Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 sanrof su kacirma

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=39758
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 11:24
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 sanrof su kacirma
Mesajı Yazan: swing67
Konu: 307 sanrof su kacirma
Mesaj Tarihi: 23 Haziran 2015 Saat 23:36
307 aracımın sanrafundan içeri su geliyor
Sağ gunesligin hemen altında.forumda tahliye hortumu tikali olabilir diyor ama on sağ tahliye açık.sanrof cami açıkken pet şişe ile tahliye kısmına doğru yukarıdan su döktüm.dokulun su tahliyeden gidiyor ama o arada sanki aşağı rayların oradan su kaçırıyor gibi güneşlik gene islaniyor.nereden kaçırdığını bulamadım.ne yapacağım bende sasirdim.yardımlarınızı ihtiyacım var..arabayı dışarda tutamıyorum yikatamiyorum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: hsnsnl
Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2015 Saat 00:09
Orjinalini yazan: swing67 swing67 Yazdı:

307 aracımın sanrafundan içeri su geliyor
Sağ gunesligin hemen altında.forumda tahliye hortumu tikali olabilir diyor ama on sağ tahliye açık.sanrof cami açıkken pet şişe ile tahliye kısmına doğru yukarıdan su döktüm.dokulun su tahliyeden gidiyor ama o arada sanki aşağı rayların oradan su kaçırıyor gibi güneşlik gene islaniyor.nereden kaçırdığını bulamadım.ne yapacağım bende sasirdim.yardımlarınızı ihtiyacım var..arabayı dışarda tutamıyorum yikatamiyorum.

Merhaba, Hocam tavanı sokturmen lazım, tahlıyeye gıderken su, plastık parca var ve sılıkonumsu bır ılacla yapısık zamanla ozellıgını kaybedıyo ve tahlıyeye gıderken altından sular kacıyo ve ıcerıyo gelıyo.. bunun ıcın sunroofu sokturup parcaları tekrardan yerlerıne yapıstırman lazım..

-------------
307 XT Premium, 307 XS Coupe, 407 Premium Edition, Seat Leon 1.6 Stylance

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2015 Saat 00:29
:(  teşk. başa gelen çekilir o zman

Mesajı Yazan: Cyrus35
Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2015 Saat 00:52
Hocam şu şekilde izah edeyim. Cam kapandıgında Kasa ile cam arasında kalan kauçuklar var yani fitiller aynı kapı fitili gibi oncelikle bunları kontrol ediniz. Fitildeki yırtık yada kopuk buna sebeb olur. + camı tutan kolların su alan kısmı tam kapatmıyor olabilir. Çok basit bir sorunda olabilir fotograflayıp bana konumda paylaşırsanız size nerelerini kontrol etmeniz gerektigini ve ne gibi işlemler yapabiliceginizi anlatırım direk konuma yazabilirsiniz oradan rahatça konuşabiliriz.  307 deki sıkıntıya tam hakim değilim fakat. tavan sökme işine girişicekseniz eger temiz rüzgarsız ve kapalı bir ortamı tavsiye ederim 1 gününüzü alır hem rahat çalışırsınız hemde o şekilde aracınızı rahatça bırakıp ertesi gün devam edebilirsiniz döşemeyi dikkatli sokun kırılma yada kirlenme durumu çok kolay oluyor...
          Tüm sanroof parçalarını ve camı sokmenize gerek kalmadan tavan doşemesini söktükten sonrada müdahale edebilirsiniz belki dedigim gibi 307 sökmedim ama 206 larda yalama oldum sök tak konusunda izmiarde olsaydınız elimden gelen yardımı yapardım :)Thumbs Up

-------------
206 1.4 xr Safir Mavisi
206 1.4 hdi x-design
206 1.6 xs 16v 110bg Sanroof
206 1.6 xt Black Sanroof-Güncel
307 Technoplus 1.6 110bg
307 xT 1.6 110bg 2002 md. (güncel)

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2015 Saat 00:56
:) TSK.

Mesajı Yazan: okan77
Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2015 Saat 13:07
aslında sitemiz de zamanında nasıl onarıldığına dair resimli anlatım vardı... Nasıl yapılır kısmında olabilir mi ? Yada zaman aşımından silindi mi acaba!... 
Buldum gibi :) Bir kontrol et derim... Açıklama yapılmış zaten..

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2015 Saat 13:52
Resimler maalesef açılmıyor baktim

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2015 Saat 14:30

Resimler maalesef açılmıyor baktim

Ben ekledim bir bak istersen :)

Mesaj Tarihi: 24 Haziran 2015 Saat 18:16
Ooo çok iyi.elinize sağlık.çok teşekkürler.tavan dosemesini sokmeden kanalın hemen önündeki beyazimsi plastik parçayı söküp yeniden silikonlayacagim.ihs aynı yerdedir.resimler için tekrar tsk

Mesaj Tarihi: 25 Haziran 2015 Saat 09:34

Ooo çok iyi.elinize sağlık.çok teşekkürler.tavan dosemesini sokmeden kanalın hemen önündeki beyazimsi plastik parçayı söküp yeniden silikonlayacagim.ihs aynı yerdedir.resimler için tekrar tsk

Sonucu mutlaka bizimle olumlu yada olumsuz paylaş ki, diğer arkadaşlara da  örnek olsun... Geçmiş olsun tekrar...

Mesaj Tarihi: 26 Haziran 2015 Saat 20:28
Okan kardesimizin dediği gibi su giderini hemen yanında bulunan resimlerde de gösterdiği gibi beyaz plastik parcayi cikardim tekrar silikonlayip yapıştırdım.parçayı çıkarmak için dösemeyi veya sanrofu sökmeye gerek kalmadı.geriye doğru cekinceye kanaldan çıkıyor zaten.cikarmasi ve takması çok kolay.silikon kuruduktan sonra deneme amacli kanala pet şişe döktüm ve su döşemeye kaçmadı...bu bilgiyi edinmeye sağlayan foruma ve arkadaşlara çok tsk.adeta arabadan sogumustum...sorun şimdilik halloldu. Ancak bu işlemi yaparken merak dan döşemenin altına bakmak için on gunesligi döktüm,fakat sökerken gunesligin ayağını kırdim ve su an güneşlik tablosuyla aşağıya sarkik vaziyette duruyor.büyük sorunu hallettikten simdi bu sorunu nasıl cozecem.güneşlik lambalı isikli olandan..kablonun geçtiği ayak kırıldı.tavan saçına hiçbir şekilde tutunamiyor tırnakları kırılmış :(

Mesaj Tarihi: 30 Haziran 2015 Saat 09:49

Okan kardesimizin dediği gibi su giderini hemen yanında bulunan resimlerde de gösterdiği gibi beyaz plastik parcayi cikardim tekrar silikonlayip yapıştırdım.parçayı çıkarmak için dösemeyi veya sanrofu sökmeye gerek kalmadı.geriye doğru cekinceye kanaldan çıkıyor zaten.cikarmasi ve takması çok kolay.silikon kuruduktan sonra deneme amacli kanala pet şişe döktüm ve su döşemeye kaçmadı...bu bilgiyi edinmeye sağlayan foruma ve arkadaşlara çok tsk.adeta arabadan sogumustum...sorun şimdilik halloldu. Ancak bu işlemi yaparken merak dan döşemenin altına bakmak için on gunesligi döktüm,fakat sökerken gunesligin ayağını kırdim ve su an güneşlik tablosuyla aşağıya sarkik vaziyette duruyor.büyük sorunu hallettikten simdi bu sorunu nasıl cozecem.güneşlik lambalı isikli olandan..kablonun geçtiği ayak kırıldı.tavan saçına hiçbir şekilde tutunamiyor tırnakları kırılmış :(

Bilgi paylaşıldıkça, deneyim kazanıldıkça işe yarar.... Sorununun çözüldüğüne sevindim... Güneşliğin zarar görmesi kötü olmuş... Elin yatkın görünüyor halledeceğine inanıyorum :) Geçmiş olsun..

Mesajı Yazan: Utkukaraca67
Mesaj Tarihi: 01 Nisan 2016 Saat 20:44
Su beyaz parçalar nasıl sokuldu

Mesaj Tarihi: 01 Nisan 2016 Saat 20:45
Buraya surdugunuz silikon can silikonumu beyaz silikon olmaz mı

Mesaj Tarihi: 06 Nisan 2016 Saat 17:11
http://s1377.photobucket.com/user/Utku_Karaca/media/Mobile%20Uploads/20160406_164001_zpsmejse9dh.jpg.html" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 06 Nisan 2016 Saat 17:12
Nasıl sökülüyor bu

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2016 Saat 11:20
Güncel

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2016 Saat 16:46
Cvp

Mesajı Yazan: AKIN-57
Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2016 Saat 16:19
Sanroof su kaçırma olayından çok muzdarip olmuş bir 307 kullanıcısıyım.Tavan kaplamasını söküp günlerce yağmur yağmasını beklediğimi biliyorum.Suyun nerden ne şekilde geldiğini anlamak için.Ve nihayetinde 2 tüp hızlı yapiştırıcı ile sorunu kökten çözdüm.
Çoğumuz suyun yukarıdan aşağıya doğru aktığını biliyor.Ama su aşağıdan yukarı doğruda çıkıyor.
Tavan kaplamasını söktüm.Daha sonra sunroofu söktüm.Sunroof camının oturduğu yerde (tavanın kesilip içlere büküldüğü kısım) bulunan saç metal kısımda  punto kaynakları göreceksiniz.Bu punto kaynakları iki metali birleştirmek için atılmış.Ancak iki metal arasında kalan kılcal boşluklardan su yukarı doğru çıkıyor.Ve oradan tekrar aşağıya iniyor.Tavan döşemesini ıslatıyor.İki metal arası kılcal boşlukları Hızlı yapıştırıcı ile doldurdum sorun kökten çözüldü.

Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2016 Saat 16:22
Neresi ki oralat

Mesajı Yazan: AKIN-57
Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2016 Saat 16:33
İki metal arası kılcal boşlukları, sanroof camının oturduğu yer, tavan döşemesi ve sanroof komple sökülmesi gerekiyor.Yukarıda ki resimlere dikkatli bakarsanız punto kaynaklarını görebilirsiniz.

Mesaj Tarihi: 13 Nisan 2016 Saat 20:14
Güncel

Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2016 Saat 16:39
Güncel

Mesajı Yazan: gokhanyalcinkaya
Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2016 Saat 09:43
Dün arabayı yıkadıktan sonra yolda giderken resimlerde işaretli olan yerden ( ne işe yaradığını dahi bilmiyorum ) 2 sefer 4-5 damla su geldi. Bu durumla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilecek var mıdır ? 

http://hizliresim.com/l1YvOp" rel="nofollow">

http://hizliresim.com/VYpvrR" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2016 Saat 08:39
+güncel

Yok mudur bilgisi olan ?

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2016 Saat 09:05
gökhan sorun tahliye kanlların tıkalı büyük ihtimal kontro etmini öneririm. birde resimlerde gösterilen plastik parçayı söküp temizle ve yeniden silikonla ve kontrol et. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2016 Saat 09:06
Çok iyi abi :) Elim tutmaz o kadar işi İstanbul'a gelmeyi düşünüyor musun gel de bir çay içelim yemek yiyelim :D

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2016 Saat 08:46
işe girişine kadar yağmur yağdı ve sabah yolcu koltuğu sırılsıklam :) Kime yaptırabilirim bu sorunun çözümünü ? [ elektrikçi kaportacı gibi sanayide kime gidebilirim ya da direk sunroof ustası mı vardır :) ]

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2016 Saat 09:10
Orjinalini yazan: gokhanyalcinkaya gokhanyalcinkaya Yazdı:

işe girişine kadar yağmur yağdı ve sabah yolcu koltuğu sırılsıklam :) Kime yaptırabilirim bu sorunun çözümünü ? [ elektrikçi kaportacı gibi sanayide kime gidebilirim ya da direk sunroof ustası mı vardır :) ]

:) sanroof yapan yerler tamirde yapıyorlar ama iyi para alıyorlar bilgin olsun biraz araştır buşlursun nette.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2016 Saat 09:51
en ucuz yoldan nasıl hallederim peki :)

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2016 Saat 10:24
valla gökhan söküp döşemeyi bakacasın birisi su tutacak nereden geldiğigini bulacaksın elinden bölye işler gelmiyorsa bulaşma paraya kıyıp yaptıracaksın artık. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2016 Saat 10:39
Geçen hafta 650 yi gördük de ondan kolaya kaçmaya çalışıyorum :) Tahliye kanallarını sunroofu açınca görebiliyor muyum ? ordan kompresörle hava tut falan deniliyor.

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2016 Saat 13:17
kanallara hava vurmak çok mantıklı gelmiyor içine kaçan parça sıkışıp kalabilir. döşemeyi sökmeden gözükmüyor diye hatırlıyorum. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2016 Saat 09:14
Dün akşam üstü döşemeyi açtık, herhangi bir kaçak yok içerde. Tahliye kanalı tıkanmış dediğin gibi çıkamayınca içeriye atmış kendini. Su ve hava ile actık, daha sonra su tuttuk baya herhanbgi bir sızma olmadı kapattık döşemeyi. Bugün yağmur var akşam bakcam bakalım herhangi bir kaçak vs.varmı diye. Bunu da çözdük çok şükür.

Mesaj Tarihi: 14 Ekim 2016 Saat 08:17
Güncel

Mesaj Tarihi: 14 Ekim 2016 Saat 09:05
Sunroof u kapattırmayı düşünüyorum da nerde yaptırabilirim

Mesaj Tarihi: 14 Ekim 2016 Saat 09:07
Orjinalini yazan: Utkukaraca67 Utkukaraca67 Yazdı:

Sunroof u kapattırmayı düşünüyorum da nerde yaptırabilirim

tam olarak problem ne hocam. içeri su almasımı. yoksa açılıp kapanmamasımı

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 14 Ekim 2016 Saat 09:18
İçeri aşırı su alıyor. O beyaz plastik parçalarıda sökemedim ne yapacagımı bilemiyorum.

Mesaj Tarihi: 14 Ekim 2016 Saat 09:19
Giderlerde tıkalı gözükmüyor

Mesaj Tarihi: 15 Ekim 2016 Saat 07:43
Güncl

Mesajı Yazan: ricgss
Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2017 Saat 16:53
sunroofu 4 kez sökmüş olamama rağmen yine su aldı. Araç rampa aşağı durduğunda ön direklerin üzerinden giriyoru. Herşeyi yaptım sökünce ama nafile kesemiyorsunuz. Basit çözümü ise teker davlumbzalarını sökerek tahliye hortumunun uç kısmındaki pisliği temizlemektir. her ne kadar su tahliyeleri üstten açık gibi gözüksede hortumda birikmeden tahliye olması sağlanmalı yoksa alıyor içeri

Mesajı Yazan: Aleynaboyner
Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2017 Saat 17:08
Benimde ışık yanan yerden geliyordu anteni değiştirdin mi daha önce kısa spor anen taktıedim ben silikon çekmediler diye olmus silikonla gecti

-------------
AlynbyneR

Mesajı Yazan: AliUmut
Mesaj Tarihi: 14 Haziran 2017 Saat 14:33
güzel anlatım ellerinize sağlık. bu aralar baktığım 307 sanroofu için süper bir paylaşım olmuş ellerinize sağlık

-------------
Kalakaldım kışın ortasında yine
Yine aldandım sonunu bile-bile
Cennetden kovuldum isyan ede ede
Hiç utanmıyorum

Mesajı Yazan: ASİL
Mesaj Tarihi: 22 Haziran 2017 Saat 11:53
Merhaba,
Benim sorunum biraz farklı, sanruf su akıtıyor ancak iç tavan lambasının oradaki sanruf açma düğmesinin ordaki delikten akıtıyor ve o bölgedeki döşemeleri ıslatıyor, taliye borularına pet şişe ile su döktüm ve hemen boşaltıyor yani o kısımda bir tıkanıklık  yok, neyden kaynaklı olabilir arkadaşlar, komple söktürmek orjınalliğini bozmak ıstemıyorum...

Mesajı Yazan: kaan206
Mesaj Tarihi: 23 Mart 2020 Saat 10:01
ümraniye sanayi özgür usta
Sunruf konusunda ist 1 numaralı isim 
Gidin selamımı döyleyin memnun kalacağınıza eminim

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net