Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 Bitmeyen akü sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=39463
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 14:24
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 Bitmeyen akü sorunu
Mesajı Yazan: emboo
Konu: 206 Bitmeyen akü sorunu
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2015 Saat 20:39
araba salı günü motor bakımından çıktı bu seferde elektrik sorunu çıktı salı günü aldıgımda ilk marşta çalıştı arabayı aldım eve dönüyorum yolda çekişten düştü araç birden stop etti ve marş tık edip duruyor dedim heralde akü bitti çekiciyle elektrikciye gittik adam akü arızalı dedi akü 4 aylık olmasıan rağmen gidip yeni akü aldım taktık araba çalıştı usta arabada birşey yok dedi bugünde aracı park ettim 10 dakika sonra çalıştırdım marş tık dedi dahada tık yok sonra 40 dakika ellemedim tekrar çalıştırdım marş bu sefer bastı ve çalıştı bakıyorum akü ışıgıda yanmıyor sorunu ne bu arabanın benzini filen mi çkemiyor acaba bi ara elektrikciye götürmüştüm yine bu şekilde yüzünden usta arka koltugu kaldırıp kablolarla uğraşmıştı ve düzelmişti.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2015 Saat 21:03
Elektrik kaçağı vardır bır yerlerde teyp alarm vs.yada şarj dinamosunda sıkıntı vardır V kayışında şarj olmuyordur akü diye düşünüyorum.

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2015 Saat 21:11
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Elektrik kaçağı vardır bır yerlerde teyp alarm vs.yada şarj dinamosunda sıkıntı vardır V kayışında şarj olmuyordur akü diye düşünüyorum.
elektriciye götürdüğümde salı günü adam birşey olmadığını söyledi sadece aküdendir dedi yeni akü aldırdı ve araba çalıştı kaçak filen söylemedi benzin pompasından kaynaklı olabilirmi bu çünkü aracı ilk aldıgımdada bunun gibi sorun yaşamıştım elektrikci arka koltuğu kaldırdı ve benzin pompasıyla uğraşıp arabayı halletti o günden bugune birşey yoktu 2 gün öncede aynısı oldu diyebilirim.

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2015 Saat 21:18
benzin pompası ile alakası olsa marş basar ama araç çalışmaz. sizde hiç marş bile basmıyormuş. akü yeni olduğuna göre ya şarj dinamon şarj etmiyor yada biryerde kaçak var akün bitiyor. ama giderken stop ettiğine göre şarj ile ilgili sıkıntı olma ihtimali daha yüksek.

Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2015 Saat 21:21
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

benzin pompası ile alakası olsa marş basar ama araç çalışmaz. sizde hiç marş bile basmıyormuş. akü yeni olduğuna göre ya şarj dinamon şarj etmiyor yada biryerde kaçak var akün bitiyor. ama giderken stop ettiğine göre şarj ile ilgili sıkıntı olma ihtimali daha yüksek.
ortalama ne kadar tutar kaçak bulunması ve tamiri.

Mesajı Yazan: berk2309
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2015 Saat 22:41
hocam arac ısındıktan sonramı mars almıyo  tık tık edıyo soguduktan sonra calısıyomu

-------------
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!

Mesajı Yazan: ibrahim
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2015 Saat 22:53
Gerçekten ilginç bir sorun, umarım en kısa zamanda bir çare bulursun. Bizide bilgilendirirsen seviniriz.

-------------
Tanrı Dağı kadar Türk'üm, Türkçü'yüm, Atatürkçü'yüm!.

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2015 Saat 08:50
Orjinalini yazan: berk2309 berk2309 Yazdı:

hocam arac ısındıktan sonramı mars almıyo  tık tık edıyo soguduktan sonra calısıyomu

Kafasına göre birçok kişi kaçak diyor ama bana göre benzin pompası tıklaı filen çünkü araç yolda stop etti dünde benzin aldım ışık 40dakika donra söndü

Mesajı Yazan: ihsanozlesmis
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2015 Saat 13:54
Orjinalini yazan: emboo emboo Yazdı:

Kafasına göre birçok kişi kaçak diyor ama bana göre benzin pompası tıklaı filen çünkü araç yolda stop etti dünde benzin aldım ışık 40dakika donra söndü

Bence Şarj Dinamosu İstediğin Kadar Akü Al Şarj Etmiyorsa Araç Aküyü Öldürür...

-------------
Olmadı Öyle Yaparız...

Mesajı Yazan: berk2309
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2015 Saat 14:20
stop ettıkten sonra calısmıyosa soguduktan sonra mars alıyosa  mars otomatıgı bozulmustur bende de oluyodu tık tık edıp calısmıyodu

-------------
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2015 Saat 18:24

stop ettıkten sonra calısmıyosa soguduktan sonra mars alıyosa  mars otomatıgı bozulmustur bende de oluyodu tık tık edıp calısmıyodu
hocam yolda gidiyordum araç birden hızını kesti ve tekleyip stop etti tekrar çalıştırmak istedigimde ise marş basmıyor tık ediyordu sadece durum bu.

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2015 Saat 18:45

Kafasına göre birçok kişi kaçak diyor ama bana göre benzin pompası tıklaı filen çünkü araç yolda stop etti dünde benzin aldım ışık 40dakika donra söndü [/QUOTE]

Hocam benzin pompasindan olsa mars basar ama araba çalışmaz. Söylediğine göre arabanın giderken stop etme olayı araç sarj edemedigi için enerji alamıyor bitiyor. Enerji alamadığı için ateşleme yapamıyor. Eğer arabayı kendin stop etsen ve sicakken tekrar marsa basip tik ederse marş dinamon arizali derdim. Fakat öyle bir durum yok. O yüzden sarj dinamona baktir.

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2015 Saat 19:13
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Hocam benzin pompasindan olsa mars basar ama araba çalışmaz. Söylediğine göre arabanın giderken stop etme olayı araç sarj edemedigi için enerji alamıyor bitiyor. Enerji alamadığı için ateşleme yapamıyor. Eğer arabayı kendin stop etsen ve sicakken tekrar marsa basip tik ederse marş dinamon arizali derdim. Fakat öyle bir durum yok. O yüzden sarj dinamona baktir.[/QUOTE]
araba motor bakımına girmeden önce yoktu böyle birşey durup dururken masraf çıktı resmen inşallah dinamo değildir Ouch

Mesajı Yazan: bekir can
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2015 Saat 23:47

araba salı günü motor bakımından çıktı bu seferde elektrik sorunu çıktı salı günü aldıgımda ilk marşta çalıştı arabayı aldım eve dönüyorum yolda çekişten düştü araç birden stop etti ve marş tık edip duruyor dedim heralde akü bitti çekiciyle elektrikciye gittik adam akü arızalı dedi akü 4 aylık olmasıan rağmen gidip yeni akü aldım taktık araba çalıştı usta arabada birşey yok dedi bugünde aracı park ettim 10 dakika sonra çalıştırdım marş tık dedi dahada tık yok sonra 40 dakika ellemedim tekrar çalıştırdım marş bu sefer bastı ve çalıştı bakıyorum akü ışıgıda yanmıyor sorunu ne bu arabanın benzini filen mi çkemiyor acaba bi ara elektrikciye götürmüştüm yine bu şekilde yüzünden usta arka koltugu kaldırıp kablolarla uğraşmıştı ve düzelmişti.

Mesajı Yazan: bekir can
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2015 Saat 23:48

aracta lpg varmi

Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2015 Saat 09:52
Orjinalini yazan: bekir can bekir can Yazdı:

aracta lpg varmi
hayır yok benzinli

Mesajı Yazan: sdttn
Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2015 Saat 22:41
Kutup başlarını kontrol edin. 
Akü kablolarını, şasileri kontrol edin.
Motor şasi kablosunu özellikle kontrol edin.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net