 model otomatik vites  1.4 206 aldım aldıktan sonra xenon 8000 lik far taktırdım sorun yoktu daha sonra araç içi ön tarafa ayakların oraya kısa 3.5 cm civarında led aydınlatma taktırdım. ertesi gün aracı çalıştıramadım marş basmadı oto elektrikci çağardım aküyü şarj etmiş dükkana götürdü akü sarjı kesmiş dedi.sarj dinamosunun kömürlerini değiştirip akü 4 saat falan şarj olduktan sonra takmış aracımı aldım sorunsuz eve geldim .ertesi gün tekrar aynı sorun oldu aküyü değiştirdik sıfır akü taktık.yolda seyi halindeyken farları yakınca abs ve hava yastığı ışıkları yanıp stop uyarısı verdi ve hızı kesti arabanın sağa çekip kontak kapatıp tektar çalıştırdım sorunsuz gittim. park halinde farları yaktım yine aynı abs ve hava yastığı ışıkları yanmaya ve stop uyarısı vermeye başladı.sorun fardanmı bağlantıdanmı kaynaklanıyo acaba bilgisi olan varmıdır.teşekkürler.

-------------
206 candır

Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2017 Saat 21:06
Bir sorup bin ah işitmeye hazır olun. Problemi olmayan yoktur halde 206 sında. Hiç mı adam gibi bir 206 denk gelemeyeceğim en temizini buldum dediğim araçta bile perişan oldum. Bu araçların ilk sahiplerini merak ediyorum bakımdan itinalı temiz kullanmaktan bı haber çoğusu. Neyse hoşgeldiniz diyeyim bende. 10 yıl bu aracı kullanmak bir ömre bedel:)

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2017 Saat 21:58
Konuyla alakası yok ama son yazıya istinaden yazıyorum.Piyasada çok bakımsız araç var bakım yapmadan arabanın üstünden inmiyor kimisi,ondan sonra arzalar baş gösteriyor sıkılıp elden çıkartıyorlar.Alanın vay haline bu noktadan sonra.Satcak olsak,yok efendim boyanmış,yok bu kadar etmez,değmez gibi cümlelerle çamur atanlar çok,ama temiz araba başın ağrımadan binceksin sözüne kimse itimat etmiyor,haliyle 2-3 bin ucuz olsun diye ucuza kaçan arkadaşlar için iş işten geçiyor.Sonrada kahrını çekmeden elden çıkartmaya bakıyorlar.Bunu sizin için söylemiyorum genel konuşuyorum.Bu tarz araçları alan binicilerde haliyle bıkıyor.Dilerim herkesin nasibi sorunsuz araçlar olur.

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesajı Yazan: onlycihan
Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2017 Saat 22:41
Size katılıyorum çok 206 gezdim en temizini bulmak için en az 10 tane baktım 3 bin lira ucuzunu da buldum aynı renk yıl km olarak ama biri bitmeden diğer problemler çıkıyor.inat ettim milletin bana attığı kazığı ben atmayacağım elimden gelen herşeyi yapıp bilebilir daha doğrusu içime sinen hale getirmek için uğraşıyorum.bütün araçlarım 2. El oldu. Daha düşük modellere de bindim ama 206 kadar hayal kırıklığı yaşamadım ama yapacak bir şey yok nasip böyleymiş

Mesajı Yazan: OguzhanKucuk61
Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2017 Saat 17:01
Orjinalini yazan: onlycihan onlycihan Yazdı:

Size katılıyorum çok 206 gezdim en temizini bulmak için en az 10 tane baktım 3 bin lira ucuzunu da buldum aynı renk yıl km olarak ama biri bitmeden diğer problemler çıkıyor.inat ettim milletin bana attığı kazığı ben atmayacağım elimden gelen herşeyi yapıp bilebilir daha doğrusu içime sinen hale getirmek için uğraşıyorum.bütün araçlarım 2. El oldu. Daha düşük modellere de bindim ama 206 kadar hayal kırıklığı yaşamadım ama yapacak bir şey yok nasip böyleymiş

206 yı genelde bayanlar ve gençler tercih ettiği için Hor kullanılmış olabiliyor. Şans faktörü de önemli tabi

-------------
https://hizliresim.com/zjMbaB" rel="nofollow">

Mesajı Yazan: hacıhafız
Mesaj Tarihi: 17 Şubat 2017 Saat 21:25
ustam 2008 1.4 hdi fever 143.500 km de 23500 istiyor genel sorunları nedir cevap verirmisin aracı almadan önce nelere dikkat etmem gerekiyor.bazı kişiler elde kalır alma diyor paramda bu kadar anca buna yetiyor bi yardım etsen

Mesajı Yazan: Eyüp B.
Mesaj Tarihi: 18 Şubat 2017 Saat 18:24
Virajları yavaş dönerken veya veya geri geri yavaş giderken takırtı sesi geliyor sanki bişey kopuyor. Z rotlar değişti çözülmedi.

Mesajı Yazan: ukayl
Mesaj Tarihi: 27 Aralık 2017 Saat 14:26
2006 model 206 1.4 hdi feline aracım var , bildiğim  kadarıyla ekranı değişince yol bilgisayarı çalışıyormu bu konu hakkında bilginiz varmı ?

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 27 Aralık 2017 Saat 14:45
Orjinalini yazan: ukayl ukayl Yazdı:

2006 model 206 1.4 hdi feline aracım var , bildiğim  kadarıyla ekranı değişince yol bilgisayarı çalışıyormu bu konu hakkında bilginiz varmı ?

çalışıyor kardeşim 3 satır ekran alıp birde kolu ufak bir tadilat ile aktif edilebiliyor. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Ferhatxipek
Mesaj Tarihi: 27 Aralık 2017 Saat 20:40
Arabada panel arıza yapmiş ne olabilir

Mesajı Yazan: mhmtkryl
Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2018 Saat 22:58
Merhaba arkadaşlar benim aracım 206 XT 1.4 16v lpgli aracımın üst kapak contası değişti gidip aldıgımda motor inanılmaz sarsıntılı çalışıyordu ustaya sebebini sordun gaz kelebegidir, biraz benzinde kullan düzelir dedi dedigini yaptım hiç bir düzelme olmadı tekrar gittim makinaya bagladılar arızaları sildik biraz daha benzinde kullan dediler yine olmadı Angry gittim aracın sagını solunu kurcalayıp bir sıkıntı yok belki oksiyen sensöründen olabilir dediler şimdide araç antıpollutıon fault arızası veriyor araç tekliyor çekişi düştü başka bir ustaya gittim oda sente atlamıştır diyor sinirimden arabaya binesim gelmiyor araç katalizör ve sensör arızasından dolayı çekişten düşüp motor kulagı kopmuş gibimi çalışır şimdiden teşekkürler.

Mesajı Yazan: 00yaman14
Mesaj Tarihi: 21 Mart 2018 Saat 18:00
merhaba 206 1.4 hdı aracta airbag kontrol işigi marstan sonra sonüyor ama yolcu airbag ışıgı sonmüyor.Dreksiyonun sol yanındaki butondan anahtarla on off yapıyorum bir değişmiyor. Yolcu ve sürücü airbagları ayrı ayrı mı kapatılıp açılabiliyormu..

-------------
karambol14

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net