Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Makinaya Ciğer Takviyesi ( 34db1416)

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: Modifiye ve Tuning Bilgileri
Forum Tanımlaması: performans arttırıcı işlemler ve parcalarla ilgili gerekli bilgiler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=39110
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 21:40
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Makinaya Ciğer Takviyesi ( 34db1416)
Mesajı Yazan: KuzuX
Konu: Makinaya Ciğer Takviyesi ( 34db1416)
Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2015 Saat 21:38
206 Filtre kiti aldım ağıra 5 at daha girdi.Smile Almayı düşünler için şiddetle öneriyorum. Aracın gidişinde büyük bir değişim oldu çekişi kalkışı ara hızlanmaları daha agresifleşti. Aldıktan sonra hemen yakıtını hesapladım inanın yakıt da hiçbir fark olmadı. Önceden ne yakıyorsa aynını yaktı araç. Çok laf eden oldu yakar eder diye ama hiçbir fark yok. Ses gayet tatmin edici zaten 3 bin devirden sonra ses agresifleşiyor. Aracı kesiciye soktuktan sonra ses mükemmel epey dikkat çekici. Neyse şiddetle öneriyorum arkadaşlar.. Thumbs Up

Cevaplar:
Mesajı Yazan: herry
Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2015 Saat 21:44
kardesim hayırlı olsun.
yag buharı tahliye hortumunu yanlıs delige takmıssın. filtre kiti üzerindeki delige girmesi gerekiyordu, eger o delik açık durucaksa kapatmanı tavsiye ederim, tozu pisligi iceri ceker.

-------------
Peugeot 206 CC 1.6 (109 Hp)

Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2015 Saat 21:45
O deliğe tahliye hortumu girmiyor ki üstad ek bir parçası falanmı var?

Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2015 Saat 21:58
normalde girmesi lazım, belki az bir tadilat gerekebilir. sorun degil bu sekilde olur ama acık olan deligi bir bez bantla fln kapat hava almasın oradan.

-------------

Mesajı Yazan: koray.turan
Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2015 Saat 22:09
Ne diye geciyor bu piyasada

-------------
206 Eskilerden gelen tutku ilk reklam... :)

Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2015 Saat 22:13
Hayirli olsun bu arada

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2015 Saat 22:13
Orjinalini yazan: herry herry Yazdı:

normalde girmesi lazım, belki az bir tadilat gerekebilir. sorun degil bu sekilde olur ama acık olan deligi bir bez bantla fln kapat hava almasın oradan.
Aynen biraz kesip biçmek lazım. Orjinal kitin boğaza gelen kısmını kesip buna uydursam oluyor aslında ama bozmak istemiyorum. O deliği kapatacağım ilk fırsatta bende kıllanmıştım da motorcu birşey olmaz diyince kaldı. 

@koray.turan

206 Performans Filtre Kiti diye geçiyor. Teşekkür ederim. 180 TL veriyorsun ama gerçekten performansı hissediyorsun yani. Ben bu kadar performans artışı beklemiyordum açıkçası. 

Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2015 Saat 22:17
Yesekkur ederim tamda aradigim bu tekrar hayirli olsun

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2015 Saat 22:18
Orjinalini yazan: koray.turan koray.turan Yazdı:

Yesekkur ederim tamda aradigim bu tekrar hayirli olsun

Rica ederim. 

Mesajı Yazan: kopiiilcan
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2015 Saat 00:56
İste benimde tam olarak aradığım bu aslında. Kaça aldın dostum fiyatı nedir acaba. İnternette var fakak fiyatlar çok değişken.

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2015 Saat 09:59
hayırlı olsun biraz kullanda yakıtı görürsün Smile araban daha uyanmadı uyansın ondan sonra tam anlamıyla görürsün ne kadar oksijen o kadar fazla yakıt demek kullandıkça o yakıt artıcak sonra orjinale dönsen de eskisi gibi olmayacak. Bu çekiş artmalarda birazda ses duyayım diye gaza yüklenmenden dolayı oluyor

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2015 Saat 11:32
Kesinlikle

-------------

Mesajı Yazan: tetik-soner
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2015 Saat 12:22
hayırlı olsun....

-------------
Peugeot 206 1.4 xr 2000
Cıtroen Xsara 1.6 16v 2001
Honda Accord 2.0 ex 1994

Mesajı Yazan: outlaw
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2015 Saat 17:20
Orjinalini yazan: GökhaN GökhaN Yazdı:

hayırlı olsun biraz kullanda yakıtı görürsün Smile araban daha uyanmadı uyansın ondan sonra tam anlamıyla görürsün ne kadar oksijen o kadar fazla yakıt demek kullandıkça o yakıt artıcak sonra orjinale dönsen de eskisi gibi olmayacak. Bu çekiş artmalarda birazda ses duyayım diye gaza yüklenmenden dolayı oluyor
AYNI KAZANLI FİLTREDEN BENDE DE VAR TAM DA DEDİĞİN GİBİ NE KADAR OKSİJEN O KADAR YAKIT ARTMASI HAA DEDİĞİ GİBİ PERFORMANS ARTIYOR AMA YAKITTA KASIYOR..

-------------
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant
185/50/14 toyo proxes t1r

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2015 Saat 23:59
Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum yakıt da değişme yok. Ben sizin dediğiniz o olaya katılmıyorum. Araç alışır falan ne bileyim. 

Mesajı Yazan: Efe-Pöjo
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2015 Saat 10:22
güle güle kullan. aynısı 207 için de satılıyor mu?

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 26 Nisan 2015 Saat 20:53
İyi günlerde kullanın güzel olmuş.Bence kutuyu söküp plastik borunun ucuna açık hava filtresi bağlamaktansa bu şekilde kit almak daha iyi ve sağlıklı hem oksijeni soğuk yerden çekicek hem boru metal olduğu için istenilen sesi vericek ve metal boru kullanmak daha iyi bu durumda hemde filtrenin üstünde kapağı falan var kirlenmeyi geciktirir ve işe görsel katıyor her yönden daha mantıklı kit.Tabi kit kaliteliyse ve tasarımı iyi yapıldıysa ayrıca kullanıcı tarafından doğru montajlandıysa geçerli bu söylediklerim.Yakıt konusuda normalde açık hava filtrelerinin yakıtı azalttığını söyleyenler bile var ama ilk etapta hissedilmesede küçük bir artış yaşanabilir ilerleyen zamanlarda.Başına gelenlere denk geldim.Bende açık hava fıltresı kullandım yakıtta bişey hissetmedim açıkçası ama kısa zaman sonra ıstedığım sesi alamadığı ıçın orjinale döndüm ben.

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesaj Tarihi: 01 Mayıs 2015 Saat 15:20
Şu ana kadar bir sıkıntı yok. Sadece yüksek hızlarda 150 160 gibi çok bağırıyor. Uzun yola giderken sökmek gerekebilir. Ama günlük kullanımda ideal. Ara sıra kesiciye sokuyorum boyun kırıyor :)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net