Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

hayatımda görmedim böyle sorunlu araç!

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=39337
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 13:55
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: hayatımda görmedim böyle sorunlu araç!
Mesajı Yazan: Haydut06
Konu: hayatımda görmedim böyle sorunlu araç!
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2015 Saat 22:24
Arkadaşlar merhaba sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var.
aracım 2001 1.6 16w XT 135 de aldım şuan 170 binde yaklaşık 4 yıldır bende.
benden önceki sahibi o kadar hor kullanmış ki aracı neredeyse %80 değiştirdim diyebilirim.
yalnız son zamanlarda artık bıkkınlık vermeye başladı araçtan soğudum resmen. değiştirmediğim parçası hortumu kablosu zımbırtısı kalmadı heralde. Sanayiden yeni çıkardım yeni bakım yapıldı. En son benzin pompası değiştirdim komple. Şimdide geri viteste frene basınca tok bir ses geliyor. Büyük ihtimal balata disk. Bi yandan aracın orta alt kısmından tıkır tıkır ses geliyor sanırım orta sustutucu !

Özetle bıktım ben bu arabadan çözemedim anlamadım dilinden o kadar bakıma rağmen bir araç sorunsuz 100 km yol almaz mı yahu ?

bi ben mi yaşıyorum böyle sorunlar ? bi ben mi sürekli sanayideyim ? Sizinde başınıza geliyor mu bu kadar sık sorunlar ?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: vpro
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2015 Saat 22:38
Yok kardes yalnız degilsin bu aracın sadece motoru para eder gerisi çöp (1.6 16v) fiyatında ona gore zaten ama bikkinlik veriyor bi yerden sonra klima rezistansı bozuldu her yerinden ses geliyor.zor calisiyor yag sızdıriyir ne ararsan var

-------------
Ele-Elo

Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2015 Saat 22:49
Yalnız değilim yani öylemi ? Cidden binmek istemiyorum arabaya ama bir süre daha mecburum. aldığımda klima ve sunroff sorunlu idi fırsat gelmiyoki onlara aracın sağını solunu yaptırmaktan ! ön tampon kapıların orası gibi kaporta durduk yere kendi kendine bir açılma yaptı kaza yok hor kullanma yok ben anlamadım bu işi .s fakat çıldırmamak içten değil

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2015 Saat 23:11
Sizinle veya araçla alakası yok bu durumların.Araç bakımsız kalmış olabilir ama söylediğiniz kadar bakım yapmış olsanız araca durum böyle olmaz.Belli ki işin ustalarına denk gelemiyorsunuz bakım yaptırdım sanıyorsunuz ama aslında bakım falan yaptırmıyorsunuz.Bir tarafı yaparken diğer tarafı bozuyorlar.Her tabelasına peugeot servis yazan peugeottan anlamıyor bunu kabul edelim herkes bilmiyor bu araçların dilini doğal olarakta böyle sorunlar yaşanıyor sık sık.Kaportada açılma esneme vs.3.sınıf işçilik kaportada adi malzemeler(yan sanayi) kullanılması özet olarak işin iyi olmaması  bazı esnemelere içeri basılmalara açılmalara neden oluyor büyük büyük ihtimal dış etkenler yada sıcak-soğuk-titreşim bu tarz şeylerden etkileniyorlar.

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesajı Yazan: vpro
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2015 Saat 23:23
Orjinalini yazan: samet206 samet206 Yazdı:

Sizinle veya araçla alakası yok bu durumların.Araç bakımsız kalmış olabilir ama söylediğiniz kadar bakım yapmış olsanız araca durum böyle olmaz.Belli ki işin ustalarına denk gelemiyorsunuz bakım yaptırdım sanıyorsunuz ama aslında bakım falan yaptırmıyorsunuz.Bir tarafı yaparken diğer tarafı bozuyorlar.Her tabelasına peugeot servis yazan peugeottan anlamıyor bunu kabul edelim herkes bilmiyor bu araçların dilini doğal olarakta böyle sorunlar yaşanıyor sık sık.Kaportada açılma esneme vs.3.sınıf işçilik kaportada adi malzemeler(yan sanayi) kullanılması özet olarak işin iyi olmaması  bazı esnemelere içeri basılmalara açılmalara neden oluyor büyük büyük ihtimal dış etkenler yada sıcak-soğuk-titreşim bu tarz şeylerden etkileniyorlar.

Ya hocam ne alakası var Allah rızası icin.Realist konusmaya calısıyorum. Bu arac cok masraflı adamı ugrastiriyor.Ustam cayır cayır bakımı gözümün onunde yapıyor.30 senelik usta tas gibi masallah anlıyor herseyden.Araci aldım sansizman yagı kaçırdı keçe değiştirdik (70tl)neyse. 1 ay gecti geçmedi map sensörü bozuldu (70tl)+20 makine bağlama parası. Klima rezistansı bozuldu kendim yapmasam 200 tl verecektim.(triger ve normal bakımları yaptırdım bunlar nırmal fren balatalarida degisti ).aractan torsiyon sorunu olmamasına rağmen ses geliyor tonla konfor sıfır.takimlar vasat gıcırtı vardı z rot
Degisti hersey bitti dedim bu seferde sag on tekerden ses geliyor tik tik diye muhtemelen rot bası daha 2 gun once (2 bin km once bakim yapıldı) filtre kapagi gevşemiş yag akitiyordu motoru aliyorduk elimize artık biktirmaya basladı

-------------
Ele-Elo

Mesajı Yazan: madblueblacksea
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2015 Saat 23:51
Birkere yaptırdığın arızayı birdaha yaptırıyorsan tamam araç sorunlu derim ama bugün sağ rotu değiştirdin diye bir ay sonra sol rotta bozulmayacak diye bu kural yok. Şuan saydığınız arızalar genel arıza bana göre. 32 yaşındayım ve ayağım pedallara yetiştiğinden beri araba kullanırım neredeyse 300 binden fazla km yaptım. Şuanki aracıma iki yıl dolmadan 3bin tl den fazla masraf yaptım (periyodik yağ -su bakımı hariç) hiçbiri arabanın sorunlu olmasından değil bakımsız olmasından. 2 yıl bayan kullandı arabayı ve takdir edersinizki yolda kalmadan bi bayan arabaya baktırmaz. Bu sadece bayanlara özel değil ama. Halk dilinde direksiyon şoförü diye tabir edilen kullanıcıların araçlarını bakımsız kullanması ve bu kullanıcıların işgüzar ustalara iş yaptırması sonucu ortaya böyle bir sonuç çıkıyor. Benim kanaatim bu

-------------
206 1.4 HDI Look 2004

Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 00:00
Samet206 size bir yerde katılmıyorum maalesef 16 yıllık ustam ve 4 yıldır araç kendi elinde km hesabı yapar şu değişti bunun zamanı var bla bla. yoldan geçen ustaya götürsen eywallah ama 35 yıllık usta bu kadarını yapamaz.

Bitmiyo derdi sıkıntısı bitmiyo tamam diyosun bu sefer her şeyi yeni yapıldı yağı tuzu gazı bilmemnesi akşam bi güzel park ediyosun sabah araç çalışıyosun 1-2 km pat yeni bi sorun. Bazen müzik açmam arabada dinleyim aracı diye motoru devri harareti göz oralarda kulak araç içinde. Günde 15 km yol yapar bu araç dümdüz yolda. Daha ne yapılır ben çözemedim .s bir daha tövbe yanından geçmem bu arabanın satınca.

Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 00:06
Bu arada araç bakımsız değil ilk mesajımda yazdığım gibi %80 değiştirdim aracı durmak yok halen değişiyor :)))

Ben mi bilmiyorum ki kullanmayı 16 senede öğrenemedim heralde hunharca araç mı kullanıyorum acaba :)))

Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 00:08
Çok alakası var usta her durumda bu böyledir diyemem senın söyledıklerıne saygım var ne yaşadıysan sen yaşamışsın sen biliyosun.Ama ben çoğu yerde çoğu kişide hatta bazı durumlarda kendimde bile bunu hissediyorum göz önünde yapması bir şey değil aracı başındada beklesen inan birşey değişmiyor.Orjinal parça kullanıyorum diyorlar yan sanayi takıyorlar bunun bile kullanıcı tarafından anlaşılması mumkun değil he belki baya sonra anlarsın ama ozamanda çok geç olur.Bazen düşünüyorum doğan görünümlü şahin hesabı ben 206 görünümlü neye biniyorumda bu tarz şeyler yaşamıyorum anlamadım gitti :) Arada illaki oluyor birşeyler ama gidip yaptırıyorum elimden geldiğince ama dediğim gibi genelde beni aracın arza çıkarması değil aracın çıkardığı arzayı yaptırdığım parasını verdığım halde hala daha sorunumun doğru duzgun çözulmemesi bu benı aracın arza çıkarmasından daha çok sınır ediyor.

-------------

Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 00:14
Ne deyim bilemedim şahin marka araca sahibim meğerse :)) senin adına sevindim bendeki bizdeki gibi 2 güne bir sorun çıkarmamasına. Çıkarmasında zaten can sıkıntısından başka birşey değil zira

Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 00:21
Orjinalini yazan: Haydut06 Haydut06 Yazdı:

Bu arada araç bakımsız değil ilk mesajımda yazdığım gibi %80 değiştirdim aracı durmak yok halen değişiyor :)))

Ben mi bilmiyorum ki kullanmayı 16 senede öğrenemedim heralde hunharca araç mı kullanıyorum acaba :)))

Senin sorun değiştirmediğin %20 lik kısımda hocam onuda değiştir aracı bana sat bak bakalım sorun çıkıyormu :) Şaka bi yana senin bu sorunları yaşamanın en büyük nedeni tamircidir bundan emin ol. Şundan olabilir değiştirip deneyelim ustadan UZAK DUR. Böyle bi tamir anlayışı yok. Sanayide 3 yıl çalıştım ve bunun mantığı kendine iş çıkartıp para almasıdır. 3 yıl adamın yanında çalıştım bir kere bile sorun şundan olabilir değiştirip bakalım demedi. Gerçek usta sorunu bulur ve yapar ama sadece eli anahtar tutmaktan öteye gitmeyen adam ya ordadı ya burdadır deyip cebini yorar. Ama bu bahsettiğim olayda en büyük etken, bozuk deyipte ustanın değiştirdiği parça sağlam çıkarsa parasını cebinden verir. Neden.? çünkü orası itin anasını tanımadığı istanbul değil herkesin birbirini tanıdığı ve güvendiği OF

-------------
206 1.4 HDI Look 2004

Mesajı Yazan: 10URAKAR
Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 08:58
Merhaba arkadaşalar,
Aslında bende katılıyorum arkadaşa araç da sürekli değişik sorunlar çıkıyor... Ama araç ile ciddi bakımları yapıldığında seyir çok harika oluyor ben geçenlerde yağına suyuna baktım ve tek marş ile Gaziantep den Balıkesir Akçay memlekete gittim.Gayet iyi araç aslında ama çok alakasız sorunlar çıkıyor yok vites D de iken altdaki saç dan titreşim sesi yok vites kablosu sesi... Hadi bunlar biter bu defa bir yalpalama sesi gelir... Ama 15 yıllık araç sonuç da çok da performans beklenmemeli diye düşünüyorum artık ne yapalım...

Mesajı Yazan: blntctn
Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 09:09
bende ki araç 10 senelik bende önceki bakımlarını yapmış fakat wuruk çizik biraz fazla 3 5 tane arızası wardı belliydi aldığımdan beri onlarıda yaptırdım 3 aydır araç bende Konyadan 2 defa tekirdağ yaptı araç o belirli arızalar dışında tık etmedi şimdi bakım sonrası elazığa gitti araç tık etmemiş bence bakım olmasa çabuk dağılıyor ewet haklısınız ama geçmişten bakımlarının olması şart

-------------
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI

Mesajı Yazan: pusutr
Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 09:32
Benim arabanın maşallahı var.
Heryerinden tıkırtı sesi geliyor.
Şu pejonun da duruşu olmasa yanına yaklaşılmaz aslında. Ama çekiyor eşşolu :D

Mesajı Yazan: palet
Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 10:15

Arkadaşlar merhaba sizlerle paylaşmak istediğim bir konu var.
aracım 2001 1.6 16w XT 135 de aldım şuan 170 binde yaklaşık 4 yıldır bende.
benden önceki sahibi o kadar hor kullanmış ki aracı neredeyse %80 değiştirdim diyebilirim.
yalnız son zamanlarda artık bıkkınlık vermeye başladı araçtan soğudum resmen. değiştirmediğim parçası hortumu kablosu zımbırtısı kalmadı heralde. Sanayiden yeni çıkardım yeni bakım yapıldı. En son benzin pompası değiştirdim komple. Şimdide geri viteste frene basınca tok bir ses geliyor. Büyük ihtimal balata disk. Bi yandan aracın orta alt kısmından tıkır tıkır ses geliyor sanırım orta sustutucu !

Özetle bıktım ben bu arabadan çözemedim anlamadım dilinden o kadar bakıma rağmen bir araç sorunsuz 100 km yol almaz mı yahu ?

bi ben mi yaşıyorum böyle sorunlar ? bi ben mi sürekli sanayideyim ? Sizinde başınıza geliyor mu bu kadar sık sorunlar ?

Tamam aracınız bir Porche bir mercedes değil ama "Yağ filtre kapağı gevşemiş" nasıl bir arıza yaa? Durduk yerde niye gevşesin. Bu ustanızın kapağı yeterince sıkmadığı anlamına gelir. 14 yaşın daki araç ta hortumların ömrünü doldurmuş olmasıda gayet doğaldır. 
Samet06 ya katılıyorum düzgün bir usta'ya ve yolda giderken arabadan gelen tıkırtıları duymamanızı sağlayacak bir ses düzenine ihtiyacınız var.

-------------
2013 - 508 Allure 1.6 e-HDİ

Mesajı Yazan: fætih
Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 10:41
206 dünyanın en sorunlu arabasıdır. sabah neresi bozulacak diye biner olduk... 

Mesajı Yazan: themurat54
Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 10:52
Orjinalini yazan: pusutr pusutr Yazdı:

Benim arabanın maşallahı var.
Heryerinden tıkırtı sesi geliyor.
Şu pejonun da duruşu olmasa yanına yaklaşılmaz aslında. Ama çekiyor eşşolu :D

Aynen katılıyorum bi karizması var :)

-------------
Peugeot 206 Sedan
2007 Model, Comfort, 1.4, 75 HP, Benzin/LPG

Mesajı Yazan: themurat54
Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 10:53
Yok kardeşim bende geçen sene aldım daha bir sene olmadı rahat 2.000 TL masraf yapmışımdır

-------------
Peugeot 206 Sedan
2007 Model, Comfort, 1.4, 75 HP, Benzin/LPG

Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 19:23
Palet. Yağ filtre kapağı gevşemiş demedim ama inan gevşese şaşırmam heralde

Arkadaşlarda bir şekilde dile getirmişler özetle toparlarsak görüntü sürüş keyfi haricinde sürekli bakıma muhtaç bir araç bunu kabul edin bir kere. Tabiki size genel periyodik bakımdan bahsetmiyorum ama ustayı seven bir araç.

C: Kendi nazarım değiyor .)))

Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 21:54

Palet. Yağ filtre kapağı gevşemiş demedim ama inan gevşese şaşırmam heralde

Arkadaşlarda bir şekilde dile getirmişler özetle toparlarsak görüntü sürüş keyfi haricinde sürekli bakıma muhtaç bir araç bunu kabul edin bir kere. Tabiki size genel periyodik bakımdan bahsetmiyorum ama ustayı seven bir araç.

C: Kendi nazarım değiyor .)))

Haklısın vpro nun araçta yağ filtre kapağı gevşemiş. mesajları karıştırmışım. Smile

-------------

Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 23:11
Valla arkadaşlar bakımlı araçlar arıza çıkarmıyor illaki oluyor dediğim gibi ama benım çevremde ve bende bu bahsedilenlerin çoğu yaşanmıyor ama dediğim gibi bizim usta sıkıntımız oluyor çoğu zaman bende bunu dile getirdim.Düzgün iş çıkmadığı için sıkıntılar yaşayabiliyoruz.Usta konusundada hem fikir değilsek sizin araçlarınız hor kullanılmış oda size patlamış üzülerek söylüyorum bunu ama.Başka açıklaması yok.Bence kendinizi daha fazla üzmeyin sıkılmışsınız belli far ampülü yansa araba dandik diceksiniz :) satın araçlarınızı yıpratmayın bu kadar kendinizi ama 206 yı sattığınızda üstüne 1 TL eklemeden aynı segmentte aynı fiyattan başka marka model bir araç bulun ve satın alın kesinlikle 206 yı ararsınız başkada birşey söylemek istemiyorum herkese kolay gelsin bunlar basit şeyler kaza bela olmasın diyorum...

-------------

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 07 Mayıs 2015 Saat 23:22
şahsım adına konuşmak gerekirse

2 sene 106 quik 2001
3 sene 206 1.4 hdi 2006
1.5 sene 208 2013 1.2 vti
5 aydırda 207 1.6 hdi kullanıyorum.

208 sıfır aldığım için yağ su fren balatası hariç birşey değişmedim. Diğerlerindede arabaya genel bakım hariç hiç masraf yapmadan bindim çok şükür hiçte problem yaşamadım. Araçları alırken iyi anlayan birine göstermek sizin kafanızın rahat olur uzun seneler binmesini sağlar. Direk peugeot lar böyle sorunlu demek yanlış ben maşallah hiç sorun yaşamadım. Şöylede bir şey iyi usta olmadığı için kullanıcılar bu kadar zorlanıyor iyi usta olduğu zaman deneme yanılma ile parça değişmiyor ne gerekiyorsa onu yapıyor insan arabadan soğumuyor

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 08 Mayıs 2015 Saat 00:31
şehir içinde iki yılda bir ön takım yapmak fren balatası değiştirmek yada 15 yaşında araca hava akış sensörü değişmek egsozun patlaması disklerin bitmesi trigerin değişmesi vs bunlar arıza değil.!!! Ayağındaki ayakkabıyı kaç yıl giyiyosun.? yada elindeki telefonu nekadar kullanıyorsun.? Evet şikayet eden kişi sayısı fazla olabilir ama bunun nedeni olarak arabanın dandikliği olduğunu düşünmüyorum... Yanlış hatırlamıyorsam 7milyon civarı üretildi bu araç ve %10 sorunlu olsa 700 bin şikayet eder. %10 a bakıpta %90 silmek biraz ayıp olur bence. 3bin tl den fazla masraf ettim 2 yılda ama halen sorunlu bi raç olduğunu düşünmüyorum. Nedeni ise sorunların kronik değil periyodik olması. Araç bakımsız kalmış.  Yani parçaların normal ömrünü tamamlaması. 206 parasına 93model mercedes E200 al hiç bi sorun yok dersin ama sanayiye git hiçbişey olmayan araçta en az 2000 harcarsın. 206 ya mototora girmeden en fazla 500 harcarsın oda ful takım torsiyon. E200 ün ön salıncağı 500 sadece işçilik hariç. Bu paralara alınabilecek en güzel araba bence. 

-------------
206 1.4 HDI Look 2004

Mesajı Yazan: _ali_
Mesaj Tarihi: 08 Mayıs 2015 Saat 09:17
Pejo 2xx-3xx modelleri satışı çok olan, piyasada bol olan araçlar olduğu için, çıkma parçaları da bir o kadar çok ve ucuz, ben çıkma parçacıya gittiğimde çok şaşırdım, Pejo-Citro parçaları için kocaman bir depo, üzerinede çizik olmayan kaporta parçaları, kapılar, gıcır motorlar vs. fiyatlar orjinalin yarısı bile değil. Fiat falan da öyledir eminim ama Alman araçlarında bu imkan pek yok.

-------------
206 1.4 + LPG

Mesajı Yazan: Tamer0671
Mesaj Tarihi: 08 Mayıs 2015 Saat 11:05
Bizim aldıgımızdada araba çok bakımsızdı ama 1 senede toparladık arabayı suan saat gibi çalısıyor 

-------------
106 206 306 FaRkEtMeZ Bas Gaza AfFeTmEz

Mesajı Yazan: Tamer0671
Mesaj Tarihi: 08 Mayıs 2015 Saat 11:10
Orjinalini yazan: madblueblacksea madblueblacksea Yazdı:

şehir içinde iki yılda bir ön takım yapmak fren balatası değiştirmek yada 15 yaşında araca hava akış sensörü değişmek egsozun patlaması disklerin bitmesi trigerin değişmesi vs bunlar arıza değil.!!! Ayağındaki ayakkabıyı kaç yıl giyiyosun.? yada elindeki telefonu nekadar kullanıyorsun.? Evet şikayet eden kişi sayısı fazla olabilir ama bunun nedeni olarak arabanın dandikliği olduğunu düşünmüyorum... Yanlış hatırlamıyorsam 7milyon civarı üretildi bu araç ve %10 sorunlu olsa 700 bin şikayet eder. %10 a bakıpta %90 silmek biraz ayıp olur bence. 3bin tl den fazla masraf ettim 2 yılda ama halen sorunlu bi raç olduğunu düşünmüyorum. Nedeni ise sorunların kronik değil periyodik olması. Araç bakımsız kalmış.  Yani parçaların normal ömrünü tamamlaması. 206 parasına 93model mercedes E200 al hiç bi sorun yok dersin ama sanayiye git hiçbişey olmayan araçta en az 2000 harcarsın. 206 ya mototora girmeden en fazla 500 harcarsın oda ful takım torsiyon. E200 ün ön salıncağı 500 sadece işçilik hariç. Bu paralara alınabilecek en güzel araba bence. 

Dogrusunun kardeş bende katılıyorum sana bakarsan bag bakmassan dag olur

-------------
106 206 306 FaRkEtMeZ Bas Gaza AfFeTmEz

Mesajı Yazan: serkans
Mesaj Tarihi: 08 Mayıs 2015 Saat 14:08
08/07/2014 tarihinde aldım 2010 model 207  şükür yağını suyunu bile değiştirmedim  aldım3, pejo  106-307-207 araç bakımlı olacak  Peugeot  dandik diye bir şey yok bakarsan üzmez seni demiş olduğun sorunların  çoğu periyodik zamanı geldiğinde yapılan bakımlar

-------------
93-106-307-207

Mesajı Yazan: mrt-4
Mesaj Tarihi: 08 Mayıs 2015 Saat 20:25
Biyerde daha yazmıştım forumda ya millet çok iyi biliyor yada biz hiçbişii bilmiyoz 206 dediğin şey arabA bile olamaz bu kadar dandik malzeme mukavva bi kaporta sesi zırıltısı takırtısı torsiyonu elle tutulur neyi varsa anlamadım al bi şahin dersin ki eski araba masraf ediyorum bu nedir ya rezil bir araba dır 206 nokta

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 08 Mayıs 2015 Saat 22:23
Orjinalini yazan: mrt-4 mrt-4 Yazdı:

Biyerde daha yazmıştım forumda ya millet çok iyi biliyor yada biz hiçbişii bilmiyoz 206 dediğin şey arabA bile olamaz bu kadar dandik malzeme mukavva bi kaporta sesi zırıltısı takırtısı torsiyonu elle tutulur neyi varsa anlamadım al bi şahin dersin ki eski araba masraf ediyorum bu nedir ya rezil bir araba dır 206 nokta

Kaç tane 206 ya binip bu kanıya vardın hocam. Eğer 1 taneye binip böyle Konusuyorsan sana kötüsü denk gelmiş diyeceğim veyada sen 206nın dilinden anlamamissin. Yok eğer 2-3 tane 206 ya bindiysen demek ki seninde hoşuna gitti vazgecemedin. Bırakın artik bu boş konuşmaları 206 kötü nokta demekle iş bitmiyor 2001 model şahinle aynı model 206 nerdeyse ayni fiyata satiliyor. Bu paraya fazla bir beklentiniz olmasin.

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesaj Tarihi: 09 Mayıs 2015 Saat 00:11
Orjinalini yazan: KILIÇ KILIÇ Yazdı:

Kaç tane 206 ya binip bu kanıya vardın hocam. Eğer 1 taneye binip böyle Konusuyorsan sana kötüsü denk gelmiş diyeceğim veyada sen 206nın dilinden anlamamissin. Yok eğer 2-3 tane 206 ya bindiysen demek ki seninde hoşuna gitti vazgecemedin. Bırakın artik bu boş konuşmaları 206 kötü nokta demekle iş bitmiyor 2001 model şahinle aynı model 206 nerdeyse ayni fiyata satiliyor. Bu paraya fazla bir beklentiniz olmasin.

Arabası iyi olan zaten benim 206 şöylke benim 206 böyle diye konu açacak değilya. Doğal olarak sorunla karşılaşan kullanıcılar dert yanıcaktır. Kullanıcı nekadar fazlaysa şikayette o oranda artar. 206 mukavvada şahin şam çeliğimi.? Birisi desinki torsiyonu ben adam akıllı iyi bir ustaya orjinal parça kullanarak yaptırdım ve bir sene sonra veya iki sene sonra hor kullanmama rağmen bozuldu... yada vakum pompam bozuldu... frenim patladı bilya dağıldı aks çıktı yan yattı çamura battı. Yok arkadaşım öyle bi dünya. Hangi arabayı binersen bin masraf yaparsın. Yok ben yapmam diyorsan senden aracı alan iki mislini yapar şuan senin yaptığın gibi. Kuzenimin 2013 19000 deki passatın direksiyonu soyuldu ve garanti kapsamına bile girmiyor. Bu araba iyi araba ama direksiyonu 170000 de soyulan 206 dandik araba.... Değerlendirme kriterleri baştan sona yanlış. Çokta şikayetciysen sat kurtul hocam sende kurtul bizde Smile

-------------
206 1.4 HDI Look 2004

Mesaj Tarihi: 09 Mayıs 2015 Saat 01:09
Az kaldı az satar kurtulurum da önceki aracım mis gibiydi sattığımda bi bunu toparlayamadım bugün yine su eksiltmiş daha 10 gün oldu sanayiden geleli herbişeyi değişeli. Ustayıda değiştirdik yarın yine gidiyor sanayiye bakalım bu kez derdi neymiş :)

Bayağı da yorumlar yapılmış beğenmiyorsan kullanmazsın nokta :)

Mesajı Yazan: seamad
Mesaj Tarihi: 09 Mayıs 2015 Saat 11:40
Arkadaşlar bu birazda kullanıcı ile alakalı, bizde 2 adet 2006 model 206 1.4 hdi var biri beyaz biri gri , beyaz olan bende diğer çalışma arkadaşımda, benim arabam şeytan kulağına kurşun saat gbi, 2 kere büyük bir araç almak için ilana çıktım istediğim parayı görmesine rağmen satmaya kıyamadım diğeri ise ayda bir sanayide ama onu kullanan arkadaş at arabası kullanır gibi kullanıyor ben her 7-8 bin km de bakımını yaparım dikkatli kullanırım kimseye vermem aracımı vs vs yani kullanıcı çok etkili bu durumda, evet ön takımı çok iyi değil ama malesef bizim yollarımızda çok düzgün değil...

Mesajı Yazan: mrt-4
Mesaj Tarihi: 09 Mayıs 2015 Saat 22:25
1 tane kullanarak anladım 2.ye tahammülüm yok tartışma konusu bile değil zayıf araba kaporta elinde kalacak gibi alım satım yapan biriyim 206 307 406 407 hepsi geldi geçti kralı 407 ölüsü 206

Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2015 Saat 00:47
Burada ilginç olan bir şey var; 206 neredeyse dünya da en çok üretilen arabalardan biri ve halen iran ve Rusya da da üretiliyor.

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Mayıs 2015 Saat 20:52
Orjinalini yazan: palet palet Yazdı:

Burada ilginç olan bir şey var; 206 neredeyse dünya da en çok üretilen arabalardan biri ve halen iran ve Rusya da da üretiliyor.

Demekki adamlar sorunlu ve beğenilmeyen araç üretmeyi seviyorlar Wink

-------------
206 1.4 HDI Look 2004

Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2015 Saat 00:30

1 tane kullanarak anladım 2.ye tahammülüm yok tartışma konusu bile değil zayıf araba kaporta elinde kalacak gibi alım satım yapan biriyim 206 307 406 407 hepsi geldi geçti kralı 407 ölüsü 206

O nedenle 407 30bin civarındayken 206 15 binden basliyor fiyatlari. 15 bine ne bekliyorsn ki hocam tartisma konusu olamaz zaten senin mantik yanlis. Alim satim yapan birisi olarak eline geçsin uygun temiz bir 206 bak nasip tahummul edersin sen binmeye almiyorsunki zaten neyin davasini yapiyorsun ki hocam

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2015 Saat 10:16
hocam ben accent yumurta kasa - focus 1 ve megan 2 araçlarıda kullandım en fazla accente bindim o bile zamanında 2000 tl masraf çıkardı bana focus 3500 tl megan 2 4000 tl masraf yaptım yani ikinci el araç şans işi 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2015 Saat 10:59
Valla ben 206 ya 3 sene bindim 40 bin  km yol yaptım. İlk Aldıgım gün 4 lastik aldım, torsiyon yaptırdım, Ön düzen yaptırdım. Sonrasında 3 defa yag değişimi yaptım. 3 defa da aynı  lastik patladı onu yaptırdım. ( şimdi bir lastik 3 defa patladı diye diğer 3 lastiği kötülemem mi lazım acaba onuda bilemedim.) Bu arada satarken öğrendim aracın ağır hasar kaydı olduğunu. 

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesajı Yazan: hakao
Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2015 Saat 11:27
Bende geçen sene aldım 206 2001 1.6 xt . İlk arabam olduğundan bi heyecanla aldım. Torsiyon sıkıntısı varmış pekde anlamazdım. İlk aldığım ay onu yaptırdım. Geçenlerde yağını değiştirdim. Sonra aks keçesinden akıtmaya başladı. Ama arabada yağ eksiltme su eksiltme olmuyo. Sonra sinyal kolu arızalandı onu değiştirdim. Vernik atığı var arabada haftayada komple boyaya vericem. Ama seviyom arabamı sonuçta 14 yaşında mutlaka değişmesi gereken yerleri vardır giderken şu bagaj kapağının içindeki siyah dalgadan ses gelmese çok güzel olucakta. Birde şu gösterge sıkıntısı var genel 206 larda oluyomuş. Devir saati çalışmıyor. Böle yazdıkça arabamda baya sıkıntı varmış onu anlamdım :) 

Mesajı Yazan: Efe-Pöjo
Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2015 Saat 11:46
peugeot u dandik bulanlar gitsin pejonun fiyatına veya daha altına başka arabalara binsinler o zaman. bi görsünler ne neymiş ne değilmiş. allah aşkına şahinle pejoyu bile kıyaslayan olmuş. lütfen zaten şahine binsin o  arkadaş.

Mesajı Yazan: _ali_
Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2015 Saat 15:39
Bilgi olsun diye yazalım.

Aşağıdaki tablo meşhur bir ilan sitesindeki 15.000-30.000 fiyat aralığındaki 2005 model ve üzeri ikinci el binek araç ilanların markalara göre dağılımı. Bu tablonun nüfusun çoğunluğunu oluşturan alt-orta gelir grubunun tercih ettiği markaları da gösterdiği söylenebilir.

Buradan Türkiye'de üretim yapan markaları ayıklayınca ithal araç tercihleri de ortaya çıkar.

http://www.sahibinden.com/renault/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Renault 10744
http://www.sahibinden.com/fiat/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Fiat 6589
http://www.sahibinden.com/hyundai/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Hyundai 6505
http://www.sahibinden.com/peugeot/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Peugeot 4145
http://www.sahibinden.com/ford/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Ford 3964
http://www.sahibinden.com/opel/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Opel 2921
http://www.sahibinden.com/chevrolet/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Chevrolet 1825
http://www.sahibinden.com/citroen/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Citroën 1802
http://www.sahibinden.com/dacia/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Dacia 1157
http://www.sahibinden.com/volkswagen/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Volkswagen 1059
http://www.sahibinden.com/toyota/ikinci-el?a5_min=2005&price_min=15000&address_country=1&price_max=30000" rel="nofollow - Toyota 1043

-------------
206 1.4 + LPG

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net