Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

SMEG Hakkında bilgiler (Update + Kodlar)

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: Yararlı Dökümanları
Forum Tanımlaması: Modifiye ve Tuning adına yararlı bilgiler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=36598
Tarih: 24 Nisan 2024 Saat 09:49
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: SMEG Hakkında bilgiler (Update + Kodlar)
Mesajı Yazan: Advantan
Konu: SMEG Hakkında bilgiler (Update + Kodlar)
Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2014 Saat 02:34
Resimler reklam değildir kendi sitemden direkt aldım , Türkiye'de SMEG üzerine pek bilgi bulunmuyor hepsini paylaşmak istiyorum.

SMEG Nasıl Güncellenir ?

*Bu Güncellemeler sadece 208 ve 2008 modelleri için geçerlidir. SMEG Cihazınızın hangi sürüm olduğunu öğrenmek için 10 saniye boyunca SMEG üzerinde bulunan MENU tuşuna basılı tutun. Karşınıza gelen ekranın sağ tarafında güncelleme bilgisi yazacaktır. Büyük ihtimal ile Türkiye'deki bir çok 208 ve 2008 3.15 sürümüne sahip.

Gerekenler 

• 4GB veya üzeri FAT32 Flash Bellek
  • SMEG Güncelleme Dosyası

https://mega.co.nz/#F%21ncsWBLSb%21XVtlgXclrkVESekOHs2J6A" rel="nofollow - SMEG Güncelleme Dosyalarına ulaşmak için Tıklayın

*SMEG Update 3.20.A.R3.rar dosyası (Navigasyonsuz SMEG cihazları için)

*SMEG+ Update 4.1 D.R2.zip dosyası ise (Navigasyonlu SMEG cihazları için)

Evet uygun olan dosyamızı indirdikten sonra 

123321

Winrarı açıp dosyayı çıkartıyoruz

2424

Çıkardığımız dosyayı , klasörü açmadan direkt Flash belleğe atıyoruz.

555

Ve sıra geldi Güncelleme işlemine , Flash belleğimizi aracımızın USB girişine takmadan önce aracı çalışır vaziyete alıyoruz , ister aracı sürün ister rölantide bekleyin ama motor mutlaka çalışır durumda olsun. 

• USB Belleğimizi takıyoruz ve beklemeye başlıyoruz , SMEG otomatik olarak belleği tarayacak (Medya Doğrulaması diye bir ikaz) , sonrasında Eski güncelleme sürümünüz ve değiştirilecek olan yeni güncelleme sürümünü ekranda göreceksiniz. Güncellemeyi başlatmak için evet'e basın.
  • SMEG Ekranına hiç dokunmadan bekleyin. Aşağıdaki görüntü gibi cihaz'a yeni firmware (yazılım) yüklenmeye başlanacak.

IMAG0756

• İşlem bitince otomatik olarak SMEG yeniden başlatılacak , ve buraya DİKKAT edin. Cihaz yeniden başlatıldıktan sonra bize tekrar güncelleme yapılsın mı diye soru sorulan ekran çıkacak , hiç bir şeye basmadan önce flash belleği çıkartıyoruz ve ardından Hayır seçeneğine dokunuyoruz.
  • İşte bu kadar , artık SMEG güncellendi.

SMEG Kodları ;

SMEG Kodlarını girmek için MENU tuşuna basılı tutun , smeg bilgi bölümü geldiğinde de basılı tutmaya devam edin (parmağınızı hiç çekmeyin) , CHEAT CODE bölümü karşınıza çıkacak.

BT : SMEG'de Bluetooth hep açıktır bu kodu girince , kapatıp açabilirsiniz.
BTINFO ; Bluetooth bilgilerini ekrana yansıtır.
BTRENAME ; Bleutooth ismini değiştirebilirsiniz.
BTSTARTER ; Bluetooth donanımı arıza ile karşılaştığında tekrar başlatabilmek için.
FPS : Ekran FPS oranını görüntüler.
HWINFO : SMEG Bilgisini görüntüler.
NETINFO : Navili modeller için internet bilgisini görüntüler.
PING : Navili modeller için GPS pingini ölçer .
REBOOT : SMEG Cihazı yeniden başlatır.
SPYCLN : Navili model için arama bölümünü siler.
SWINFO : Yazılım bilgilerini görüntüler.
SYSMON : Sistem yazılım kodlarını görüntüler.
TUNERINFO : Radyo - TA bilgilerini görüntüler.

Not : Başka kodlarda bulunmaktadır. Ancak SMEG cihazınıza zarar verebileceği için paylaşmadım.

SMEG Cihaza Navigasyon Özelliği Eklenebilir mi ?

Bunun için uygun UPDATE dosyasını henüz bulamadım , ancak sistem tepsisinden gördüğüm kadarı ile 3 çeşit SMEG var , birisi standart sadece oynatım yapıyor (Multimedya ekran) , Diğeri hem dosya oynatıma sahip hemde internete girebiliyor (SMEG+) , bir üçüncüsü ise navigasyonlu + internet sistemi mevcut (SMEG Pro)

Bununla ilgili tam araştırmadan sonra gerekli bilgiyi size vereceğim şimdilik bu kadar

-------------
Citroen C4 1.6 120HP VTi Confort Plus - Citroen DS3 1.6 156HP THP Dsport - Peugeot 208 1.4 70HP HDi Urban Soul Special Chrome Pack

Cevaplar:
Mesajı Yazan: extremetr
Mesaj Tarihi: 24 Eylül 2014 Saat 10:37
Bu yapılan güncelleme ile ne gibi değişiklik olacak.

Mesajı Yazan: Eozgur27
Mesaj Tarihi: 31 Aralık 2014 Saat 18:59
geçen hafta 2008 allure aldım park asist haricinde herşeyi ile full aldım. aracın biraz acemisiyim. kullandıkça keşfediyorum bazı şeyleri. araç çok güzel ve rahat. fakat peugeot 2008 in cd çalmadığını alınca farkettim. usb belleğe mp3leri yükledim. video da izleyebilir miyim diye baktım. videoları göstermiyor. fotoğrafları da göstermiyor. yalnızca albümkapaklarının fotoğraflarını görebiliyorum. yazılım ile ilgili bir eksiklik mi var ben mi beceremedim. Smeg ekran ile ilgili araştırdım kfazla da bilgi bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim.
baktığımda sistem versiyonu : smeg 5.1.fr4  diyor daha günceli var mı

Mesajı Yazan: alabur
Mesaj Tarihi: 03 Şubat 2015 Saat 15:18
Yapılan güncellemelerin ne gibi değişiklikler yaratacağını bilen var mı acaba? Ayrıca bu sürümlerden başka yeni sürüm çıktı mı? Çıktıysa nereden bulabiliriz. Yada nereden takip edebiliriz?

Mesajı Yazan: adamic
Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2015 Saat 10:51
Herkese merhaba,

Benim SMEG NAvigasyonlu ve versiyonu 3.15.

versiyonu 3.20 ye güncelledikten sonra oluşan değişiklik veya düzelmeler nelerdir?

Ayrıca bu güncellemeyi servisler yapıyormu?

Mesajı Yazan: kimiraikkonen
Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2015 Saat 15:39
3.21 sürümüne güncelledim arkadaşlar. Herhangi bir faydasını göremedim. Eski sürmümüm 3.17 idi. Sizde durum nedir?

Mesajı Yazan: DeRyCK
Mesaj Tarihi: 06 Haziran 2015 Saat 23:43
3.17 olan sürümü 3.21 olarak güncelledim ama bir farkını göremedim.

Mesajı Yazan: Leprek0n
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2015 Saat 10:34
Tema yükleme işini nasıl yaparız acaba ?

Mesajı Yazan: Kaya82
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2015 Saat 18:13
SMEG ekran navigasyon yazılımı çalışmanız sonuçlandımı acaba.Birde başka bir sorum olacak SMEG+UPG SOFTWARE 5.1F.R4 navigasyonsuza uyumlumu.

-------------
Kaya

Mesajı Yazan: erdalx5
Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2015 Saat 13:55
benim aracımda smeg 5.1.fr4 yazılımı mevcut.aracıma 3.20 yazılımı yükleyebiliyormuyuz acaba.görsel olarak aralarında çok fark var.usb ye atıp araca taktım motor çalışırken.ama görmüyor araç usb deki yazılım dosyalarını.(aracım navigasyonsuz model bu arada,yukarıdaki soruya kısmen cevap niteliğinde olsun:) )

Mesajı Yazan: ttagay
Mesaj Tarihi: 04 Eylül 2015 Saat 22:47
Ben serviste güncellettim hiç memnun kalmadım.Öce yolun kaç km ile gidileceğini yanı 110 km ,90 km yda şehir içinde 50 km gibi gösteriyordu.Güncellemeden sonra bu özellik yok oldu.Servise durumu aktardım yeni yazılımın böyle olduğunu söyledi.Bende eski yazımı yükleyin dedim eski yazılımın yüklenemeyeceğini söylediler.Pejo merkezi aradım  onlardanda aynı yanıtı aldım.Pazartesi Fransa pejo ya yazacağım.Bakalım nasıl bir sonuç alacağım. 

Mesajı Yazan: Uğur TERZİ
Mesaj Tarihi: 12 Ocak 2016 Saat 17:57
   Merhaba arkadaşlar, 2012 eylül ayında henüz lansmanı yapılmadan eşime almıştım. Aracın SMEG sürümü bahsettiklerinizden daha eski. O yüzden tereddütlerim vardı fakat zaten konuyu açan arkadaşımın verdiği linkler karşılıksız çıktı. 
   Konuyu yeni araba alan bir arkadaşımın araç ekranında navigasyon ve internete girebildiğini anlatması üzerine bugün araştırmaya başladım. Konu açılmasından bugüne kadar geçen zamanda olumlu bir gelişme bilginiz varsa paylaşır mısınız?

-------------
Siyah Yaşam Beyaz Ölüm

Mesajı Yazan: Erginaltinel
Mesaj Tarihi: 04 Şubat 2016 Saat 10:54
Merhaba. 2015 model 208 sahibiyim. Smeg ekran sürümü smeg 6.05.e.r6 Ancak mirrorlink ve apple carplayi çalıştıramıyorum.

Güncelleme yapmam gerekiyor mu? Yada cheatcode bölümünden bu özellikleri aktif hale getirmem mümkün mü?

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 04 Şubat 2016 Saat 10:56
Orjinalini yazan: Erginaltinel Erginaltinel Yazdı:

Merhaba. 2015 model 208 sahibiyim. Smeg ekran sürümü smeg 6.05.e.r6 Ancak mirrorlink ve apple carplayi çalıştıramıyorum.

Güncelleme yapmam gerekiyor mu? Yada cheatcode bölümünden bu özellikleri aktif hale getirmem mümkün mü?

Öncelikle hoşgeldiniz, daha iyi yardım alabilmek için;

Yeni üyeliğini tamamlamış ve foruma girmiş üyelerimiz, "Üyelerimizi Tanıyalım" başlığı altında lütfen yeni konu açarak kendinizi tanıtınız, Tüm bilgileri eksiksiz doldurmanız sizi daha iyi tanımamız açısından bizlere yardımcı olacaktır, Bilginize...

Tanıtma Konusu Açmak İçin Lütfen;
Bu Linke Tıklayın: http://forum.peugeotturkey.com/new_topic_form.asp?FID=22" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/new_topic_form.asp?FID=22

1.- Adınız, soyadınız:
2.- Yaşınız:
3.- Aracınız (Markası, modeli):
4.- Hobileriniz:
5.- Mesleğiniz:
6.- Siteyi nereden duydunuz:
7.- Kan Grubunuz:
8.- Burcunuz:
9.- Taraftarı olduğunuz takım:
10.- Hangi ilçe yada İldesiniz:
11.- Mail adresiniz:

İlginiz için teşekkür ederiz.

Peugeot Türkiye Fun Club Yönetimi
http://www.peugeotturkey.com/" rel="nofollow - www.peugeotturkey.com  &  http://www.peugeotturkiye.com/" rel="nofollow - www.peugeotturkiye.com

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: selcuk766
Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2016 Saat 11:22
Dosyalara ulaşamıyorum linki tekrar güncellermisiniz?

-------------
Selçuk KARA
ADANA
208 GTI (16 GT 140)

Mesajı Yazan: turnasuyu
Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2016 Saat 17:09
Firmware ile ilgili güncel dosyalar buldum. (Türkiye haritası bulamadım) Ancak uyumluluk konusunda tereddütlerim var. Deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Güncel firmware Smeg+ ekran için 5.4.B.R8 , Smeg ekran için 3.21.A.R1

Aracım 2015  dizel otomatik 2008 allure navigasyonlu

Benim aracım smeg+ mı yoksa smeg mi?

Mesajı Yazan: eagleq
Mesaj Tarihi: 16 Eylül 2016 Saat 10:42
Merhaba arkadaşlar,
2015 model 2008 1.6 e-hdi allure otomatik araç sahibiyim. Aracımda ki ekran smeg+ 5.2.A.R9 versiyonu yüklüydü. İlk bakım sevisine gidecek olamama rağmen en güncel versiyon 5.41.B.R4 sürümüne güncelleyip gittim. Serviste hiç bir sorun yaşamadım. Versiyon güncellemesinde göz görülür bir değişim söz konusu değil. Sanırım güvenlik ve hata giderme ile alakalı olduğunu düşünüyorum.

Mesajı Yazan: stulek
Mesaj Tarihi: 25 Ekim 2016 Saat 15:48
Meraba
2016 Peugeot 208 1.2 Active EAT6 110 S&S aracımı teslim aldım. Smeg ekran ile ilgili baya bir araştırma yaptım ama pek tatmin edici bilgiye ulaşamadım. Ancak yeni bir güncelleme dosyası buldum. Bir aksilik çıkmaz ise bu gün denemeyi düşünüyorum. Faydalanmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten indirebilir.

https://mega.nz/#!KwxHSDTZ!tLFyZ09HHv6-lAhrJydJalTYgcHdXE9k8uscI4VUmtI" rel="nofollow - https://mega.nz/#!KwxHSDTZ!tLFyZ09HHv6-lAhrJydJalTYgcHdXE9k8uscI4VUmtI

Mesaj Tarihi: 25 Ekim 2016 Saat 16:02
Orjinalini yazan: stulek stulek Yazdı:

Meraba
2016 Peugeot 208 1.2 Active EAT6 110 S&S aracımı teslim aldım. Smeg ekran ile ilgili baya bir araştırma yaptım ama pek tatmin edici bilgiye ulaşamadım. Ancak yeni bir güncelleme dosyası buldum. Bir aksilik çıkmaz ise bu gün denemeyi düşünüyorum. Faydalanmak isteyen arkadaşlar aşağıdaki linkten indirebilir.

https://mega.nz/#!KwxHSDTZ!tLFyZ09HHv6-lAhrJydJalTYgcHdXE9k8uscI4VUmtI" rel="nofollow - https://mega.nz/#!KwxHSDTZ!tLFyZ09HHv6-lAhrJydJalTYgcHdXE9k8uscI4VUmtI

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. bilgilendirme için teşekkürler. sonuçları buradan paylaşırsanız seviniriz. iyi forumlar

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 26 Ekim 2016 Saat 21:24
Bu gun guncellemeyi yaptim. Herhangi bir degisiklik olmadi. Mirror Screen ozelligini bir turlu kullanamadim android cihazi gormuyor. Guncelleme sonrasi yine degisiklik olmadi.

Mesajı Yazan: epcel
Mesaj Tarihi: 01 Kasım 2016 Saat 21:40
Merhabalar, 2008 ile aranıza yeni katıldım. 3.15 sürümü yüklü smeg e paylaşımda anlatıldığı gibi 6.1_D_R20 sürümünü indirdim. Belleğe attım ve usb girişine taktım.
Ekranda müzik dosyası bulunamadı uyarısı çıktıktan sonra bir değişiklik olmuyor.
Deneyimli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
Güncelleme ile navigasyonda güncelleniyor mu?

Mesajı Yazan: ozgozb
Mesaj Tarihi: 06 Kasım 2016 Saat 15:09
Ben de 2016 model 208 active 110 Hp eat var. Ekranda mirrorscreen seçeneği yok. Güncelleme yapsam düzelir mi diyorum ama.  Pek ümidim de yok. Araca bu özelliği koyup kapatıp satmak ticari ama pekte ahlaklı değil. + bu özellik sonradan çıkan bir özellik değil ki yazılım ya da donanım upgrade ile aktif hale gelsin. Üç kuruş için insanları uğraştırmaktan başka bir şey değil.

-------------
ozgozb

Mesaj Tarihi: 07 Kasım 2016 Saat 14:38
Orjinalini yazan: ozgozb ozgozb Yazdı:

Ben de 2016 model 208 active 110 Hp eat var. Ekranda mirrorscreen seçeneği yok. Güncelleme yapsam düzelir mi diyorum ama.  Pek ümidim de yok. Araca bu özelliği koyup kapatıp satmak ticari ama pekte ahlaklı değil. + bu özellik sonradan çıkan bir özellik değil ki yazılım ya da donanım upgrade ile aktif hale gelsin. Üç kuruş için insanları uğraştırmaktan başka bir şey değil.

Usb ile bağlantı yapıldığında Mirror Link seçeneği aktif oluyor

Mesajı Yazan: seven07
Mesaj Tarihi: 15 Kasım 2016 Saat 16:31
Merhaba,
Bende Peugeot 2008 kullanıcısıyım SMEG ekranda Apple Carplay ve Mirror Link aktif olabilmesi için güncelleme yapmaya çalıştım.
Dosyayı indirmeme rağmen menü tuşuna 10 sn. bassam bile versiyonu göstermediği gibi müzik dosyası bulunamadı deyip kapanıp açılıyor.
Servisle görüştüm ilk güncellemeyi kendileri yapabilir diye onlarda konudan o kadar tuhaf karşıladılar ve bilmedikleri her hallerinden belliydi.
Konu hakkında yardımcı olabilecek deneyimini paylaşabilecek arkadaşlar var mı?

Mesaj Tarihi: 22 Kasım 2016 Saat 13:59
Arkadaşlar ne yazık ki 2016 model 208 active paketin smeg ekranında mirorlink desteği yokmuş. Techno paket almak gerekiyormuş. Sıkıntı çıkabilir diyerek servisler bu paketi satmak istemiyor. Yani o kocaman ekranın yanına bir navigasyon ya da cep telefonu koyup yola çıkacağız.

-------------
ozgozb

Mesaj Tarihi: 22 Kasım 2016 Saat 14:34
yazık bu psa gurubunu anlamak gerçekten zor hocam 3 liralık entegre için 1500 tl paket aldırmak zorunda bırakıyorlar. Ermm

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2016 Saat 09:16
Arkadaşlar 2016 model 208 active pakete sonradan techno paket yani miror screen ve geri görüş kamerası eklenmiyormuş. İki ayrı servisten aynı cevabı aldım. Yani o koca ekran sadece radyo dinleyelim diye konmuş.

-------------
ozgozb

Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2016 Saat 09:22
Öncelikle işiniz zor. Uyumlu telefonu USB ile bağladığınızda ekranda mirror link seçeneği yoksa ekran desteklemiyor olma ihtimali yüksek. Ben de 1 aydır uğraşıyorum sonunda bu sonuca ulaştım. Kötüsü eğer yoksa sonradan bu özelliğin eklenemediği söylendi.

-------------
ozgozb

Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2016 Saat 11:19
Aracımı alalı 1 ay oldu 2016 208 1.2 active 110 bg eat6 tekno paketli
LG G5 telefonumu bağladığımda kullanamıyorum ama ıphone bağladığımda carplay bağlanıyor ve telefon ekranı smeg ekranına geliyor ve kullanımda da herhangi bir sorun yok. http://www.mirrorlink.com" rel="nofollow - www.mirrorlink.com adresinden telefonunuzun destekleyip desteklemediğini kontrol edebilirsiniz. Sırf mirrorlink yüzünden telefonumu ıphone ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Mesajı Yazan: cgokter
Mesaj Tarihi: 16 Aralık 2016 Saat 14:39
2013 model Peugeot 2008 aracım var. SMEG güncellemesi hakkında hemen hemen tüm sitelere baktım ama tam bir açıklama göremedim. Araçta 3.17.A.R1 vardı flash bellek ile 3.21.A.R3 sürümüne güncelledim ancak güncellediğim sürüm 16.03.2014 tarihli yani eski olması nedeniyle tekrar versiyon yükselteyim dedim, olmadı. Her defasında "Müzik dosyası bulunamadı" uyarısını verdi. Belleğe kopyaladığım klasörün adını SMEG_PLUS_UPG iken SMEG_UPG olarak değiştirdim. Tam hatırlayamıyorum ama bu seferde bilmem ne hesaplanamadı diye uyarı veriyor. Kısacası değişik belki 7 veya 8 üst sürüm indirip denememe rağmen bir türlü 3.21.A.R3 versiyonunu yükseltemedim. Ayrıca 3 adet değişik flash bellek ile denedim teker teker. Yardımcı olabilecek olan arkadaş varsa sevinirim.

Mesajı Yazan: hasanali
Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2017 Saat 23:49
sanıyorum ki aracınız smeg 3xx versiyonlarını destekliyor. yani smeg_plus klasörlü olanları yüklemeniz gerekiyor. Belki fabrika ayarlarına dönüp bir kez daha deneyebilirsiniz. 

-------------
2014 Peugeot 2008 1.6 e-hdi AutoR6

Mesajı Yazan: hasanali
Mesaj Tarihi: 29 Ocak 2017 Saat 23:52
Orjinalini yazan: selcuk766 selcuk766 Yazdı:

Dosyalara ulaşamıyorum linki tekrar güncellermisiniz?

+1

smeg 4 sürümünü merak ediyorum.

-------------
2014 Peugeot 2008 1.6 e-hdi AutoR6

Mesajı Yazan: turan_80
Mesaj Tarihi: 06 Şubat 2017 Saat 03:04
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım 2013 2008 1,6 ehdi allure var navigasyonlu paket ancak mirrorlink özelliği yok telefonu bağladım yine olmadı telefonumda uyumlu mirrorlink özelliğine konu hakkında yardım rica ediyorum

-------------
turan_80

Mesaj Tarihi: 06 Şubat 2017 Saat 08:52
@turan_80 hocam o konu biraz karışık  http://www.mirrorlink.com/phones" rel="nofollow - http://www.mirrorlink.com/phones bu siteden telefonunuzun uyumlu olup olmadığınıda kontrol edermisiz. 2017 güncelleme gelecek büyük ihtimal gücellemeden sonra düzelebilir. android telefonlarda bu sıkıntılar çok birde iphone la deneme yaparmısınız apple carplay çalışıyormu.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: turan_80
Mesaj Tarihi: 07 Şubat 2017 Saat 06:37
telefonum samsung glaxy s7 edge uyumlu ama olmuyor bir de apple la deneyim o zaman

-------------
turan_80

Mesajı Yazan: salihucak
Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2017 Saat 14:10
Merhaba arkadaşlar bende aranıza Peugeot 2008 ALLURE 1.6 e-HDi 92hp 2015 model aracımda navigasyon yok servise gitmeden usb yoluyla yükleme yapabilirmiyim yoksa oyle bir ozellik yokmu yardımcı olabilirseniz sevinirim tesekkurler

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2017 Saat 14:25
@salihucak hocam aramıza hoşgeldiniz malesef navi yoksa sonradan aktif edilmiyor araç üstünde gelen multimedia sistemde özelliği yok allure ful paket olsada navi ekstra olarak eklenmesi gerekiyor.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: pinpause
Mesaj Tarihi: 23 Mart 2017 Saat 10:54
araci aldigim kisi 3.21.A.R3 versiyonunu yuklemis daha onceden bende mirrorlink calisiyor su an.

Mesajı Yazan: Abdullah Çatlı
Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2017 Saat 03:36
https://youtu.be/g8Rclxd-AHM" rel="nofollow - https://youtu.be/g8Rclxd-AHM linkimi izleyin uygulamalı anlattım mirrorlink

Mesajı Yazan: muratmaden
Mesaj Tarihi: 28 Haziran 2017 Saat 17:22
dosya silinmiş arkadaşlar 

Mesajı Yazan: Çatlı yeşil
Mesaj Tarihi: 15 Ekim 2017 Saat 08:48
Hocam Google playden sygic glempys rouckshot uygulamalarını indireceksin 1 de benim YouTube da video var uygulamalı anlattım izle yaparsın https://youtu.be/g8Rclxd-AHM" rel="nofollow - https://youtu.be/g8Rclxd-AHM

Mesajı Yazan: Adare
Mesaj Tarihi: 30 Mart 2018 Saat 20:50
Merhaba hocam beim araç için navi güncellemesi var peugeot sitesinden indirdim dediklerinizi aynısını yaptım fakat usb taktıktan sonra güncelleme uyumluluk filan yazıyor güncelleme yapılsın diye sormuyor kod vermek gerekiyor o menü de cikmiyor ve resimdeki gibi
mavi ekrana da geçmiyor
Neden olabilir acaba
Araba 2008 2017 model bluehdi allure 1.6 100PS
Smeg versiyonu smeg6.3.CR11
Cd31061
Tarih 09.05.16

Mesajı Yazan: raikkonen76
Mesaj Tarihi: 07 Kasım 2019 Saat 14:21
Merhaba arkadaşlar.. 
2015 model 2008 Allure aracımın geçen hafta birden smeg ekranının dokunmatiği çalışmaz oldu..
Ekran normal açılıyo, direksiyondan ve telefondan herşeyi çalışıyo fakat dokunmatik olarak hiç bir şekilde tesir etmiyo.. Servisi aradığımda beni sırf bu işlere bakan bi firmaya yönlendirdi..
Dokunmatiğin değişeceğini ve 600 TL olduğunu söylediler..(Aracı görmeden.. Acaba başka bi problem olabilirmi, sigorta atması vs gibi )
Acaba İstanbul’da bu SMEG ekranların tamirini daha uygun yapan yer varmı bildiğiniz .. 
Teşekkürler..

-------------
2006 Model 206 Feline

Mesajı Yazan: nsustunbas
Mesaj Tarihi: 31 Mart 2020 Saat 18:42
epcel

''Merhabalar, 2008 ile aranıza yeni katıldım. 3.15 sürümü yüklü smeg e paylaşımda anlatıldığı gibi 6.1_D_R20 sürümünü indirdim. Belleğe attım ve usb girişine taktım.
Ekranda müzik dosyası bulunamadı uyarısı çıktıktan sonra bir değişiklik olmuyor.
Deneyimli arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
Güncelleme ile navigasyonda güncelleniyor mu?''

seven07

''Merhaba,
Bende Peugeot 2008 kullanıcısıyım SMEG ekranda Apple Carplay ve Mirror Link aktif olabilmesi için güncelleme yapmaya çalıştım.
Dosyayı indirmeme rağmen menü tuşuna 10 sn. bassam bile versiyonu göstermediği gibi müzik dosyası bulunamadı deyip kapanıp açılıyor.
Servisle görüştüm ilk güncellemeyi kendileri yapabilir diye onlarda konudan o kadar tuhaf karşıladılar ve bilmedikleri her hallerinden belliydi.
Konu hakkında yardımcı olabilecek deneyimini paylaşabilecek arkadaşlar var mı?''

cgokter

''2013 model Peugeot 2008 aracım var. SMEG güncellemesi hakkında hemen hemen tüm sitelere baktım ama tam bir açıklama göremedim. Araçta 3.17.A.R1 vardı flash bellek ile 3.21.A.R3 sürümüne güncelledim ancak güncellediğim sürüm 16.03.2014 tarihli yani eski olması nedeniyle tekrar versiyon yükselteyim dedim, olmadı. Her defasında "Müzik dosyası bulunamadı" uyarısını verdi. Belleğe kopyaladığım klasörün adını SMEG_PLUS_UPG iken SMEG_UPG olarak değiştirdim. Tam hatırlayamıyorum ama bu seferde bilmem ne hesaplanamadı diye uyarı veriyor. Kısacası değişik belki 7 veya 8 üst sürüm indirip denememe rağmen bir türlü 3.21.A.R3 versiyonunu yükseltemedim. Ayrıca 3 adet değişik flash bellek ile denedim teker teker. Yardımcı olabilecek olan arkadaş varsa sevinirim.''

Merhaba, bu konuda bir gelişme oldu mu acaba?

Aynı sorun bende de mevcut. USB takıyorum ama ekrana gelen goruntu ''USB ıcınde mp3'' yok oluyor.

USB ıcınde zaten mp3 yok da, neden sadece  mp3 dosyaları gormeye calısıyor kı?

Nası guncelleyecegız o zaman?

Mesajı Yazan: nsustunbas
Mesaj Tarihi: 03 Nisan 2020 Saat 00:10
Selamlar,

Kendi kendimi yanıtlamış gibi olacağım ama çözümü buldum.

Mevcut sürümüzü tespit ettikten sonra, yazılımınızı ''yazılımların yayımlanma tarihi kronolojisine'' uygun olarak güncelleyin.

Mesela benim aracımda 5.41.B.R4 sürümü vardı (Araç 17 model ama bu yazılım, 15'e ait). Direk son sürüme yükseltmeyi denedim, olmadı. Yüklü dosya güncellemeye uygun değil filan dedi...Yayımlanma sırasına uyayım belki olur dedim ve 5.42.B.R4'ü denedim. Oldu. 

Sonra sırayla devam ettim ==> 5.42.C.R2 ===> 5.43.A.R2

Genel olarak hiç bir değişiklik yok. Bluetooth ve mp3 optimize oldu. Bır tık hızlandı. O kadar..

Bende NAV ve Geri Görüş Kamerası yoktu. Mirror Screen olur mu diye denedim. O da bendeki aracın SMEG türüne ait bir özellik olmadığı için güncellemeyle gelebilen bir şey değilmiş..

Öyle yani :)

Bunların dışında, konuyu araştırırken edindiğim bilgileri kısaca buraya bırakayım belki lazım olur.

SMEG ekranlar üçe ayrılıyor. 

SMEG
SMEG+ 
SMEG+ IV2

Her bir SMEG türü, farklı hardwave'e (donanımsal yazılıma) sahip donanımlara göre tasarlanmış.

Yani, geri görüş özelliği bulunan bir aracın donanımının yazılımı, geri görüş kamerası olmayan bir aracın donanımının yazılımından farklı. 

Genel olarak SMEG'ler eski tip dokunmatik ekranları, SMEG+'lar geri görüş kamerası ve NAV özelliği bulunmayan yeni tip ekranları, SMEG+ IV2'ler ise geri görüş kamerası ve NAV olan modern tip ekranları ifade ediyor.

SMEG türünde olan ekranların versiyon numarası 3
SMEG + türünde olan ekranların versiyon numarası 5
SMEG + IV2 türünde olan ekranların versiyon numarası 6

ile başlıyor.

Buna göre versiyon numarası 3 ile başlayan bir donanımı, versiyon numarası 6 ile başlayan bir yazılımla güncelleyemezsiniz.

Hangi model araçta, hangi SMEG türü vardır sorusunun net bir cevabı yok. Yani, 2011 model araçlar SMEG'dir ya da 2015 model araçlar SMEG +'dır diyemiyoruz. Çünkü bazı paketler düşük model olmasına rağmen daha zengin içeriğe sahip olabiliyorlar. Bu nedenle SMEG türünüzü keşfetmenin ve versiyon numaranızı öğrenmenin tek yolu, parmağınızı smeg ekranınızdaki ayarlar tuşuna 10 sn basılı tutmak. Sonrasında karşınıza SMEG sürüm özelliklerinin yazılı olduğu bir ekran çıkacak.

Son olarak, versiyon numarası 3 ve 5 le başlayan arkadaşlarım Mirror Screen için heveslenmesin hiç :) Öyle bir şey olmuyor.. Öyle bir şeyin olması için donanımsal yazılımın değiştirilmesi gerekiyor. Donanımsal yazılımı değiştirebileceğiniz tek yer de, maalesef yetkili servisler. 

Ben müsait bir anımda fiyat alacağım, geri görüş kamerası + NAV için. Geri görüş kamerası + NAV olan paketler, Mirror Screen özelliğini de içinde barındırıyor. 

Öğrendiğimde fiyatını da buraya eklerim..

Umarım faydalı olmuştur bu yazı. İyi günler..

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net