Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

hata uyarıları? yardım lütfen

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 207
Forum Tanımlaması: Peugeot 207, 2006-2012 yılları arasında üretilmiştir. JATO, 207'yi 2007'de Avrupa'daki en çok satan otomobil olarak adlandırdı.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=38006
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 15:24
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: hata uyarıları? yardım lütfen
Mesajı Yazan: Guests
Konu: hata uyarıları? yardım lütfen
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2015 Saat 01:24
merhaba ...ben zeynep
1.4 trendy 207 (2008 model) aracım var . 
Alalı 2 ay oldu bugün . almadan iyice bi gösterdik motor boya vs .. aklıma yattı aldım .
araç her gün bi hata veriyor .. 
ilk zamanlarda side lamp fault hatası veriyordu .. hiçbir ışık aksamımda sorun  yok baktım .. 
neyse o  bitti airbag hatası vermeye başladı bi kaç gün öttü durdu ..
şimdide indicatör faulty ne demek Allah aşkına biri bişey desinn ?

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2015 Saat 02:29
yokmu sebebini bilen?

Mesajı Yazan: emir16
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2015 Saat 09:02
Gecmis olsun Kol dayamasinin altinda Airbag acma kapama tuşu vardi benim 307 de bu gibu hatalarda cikartip tekrar takiyordum hata gidiyordu sizin bu tuş nerde bilmem ama bunu bulup bi deneseniz belki sizede çözüm olur.

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 14 Ocak 2015 Saat 09:57
side lamp fault hatası dış aksamdaki lambalardan biri yanmıyor demektir. Sis lambası, park lambası, plaka aydınlatması,sinyaller, uzun kısa farlardan herhangi biri olabilir. eğer hatayı devamlı vermiyorsa arada yapıyorsa lambalardan biri uygunsuzdur.
 indicatör faulty  benzer hata olması lazım genelde arka stoplar oksitleniyor o nedenle bazen bu hatayı vermesine sebep olabiliyor. 
Airbag hatası için birşey diyemiycem maalesef bilgisayara baglanması gerekebilir veyada bilen bir arkadaşım varsa yazacaktır. 

Gecenin bir yarısında yazmışsınız  40dk sonrada yokmu bilen yazmışsınız genelde o saatte  herkes uyur malum sabah iş var 

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2015 Saat 00:26
Orjinalini yazan: emir16 emir16 Yazdı:

Gecmis olsun Kol dayamasinin altinda Airbag acma kapama tuşu vardi benim 307 de bu gibu hatalarda cikartip tekrar takiyordum hata gidiyordu sizin bu tuş nerde bilmem ama bunu bulup bi deneseniz belki sizede çözüm olur.
valla torpido gozunde airbag of/on yazan yuvarlak bir tuş gördüm ondan mı bahsediyorsunuz :)

Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2015 Saat 00:28
Orjinalini yazan: KILIÇ KILIÇ Yazdı:

side lamp fault hatası dış aksamdaki lambalardan biri yanmıyor demektir. Sis lambası, park lambası, plaka aydınlatması,sinyaller, uzun kısa farlardan herhangi biri olabilir. eğer hatayı devamlı vermiyorsa arada yapıyorsa lambalardan biri uygunsuzdur.
 indicatör faulty  benzer hata olması lazım genelde arka stoplar oksitleniyor o nedenle bazen bu hatayı vermesine sebep olabiliyor. 
Airbag hatası için birşey diyemiycem maalesef bilgisayara baglanması gerekebilir veyada bilen bir arkadaşım varsa yazacaktır. 

Gecenin bir yarısında yazmışsınız  40dk sonrada yokmu bilen yazmışsınız genelde o saatte  herkes uyur malum sabah iş var 
doğru sizde haklısınız ( saat- uyku - iş var konularında) ClapClap
arabanın böyle elektronik sorunları olduğu zaman nerde bilgisayara bağlatıyoruz ?? kusura bakmayın benim ilk aracım ve gercekten baya bilgisizim? 

Mesajı Yazan: şiptar
Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2015 Saat 00:35
Aırbag Harıcı Bahsettıgın Hatayı Bnde de Verıyor Sureklı Arabayı Her Calıstırdıgımda sıde lamp Fault verıyo park veya farları actıgımda arza gıdıo indicatör faulty de arada verıo sonra kendılınden gıdıor acıkcasa nedenını bende bulamadam :) 

Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2015 Saat 01:07
Orjinalini yazan: şiptar şiptar Yazdı:

Aırbag Harıcı Bahsettıgın Hatayı Bnde de Verıyor Sureklı Arabayı Her Calıstırdıgımda sıde lamp Fault verıyo park veya farları actıgımda arza gıdıo indicatör faulty de arada verıo sonra kendılınden gıdıor acıkcasa nedenını bende bulamadam :) 
ben bu arabayı alırken bana herkes peugeot nun elektronik sorunlarından bahsedıyordu .. millet alma dedıkçe inada bindi iş aldım .. 
sanki biraz haklı gibiler mi ne ???Dead

Mesajı Yazan: koray.turan
Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2015 Saat 01:37
O sizin soylediginizi hayatlarindap peugeot kullanmamis insanlar soyler. Bahsettiginiz hatalar cok buyuk seyler degil . ayrica araclar cogu yerde bilgisayara bağlanabiliyor orada detayli bilgi sahibi olabilirsiniz. Araciniz hayirli olsun. Forumumuza hoşgeldiniz

-------------
206 Eskilerden gelen tutku ilk reklam... :)

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2015 Saat 09:48
Orjinalini yazan: zeynepbg1659 zeynepbg1659 Yazdı:

arabanın böyle elektronik sorunları olduğu zaman nerde bilgisayara bağlatıyoruz ?? kusura bakmayın benim ilk aracım ve gercekten baya bilgisizim? 

herhangi bir oto tamircisinde baglatabilirsiniz bilgisayara hemen hemen tüm tamircilerde ve oto elektrikçilerinde vardır. Ama tanıdık ve güvenli bir yere giderseniz daha iyi olacaktır. Bahsi gecen sorunlar her araçta olabilir cok büyük sıkıntılar değil oto elektrikci cok kısa sürede halledecektir sorununuzu.
Aracınız hayırlı olsun bu arada iyiki kimseyi dinlememişsiniz 207 sınıfının en iyilerindendir.Piyasada araba diye dolaşan çok araçtan daha iyidir pejo. 

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2015 Saat 13:49
Orjinalini yazan: koray206rg koray206rg Yazdı:

O sizin soylediginizi hayatlarindap peugeot kullanmamis insanlar soyler. Bahsettiginiz hatalar cok buyuk seyler degil . ayrica araclar cogu yerde bilgisayara bağlanabiliyor orada detayli bilgi sahibi olabilirsiniz. Araciniz hayirli olsun. Forumumuza hoşgeldiniz
SmileSmileSmileSmile çookk tşk ederim hoşbuldukkkk 
ilk aracım ..  göz bebeğim desem yeridir . çoook seviyorum . bide yakıtı biraz düşse daha ne isterimmmmm

Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2015 Saat 13:51

Orjinalini yazan: zeynepbg1659 zeynepbg1659 Yazdı:

herhangi bir oto tamircisinde baglatabilirsiniz bilgisayara hemen hemen tüm tamircilerde ve oto elektrikçilerinde vardır. Ama tanıdık ve güvenli bir yere giderseniz daha iyi olacaktır. Bahsi gecen sorunlar her araçta olabilir cok büyük sıkıntılar değil oto elektrikci cok kısa sürede halledecektir sorununuzu.
Aracınız hayırlı olsun bu arada iyiki kimseyi dinlememişsiniz 207 sınıfının en iyilerindendir.Piyasada araba diye dolaşan çok araçtan daha iyidir pejo. 
ClapClapClapClap çok teşekkür ederim cevabınız için en kısa zamanda sorunu çözmek için güvenilir bi yer bulacağım . a

Mesajı Yazan: Nahyabey
Mesaj Tarihi: 16 Mart 2020 Saat 22:39
Bende de aynı hataları veriyordu.
İyi bir elektrikçiye götürün. Çözümü bulursunuz.
Aracımın sağ stop lambasında elektrik kaçağı çıktı.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net