Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

308 1.6 vti 120 hp yardım

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 308 T7 (2008-2013)
Forum Tanımlaması: Peugeot 308 'in 2008'de üretimine başlanmış 2013 sonrasıda yeni versiyonu çıkmıştır ve X08 serisi Peugeot modellerinin ilkidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=40976
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 22:19
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 308 1.6 vti 120 hp yardım
Mesajı Yazan: hakan574
Konu: 308 1.6 vti 120 hp yardım
Mesaj Tarihi: 25 Aralık 2015 Saat 09:16
MERHABA ARKADAŞLAR. 307 ARACIMI SATTIM USTALARA SORMADAN 308 1.6 VTİ 120 HP ALDIM. SONRADAN ÖĞRENDİM Kİ BU ARACIN BAKIMLARINI SADECE YETKİLİ PEVGEOT SERVİSLERİ YAPABİLİRMİŞ VE MOTOR PEK DAYANIKLI DEĞİLMİŞ. BANA BU ŞEKİLDE BİLGİ VERDİLER.ÜZERİNDE PRİNS MARKA LPG TAKILI AMA LPG YE DE UYUMLU DEĞİLMİŞ. 
BU ARAÇ HAKKINDA BENİ FERAHLATACAK BİLGİ VERİRMİSİNİZ. BİRDE KM SAYACINI NASIL SIFIRLIYORUZ ONU BULAMADIM. KAÇ KURUŞ YAKIYOR ONU DENEYECEM.
LÜTFEN BANA YARDIMCI OLUN DİKKAT ETMEM GEREKEN BİR DURUM VARMI. ARAÇ NASIL. VERECEĞİNİZ BİLGİLERE GÖRE ZARARINADA OLSA GERİ SATACAM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

-------------
TEŞEKKÜRLER

Cevaplar:
Mesajı Yazan: oguzhan53
Mesaj Tarihi: 25 Aralık 2015 Saat 09:23
Bakımları sıkıntısız bir şekilde sanayide yaptırabilirsin 3 filtre değişir ve 5w-30 yağ kullanılır. Prins motorunuza en uyumlu lpg markasıdır. İçiniz rahat olsun sizi biraz korkutmuşlar.

Mesajı Yazan: vbmaster
Mesaj Tarihi: 25 Aralık 2015 Saat 09:24
lpg uyumlu ama takan usta çok mühim. sonuçta yeni sistem ve yazılımlı olanlar çalışıyor sadece onda.

-------------
Sabır doğruyu yapmakta ısrar etmektir ...

Peugeot 206 Roland Garros 2000 Model
1.6i 8v 90 Beygir artık LPG'li (Atiker Fast II)
Otoban faresi :) ARh(+)

Mesaj Tarihi: 25 Aralık 2015 Saat 10:14
Ekrandaki km sayacini sifirlama tusunu bulamadim o konuda bilgi verirmisin

-------------
TEŞEKKÜRLER

Mesajı Yazan: and
Mesaj Tarihi: 26 Aralık 2015 Saat 11:01
Bir 308 1.6 Vti Prins Lpg'li araç sahibi olarak söyleyebilirim ki, nereden duydunuz bilmiyorum ama tamamen şehir efsanesi söyledikleriniz. Ben aracımı aldıktan sonra iki bakım gördüm ve sanayide özel serviste yaptırdım ve her hangi bir sorun olmadı çok şükür. Arkadaşın dediği gibi standart bir bakım filtreler ve yağ değişimi. El becerim olsa ben bile değiştirebilirim.

Lpg'ye uyumlu değil diye bir şey yok, düzgün yapılınca hiçbir sorun çıkmıyor.
Km'yi göstergedeki tuşa basılı tutarak sıfırlayabilirsin, bilgi ekranındaki Km için silecek kolundaki düğmeye basılı tut. Farklı bir ekran değilse tabi seninki.

Son not: Her araç kul yapısı illa ki bir iki tanesinde bi arıza sorun olabilir, ustaya şoföre yada fabrikasyona bağlı olarak. Bence genellememek lazım.

-------------
2010 308 Millesim 1.6 VTI OV

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2016 Saat 14:47
üstad içimi ferahlattın çok tşk ederim. 

-------------
TEŞEKKÜRLER

Mesajı Yazan: Mido5756
Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2016 Saat 22:53
Merhaba arkadaşlar 2010 308 1.6 vti comf.pack manuel sahibiyim aracımı yeni aldım ama pek hayırlı olmadı aracın performansı düşük geldi bana bende motoruna yağ katkısı koydum bu sefer aracım ilk 50 mt.de stop etti tekrar çalıştırınca tekleyerek silkeleyerek çalışıyordu ve motor ikaz lambası yandı yol bilgisayarında egzoz emisyon arızası verdi pc.ye bağlattım buji arızası görünüyordu bujiler değişti silkeleme olayı bitti ancak bu seferde egzoz emisyon arızası ve motor ikaz lambası yine devam ediyordu pc.ye tekrar bağladığımızda emme manifoldu kam mili safhalama hatası arızası veriyordu yağ ve yağ filtresini eski yağın içine temizlik sıvısı koyarak boşalttık yağını 5-40 castrol edge ile değiştik.  usta böyle kullan birşey olmaz dedi kullandım aracın gidişinde pek bir sıkıntı yoktu ancak bazen devir yükselirken araç giderken bir iki gaz kesip hız kesme ( devir kesici misali) oluyordu kam mili sensörünü temizletmeyi düşünüyordum ancak bugün aracım tekrar silkelemeye başladı hem lpg kullanımında hemde benzinde kendi kendine 1000-2000 devir aralığında nefes alır verir gibi gaz yiyor. bir şikayetimde aracımı meyilli ve dik rampada durduğumda özellikle dik rampalarda el freni yardımı olmadan kalkmıyor stop ediyor baskı balatayı debriyajı test ediyorum sorun yok gibi debriyajın kavraması üstte olduğundan aracı geri kaçırmadan gaz vermeye kaldırmaya çalıştığımda araç stop ediyor gazı köklesemde yemiyor. daha önce başına buna benzer arıza yaşayanlar oldumu fikir ve önerilerinize ihtiyacım var kural hatası olduysa affola teşekkürler

-------------
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Mesaj Tarihi: 27 Nisan 2016 Saat 23:09
Mido kardes cozumu cok iyi biliyorum. Ben yaptim duzeldi. Kesin sonuc alacaksin. Eger aracin 1.6 vti motora sahip 120 hp lik benzinli pevgeot 308 ise tek cozum su: HEMEN SAT.

-------------
TEŞEKKÜRLER

Mesaj Tarihi: 04 Mayıs 2016 Saat 01:42
o da ayrı bir çözüm yolu ancak ertesi gün bindiğimde aracın sorunu düzelmişti tekleme -  silkeleme vs yoktu dünde motor arıza lambası egzoz emisyon arızası veriyordu yaklaşık 2 haftadır kendiliğinden söndü cins bir araba 

-------------
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Mesaj Tarihi: 04 Mayıs 2016 Saat 01:44
sen ne yaptın hakan kardeşim hala biniyormusun arabana yoksa sattın mı merak ettim seninde yaşadığın herhangi bir problem falan varmı aracın hakkında biraz bilgi paylasırsan bizden sonra bakacak olan arkadaşlarda fikir edinebilirler araç hakkında teşekkür eder iyi günler kazasız sorunsuz cezasız sürüşler dilerim 

-------------
Ne Mutlu Türk'üm Diyene

Mesajı Yazan: muharrem76
Mesaj Tarihi: 12 Ağustos 2016 Saat 06:58
selamun aleykum mido kardeşim benimde aracım 308 1.6 vti 2009 model brc var 92bin km senin sorunlarının aynısı tamı tamına benim sıkıntımı yazmışsın resmen sen ne yaptın acaba arıza lambası söndü daha sonra bir işlem yaptırdınmı bilgi verirsen sevinirim???

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net