Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

arka silecek sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=39181
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 08:18
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: arka silecek sorunu
Mesajı Yazan: oktobus2
Konu: arka silecek sorunu
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2015 Saat 16:43
arkadaşlar kolay gelsin acil yardıma ihtiyacım var
2003 model 370 aracımın kumandadan kapıyı açınca arka silecek 3-4 kez çalışıp normal durması gereken yerde durmuyor. 
 BSİ kutusuna  su girmiş olabilir dediler kutuyu söktürdüm su ile hiç alakası yok yani su yoktu. tekrar taktırdım. Aynı sorun devam ettiği gibi bu kez araç dururken kilitsiz kapıyı el ile açınca yine arka silecek çalışmaktadır.
 BSİ beyni sıfırı 1000 TL diyor lar. tamiri mümkün mü. veya aracımın arızası BSİ den başka bir arıza olabilir mi yani silecek motoru gibi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2015 Saat 17:00
Orjinalini yazan: oktobus2 oktobus2 Yazdı:

arkadaşlar kolay gelsin acil yardıma ihtiyacım var
2003 model 370 aracımın kumandadan kapıyı açınca arka silecek 3-4 kez çalışıp normal durması gereken yerde durmuyor. 
 BSİ kutusuna  su girmiş olabilir dediler kutuyu söktürdüm su ile hiç alakası yok yani su yoktu. tekrar taktırdım. Aynı sorun devam ettiği gibi bu kez araç dururken kilitsiz kapıyı el ile açınca yine arka silecek çalışmaktadır.
 BSİ beyni sıfırı 1000 TL diyor lar. tamiri mümkün mü. veya aracımın arızası BSİ den başka bir arıza olabilir mi yani silecek motoru gibi. Yardımlarınızı bekliyorum.

tamam silecek motoruda durup dururken çalışıyor bsi ile alakalı tamiride pek mümkün değil duymadım ben düzgün bir şekilde onaranı. Almaktan başka çare yok gibi duruyor.

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2015 Saat 17:17
sayın yöneticim iletiniz pek anlaşılmadı. silecek motorunu mu yoksa bsi yi mi değiştirmeliyim

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2015 Saat 17:21
Sorun bsi de

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 21 Nisan 2015 Saat 10:33
oktobus2 abi bagaj kapağını kaldırdıgınızda kabloların içinden gectiği bir hortum var onda yırtıklık falan varmı orda bir temassızlık olabilir kablolar soyulmuş birbirine değiyor kısa devre oluyor olabilir ha bu sadece bir fikir illa ondandır demiyorum arkadaşların dediği gibi bsı dan da olabilir ama ucuzdan pahalaıya gitmek daha iyi olur bence

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2015 Saat 00:51
benımde kapıları kılıtlerken kumandaya basılı tuttugumda acık olan camlarımı kapatıyordu sağ ön camı kapatmıyordu arkadasın bırı tekrar eskı halıne getırmek ıcın arac stop halınde ıken kontagı bır kademe cevır akü ışıgı yansın sonra kumandadan camı ac ama 5 sn basılı tut sonra camı kapatırkende aynısını uygula dedi bende uyguladım sorunum çözüldü sende arac stop halındeyken kontagı bır kere cevır aku ısıgını gorunce  arka sılecegı calıstır kapat aracı calıstır sonra stop et sonra kumandadan bır dene duzelecekmı bakalım 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2015 Saat 20:41
denemede fayda var yarın ilk iş deneyeceğim.
 Bu gün servisten BSİ kutusu sordum 1150 TL dediler. Arkadaşlar bu kutunun tamiri varmı Mersin-Konya-Adana civarı olabilir

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2015 Saat 20:44
bende sizin gibi düşündüm ana elektrikçi  sileceklere komutu veren BSİ kutusu diyor. 

Mesaj Tarihi: 01 Mayıs 2015 Saat 20:23
arkadaşlar 2 yıldır çözümünü bulamadığımız ve gittiğim tüm tamircilerin BSİ kutusu değiği aracımın kumandadan kapıları açınca arka silecekleri çalıştırması sorunu çözüldü.Arka cam silecek motoru içerisinde 2003 yılındaki ( Fabrikasyon) gres yağlar su ile temas edince sertleşerek katılaşmış ve  paslanmış silecek motoruna gelen 3 kablodan biri olan  sinyal kablosu paslanmadan dolayı  şasi yapınca, kapı açmak üzere BSİ ye gönderilen sinyali şase yapan sileceklere ilettiği için çalışıyormuş, yanı  sorun arka silecek motoru imiş , temizletip tekrar yağlattım sorun giderildi ve 1250 TL ye  BSİ kutusu almaktan kurtuldum. Şu an olur olmaz zamanlarda arka silecek çalışmıyor. 
           Buradan şunu anladım 307 lerde  her elektronik arıza BSİ değilmiş, 

Mesaj Tarihi: 01 Mayıs 2015 Saat 20:25
KILINÇ  KARDEŞİM SORUNUMA HEMEN HEMEN YAKLAŞMIŞSIN TEŞEKKÜR EDERİM.

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 02 Mayıs 2015 Saat 00:08
Orjinalini yazan: oktobus2 oktobus2 Yazdı:

KILINÇ  KARDEŞİM SORUNUMA HEMEN HEMEN YAKLAŞMIŞSIN TEŞEKKÜR EDERİM.

Sorunun cozulmesine sevindim benzer olay basima gelmisti.

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com