Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

vites geçişlerinde ki vuruntu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 207
Forum Tanımlaması: Peugeot 207, 2006-2012 yılları arasında üretilmiştir. JATO, 207'yi 2007'de Avrupa'daki en çok satan otomobil olarak adlandırdı.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=40313
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 12:09
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: vites geçişlerinde ki vuruntu
Mesajı Yazan: pandeho
Konu: vites geçişlerinde ki vuruntu
Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2015 Saat 23:22
Selamlar arkadaşlar.ismim harun. Aranıza yeni katıldım ve sizlere bir sorum var.

2008 model 1.4 HDI 150 bin km de duz vites pug 207 aracım var. Sorunum su, 1. Vitesten 2 te geçiş yaptıktan sonra ayağımı debriyajdan çekip gaza bastigim zaman vuruntu sesi yapıyor. Sadece 1 den 2 ye geçişte değil bütün vites geçişlerinde bu sesi yapıyor. Vites kuculturken vites büyütürken hep ayni vuruntu sesi. Pax oto ikitelliye gösterdim normal bi ses araban 145 binde sıfır konforu bekleme dedi ama beni pek tatmin etmedi başından savdi gibi geldi. Aracın alt motor takozu üst motor takozu değişti. Orjinal debriyaj seti değişti ama sorun geçmedi.Bu tarz bir sorun yaşayıp çözümüne ulasan arkadaşlardan yardim bekliyorum.

Kazasız belasiz günler dilerim.

-------------
savaşan kaybedebilir. savaşmayan çoktan kaybetmiştir.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2015 Saat 01:31
Akslarınız ne durumda ? Ayrıca volant taşlaması yüzey kontrolü yapıldımı baskı balata değişirken.Şanzumanında bir kontrol edilmesi gerekiyor.Başka sebeplerde olabilir ama en basitleri şuan bunlar zaten takozlar değişmiş baskı balatanız değişmiş geriye çokta birşey kalmıyor.Bu durum baskı balata değiştiğinde ortaya çıktıysa benımde değişim sonrası bu tarz birşey başıma gelmişti.Net çözüme ulaşamasamda durumu iyileştirmeyi başardık sonrada zaten zamanla iyice alıştı.

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesajı Yazan: pandeho
Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2015 Saat 13:56
Cevap için çok teşekkür ederim. Balata değişirken taşlama yapıldı. Benimde sizin gibi düşüncem aks lar olabilir düşüncesidir. Ama aks ları komple mi yoksa sadece aks kafalarımı değişicek onu bilmiyorum. Tamircilere çok güvenmiyorum. Aksları değiştirip yine aynı sorunu yaşarsam çok üzülürüm. Bu vuruntu araba kullanmaktan soğutuyor beni. Sadece vites geçişlerinde de değil, gazdan ayağımı aniden çekip yeniden gaza bastığımda da oluyor bu vuruntu. Valla bir yardım edin çözeyim şu işi arkadaşlar Cry

-------------
savaşan kaybedebilir. savaşmayan çoktan kaybetmiştir.

Mesajı Yazan: okan77
Mesaj Tarihi: 15 Eylül 2015 Saat 16:12
Gaz kelebeği boğazı... En uygun fiyatlıdan başlayın bence.... Takozlar gözden geçmiş diye yazmışsınız... genelde boşluğu bunlar yapar... birde şanzıman takılırken gönyeden kaçmış ise olur derler.... ilginç... merak ettm doğrusu...

Mesajı Yazan: selmanulay
Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2018 Saat 22:21
bu arızanızı bizzat bu günlerde yaşamaktayım 407 aracimda buna bir cozum buldunuzmu peki ?

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2018 Saat 09:01
Orjinalini yazan: selmanulay selmanulay Yazdı:

bu arızanızı bizzat bu günlerde yaşamaktayım 407 aracimda buna bir cozum buldunuzmu peki ?

sizin aracınızda mı manuel hocam. kalkışlarda titrememi var.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: selmanulay
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2018 Saat 09:06
evet ama titreme oka da r canimi sıkmiyorda vites gecislerindeki vuruntu kötü oluyor 

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2018 Saat 09:10
muhtemelen volan gibi hocam tabi önce birde takozları vs. baktırmak lazım. özellikle şanzuman takozlarına alt tarafta olan. eğer onlarda bir sorun yoksa baskı balata ve volan değişecek gibi gözüküyor.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net