Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 sw otomatik lpg tüketimi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=41455
Tarih: 03 Mayıs 2024 Saat 02:45
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 sw otomatik lpg tüketimi
Mesajı Yazan: xenon1
Konu: 307 sw otomatik lpg tüketimi
Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2016 Saat 00:16
Selamlar aracımın son aylarda şehiriçi lpg de 30 32 krş yakıyor bu sebepten gaz filtresi, yağ filtresi, hava filtresi, bujileri ve yağını değiştirdim gazcı sıralı sistem olduğu içinde ayarlarını lpg ayarılarını kontrol etti ve gayet normal dedi. 30 krş ve üzeri çok geliyor bana lpg de olduğu halde herhalde benzinde binsek 50 55 krşun altına düşmeyecek aldığım fiyatına göre son kilometre gittiği yere kadar gidip en son kilometreye aldığım gazın parasını bölüyorum fakat şöylede birşey var. ilginç gaz bitimine yakın lpg göstergesi ötüp benzine geçiyor, fakat daha sonra ben elimle gaza alıyorum 2000 deviri geçtiği taktirde hemen benzine geçiyor. sizce lpg şamandıra veya beyin bozuk olabilirmi yoksa bu yakıt lpgde normalmi yorumlarınızı bekliyorum.

-------------
Kula bela gelmez hak yazmadıkça, hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2016 Saat 00:37
Aracınız 1.6, otomatik vites ve 1400 kilo ağırlığında bir araç. Yani bunların hepsi fazla yakıt demek. Bunun yanı sıra yaşadığınız şehir de çok önemli. Bilgilerinize baktım göremedim. Benim 206 1.4 otomatik ve istanbulda köprü trafiğine girersem 30 kuruşu geçiyor, yok girmezsen işe git gel de anadolu yakası içinde 25 kuruş civarı yakıyor. Aynı araba ankarada şehir içi 21 kuruş yakıyor. Yani söylemek istediğim yaşadığınız şehir, yokuş durumu, trafik durumu, havaların soğuk olması, kullanım tarzınız yakıtı etkiler.
Gaz bitince benzine geçer ama içinde az da olsa gaz vardır.yeterli basınç olmadığı için lpg beyni herhangi bir aksaklık olmasın diye benzine geçirir. Düğmeye tekrar basarsanız tekrar gaza geçer biraz gider ama yine benzine geçer bu normal bir durum yani arıza yok. Ama bunu yapmanızı tavsiye etmem çünkü altınızdaki araba otomatik ve giderken stop ederse hareket halinde şanzuman a sıkıntı verebilirsiniz.

Mesajı Yazan: xenon1
Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2016 Saat 01:01
Söylediklerinize katılıyorum yaşadığım şehir Uşak malum havalar baya soğuk buralarda trafiğin durumu çok yoğun değil ve fazlada yokuş hatta hiç yokuş yok aracımın kullanım alanlarında. benim kafama takılan ortalama 50 60 liralık gaz yarım depo yapıyor benim tankta fakat gösterge sapıtıyor onuda sordum lpg sıralı sistem teknisyeni sizin aracınızda simit lpg tankı olduğu için yanıltabilir siz yapıtığınız kilometreye göre hesaplayın deyince bunu yaptım kısacası şamandıraya suç buluyorum bu durumda sizlerde de bu gösterge problemleri var mıdır. mesela 100 liralık gaz aldım tam dolu tankım fakat 0 değeri mevcut göstergede ve benzine geçmesi gerek bu taktirde örnek veriyorum benim aldığım gaz yok gibi olacak. Bu arada benim araçta 4 vites buda çok dezavantaj malesef

-------------
Kula bela gelmez hak yazmadıkça, hak bela yazmaz kul azmadıkça.

Mesajı Yazan: loyalnovember
Mesaj Tarihi: 24 Mart 2016 Saat 13:54
aynen size katılıyorum.2004 model 307 otomatik brc lpg li aracımın lpg yakıtından şüphelendım.işe gidip gelirken kullanırım.30 tl lik lpg 100 km gidiyordu.fulledim 100 km yaptım tekrar fulledım 30 tl lik aldı..km de 30 krş yakıyor ve bence cok cok fazla.sorun ne bilmiyorum..dizel kullanmak daha ıyı bence boyle olacaksa

-------------
ATIN ÖLÜMÜ İTİN BAYRAMIDIR

Mesajı Yazan: gergerli
Mesaj Tarihi: 24 Mart 2016 Saat 14:06
Bende hb 2004 307 xt otm brc li var bende aynı dertten muzdaribim naptiysam indiremedim 30 krs tan şehir içi. 50 TL gazla 165 km gidiyor maalesef, bakımli bir araba ama çok fazla geliyor yakıt, siirtte yaşıyorum aracın sw değil bu arada

Mesajı Yazan: mimit
Mesaj Tarihi: 24 Mart 2016 Saat 14:49
hava şartları,kullanılan yakıt,lastiklerin tipi ve hava basıncı,trafik yoğunlu,kullanım tarzı vb bir çok sebep yakıt tüketimi üzerinde etkendir,bunun dışında mesela brc sistem ile atiker sisteminde yakıt tüketimi aynı olmuyor.araç az yaksın diye çok düşük devirlerde kullanmakta doğru değil, motorunuzun max beygir gücü ve max torku ürettiği devirleri öğrenip yol şartlarına göre vites değişimlerini ayarlamanızda yakıt tüketimine olumlu katkı sağlar, vites değişimi sonra yüksek tork bandında deviri tutturmak iyi olur.

Mesajı Yazan: ilker38
Mesaj Tarihi: 25 Mart 2016 Saat 11:13
Simit depo ile tam dolu ortalama 320 km civarı gitmekte araç 2004 model otm.307 sw şehir malatya

Mesajı Yazan: loyalnovember
Mesaj Tarihi: 25 Mart 2016 Saat 13:07
1,6 otomatik pejolar yakar abi..çok yakar

-------------
ATIN ÖLÜMÜ İTİN BAYRAMIDIR

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net