Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

RCZ MOTOR ARIZASI

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: RCZ
Forum Tanımlaması: Peugeot RCZ, 2011 yılında üretimine başlanmış spor coupe otomobildir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=37171
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 10:19
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: RCZ MOTOR ARIZASI
Mesajı Yazan: blackNyellow
Konu: RCZ MOTOR ARIZASI
Mesaj Tarihi: 31 Ekim 2014 Saat 12:15
İYİ GÜNLER ARKADAŞLAR 2011 MODEL 1.6THP 200LÜK MANUEL RCZ SAHİBİYİM.ARACIM ÇALIŞIR VAZİYETTE HİÇ BİR PROBLEM YOKKEN BİANDA ARIZAYA GEÇİYOR (TURUNCU EKRAN MOTOR ARIZASI ARACI TAMİR ETTİRİNİZ) SONRA KORUMAYA ALIYOR TABİKİ GAZA FULL BASSAM DAHİL 1-2 KM ANCAK HIZLANIOR.KAPATIP AÇIYORUM BASINÇ NORMALE GELİYOR GİDİŞİ NORMAL TURUNCU ARIZA KALIYOR ORDA.3-5 KAPATIP AÇMAYLA ZAMANLA GEÇİYOR HAFIZASINDAKİ HATAYI SÖNDÜRÜYOR BİR BAKIMA VE BU BÖYLE DEVAM EDİYOR.KİMİ ZAMAN 3-4 GÜN HİÇ YAKMIYOR BAZEN ARKA ARKAYA ARIZAYA GEÇİYOR.
YETKİLİ SERVİSTEDE SANAYİDEDE FARKLI FARKLI 2-3 MAKİNAYA BAĞLATTIM HATAMIZ
TURBO KOMPRESÖRÜNÜN HAVA DEVRESİ.BASINÇ ÇOK YÜKSEK.
BU HATAYI ALDIM SERVİS YOK ŞURDADA OLABİLİR BURDADA OLABİLİR ARABAYI AMELİYAT ETME NİYETİNDE OLDUĞUNDAN DOKUNDURMADIM.BENİM AKLIMA GELEN WASTEGATE DE BİR PROBLEM OLABİLECEĞİ.
DÜŞÜNCELERİNİZ BEKLİYORUM HEPİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER İYİ FORUMLAR :))

Cevaplar:
Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 31 Ekim 2014 Saat 13:10
Öncelikle kendinizi tanıtınız. Tanışalım  daha sonra sorunlarınıza yardımcı olamaya calışalım. Ayrıca büyük harf kullanmak forum sitelerinde bağırmak anlamındadır.

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesajı Yazan: blackNyellow
Mesaj Tarihi: 31 Ekim 2014 Saat 23:02
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=37172&PID=524631&#524631

kusura bakmayın :))

Mesajı Yazan: nejat
Mesaj Tarihi: 27 Ocak 2015 Saat 02:26

herkese selamlar...

adım nejat, 508  thp kullanıcısıyım. 

aracım 20.000 de ve aynı hatayı(motor arızası) ben de yaşıyorum.

servis felaket senaryosu yazıyor resmen.

kademeli olarak sorunu çözmeye çalışıyoruz. ilk olarak bujileri değiştirdik ve değişen bir şey olmadı.

yarın ateşleme bobinleri gelecek ve onları değiştireceğiz.

yine sorun devam ederse enjektörlerle sıkıntıyı çözmeyi düşünüyoruz.

özel servis bu arabaların siboblarının kurum bağladığını, servisten 2li bir karışımı benzine atıp, 150 km devirli kullanımdan sonra normale gelebildiğini söyledi ama pek inandırıcı gelmedi bana.

sürekli p1360 hata kodu alıyorum.

problemi yaşayıp çözen varsa paylaşmasını rica ediyorum.

1 haftadır bu problemi yapıyor ve çok can sıkıcı bir durum.

bu arada ben araca prins lpg taktırdım ve sorunsuz çalışıyor. işin komik tarafı lpg de sıkıntı yok, ne varsa benzinle çalışırken oluyor.

-------------
508 THP LPG

Mesajı Yazan: okan0665
Mesaj Tarihi: 03 Şubat 2015 Saat 16:02
1.4 hdi aracımda benzer bir sorun yaşamıştım. turbo basıncı/yağ basıncı düşük diye araç kendini korumaya alıyordu. uzun araştırmalar ve biraz masraftan sonra yağ ve turbo basınç sensörleri değişti, sorun kalmadı. muhtemelen sizdeki sorun da elektriksel. sigorta tablası ve sensörlere baktırın derim. servise kalsa turbo ve/veya katalizör mü ne adı tam hatırlamıyorum bi parça daha (içi kirlenen, kurum bağlayan, temizlenmesi tavsiye edilmeyen, değiştirilsin denilen bi parça) değiştirilecekti. minimum 1500, maksimum 5000 tl.lik masraf sensör değişimiyle (220 tl) halloldu.

Mesajı Yazan: Greeneyes
Mesaj Tarihi: 28 Mart 2019 Saat 07:58
Orjinalini yazan: nejat nejat Yazdı:

herkese selamlar...

adım nejat, 508  thp kullanıcısıyım. 

aracım 20.000 de ve aynı hatayı(motor arızası) ben de yaşıyorum.

servis felaket senaryosu yazıyor resmen.

kademeli olarak sorunu çözmeye çalışıyoruz. ilk olarak bujileri değiştirdik ve değişen bir şey olmadı.

yarın ateşleme bobinleri gelecek ve onları değiştireceğiz.

yine sorun devam ederse enjektörlerle sıkıntıyı çözmeyi düşünüyoruz.

özel servis bu arabaların siboblarının kurum bağladığını, servisten 2li bir karışımı benzine atıp, 150 km devirli kullanımdan sonra normale gelebildiğini söyledi ama pek inandırıcı gelmedi bana.

sürekli p1360 hata kodu alıyorum.

problemi yaşayıp çözen varsa paylaşmasını rica ediyorum.

1 haftadır bu problemi yapıyor ve çok can sıkıcı bir durum.

bu arada ben araca prins lpg taktırdım ve sorunsuz çalışıyor. işin komik tarafı lpg de sıkıntı yok, ne varsa benzinle çalışırken oluyor.

Mesajı Yazan: peugeot murat
Mesaj Tarihi: 28 Mart 2019 Saat 15:42
  merhaba arkadaşlar öncelikle 1360 ateşleme arızası ama bobin buji enjektör yüksek basınç pompası üzün süredir denk gelmiyorum ama çok önceleri otobanda aracı biraz sıkıştırınca arıza lambası yakıyor araç teklemeye başlıyor ve fanlar devreye giriyor  serviste 4 enjektör 4 böbin 4 buji ve yakıt yüksek basınç pompasını garantiden değiştiriyorlardı lütfen cihaz bağlatdığınız servislerden arıza kodunu mümkünse resimçekip paylaşınız

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net