Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Tuketim normalmi ?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=38597
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 21:10
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Tuketim normalmi ?
Mesajı Yazan: tolgaakk
Konu: Tuketim normalmi ?
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 14:18
Merhabalar daha once kendimi tanitmistim. Ismim tolga aracim 2005 206 xt 1,4 benzinli. yakit tuketimi konusunda bi kac sorum var kmde kac kurus hesabini tam saglikli yapamiyorum 50 tlye 170-180 km civarinda yol yapiyorum ankarada sehiricinde sizce bu tuketim iyimi ? Bu aralar lpg konusunu kafami baya kurcaliyor ankarada usta tavsiyelerinizi bekliyorum tesekkurler

Cevaplar:
Mesajı Yazan: outlaw
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 14:33
TAM SAĞLIKLI SONUCU FULL DEPO İLE YAPABİLİRSİN ...

-------------
SHQIPTAR
1998 106 xs 1600 cc
Laguna lip
omp kule gergisi
GTI jant
185/50/14 toyo proxes t1r

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 15:07
benzinli bir araç için normal bence. ben lpg ile Ankara da otomatik vites olmasına rağmen 19 20 kr yakıyorum kmde.  benimki otomatik vites yeni taktırdım lovato marka(1400 tl). Ankara da damla otogaz var tavsiye ederim çok büyük sağlam bir yer. Hiçbir sıkıntı yok çok şükür. Atiker taktırıp memnun olanda çok etrafta.

Mesajı Yazan: blntctn
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 15:13
Orjinalini yazan: tolgaakk tolgaakk Yazdı:

Merhabalar daha once kendimi tanitmistim. Ismim tolga aracim 2005 206 xt 1,4 benzinli. yakit tuketimi konusunda bi kac sorum var kmde kac kurus hesabini tam saglikli yapamiyorum 50 tlye 170-180 km civarinda yol yapiyorum ankarada sehiricinde sizce bu tuketim iyimi ? Bu aralar lpg konusunu kafami baya kurcaliyor ankarada usta tavsiyelerinizi bekliyorum tesekkurler

benim 2005 XR 1.4 ben 40 tl lpg ile 250 km yol yaptım 150 şehirler arası 100 km ş.içi XR ve XT bu kdar fark ettirirmi ki

-------------
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI

Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 16:36
Orjinalini yazan: blntctn blntctn Yazdı:

benim 2005 XR 1.4 ben 40 tl lpg ile 250 km yol yaptım 150 şehirler arası 100 km ş.içi XR ve XT bu kdar fark ettirirmi ki

Ama arkadaşın benzinli sen lpg ile yol yapıyorsun o benzinle

Mesajı Yazan: blntctn
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 16:43
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Orjinalini yazan: blntctn blntctn Yazdı:

Ama arkadaşın benzinli sen lpg ile yol yapıyorsun o benzinle

ewt özür dilerim :) LPG konusunda olunca LPG Algıladım 

-------------
Peugeot 206 1.4 XT
Volkswagen Golf 1.4 TSI

Mesajı Yazan: Efe-Pöjo
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 18:35

50 liralık benzinle imkanı yok ankarada şehiriçi 170-180 yapmaz hocam bi yanlışın olmasın?

Mesajı Yazan: trabzonlu207
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 19:23
Orjinalini yazan: Efe-Pöjo Efe-Pöjo Yazdı:

50 liralık benzinle imkanı yok ankarada şehiriçi 170-180 yapmaz hocam bi yanlışın olmasın?
aynen efe 1.4 benzinli benim arabam 45 kuruş yakiyor sehir ici . 50 liralik benzinle 170 km yol yapiyosa valla super . konu sahibi lpg ile mi benzinlemi acaba

-------------
Mecnun bilseydi Peugeot sevgisini severmiydi Leyla zillisini

Mesajı Yazan: mican69
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 21:16
biz lpg ile o kadar km yapamıyoruz vallahı dogru ise çok iyi

Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 23:18
Benim otomatik 206 yi alınca bir ay dayanamadım valla 50 kuruştan fazla yakıyordu. Koşa koşa lpg taktırdım şimdi ankarada 20 kuruş yaktı 2 lira civarında lpg fiyatına rağmen.

Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 23:30
Orjinalini yazan: sebastiyan sebastiyan Yazdı:

aynen efe 1.4 benzinli benim arabam 45 kuruş yakiyor sehir ici . 50 liralik benzinle 170 km yol yapiyosa valla super . konu sahibi lpg ile mi benzinlemi acaba

walla o muamma işte, aracın benzinli olduğu yazıyor ama arkadaşın aklını lpg soruları kurcalıyormuş. ya taktırmak istiyor ki sanmam, bu değer benzindeyse yazık lpgye para vermeye. ha ama anladığım gazla gidilmiş o mesafeler ki bu da biraz az lpg için daha da gidebilir, sanırım bu yüzden usta arıyor arkadaş da. 

Mesajı Yazan: Alicilik
Mesaj Tarihi: 26 Şubat 2015 Saat 00:56
Yaw aurisle dikkat etmeme ragmen kistan oturu 6.7lt yakiyorum motorin. Sizin benzin Lpg ler boyle iyiyse bosuna dizele biniyoruz biz.

Sabah 8 aksam 6 odtu kecioren gidip geliyorum 16km yol 40-45dk suruyor. Sakin kullanmama ragmen tuketim yukardaki gibi.

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 26 Şubat 2015 Saat 09:25
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

Yaw aurisle dikkat etmeme ragmen kistan oturu 6.7lt yakiyorum motorin. Sizin benzin Lpg ler boyle iyiyse bosuna dizele biniyoruz biz.

Sabah 8 aksam 6 odtu kecioren gidip geliyorum 16km yol 40-45dk suruyor. Sakin kullanmama ragmen tuketim yukardaki gibi.
dizel lpg den daha hesaplı değil ki arabasına göre aşağı yukarı aynı ikisi. ayrıca şunu diyebilirim ki kesinlikle çoğu dizelle aynı kimisinden daha bile az yakıyorum lpg ile.

Mesaj Tarihi: 26 Şubat 2015 Saat 20:55

Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

dizel lpg den daha hesaplı değil ki arabasına göre aşağı yukarı aynı ikisi. ayrıca şunu diyebilirim ki kesinlikle çoğu dizelle aynı kimisinden daha bile az yakıyorum lpg ile.
valla herkes merak içerisinde benzşnle mi o kadar yol gıdıyor lpg ıle mi????

-------------

Mesajı Yazan: vpro
Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 09:58
Ben Akyurttan Hacettepe Beytepeye  haftada 5 gün gidiyorum. 5 gunun 4 unde gaz alıyorum toplam 42-45 litre lpg ye denk geliyor 500 km falan gidiyor 

lukoilden alıyorum lpgyi artık 1.88 litra fiyatı

Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 10:21
Degerli uyeler cok ozur dilerim cevap veremedim yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. Aracim benzinli soyledigim degerleri goruyorum 50 tl benzinle 150 kmyi rahat goruyorum 170i son damlada goruyorum nerdeyse eger normal diyosaniz lpgye hic para vermem tekrar kusura bakmayin cevaplariniz icin tesekkurler

Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 21:02

Degerli uyeler cok ozur dilerim cevap veremedim yorumlariniz icin cok tesekkur ederim. Aracim benzinli soyledigim degerleri goruyorum 50 tl benzinle 150 kmyi rahat goruyorum 170i son damlada goruyorum nerdeyse eger normal diyosaniz lpgye hic para vermem tekrar kusura bakmayin cevaplariniz icin tesekkurler
Valla ortalama 29 kuruş yaKıyorsun. Lpg taktırınca ankarada 19 20 kuruşa düşersin ortalamada. Ayda ne kadar km yaptığına bağlı. Eger amorti edeceğini düşünürsen taktır. Ama az km yapıyorsan değmez. Yılda 10.000 km yaparsan ortalama 1 buçuk yılda lpg masrafını amorti edersin. 3 4 yıl arabayı kullanacağım dersen düşünebilirsin. Ama bence değmez çünkü gerçekten yakıt tüketimin nerdeyse dizel e yakın

Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 22:27
Orjinalini yazan: vpro vpro Yazdı:

Ben Akyurttan Hacettepe Beytepeye  haftada 5 gün gidiyorum. 5 gunun 4 unde gaz alıyorum toplam 42-45 litre lpg ye denk geliyor 500 km falan gidiyor 

lukoilden alıyorum lpgyi artık 1.88 litra fiyatı
LOLLOLLOLLOLLOLbenim arabaya benzin döküp yakmam lazım valla o zaman ortalama 45/50 kuruş yakıyor 

-------------

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 00:44

uzun yolda görür ama şehir içinde göremez imkanı yok. 

Mesajı Yazan: minik
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 00:48
106 quikle benzinde sehir ici sakin bir sekilde 50 tl 100 km zor gidiyorum bnce senin rakamlar cok uygun hic ugrasma tuple

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 00:51

şehiriçinde diyosun ki yani 1.4 pejoyla 6.7 lt benzin yakıyorum. adamlar bilseler puretech 1.2 thp yi tasarlayacaklarına senin arabaya yanlışlıkla ne yaptıklarını bulmaya çalışırlardı çünkü sanırım sendeki tek.

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 20:26
yorumlarınızı okudukça arabamdan şüphe etmeye başladım vallaLOL en kısa sürede yol bilgisayarına baktırıcam ayrıca şimdide full depoyla kaç km gittiğini hesaplıyorum onuda paylaşıcam sizlerle 

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 20:41

yorumlarınızı okudukça arabamdan şüphe etmeye başladım vallaLOL en kısa sürede yol bilgisayarına baktırıcam ayrıca şimdide full depoyla kaç km gittiğini hesaplıyorum onuda paylaşıcam sizlerle 

Şimdi sen başlık yazmışsın ya tüketim normal mi diye bence değil. Keşke herkesin ki böyle normal olmasa da az yaksa

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 20:44
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

Şimdi sen başlık yazmışsın ya tüketim normal mi diye bence değil. Keşke herkesin ki böyle normal olmasa da az yaksa

direk yol bilgisayarını kontrol ettiricem sıkıntı olduğuna ciddi gözüyle bakmaya başladım :D

Mesajı Yazan: 206cc_yasin
Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 20:56
ARACIN EĞER 1.4 DÜZ VİTES İSE Kİ SANIRIM ÖYLE ANKARA GİBİ BİR ŞEHİRDE TRAFİĞİN OLMADIĞI BİR ORTAMDA 30 KURUŞ CİDDİ BİR RAKAM YA ARACININ KİLOMETRESİ ÇOK MOTORDA SIKINTI VAR YADA BAKIM ZAMANIN GEÇMİŞ YADA GAZ AYARIN YANLIŞ FİLTRELERİNİ KONTROL ETTİR

-------------
206 CC ROLAND GARROS_YASİN_

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 20:58
Orjinalini yazan: 206cc_yasin 206cc_yasin Yazdı:

ARACIN EĞER 1.4 DÜZ VİTES İSE Kİ SANIRIM ÖYLE ANKARA GİBİ BİR ŞEHİRDE TRAFİĞİN OLMADIĞI BİR ORTAMDA 30 KURUŞ CİDDİ BİR RAKAM YA ARACININ KİLOMETRESİ ÇOK MOTORDA SIKINTI VAR YADA BAKIM ZAMANIN GEÇMİŞ YADA GAZ AYARIN YANLIŞ FİLTRELERİNİ KONTROL ETTİR

Hocam herkes şaşırıyor nasıl bu kadar az yakıyor diye sende diyosun ciddi bir rakam sıkıntı olabilir Smile

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 21:26
Bence super . masallahhhhh

-------------

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 21:27

Orjinalini yazan: 206cc_yasin 206cc_yasin Yazdı:

Hocam herkes şaşırıyor nasıl bu kadar az yakıyor diye sende diyosun ciddi bir rakam sıkıntı olabilir Smile

Herkes gibi arkadas da yanlış anlamış bu değerleri lpg de zannediyor herkes

Mesaj Tarihi: 28 Şubat 2015 Saat 21:34
düzenli olarak değerleri sizlerle payaşacağım bu bilinmezliğe son vermek lazım :D

Mesaj Tarihi: 01 Mart 2015 Saat 00:33

düzenli olarak değerleri sizlerle payaşacağım bu bilinmezliğe son vermek lazım :D
valla kardesim.senin araba lpgde yakio sandim ben o rakami benzin diyince oldum kac bin devirlerde vites degistiriyorsun . ve benzini nerden alion sormasi ayip ..

-------------

Mesajı Yazan: lamazibici06
Mesaj Tarihi: 23 Eylül 2016 Saat 10:11
20 lira lpg ile 120km yol yapıyorum 50 tl ile 250 - 270 km yol yapışır biraz fazla gibi

-------------
emre özer

Mesajı Yazan: Vefa
Mesaj Tarihi: 23 Eylül 2016 Saat 16:54
Arkadaşlar konu açılmışken bide benim yakıt sarfiyatı normal mi sizce 1.4 hdi 190 liralık mazotla şehir içi 750 km yol yaptım seri kullanim sizce nasil

Mesajı Yazan: madblueblacksea
Mesaj Tarihi: 23 Eylül 2016 Saat 17:03
Mazot un litre fiyatı nekadardı aldığında

-------------
206 1.4 HDI Look 2004

Mesajı Yazan: Gokcesel
Mesaj Tarihi: 23 Eylül 2016 Saat 21:30
Orjinalini yazan: Vefa Vefa Yazdı:

Arkadaşlar konu açılmışken bide benim yakıt sarfiyatı normal mi sizce 1.4 hdi 190 liralık mazotla şehir içi 750 km yol yaptım seri kullanim sizce nasil

Ne kadar trafikte kullandığına bağlı hocam. Bana Ankara için konuşuyorum az gibi geldi.

Mesajı Yazan: maximusti
Mesaj Tarihi: 24 Eylül 2016 Saat 13:59
istanbulda şehir içi full depo ile, klimalı ortalama 550 600 km kullanıyorum,
geneli kısa mesafe.

-------------
Fazla Yakan Araba Yoktur... LPG Pahalıdır, Mazot Pahalıdır, Benzin Çok Daha Pahalıdır...

Mesaj Tarihi: 24 Eylül 2016 Saat 15:53
Litre fiyati 3.82 shell den
bayramdan iki gün önce almistim

Mesajı Yazan: madblueblacksea
Mesaj Tarihi: 24 Eylül 2016 Saat 16:02
Orjinalini yazan: Vefa Vefa Yazdı:

Litre fiyati 3.82 shell den
bayramdan iki gün önce almistim

Ortalama 6.6litre/100 km yapar. Şehir içinde ideal

-------------
206 1.4 HDI Look 2004

Mesaj Tarihi: 24 Eylül 2016 Saat 20:31
Iyi o zaman kardeşim bende çok yakıyor diye canım sıkılmis dı.

Mesajı Yazan: ardinal
Mesaj Tarihi: 25 Eylül 2016 Saat 13:06
1.4 hdi, standart lastik olculeri, arac ici tek kisi, yuzde 20 sehir ici trafigi, yuzde 80 uzun yol, 90-100-110 km/s hiz
Sonuc 3.8 litre 100km de.   Bakimlari duzenli yaptiriyorum. Hic degismedi. En son 45 litreye 1190 km gittim. Bir hafta once hesapladim bunu.

-------------
2008 Peugeot 206 HDI 1.4 Fever

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net