Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 hdi sürekli su eksiltme

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=41331
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 06:07
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 hdi sürekli su eksiltme
Mesajı Yazan: JUDGE1988
Konu: 307 hdi sürekli su eksiltme
Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2016 Saat 19:01
Aracım yazdan beri su eksiltiyor ağustos ayında radyatör elden geçti kaynak yapıldı ama kesilmedi netten radyatör sızıntı önleyici aldım 2 ay kadar kesti tek damla eksilmedi ama 10 gündür gene başladı ve önceden 2-3 günde uyarı veren araç şimdi gün içinde eksiltiyor conta mı bilmiyorum su da renk normal yağ normal hararet olmadı hiç çok dikkat ederim çünkü halı altları kuru ama çözemedim usta conta gibi dedi anlamadım ama arabadan soğucam oysa 307 hastasıyım

Cevaplar:
Mesajı Yazan: alfonsoxxx
Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2016 Saat 19:56
su kaçıran radyatöre bir avuç pul biber dökerek 5 sene kullandık ilginç ama gerçek, radyatör hortumları sızdırıyor olabilir sadece petekte aramayın sorunu bence

Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2016 Saat 22:13
Hortumlara ve kelepçelere termostata bakılması onları deneyim en iyisi haklısın

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2016 Saat 22:31
Radyatör tıkayıcılara ve kaynak işlerine güvenmeyin bunlar geçici çözüm. En kısa zamanda radyatör u değiştirin. Conta yaktığınızı sanmiyorum ama böyle devam ederseniz yakma ihtimali yüksek. Çünkü araç susuz kalırsa direkt conta gider.
su kaçırma ihtimali olan yerler, radyatör, hortumlar, yedek su deposu, yedek su deposu kapağı (ki burdan kaçırırsa buhar olarak kaçırır ve ıslaklık göremezsiniz)

Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2016 Saat 22:43
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Radyatör tıkayıcılara ve kaynak işlerine güvenmeyin bunlar geçici çözüm. En kısa zamanda radyatör u değiştirin. Conta yaktığınızı sanmiyorum ama böyle devam ederseniz yakma ihtimali yüksek. Çünkü araç susuz kalırsa direkt conta gider.
su kaçırma ihtimali olan yerler, radyatör, hortumlar, yedek su deposu, yedek su deposu kapağı (ki burdan kaçırırsa buhar olarak kaçırır ve ıslaklık göremezsiniz)

zaten korkumdan conta için su ile geziyorum gözümhep hararet göstergesinde yedek su deposu kapağını bu ay 3 kere değiştirdim çünkü bir kaç kere oradan kaçırdığını antifriz akıntısından anladım ama şuan orasıda temiz ama depo etrafı kirli oranında ince borularını değiştirdim gene akıyor sanırım dediğiniz gibi ya hortum yada radyatör ki umarım conta değildir masraftan çok motorun açılmasını istemiyorum ama bu kaçak problemleri insana kafayı yedirtir Allah kimseye vermesin

Mesajı Yazan: usta307
Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2016 Saat 23:12
Kardesim arac soguk icen calistirmadan elin ile tum hortumlarin baglati noktalarni kontrol et

Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2016 Saat 23:23
Orjinalini yazan: usta307 usta307 Yazdı:

Kardesim arac soguk icen calistirmadan elin ile tum hortumlarin baglati noktalarni kontrol et

ustam kaçak olup olmadığına mı gevşeme için mi

Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2016 Saat 23:40
Antifrizin yogunlugu sudan daha dusuk oldugu icin suda olmayan kacar antifirizde olabilir ayni zamanda yazin su kulladigimiz icin su isintigi icin krecleme yapiyor bu kreclenme kacagi engelliyor antifiriz ise kireclenmeyi cozuyor yazin su eksitmeyen araba kisin su eksitmeye basliyor aslinda yaz kis antifiriz kullanmak gerek

Mesaj Tarihi: 01 Şubat 2016 Saat 23:44
Eline islaklik gelirse emin ol suyun sicakligi ve basinci artinca daha cok kacirir

Mesaj Tarihi: 02 Şubat 2016 Saat 00:02
Orjinalini yazan: usta307 usta307 Yazdı:

Eline islaklik gelirse emin ol suyun sicakligi ve basinci artinca daha cok kacirir

anladım hocam sabah ilk  iş bakıcam

Mesajı Yazan: ggitaristt
Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2016 Saat 23:04
Başıma gelen olaydan tavsiye:

Şoför mahallinde döşemenin altında ıslaklık var mı bir bak.

İçerideki ısıtma radyatörü kaçırıyormuş 1 yıldır ben de bulamamıştım.

Not: üzerinden 1 yıl geçti hala kurumadı.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net