Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Peugeot 206 Sabahları Kesinlikle Çalışmıyor YARDIM

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=38586
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 13:48
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Peugeot 206 Sabahları Kesinlikle Çalışmıyor YARDIM
Mesajı Yazan: ozkydz
Konu: Peugeot 206 Sabahları Kesinlikle Çalışmıyor YARDIM
Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2015 Saat 22:34
Arkadaşlar merhaba peugeot 206 Ranold Garros 1,6 aracım sabahları çalışmıyor.20 gündür uğraşıyoruz fakat çare bulamadık.Sabah kontağı çeviriyorum marş yapıyor fakat benzin yokmuş gibi bir türlü çalışmıyor.
Benzin Filtresi
Benzin Pompası Şamandıra Dahil
Isı Müşürleri
Enjeksiyon temizliği ve ayarları
Boğaz Kelebeği temiziliği
Supap Ayaraları Yapıldı
Akü değişti
Gaz Beyni
 1000 TL para harcadım fakat nafile araç sabah çalışmıyor. Çaresiz kaldım

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2015 Saat 22:43
Bilgisi olan veya aynı problemi yaşamış olan varsa rica ediyorum yardımlarınızı esirgemeyin...

Mesajı Yazan: Efe-Pöjo
Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2015 Saat 23:39
gazda da mı çalışmıyor?

Mesajı Yazan: vpro
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 10:08
Hocam sen baya yanlıs taktik izlemişssin.Araba çalışmıyorsa Sabah soğukken çalışmıyor demek ki.Ben olsam ilk bunu arastırırdım. 2. olarakta bu benzin nerelerden geçiyor (tam bilmiyorum ) oralara baktırırdımpompayı falan değiştirmişsin motor tarafınada baktır yada cihaza baglattır  

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 11:06
Anladığım kadarıyla yaptığınız masrafları boşa yapmışsınız.muhtemelen usta yok sundandır yok bundandır deyip herşeyi boşuna değiştirmiş. Bende iyi bir usta bulun öncelikle. belki de o kadar basit birseydir ki usta fark edememiştir. Hortum kablo çıkması gibi

Mesajı Yazan: fætih
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 13:47
regülatör kontrol edildi mi ? araçta lpg devre dışı bırakılıp 1 2 gün benzinde kullanıldı mı ?
araç çalıştıktan sonra boğulmuş gibi mi çalışıyor ? 
bilgisayara bağlanıp hata kodu öğrenildi mi ?

Mesajı Yazan: sezar206
Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 21:07
Cok gecmis olsun.

-------------
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg

Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 22:11
Bilgisayar a bağlattık hiç bir hata yok, hortumlar ve motor kısmı 3 veya 4 defa kontrol edildi. Araç lpg li benzinle 4 gün ortalama 450 km yol yaptım ama malesef arıza devam ediyor. Araç sabah benzinde çalışmıyor. gazda ise zar zor hareket ettiriyorum. bir kere ısınınca saat gibi tık demeden çalışıyor

Mesaj Tarihi: 25 Şubat 2015 Saat 22:15
İlginize ve verdiğiniz cevaplar için teşekür ederim. Malesef sıkıntı devam ediyor. Bobin kaldı değiştirmediğim oda 300 tl civarında ne yapıcağımı bilemiyorum. 3 cü Usta bu gün baktı fakat henüz çözüm bulamadık.

Mesaj Tarihi: 26 Şubat 2015 Saat 08:54
ısı sensörü hararet sensörü bunları kontrol edin. 
bsi resetleniyorsa resetlettirin.
benzin pompasına baktırın. borularda çatlak varsa basınç kaybı yaratır.
birde marşa basmadan arka koltuğu kaldırın benzin pompası üzerinde biri trampet çalar gibi vursun sen marşa bas. 
en son beyinden olabilir 

Mesaj Tarihi: 26 Şubat 2015 Saat 17:38
O marş olayını denedim sorun yok, beyinden olduğunu nasıl anlayacağız birde ona vermeyelim. hata kodu yok

Mesaj Tarihi: 26 Şubat 2015 Saat 17:39
Malum çok para harcadım

Mesajı Yazan: trabzonlu207
Mesaj Tarihi: 26 Şubat 2015 Saat 20:47
Orjinalini yazan: ozkydz ozkydz Yazdı:

Malum çok para harcadım
vallahi sorunu çözmek için yaptıklarına baktımmm. dünya para harcamışşın . inşallah kısa zamanda çözersin sorunu

-------------
Mecnun bilseydi Peugeot sevgisini severmiydi Leyla zillisini

Mesaj Tarihi: 26 Şubat 2015 Saat 21:21
Birde şunu deneyebilir misiniz. Akşam aracı stop etmeden önce benzine alın 3 4 dakika o şekilde çalışsın sonra stop edin. Sabah olunca birde öyle deneyin calisma problemi olacak mi. Benzin durumunuz nedir çeyrek deponun altında olmasın. Bazen lpg beyninden kaynaklanan problemler bu soruna neden olabiliyor. Evet alakasız gelebilir. Bazilari araç sabah zaten benzinde çalışır lpg ile ne alakası var diyebilir. Ama çoğu insanin başına gelen bir durum

Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 00:48
Verdiğiniz cevaplara ve ilginize teşekür ederim. Fakat denedim park etmeden 5 dk önce lpg yi kapatıp benzinde kullandım, ve park ettim ama malesef sabah aynı rezillik sürüyor.benzini hep yarım depoya yakın tutarım çeyreğe yaklaştığını cok görmedim bundan 1 hafta önce 5 gün kadar sadece benzinde kullandım bu 5 gün boyunca araç aynı durumda kesinlikle çalışmadı. hatta depoyu çok azaltıp depodaki benzin yenilensin diye denemeler yaptım fakat nafile inanın sabrım param ve dayanacak gücüm kalmadı. bittim artık...?

Mesajı Yazan: reclove
Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 08:51
98 model 306 mı komple rektefe ettirdim. aynı sorun bendede yaşanmaya başladı. önceden soğuklarda bile tek marşta alan araç şimdi marşı çok uzatıyor. ustaya götürdüğümde bana geri dönüşüm valfinden kaynaklandığını söyledi. ama ben pek güvenemiyorum.

Mesajı Yazan: vpro
Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 09:19
Arkadaşlar ingilizce forumlardan falan araştırdınız mı?

Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 09:45
Valla arkadaşım senin kadar bizde üzüldük duruma ben dün biraz araştırdım netten. Herkes farklı birşey söylüyor. Ama dikkatimi çeken bir şey vardı.birisi hareret müsurunu değiştirerek çözüm bulmuş. O bozuk olduğu için motor kendini korumaya alıyormuş. Bana mantıklı geldi ama bilemiyorum. Keşke elimizden başka birşeyler gelse de yardımcı olabilsek

Mesajı Yazan: Emask
Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 12:35
Arkadaşım endiksiyon bobinini  yetkili veya özel serviste yenisiyle sabah ilk çalıştırmada mutlaka denettir.problem yoksa kendi bobinini geri taktır.endisyon bobinlerinin ateşlemeyi en zayıf yaptığı zamanlar soğuk ve nemli havalardır.

-------------
Emask

Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 16:54
Verdiğiniz cevaplar için çok sağolun arkadaşlar bu sabah ilk defa çalıştı fakat uzun marş sonrasında oldu fakat hava sıcaklığı 2 gündür ankarada çok iyi dediğiniz gibi  bobin olayı iyice kafama yatmaya başladı.

Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 17:59
bobin sıcaktan soğuktan etkilenmez. 
hararet yada ısı müşürü sorun o zaman. 
benim 2001 astramda araç çalışmıyordu ısı müşürü -49 derece gösteriyordu. değişti düzeldi...

Mesaj Tarihi: 27 Şubat 2015 Saat 18:32
Isı müşürleri değiştirildi. 2 adet ısı müşürü değiştirdik.

Mesajı Yazan: mustimed
Mesaj Tarihi: 04 Mayıs 2015 Saat 23:39
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun. Aynı sorunu bende 1 ay öne yaşadım aracım 2001 206 xt. Benim aracımda sabahları çalışmıyordu lpgde zor güç çalıştırıyordum. Sonra ustama götürdüm benzin pompası dedi değiştirdik. 1 sabah çalıştı ama yine ertesi sabah bastığımda çalışmadı. Sonra usta arabayı bana bırak arızayı burda görüp tespit edelim dedi aracı bıraktık. Çok şükür buldular. Sorun pompadan felan değilmiş. Pompaya giden elektrik tesisatındaymış. Motorun ordan pompaya giden bir soket varmış o soket oksitlenmiş. Elektriği bazen veriyo bazen vermiyomuş. Soketler temizlendi ve sorunum kalmadı. Sana tavsiyem elektrik tesisatını kontrol ettir.

-------------
206 XT 16V 35 HE 153 SİYAH İNCİ

Mesajı Yazan: themurat54
Mesaj Tarihi: 05 Mayıs 2015 Saat 08:48
Hala düzelmedi mi acaba bayada olmuş ama düzeldiyse yaz bari ozkydz merak ettik

-------------
Peugeot 206 Sedan
2007 Model, Comfort, 1.4, 75 HP, Benzin/LPG

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 05 Mayıs 2015 Saat 09:54
çok geçmiş olsun umarım probleminizi en kısa sürede çözüme kavuşturursunuz.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: palet
Mesaj Tarihi: 05 Mayıs 2015 Saat 23:29
Arabanız sabahları  LPG de çalışıyor mu? denediniz mi?LPG düğmesine basılı tutarak kontağı açarsanız motor direk LPG de çalışmaya gider. LPG de çalışıyorsa arıza'yı benzin ile ilgili olarak araştırabilirsiniz. LPG de de çalışmıyorsa problem krank pozisyon sensöründe olabilir.

-------------
2013 - 508 Allure 1.6 e-HDİ

Mesajı Yazan: ihsanozlesmis
Mesaj Tarihi: 06 Mayıs 2015 Saat 15:12
Benzin Enjektörlerini Değiştir Kardeşim Sorunun %90 Düzelecektir...

-------------
Olmadı Öyle Yaparız...

Mesajı Yazan: Hmtfnr
Mesaj Tarihi: 19 Ekim 2019 Saat 10:30
hocam bulabildiinizmi sıkıntıyı Yoksa sattınız mı aracı😊Aynı sıkıntı ile bir aydır biz uğraşıyoruz..krank .bobin oksijen sensörü denedik.subab ayarı boZuktu yaptık yine yok pompa ölçtük.sıkıntı yok.yazılım olayı gibi bişey herhalde.Bugün yarın onu deneyeceğim.yetkili servisin cihazını alıp.Bu lpg den ötürü yakıt ayarı bozuluyor ondan galiba.gaz olmasa araçta şimdi ye bitmişti sıkıntı bence .Siz ne yaptınız Merak ettim 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net