Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Gösterge panelimde K harfi yanıyor ACİLL YARDIM

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=41110
Tarih: 26 Nisan 2024 Saat 23:54
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Gösterge panelimde K harfi yanıyor ACİLL YARDIM
Mesajı Yazan: yasinturan
Konu: Gösterge panelimde K harfi yanıyor ACİLL YARDIM
Mesaj Tarihi: 08 Ocak 2016 Saat 00:49
Selamun aleykum 2000 model 206 XT sahibiyim aracımda sağ üst tarafta K harfine benzer birşey yanıyor bu nedir acaba acill yardim.
Bir ikincisi araç yeni çalıştırdığım zaman biraz ilerleyip debriyaj yapip vites değişeceğim zaman stop ediyor devir direk düşüyor rölanti düşüşü gibi sonra gazi kesiyor ayağımı debriyajdan cektigim zaman vurdurur gibi araç çalışıyor yardım lütfen.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 08 Ocak 2016 Saat 01:15
Sarımı yanıyor renk olarak ? Tam K değil ama benim araçtada motor arza lambasında K harfi gibi birşey var zannedersem arza lambası bahsettiğiniz.Aracı çalıştırmadan el freni ışıklarıyla birlikte kontağı açtığımızdada yanan,araç çalıştıktan sonra sönen ışık.Tabi araç çalışırkende yanıyorsa sizde bilgisayara bağlatın derim.2.si için yorumum yok malesef.

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesajı Yazan: misafirkadir
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2016 Saat 16:20
.

Mesajı Yazan: mimit
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2016 Saat 16:41
kar lambası oldukça komik olmus, araç gösterge panelinde işaretler evrensel kabul edilir ve bu evrensel dil için tükçe olmadığı için K harfi kar anlamına gelmez, kar sembolü daha farklı bir şey, yanan ışık motor arıza lambası motorda herhangibir sorun olduğu zaman yanar,onun için direk şu sebepten yanıyor diyemeyiz araçtaki sıkıntılar ne ise ona göre yorumlar yapılabilir. sizin sorununuz da ateşleme sisteminden,rolanti ve basınç sensörlerine kadar değişen bir sebeplerden bir ve ya birinden olabilir,enjektör tıkanması bile olabilir,kesi sonuç için aracın serviste bilgisayara bağlanıp hata kodunun okunması gerekir. bu simge arıza lambasıdır,2000 model ve öncesi bir çok araçta bu şekildeydi daha sonra biraz daha değişti.

Mesajı Yazan: usta307
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2016 Saat 21:39
Motor isareti icinde sanki k halfi var katalizör arizasi olabilir sadece fikir yuruttum bilgim yok

Mesajı Yazan: usta307
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2016 Saat 21:41
Kullanma kulavuzu nu bulup ordan baksan daha iyi olur nette vardir mutlaka

Mesajı Yazan: misafirkadir
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2016 Saat 21:42
ben olayı çok farklı anlamışım :) 

ben de bu konu hakkında başlık açmıştım. 
benım 206da da yanmaya başladı. arada sönüyor. bi süre sonra tekrar yanıyor. araçta sıkıntı olarak; kontak bazen tıktık ses var sadece. marş basma olayına hiç geçmiyor bunu yapınca. bazen de hiç sıkıntısız çalışıyor. benim sorunum ne olabilir acaba bir fikriniz var mı ?

Mesajı Yazan: riderzist
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2016 Saat 21:42
motor arıza lambasına benziyor. büyük ihtimalde o.

-------------
EN İYİ TAMİR, BAKIMDIR ...

Mesajı Yazan: burakipek34
Mesaj Tarihi: 20 Ekim 2018 Saat 03:31
Kontak termiği bitik senin

Mesajı Yazan: burakipek34
Mesaj Tarihi: 20 Ekim 2018 Saat 03:39
Orjinalini yazan: misafirkadir misafirkadir Yazdı:

ben olayı çok farklı anlamışım :) 

ben de bu konu hakkında başlık açmıştım. 
benım 206da da yanmaya başladı. arada sönüyor. bi süre sonra tekrar yanıyor. araçta sıkıntı olarak; kontak bazen tıktık ses var sadece. marş basma olayına hiç geçmiyor bunu yapınca. bazen de hiç sıkıntısız çalışıyor. benim sorunum ne olabilir acaba bir fikriniz var mı ?
Kontak termik bitik sanırım 

Mesajı Yazan: Ersin81
Mesaj Tarihi: 22 Şubat 2022 Saat 13:54
Arıza ışıgı yakmış aracınız beyine kayıt edilmiştir obd yada pc ile baglanıp hatsyı görebilirsiniz. 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net