Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Dizel filtre temizle ikazı

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206+
Forum Tanımlaması: Peugeot 206+, 206 serisinin devamıdır. 2010-2012 yılları arasında üretilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=37745
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 17:31
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Dizel filtre temizle ikazı
Mesajı Yazan: izzet
Konu: Dizel filtre temizle ikazı
Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2014 Saat 11:13
Arkadaşlar yeni aldığım 206+ 2012 dizel aracımla rampa çıkarken dizel filtre temizle ikazı yazdı,filtreyi değiştirdik usta filtre kapağında kırık var dedi onuda değiştirdik,dün gene bi rampa gördüm aracı denemek için 2.viteste 3000 devire geldiğinde tekrar dizel filtre temizle ikazı yazdı acaba daha önce bu tip arıza yaşayan varmı? Acaba başka nerden kaynaklananilir mazot pompasıyla filtre arasında başka filtre mevcut mu bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim,gelişmeleri burdan paylaşırım.Ankaradan saygılar...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: okaNStarss
Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2014 Saat 12:04
Bence tüm sistemi bir pompacıya kontrol ettir. Yazılımsalda olabilir sensörler arızalı olabilir veya filitre yan sanayi olunca da bu tip problemler olabilir.

-------------
2006 Model 206 HDI X-Desing 70bg   
Kum Gri

Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2014 Saat 13:22
Yakında gidip baktıracam filtreden olacagını sanmıyorum ama gelen yakıtın yetersiz kaldığını düşünüyorum bakalım ne çıkacak biraz zaman alacak ögrenecegîz.(Aracı aldığımda arıza lambası yanıyordu pc ye bagladılar oksijen sensörü dediler ama bununla bi baglantısı olduğunu düşünmüyorum.)

Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2015 Saat 17:31
Dün sanayii ye gittim arıza partikül filtredinde çıktı söküp temizlediler geri takıp arızayı bilgisayardan sildiler ciddi pazarlıklar sonucu 200 tlye bitirebildim,başına gelen arkadaşların bilgisi olsun.

Mesajı Yazan: uzunca961
Mesaj Tarihi: 24 Temmuz 2015 Saat 09:57
Şuan sıkıntı oluyormu tekrar.
Bendede katkı az hatası veriyor temizletmeme gerek varmıdır acaba.
Varsa o ustaların telefonu verebilirmisin

Mesajı Yazan: burakbaykal2
Mesaj Tarihi: 24 Temmuz 2015 Saat 17:29
Hocam Ankara'dan selamlar. Aynı aracın 2010 1.4 HDI var bende. Mazot filtresini değiştin ve tekrar yaptıysa büyük ihtimal sensör hatasıdır. Filtrenin al hazne yatağında ufacık 2 parça sensörler var. İvedik de iyi bir peugeot ustam var istersen telefonunu vereyim yada adresini bi göster. Çok büyük bi sıkıntı olduğunu zannetmiyorum.

Mesaj Tarihi: 25 Temmuz 2015 Saat 14:51
Hocam valla aracı aldığım vatandaş yeni değişti filtreler dedi. 
Ben güngören/istanbul dayım. eğer bana yakınsa hemen gider baktırırım aracı

Mesajı Yazan: Semaviseyyah
Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2018 Saat 22:00
Abi cevap yazarmisin ne oldu bendede dizel katkısı minimum yazıyor

Mesaj Tarihi: 12 Aralık 2018 Saat 22:02
Servise götürdüm Kağıthane Elmas a. Piyasadan ucuza doldurdular partikül katkısını uyarı gitti

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 14 Aralık 2018 Saat 09:14
Orjinalini yazan: uzunca961 uzunca961 Yazdı:

Servise götürdüm Kağıthane Elmas a. Piyasadan ucuza doldurdular partikül katkısını uyarı gitti

aslında partikülden yapıyorsa ekranda partikül sıvısı az uyarısı vermesi lazımdı ama yinede geçmiş olsun

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 14 Aralık 2018 Saat 09:15
Zaten bende partikül sıvısı az hatası veriyordu

Mesajı Yazan: pdr42
Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2020 Saat 09:19
Aynı  uyarı bende de var. Dizel filtresini temizleyin diye. partikül filtresi diye dusundum forumu gezdigimde partikul filtresi uyarısı bu degil anladıgım kadarıyla. Bu yakıt filtresimi yağ filtresimi arkadaşlar bu konuyu netleştirelim. Sanırım yakıt filtresidir degil mi

Mesaj Tarihi: 01 Haziran 2020 Saat 11:28
Orjinalini yazan: pdr42 pdr42 Yazdı:

Aynı  uyarı bende de var. Dizel filtresini temizleyin diye. partikül filtresi diye dusundum forumu gezdigimde partikul filtresi uyarısı bu degil anladıgım kadarıyla. Bu yakıt filtresimi yağ filtresimi arkadaşlar bu konuyu netleştirelim. Sanırım yakıt filtresidir degil mi

Merhaba
Yakıt filtresi için arabanın uyarı vereceğini hiç sanmıyorum. Arabanın bakımını enson ne zaman yaptırdınız bilmiyorum ama eğer uzun zaman olduysa bakımını yaptırırken yakıt filtresinide değiştirtmenizde fayda var. eğer hala sorun devam ediyorsa filtre sonrasında yakıt hortumunda tıkanıklık gibi birşey mi var acaba da yakıt az geldiği için bu uyarıyı verdi.
Ama dediğim gibi önce bu uyarının gerçekten yakıt filtresi mi yoksa dizel partikül filtresi mi olduğu konusunu netleştirmeniz gerekli.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net