Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Acil-Peugeot 308 -Hangisini Almalıyım

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 308 T7 (2008-2013)
Forum Tanımlaması: Peugeot 308 'in 2008'de üretimine başlanmış 2013 sonrasıda yeni versiyonu çıkmıştır ve X08 serisi Peugeot modellerinin ilkidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=38161
Tarih: 03 Mayıs 2024 Saat 06:40
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Acil-Peugeot 308 -Hangisini Almalıyım
Mesajı Yazan: TheATC
Konu: Acil-Peugeot 308 -Hangisini Almalıyım
Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2015 Saat 21:42
Arkadaşlar Merhabalar.. Henüz tanışamadan acele ile daldım foruma..
Peugeot 308 alma arifesindeyim. Aranıza katılmak üzereyim kısaca..

İki araç üzerinde yoğunlaştım..
Malum sitedeki ilan numaraları   194819176 ve
198115267..

Sizce hangisini almalıyım? 2012 model aklıma yatıyor ancak araçta kol dayama, usb, bluetooth vs olmayacak bunlar beni düşündürüyor.. Ancak SS, deri koltuk, park sensörü artıları var..

Birde 2012 access donanım seviyesinde aux  girişi var mıdır? Usb yok ona emin oldum. Araştırdım bulamadım..

Yardımlarınızı bekliyorum..

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2015 Saat 21:50
İlanlari inceledim kardes bence 2012 model olan cok daha ma tikli geldi bana hayalimdeki arabadir ayrica 207 var bende simdi 2-3 sene sonra Allah nasip ederse alacagim.insallahhhhh :)

Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2015 Saat 21:52
Teşekkürler kardeşim, Allah daha iyilerini nasip etsin cümlemize.

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2015 Saat 21:56
Orjinalini yazan: TheATC TheATC Yazdı:

Teşekkürler kardeşim, Allah daha iyilerini nasip etsin cümlemize.
amin .. Simdiden hayirli olsunnnn

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2015 Saat 23:25
e-HDi tabiki

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesajı Yazan: SDYMZ
Mesaj Tarihi: 24 Ocak 2015 Saat 23:28
Orjinalini yazan: GökhaN GökhaN Yazdı:

e-HDi tabiki
bence de e-HDİ yakıtı daha düşük. aux torpido içinde var

-------------
2005Model 206XT 1.4Hdi SUNROOFLU (2012-2014)
2009Model 308SW 1.6Hdi

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 10:19

e-HDi tabiki

Çok teşekkürler gökhan hocam, tavsiyelerinizi dikkate alacağım

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 10:19
Orjinalini yazan: SDYMZ SDYMZ Yazdı:

e-HDi tabiki
bence de e-HDİ yakıtı daha düşük. aux torpido içinde var

Teşekkürler hocam tavsiyelerinizi dikkate alacağım.

Mesajı Yazan: byderebey
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 22:30

Arkadaşlar Merhabalar.. Henüz tanışamadan acele ile daldım foruma..
Peugeot 308 alma arifesindeyim. Aranıza katılmak üzereyim kısaca..

İki araç üzerinde yoğunlaştım..
Malum sitedeki ilan numaraları   194819176 ve
198115267..

Sizce hangisini almalıyım? 2012 model aklıma yatıyor ancak araçta kol dayama, usb, bluetooth vs olmayacak bunlar beni düşündürüyor.. Ancak SS, deri koltuk, park sensörü artıları var..

Birde 2012 access donanım seviyesinde aux  girişi var mıdır? Usb yok ona emin oldum. Araştırdım bulamadım..

Yardımlarınızı bekliyorum..

tabikide 2012 modeli almalısın yeni kasa daha güzel duruyor.. ufak tefek donanımlara takılma derim.. 

-------------
http://s1378.photobucket.com/user/byderebey/media/11_zpscbrvhj9c.jpg.html" rel="nofollow">

Mesajı Yazan: riderzist
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 22:37

e-HDi tabiki

araçların 2side e hdi 2011 olanı yanlış bölüme koymuş.  ve 2011 olanının içini göremedik asr varsa o daha uygun olabilir. 2012 de asr yok esp var sadece. aux usb girişleri kolçağın altında olması lazım

-------------
EN İYİ TAMİR, BAKIMDIR ...

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 22:48
İki araçtada esp standart ancak asr yok hocam, 2012 modele yoğunlaşarak devam edeceğim, kol dayama ve multimedya sistemi sonradan nasip olursa takarım diye düşünüyorum.

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 22:56
2012 model olan daha iyi bence yanı ıkısı arasında tercih yapılcaksa yeni kasa üstelik bence bu yönde olmalı tercihiniz hayırlısı olsun...

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 23:00

İki araçtada esp standart ancak asr yok hocam, 2012 modele yoğunlaşarak devam edeceğim, kol dayama ve multimedya sistemi sonradan nasip olursa takarım diye düşünüyorum.

en mantıklısı 2012 geliyor biraz fiyat düşerler herhalde. piyasa uçtu aracı 2 yıl önce aldıkları fiyatlara satıyorlar:) ama mecbur satanda başka araç alacak. asr lisini de biraz araştır derim çok faydalı bişey. millet buzda tıkanır sen çıkarsın. bide bayır çıkarken buzda geri kaçırma yok mu kaynar sular iner baştan aşağıya. ben bidahaki aracımı şahsen asr - esp li düşünyorum geçen kaydıktan sonra:) Allahtan kontrolü kaybemedim birazda etrafta araba az olması vs vs bişey olmadı.. 43 45 bin para çıkacaksa 2 daha verir oda olsun derim.. kendi fikrimce. Karar sizin yinede çok gerekli mi hayır değil topu topu 3 kez buz olur 5 kez olur onda da binmezsiniz 

-------------

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 23:18
Bir arkadaşım 2012 araçta deri döşeme var diyor, ısrarla alma diyor , yazın terletir rezil eder, kışın dondurur sefil eder diyor :) Sizler ne dersiniz?

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 23:23
Orjinalini yazan: riderzist riderzist Yazdı:

en mantıklısı 2012 geliyor biraz fiyat düşerler herhalde. piyasa uçtu aracı 2 yıl önce aldıkları fiyatlara satıyorlar:) ama mecbur satanda başka araç alacak. asr lisini de biraz araştır derim çok faydalı bişey. millet buzda tıkanır sen çıkarsın. bide bayır çıkarken buzda geri kaçırma yok mu kaynar sular iner baştan aşağıya. ben bidahaki aracımı şahsen asr - esp li düşünyorum geçen kaydıktan sonra:) Allahtan kontrolü kaybemedim birazda etrafta araba az olması vs vs bişey olmadı.. 43 45 bin para çıkacaksa 2 daha verir oda olsun derim.. kendi fikrimce. Karar sizin yinede çok gerekli mi hayır değil topu topu 3 kez buz olur 5 kez olur onda da binmezsiniz 

Valla hocam asr hangi donanımda var bilmiyorum, ancak malum sitede donanım bilgileri saçma sapan verilmiş, premium plus'ta olan özelliği comfort'ta işaretlemişler kafasına göre yani adamlar.
Asr'lisi var mı bilmiyorum?

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 23:25

Bir arkadaşım 2012 araçta deri döşeme var diyor, ısrarla alma diyor , yazın terletir rezil eder, kışın dondurur sefil eder diyor :) Sizler ne dersiniz?

deri döşeme orjinal değilse öyle oluyor diye biliyorum.. bizim bi abide opel vectra da var orjinalinde. sordum ona kışın soğuk olur yazın çok terletir falan dedim alakası yok dedi. eğer olsa bile kışın güzel bi aynı renk örtü atıp polar tarzı sorunu giderebilir ama yazın nasıldır bilemiyorum.

-------------

Mesajı Yazan: mertcan0000
Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 23:37
anladığım kadarıyla otomatik araç bakıyorsunuz. bu araçlar şanzımanları aşırı sıkıntılıdır heran yolda kalabilirsiniz ne kadar yeni de olsa ki peugeot dan bahsediyorsak bu ihtimal daha da artar tam otomatikleri bile sıkıntılı dangır dungur . büyük bir 308 hayranı değilseniz arabanın heryerinde ayrı bir sorun ve ses fışkırsın istemiyorsanız ve cüzdanınızı seviyorsanız daha konforlu ve kaliteli araçlara yönelmenizi tavsiye ederim ki bu fiyatlara 308 den çok daha kaliteli bi araç bulabilirsiniz. saygılar

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2015 Saat 23:50
Orjinalini yazan: mertcan0000 mertcan0000 Yazdı:

anladığım kadarıyla otomatik araç bakıyorsunuz. bu araçlar şanzımanları aşırı sıkıntılıdır heran yolda kalabilirsiniz ne kadar yeni de olsa ki peugeot dan bahsediyorsak bu ihtimal daha da artar tam otomatikleri bile sıkıntılı dangır dungur . büyük bir 308 hayranı değilseniz arabanın heryerinde ayrı bir sorun ve ses fışkırsın istemiyorsanız ve cüzdanınızı seviyorsanız daha konforlu ve kaliteli araçlara yönelmenizi tavsiye ederim ki bu fiyatlara 308 den çok daha kaliteli bi araç bulabilirsiniz. saygılar

Sevgili mertcan, aracın şanzıman uyumunun iyi olduğunu düşünüyorum araştırmalarım bu yönde. Her an yolda kalmak gibi bir durum oluşacağını düşünmüyorum.
Bu fiyata bu km'de otomatik 1.6 dizel bir araç yok, kaldı ki 5 milyar daha koyunca C4 Comfort plus araç alınıyor, ki bu da PSA grubu aynı şanzıman aynı motor. Araçların donanım zenginliğini de unutmamak lazım.

Aracın her yerinde sorun var diyorsunuz, bunları açıklarsanız sevinirim. Bildiğim sorunlar arka amortisör sertliği ve ön takım ile ilgili ufak bir problem..
Birde bu fiyatlara 308 ya da c4'ten daha kaliteli otomatik dizel bir araç sunarsanız memnun olurum.

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2015 Saat 00:13
eğer yanlış görmüyorsam araç robotize şanzıman bu tip şanzıman bi tek bu marka model de değil bütün markalarda sıkıntılıdır bakımları ne olursa olsun ( maalesef bunu yaşayarak öğrendim boğaz köprüsünün ortasında kalarak) 
kişisel olarak benim için donanımdan çok aracın yol tutuşu, konforu , malzeme kalitesi ve mekanik kalitesi daha önemlidir. 
peugeot ların genelde amortisörleri serttir yoldaki herşeyi aracın içinde hisettirir araç içindeki plastik aksam çok çabuk yerinden oynamaya başlar dümdüz yol olmadığı sürece araç içinde çok ses yapar oynayan parçalar otomatik vites olarak konuşursak vites geçişleri çok hisettirir ve dan dun vurma yapar ve devirli atar şu anlık aklıma gelenler bunlar 
vw golf jetta 1,6 tdi dsg daha iyi bir tercih olur kişisel fikrim asla sorun çıkarmaz diyemem tabiki ama 308 den daha kailteli daha sessiz ve ileriki zamanlarda cüzdanınıza daha az zarar vereceği kesin 

Mesajı Yazan: seydişehirli
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2015 Saat 08:52
2012 ye bak derim 

-------------
307 xt kırmızı şeytan

Mesajı Yazan: denizci33
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2015 Saat 13:07
bende 206 otomatik var 2008 model.. çok memnunum.. otomatiği de kullanmayı bilmek lazım.. bakarsan arabaya temiz kullanırsan hiçbişey olmaz.. DSG şansımandan bahsetmiş mertcan ama istersen dsg şansımanları bir araştır derim.. o da bayağı bi sorunlu şansıman kategorisindedir.. özellikle sözlüklere biraz gir araştır..bu iş kısmet işi birazda.. bide biraz maddi durum meselesi; peugeot olmasa herkes mercedes alman vs alamazdıki; doğal olarak araçlarda eksikler olacak. o yüzden ucuz zaten..

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2015 Saat 20:58
206 nın otomatiği var hiç memnun değilim nerdeyse komple yenilenmesine rağmen eski sorunları devam ediyor benden sonra alan kişi masraf etmiyecek en azından. Araştırmama gerek yok kullandığım şanzımanı ailemizde birde vw touran dsg var 2004 model 200.000 km yi geçip sadece rutin bakımlarının yapılmasına rağmen hiç bir sorunu yok. Ne vuruyor ne belli bi vites de takılıyor nede geçerken 1-2 sn boşluk bırakıyor o büyüklükteki bi aracı çok seri bir şekilde hızlandırabiliyor( aynı sınıfda ki bi araca göre).
Eğer ucuz olsun diyorsanız sorunsuzluk ve konfor beklemeyeceksiniz o halde.

Mesajı Yazan: erbesler
Mesaj Tarihi: 01 Kasım 2015 Saat 15:17
Şu an peugeot marka bir araç satın almak üzereyim piyasa hakkında gerçekten bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum.. Mesajın üzerinden epey bir zaman geçmiş gerçi ama çok net bir soru sorulmuş '' bütçem belli, bana bu fiyat aralığında bir araç tavsiye eder misiniz denmiş. Fakat verilen cevap DSG şanzumanlı Golf olmuş :) '' ....  Ağzı olan konuşuyor aynı problemi ben de yaşıyorum şu an 308 HDI envy paket ya da C4 confort arasında kaldım. Ancak ilk tepkiler Fransız arabası alınmaz. Neden diye soruyorum herkeste aynı cevap. İkinci el de fiyat kaybı çok. E iyi de ben zaten ikinci el alıyorum sıfır almıyorum ki fiyat kaybım çok olsun. Başka ne var diyorum. Otomatik şanzuman sıkıntılı. Ön yargı yani. Kullandın mı diyorum. Gördün mü duydun mu arıza yaptığını. Cevap işte alanlar öyle diyor. Aracı kullanmadan yola çıkmadan adam akıllı bilgi sahibi olmadan yorum yapmak malesef bize özgü birşey. Aynı 308 yada C4 ten başka bu fiyata alınabilecek araç için Golf denmesi kadar saçma bence. Ki kaldı ki bence Wv grubunda Passat hariç hiçbir araç fiyatını hakeden araç değil. Son sözün de şu olacak. İkinci eli yavaş ya Peugeot ya da Cİtroenin.. Allah için sokağa çıktığınızda bakın caddelere o an daha iyi anlarsınız :))    

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net