Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Geri vites müşürü

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 306
Forum Tanımlaması: 306, 1993'ten 2002'ye 309'u değiştiren küçük bir aile otomobilidir, ancak 2001'de 307 ile değiştirilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=42447
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 03:05
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Geri vites müşürü
Mesajı Yazan: serkanay55
Konu: Geri vites müşürü
Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2016 Saat 10:58
arkadaşlar aracım 2001 306xt otomatik geri vites lambalarımın ikiside yanmıyor ampüller saglam degiştim yine aynı müşürden şüpheleniyorum ama bunlarda müşür nerede bilen varmı yada başka bir nedeni olabilirmi    şimdiden teşekkürler

Cevaplar:
Mesajı Yazan: xmen
Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2016 Saat 11:55
Geri vites müşiri genelde şanzıman uzerinde olur hocam...

-------------
2005 Peugeot 307 1.4 hdi
1997 Opel Vectra 1.6 16v CD
2003 renault clio 1.5 DCI
2006 peugeot 307 1.6 HDI
2006 ford fiesta 1.4 TDCI

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2016 Saat 11:57
Orjinalini yazan: xmen xmen Yazdı:

Geri vites müşiri genelde şanzımana uzerinde olur hocam...

teşekkürler

Mesaj Tarihi: 28 Haziran 2016 Saat 09:44
arkadaşlar otomatik vites araçta geri vites müşürü şanzımanın içinde oluryormuş 

Mesajı Yazan: tulek
Mesaj Tarihi: 09 Haziran 2020 Saat 17:56
merhabalar, bayagi eski bir konuymus ama yine de yazayim. otomatik vites 106 xr aracimin geri vites lambasi surekli yaniyor ve muayenede gecemeyecegim buyuk ihtimal. bursada yardimci olabilecek birisi var mi? elektrikciler mekanikcilere yolluyor. mekanikciler sanzimancilara. 

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2020 Saat 08:31
Malesef o bölgede benim bildiğim bir usta yok hocam.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2020 Saat 17:17
arkadaslar sorunu kendim cozdum. bu sanzimanda baglantili bulunan bir kontaktor dedikleri alet var. beyinden sanzumana baglaniyor. ve icinde ikitane dugme var. bu dugmelerden birisi geri vites aninda basilip geri lambasini yakiyor. birisi de D ve R konumlarinda basilip arabanin o konumda calismasini engelliyor. tabi bjnca aan zarfinda asinan o plastik yapiya, mudahele edilmesi gerekiyormus. sagolsun samsunlu bir usta ile telefonda gorustum. anlatti cozumu. sanzumandaki o parcayi soküp asinan bolgeye en fazla 1. cm uzunlugunda incecik bir vida sapladim. ve asinan bolgeyi uzatmis oldum.bu sayede arabanin tamirini kendim gerceklestirdim. bursada hic bir usta bana bu cozumu soylemedi. getir yatsin araba yaparim diyen de oldu. ben eski arabaya bakmam diyen de. 

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 25 Haziran 2020 Saat 09:02
Orjinalini yazan: tulek tulek Yazdı:

arkadaslar sorunu kendim cozdum. bu sanzimanda baglantili bulunan bir kontaktor dedikleri alet var. beyinden sanzumana baglaniyor. ve icinde ikitane dugme var. bu dugmelerden birisi geri vites aninda basilip geri lambasini yakiyor. birisi de D ve R konumlarinda basilip arabanin o konumda calismasini engelliyor. tabi bjnca aan zarfinda asinan o plastik yapiya, mudahele edilmesi gerekiyormus. sagolsun samsunlu bir usta ile telefonda gorustum. anlatti cozumu. sanzumandaki o parcayi soküp asinan bolgeye en fazla 1. cm uzunlugunda incecik bir vida sapladim. ve asinan bolgeyi uzatmis oldum.bu sayede arabanin tamirini kendim gerceklestirdim. bursada hic bir usta bana bu cozumu soylemedi. getir yatsin araba yaparim diyen de oldu. ben eski arabaya bakmam diyen de. 

Valla hocam yardımcı olan ustayı tebrik ederim işini bilen olunca basit müdehallerle bu tip problemler çözülüyor elinize sağlık. Bilgilendirme için teşekkürler. Clap

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: iergin
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2020 Saat 14:06

hocam ayni sorun bende var geri vites lambalarim sönmuyor 306 otomatik vitrs 97 model bahsettiginiz parca nerde yardimci olabilirmisiniz

Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2020 Saat 16:09
Orjinalini yazan: iergin iergin Yazdı:

hocam ayni sorun bende var geri vites lambalarim sönmuyor 306 otomatik vitrs 97 model bahsettiginiz parca nerde yardimci olabilirmisiniz

allah kurtarsin kardesim. bu bahsettigim parca sol tekeri sola tam kirdiginizda sanzimana giren bir siyah soketten ibaret. alicetin.40@gmail. detayli yardimci olmak isterim.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net