Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 Hakkında bir soru

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=41433
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 20:11
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 Hakkında bir soru
Mesajı Yazan: Hagen
Konu: 307 Hakkında bir soru
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 17:49
(Diğer konumla alakalı bir konu değildir tamamiyle başka birşey sormaktayım flood yapmıyorum)

Merhaba Arkadaşlar;

Geçen gün 307 aracımın aküsü bitti ve akü kutup başlarını cıkartıp aküyü ordan alıp güzel bi şarj edip yerine koydum. ve araç komple SIFIRLANMIŞ. Beyin felan

Araç yetkili servise gidicek ve yazılım atılacak denildi burdaki servis.

bana kaça patlar bu olay fiyat verebilecek var mı ?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: ibrahim01
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 18:00
bildiğim kadarı ile akü değişirken beyin sıfırlanmaz. bilgi ekranındaki güncel bilgiler (Tarih saat gibi) sıfırlanır. onları düzeltmek için kendi radyosunu kullanmak gerek

Mesajı Yazan: usta307
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 18:06
Kardesim sifirladi derken ne yapmiyor arac

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 18:06
Yetkili servis: Araca tekrardan yazılım atılacak komple resetlemiş kendini şase numarası bile yazmıyor gördüğünüz gibi vs denildi.

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 18:08
peki sen neden servise gittin. detaylı anlatırsan bir yol gösterebiliriz. bu arada servise gittiğine göre araba yürüyor sanırım..

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 18:13
Araç yerinden kıpırdamıyor Tuttum taksi ile aracın başına getirdim laptop ile Peugeot Planet 2000 ile araça bağlanıldı. Şase numarası, Anahtarı vs. herşeyi unutmuş. ve " ECONOMY MODE ACTIVE " diyor kendini korumaya almış denildi marş dinoması felan dönüyor herşeyi çalışıyor aracın fakat ne kapıları kilitleniyor ne camlar iniyor hiç bişi yapılmıyor.

Araçta herhangi bir arıza olmadığı fakat "YENİDEN YAZILIM ATILACAK FRANSA İLE MUHATTAP OLUNUP" denildi.

bu bana kaç paraya patlar ?

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 18:16
bu durum beni aşar. ben de akü değiştirdim ama sadece göstergeler sıfırlandı bende.

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 18:49
Peki ibrahim bey ilginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.
Arkadaşlar bilen varsa cevap yazabilir mi. ?

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 19:05
Hocam yardımcı olur mu bimiyorum ama google a bsi reset yazarsanız ve ingilizceniz varsa birşeyler var.biraz araştırın isterseniz. Örneğin;
http://rps-mobile-car-mechanic.co.uk/peugeot-citroen-bsi-reset/

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 20:21
Bakmadığım yer kalmadı. 
yapmadığım cağırmadım usta yok sanayideki.
her gelene 30 lira 50 lira para verdim. yapmadılar.

Araçım Edirne / Merkez'de Çekici ile Kırklareli / Burgaz'a Götürülmesi gerekli olduğunu söylediler. En yetkili servis orasıymış.

Şimdi Çekici ile evin önünden aracı kaldırıp burgaz'a götürmemi istiyorlar

+Yazılım
+Anahtar Kodlama
+BSİ ayarlama
+Ivır zıvır

Toplam benden ne kadar talep eder servis. anlayan birisi lütfen yazsın.

Elim Kırılaydıda cıkartmasaydım aküyü. keşke birini arayıp aktarma yaptırsaydım aküye Lanet olsun.

Mesajı Yazan: burakrak53
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 21:02
Geçmiş olsun ilk defa böyle birşey duydum inşallah fazla maliyet çıkarmaz diyecem de zaten şimdiden oraya buraya gitmiş . Çözünce bizi de bilgilendirin merak ettim.

-------------
307XT. 1.6 109hp AL4 sunroof 2004
facebook.com/307Turkiye

Mesajı Yazan: xmen
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 21:10
Hocam geçmiş olsun ama akü ile ilgili olacağını sanmıyorum o zaman her akü değiştiği zaman böyle bir sorun olması lazım immobilizerde bir sıkıntı var mi yok mu bilginiz var mi bu konuda...

-------------
2005 Peugeot 307 1.4 hdi
1997 Opel Vectra 1.6 16v CD
2003 renault clio 1.5 DCI
2006 peugeot 307 1.6 HDI
2006 ford fiesta 1.4 TDCI

Mesajı Yazan: KIZILASLAN
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 21:28
aynı olay benimde başıma geldi aküyü çıkarmamız gerekti serviste teybin ayarları sıfırlamasın diye takviye ciazına bağladık tam o sırda akü voltajı düşmüş ve araç bsi beynini silmişti araç çalışmıyordu çünkü bsi ile birlikte immobileziri de silmişti   neyseki planet 2000 cihazına bağlayıp tekrar kodladılar yani yazılımla falan bi ilgisi yok  sadece bsi beyninin komfigürasyonu sıfırlanmış onu tekrar yüklüycekler  fransayla falan bi alakası yok boşa para kaptırma  bu işlem için en kansız özel servis bile  100 liradan fazla almaz 15- 20 dakkalık bi işlem çünkü
geçmiş olsun 

-------------
2003 307 1.4 hdi şeytan kırmızı

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 22:24
Orjinalini yazan: KIZILASLAN KIZILASLAN Yazdı:

aynı olay benimde başıma geldi aküyü çıkarmamız gerekti serviste teybin ayarları sıfırlamasın diye takviye ciazına bağladık tam o sırda akü voltajı düşmüş ve araç bsi beynini silmişti araç çalışmıyordu çünkü bsi ile birlikte immobileziri de silmişti   neyseki planet 2000 cihazına bağlayıp tekrar kodladılar yani yazılımla falan bi ilgisi yok  sadece bsi beyninin komfigürasyonu sıfırlanmış onu tekrar yüklüycekler  fransayla falan bi alakası yok boşa para kaptırma  bu işlem için en kansız özel servis bile  100 liradan fazla almaz 15- 20 dakkalık bi işlem çünkü
geçmiş olsun 

Yorumun için çok teşekkürler 

fakat o programı bendede actılar.
Ama kuramadılar aynen dediğin gibi immo ışığı hızlı hızlı yanıp sönüyor. 

Napacam hiç bilmiyorum yerinden kıpırdamıyor servise götürsem 1.5 dan aşağı cıkmaz şimdi bu bana servislerin hepsi fırsatcı beyin diyecek bilmem ne diyecek değiştirilcek vs.
bide uzak burdan kalkıp 150KM Cekici ile araç taşımak cok zor geliyor. 
KM başı 5 lira alıyorlar sordum. 

Birde sendede  " ECONOMY MODE AVTIVE " diyormuydu ? Marş basıyorum motor almıyor deli olacam.

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 22:48
kardeş senin sıkıntı aslında çok basit   senin getirdiğin kişi planet 2000 proğramını kullanmasını bilmiyormuş     bak sana burdaki özel peugeot servisinin telefonun verecem  o adamı ara durumunu anlat  sana ücreti neyse havale yaparım de senin o ilk getirdiğin planet proğramı getiren adamlada konuş telefondan ona tarif etsin oda yapsın  0532 132 85 84 muzaffer usta adamın adı biraz paragöz bi adam ama pejolarda  uzman bi adam yetkili servisten çıkma  bi ara istersen  adamı ikna edersen senin işini halleder 

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2016 Saat 22:59
yeni aklıma geldi geçenlerde bi arkadaşımın aracıda seninki gibi olmuştu akü bitmiş oda ittirerek çalıştırmaya kalkmış  bsi beyni silmişti muzaffer ustayı aradık adam aracın yanına gitti yeni akü + tekrar proğlamlama hepsine 400 tl aldı bilgin olsun

-------------

Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2016 Saat 01:16
KIZILASLAN özel mesaj atarmısın bana telefon numaranı dostum

Mesajı Yazan: dgngogo
Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2016 Saat 23:01
geçmiş olsun arkadaşım sorsaydın ya servise kaç para istiyorsun  diye..........zıplayıp duruyorsun burda kaç para kaç para diye

-------------
her zaman hazırım

Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2016 Saat 18:25
Orjinalini yazan: dgngogo dgngogo Yazdı:

geçmiş olsun arkadaşım sorsaydın ya servise kaç para istiyorsun  diye..........zıplayıp duruyorsun burda kaç para kaç para diye

hangi servis aracı görmeden sana fiyat verecekki    yukarda okusaydın zaten adam yazmış servis 150 km uzaklıkta diye araçta çalışmıyor...    çaresizliği başına gelen bilir...

-------------

Mesajı Yazan: dgngogo
Mesaj Tarihi: 16 Şubat 2016 Saat 21:36
peki siz biz görmeden nasıl fiyat vereceksiniz herkez bişi söylüyo aklı karışmış ice karıştı  surekli kaç para kaç para bence caresizlikten ziyade arabanın sorunundan ziyade kaç parası gidecek sorunu servise anlatdıgında onlarda bi fiyat verirler servisler evet biraz pahalı çalışıyorlar ama sanayideki birtane adama güvenmem teçrubeyle sabit aslan besleyen yemine bakmaz.

-------------
her zaman hazırım

Mesajı Yazan: ArslanBey
Mesaj Tarihi: 08 Ocak 2017 Saat 14:22
Her bir konuyu dikkatlice okuyorum ve sonuna geldiğimde maalesef sonuca bağlanmamış oluyor. İçimde ukde oldu he.

-------------
''Özgürlüğün En Büyük Düşmanı Halinden Memnun Olan Kölelerdir''

Mesajı Yazan: Peugeot35
Mesaj Tarihi: 08 Ocak 2017 Saat 20:11
Hocam geçenlerde bende akümü çıkarıp temizledim tozdan geçinmiyordu. Akümü yeniden takınca sadece yol bilgisayarı ve teyip sıfırlandı onlarıda ayarladım. senin büyük ihtimal fabrika ayarlarına dönmüştür. ben bir bilgisayar teknisyeni olarak şöyle izzah edeyim bilgisayarı resetlemek var birde fabrika ayarlarına gelmesi için bıos u resetleme var seninkide bu mesele.

Şöyle birşey yapma ihtimalin var ! Senin anahtarı beyin tanımıyor en azından o gelen yeteneksiz eleman anahtarı arabaya tanıtıp arabayı çalıştırabilirdi. şu anahtar olayını en azından tanıtabilirsen işin kolaylaşacaktır.

ECONOMY MODE AVTIVE yazısına gelince bu uyarı arabanın ekonomik modunda olduğunu iletiyor benimde bazen çıkıyor elektrik kullanmıyınca.

dgngogo
arkadaşın dediği gibi ASLAN BESLEYEN YEMİNE BAKMAZ :) güzel bi lafmış. bizim arabalar tofaş değil 3/5 tl ile sıyrılalım tamirci arabaya şöyle bi bakıyor arabaya göre fiyat veriyor. kısaca arabana bakacak olan ustanın tamamıyla piskolojisine kaldın.

geçmiş olsun. 

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 09 Ocak 2017 Saat 10:20
Orjinalini yazan: ArslanBey ArslanBey Yazdı:

Her bir konuyu dikkatlice okuyorum ve sonuna geldiğimde maalesef sonuca bağlanmamış oluyor. İçimde ukde oldu he.

öncelikle hoşgeldiniz malesef böyle bir çok üyemiz mevcut problemi yazıyor fikir alıyor ama sonuca gelince paylaşmıyor. Confused

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 09 Ocak 2017 Saat 10:20
Orjinalini yazan: Peugeot35 Peugeot35 Yazdı:

Hocam geçenlerde bende akümü çıkarıp temizledim tozdan geçinmiyordu. Akümü yeniden takınca sadece yol bilgisayarı ve teyip sıfırlandı onlarıda ayarladım. senin büyük ihtimal fabrika ayarlarına dönmüştür. ben bir bilgisayar teknisyeni olarak şöyle izzah edeyim bilgisayarı resetlemek var birde fabrika ayarlarına gelmesi için bıos u resetleme var seninkide bu mesele.

Şöyle birşey yapma ihtimalin var ! Senin anahtarı beyin tanımıyor en azından o gelen yeteneksiz eleman anahtarı arabaya tanıtıp arabayı çalıştırabilirdi. şu anahtar olayını en azından tanıtabilirsen işin kolaylaşacaktır.

ECONOMY MODE AVTIVE yazısına gelince bu uyarı arabanın ekonomik modunda olduğunu iletiyor benimde bazen çıkıyor elektrik kullanmıyınca.

dgngogo
arkadaşın dediği gibi ASLAN BESLEYEN YEMİNE BAKMAZ :) güzel bi lafmış. bizim arabalar tofaş değil 3/5 tl ile sıyrılalım tamirci arabaya şöyle bi bakıyor arabaya göre fiyat veriyor. kısaca arabana bakacak olan ustanın tamamıyla piskolojisine kaldın.

geçmiş olsun. 

+1

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 10 Ocak 2017 Saat 19:57
Orjinalini yazan: dgngogo dgngogo Yazdı:

Yazdıklarına dikkat et. Zırlama vs bu forum ne için var bilgi paylasımı soru sormak için bak işine.

Mesaj Tarihi: 10 Ocak 2017 Saat 19:59
Pp2000 ile arabaya bağlanıldı ve 307 nin tüm elektronik ekipmanları tanıtıldı

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 10 Ocak 2017 Saat 21:03
Orjinalini yazan: Hagen Hagen Yazdı:

Geçmiş olsun.. Ne kadar sürdü ve ne ödedin acaba?

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 10 Ocak 2017 Saat 21:08
Orjinalini yazan: Hagen Hagen Yazdı:

Bsı uyku moduna geçmeden akü söküldüğünde bu tur durumlar oluyor. Yaklasik 1 yil sonrada olsa çözümü yazdıguniz icin teşekkür inş. Baskasinin basina gelmez ama gelirse bilgi sahibi olur bu sayede

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com