Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

katkılı lpg kullanımı hakkında

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=41449
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 10:39
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: katkılı lpg kullanımı hakkında
Mesajı Yazan: talip206
Konu: katkılı lpg kullanımı hakkında
Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2016 Saat 22:44
Arkadaşlar herkese merhaba. Geçen yıl aracıma lpg sistemi taktırdım.katkılı lpg mi yoksa katkısız mi diye çok araştırma yaptım. Fakat her kafadan farkı bir ses çıktığını gördüm.kimisi kötü kimisi iyi diyordu. Bende gazı mümkün olduğunca aynı yerden almaya ve gözlem yapmaya karar verdim. Aldığım lpg malum piyasada reklamı yapılan katkılı olan firma. (ismini tahmin edersiniz) yaklaşık bir yıl oldu ve 15 000 km geçti ve lpg filitre değişim vakti geldi. Montajı yapan firmaya gittim ve filitre değişimi yaptırdım. Çıkan filitreyi çok merak ediyordum ki usta havaya kaldırdı ve yağı süzmeye başladı :) o kadar yağ çıktı ki sanki lpg filitresi motor yağına daldırılip çıkartılmış gibiydi.
Usta direkt gazı katkılı firmadan mi alıyorsun dedi bende evet dedim. Bir daha mümkün olduğunca alma enjektörleri de tıkarsin dedi. Allahi var gazın performansı iyidir çekişi kuvvetlidir ama çok büyük sıkıntı yapmaya başlar dedi.
Arkadaşlar bir yıl boyunca %99 gazı aynı firmadan almaya dikkat ettim. Daha 15 000 kmde bu halde ise yüksek km yapıp filtreyi değiştirmeyen arkadaşların ne çıkacağını merak ediyorum :)
Sonuç olarak artık o markayı almamaya karar verdim.keşke filtrenin fotoğrafını çekebilseydim ama o an aklıma gelmedi. Burdan lpg kullanan arkadaslara yaşadığım tecrübeyi aktarmak istedim.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: vpro
Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2016 Saat 23:50
Üstat hangi firmanın gazıydı bu ?

-------------
Ele-Elo

Mesajı Yazan: Sercan Mungan
Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2016 Saat 03:26
Total ya da bp öneriririm.

Mesajı Yazan: Efe-Pöjo
Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2016 Saat 18:09
opetinki katkılı galiba hiç de bir farkı yok zaten. iyi çeken araba hepsinde iyi çeker .

Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2016 Saat 18:48
Orjinalini yazan: vpro vpro Yazdı:

Üstat hangi firmanın gazıydı bu ?

Opet aygaz hocam.reklamlarında falan da katkılı olduğunu kendileri de söylüyorlar zaten. Birde aygaz in yan ürünü olan mogaz var galiba ama ondan emin değilim kullanmadım.

Mesajı Yazan: Ahmet_ach
Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2016 Saat 18:56
ben son 4 sene opet aygaz kullandım düzenli hatta sonbakımda gazcıya götürdüm 17000 km olmus filtre değişeli filtreyi soktü hiçbir sıkıntı yağlanma kurum bağlama gibi bişey yoktu yani aygaz bence iyi marka düzenli, kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız

-------------
Peugeot Quik 2001 1.4 8v 75bg

Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2016 Saat 19:08
Orjinalini yazan: Ahmet_ach Ahmet_ach Yazdı:

ben son 4 sene opet aygaz kullandım düzenli hatta sonbakımda gazcıya götürdüm 17000 km olmus filtre değişeli filtreyi soktü hiçbir sıkıntı yağlanma kurum bağlama gibi bişey yoktu yani aygaz bence iyi marka düzenli, kullanırsanız sıkıntı yaşamazsınız

Hocam benim de aldığım gazın yüzde 99 u opetti. Yani özellikle düzenli olarak alıyordum. Lpg sistemim lovato ve ilk ben taktırdım benden önce hiç lpg kullanılmadi aracımda. Şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım açıkçası ama filitre bildiğiniz yağ içindeydi.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2016 Saat 17:07
katkılı olanlar opet ve total benim bildiğim ben hep mogaz alırım diğer firmalardanda almışlığım oldu kadoil-milangaz-shell vs. genelde hepsi aşağı yukarı aynı km görtürüyor. arkadaşın dediği gibikatkılı gazlar zamanla lpg sistemininde arızalara neden olmaya başlıyor çok karşıma çıktı. focus olsun astra olsun megan olsun vs.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2016 Saat 17:44
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

katkılı olanlar opet ve total benim bildiğim ben hep mogaz alırım diğer firmalardanda almışlığım oldu kadoil-milangaz-shell vs. genelde hepsi aşağı yukarı aynı km görtürüyor. arkadaşın dediği gibikatkılı gazlar zamanla lpg sistemininde arızalara neden olmaya başlıyor çok karşıma çıktı. focus olsun astra olsun megan olsun vs.

Hocam mogaz ın resmi sitesine baktım şimdi aygaz tescilli markasıymış ve kendi sitelerinde gazın katkılı olduğunu yazmışlar. Bence katkılı almak istemiyorsan mogaz da alma

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2016 Saat 18:01
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

Hocam mogaz ın resmi sitesine baktım şimdi aygaz tescilli markasıymış ve kendi sitelerinde gazın katkılı olduğunu yazmışlar. Bence katkılı almak istemiyorsan mogaz da alma

evet siz öyle söyleyince bende baktım biraz evet katkı var diyor ama fiyat uygun :) bu ara 1.85 tl litresi hocam aygaz ve shell 1.99 tl 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2016 Saat 19:52
Keşke istanbulda da uygun alabilsek gazı. Ankarada gülveren de ostim tarafında pek çok yerde uygun fiyatlı gaz var.istanbulda çoğu yer tekel gibi 1 kuruş bile fark olmuyor çoğu yerde. Ankaraya gelince diyorum keşke lpg tankım büyük olsa da alabileceğine kadar doldursam istanbulda kullansam diye :) tüp ufak olunca otobanda bitiyor 2.50 den aşağı yok.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net