Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Küçük Ama Sinir Bozucu Bir Çıt Sesi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=35083
Tarih: 08 Mayıs 2024 Saat 04:57
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Küçük Ama Sinir Bozucu Bir Çıt Sesi
Mesajı Yazan: tolga.onal
Konu: Küçük Ama Sinir Bozucu Bir Çıt Sesi
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2014 Saat 13:56
Arkadaşlar ufak ama çok can sıkıcı bir sorunum var. Arabanın sol direğin ordan biyerden ses geliyor emniyet kemerinin orası gibi böyle araç esnediği zaman çukura falan girince yada kasisten geçince çıt yapıyo sadece ama sürekli kulağımın dibinde bu sesi duymaktan bıktım artık. Klipsler varmış orda onlardan olabilir dediler ama klips falan bulamadım ben söktüm orayı ama dokununca ses çıkartan hiçbişeyde yok daha önce bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: kuscu38
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2014 Saat 14:09
dediğiniz yerlerdeki plastik aksanları söküp bi kaç tur atın ses gelirse nerden geldiği daha belli olur diye düşünüyorum.

-------------
206 XS Tu5 Motor...
*** σяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ***

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2014 Saat 14:23
Sesin direkten geldiğine eminim orda biyerlerde bişey var ama bulamadım plastik kapağı söküp tur atmayı denedim yine aynı şekilde ses geliyor ama tam olarak neresi olduğunu bi türlü bulamadım. Ustama götürdüm oda pek anlayamadı radyonun sesini açınca düzelir dedi :) 

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2014 Saat 14:37
Ustanın çözümü güzelmiş :) Emniyet kemeri sargısından olabilir mi?

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2014 Saat 14:39
Emniyet kemerini takıp denedim yine çıkıyo takmadan denedim yine çıkıyo.. Sağ tarafta olsa o kadar takılmıycam ama tam kulağımın dibinde olunca ister istemez takılıyor insan 

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2014 Saat 14:45
Orjinalini yazan: tolga.onal tolga.onal Yazdı:

Sesin direkten geldiğine eminim orda biyerlerde bişey var ama bulamadım plastik kapağı söküp tur atmayı denedim yine aynı şekilde ses geliyor ama tam olarak neresi olduğunu bi türlü bulamadım. Ustama götürdüm oda pek anlayamadı radyonun sesini açınca düzelir dedi :) 

Thumbs UpThumbs UpThumbs Up

-------------
206 XS Tu5 Motor...

Mesajı Yazan: mistercasper
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2014 Saat 15:27
bu tür sesler sürüş konforunu gerçekten olumsuz etkiliyor... umarım kısa zamanda çözersiniz...

Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2014 Saat 16:56
Orjinalini yazan: mistercasper mistercasper Yazdı:

bu tür sesler sürüş konforunu gerçekten olumsuz etkiliyor... umarım kısa zamanda çözersiniz...
Gerçekten de öyle oluyor en sonunda alıcam elime silikonu ne var ne yok basıcam oraya o olacak

Mesajı Yazan: jackal67
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2014 Saat 17:31
arkadaşım o sesi bulursan lütfen bizede söyle aynı ses bendede var arka kapıdan geliyor diye fitillere silikonlu hortum cektim fitil sipreyi sürdüm ama nafile cıt cıt cıt gidiyoz :)

-------------
2014 partner tepee

Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2014 Saat 08:59
Yalnız olmadığımı biliyodum Sarılmak

Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2014 Saat 08:59
Orjinalini yazan: jackal67 jackal67 Yazdı:

arkadaşım o sesi bulursan lütfen bizede söyle aynı ses bendede var arka kapıdan geliyor diye fitillere silikonlu hortum cektim fitil sipreyi sürdüm ama nafile cıt cıt cıt gidiyoz :)

hehehe :)LOLLOLLOL

-------------
206 XS Tu5 Motor...

Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2014 Saat 17:34
Yok mu bunun çaresini bilen ? Ağlamak

Mesajı Yazan: jackal67
Mesaj Tarihi: 13 Mayıs 2014 Saat 17:47
ya ben arka kapı döşemesini sökeyim dedim onların vidaları farklı heralde nasıl sökecez bilen varmı.

-------------
2014 partner tepee

Mesajı Yazan: B.10ur
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2014 Saat 13:40

Yalnız olmadığımı biliyodum Sarılmak

O Ses benim arabanın sürücü kapısının önünden geliyor bende arabayı ilk aldığımda çok sinir bozucuydu dedim arabayı aldık 1 ayda bozdum diyip moralimi bozuyordum sonra zamanla anladım ki arabada extra elektronik cihaz calıştırdığımda ( arka silecek - klima ) onlara bağlı olan ufak bir motor varmış onun sesiymiş , benim sorunum buymuş acaba sizinde böyle bir sorun olabilir mi ?
Arka sileceği çalıştırdığım sıra 5-10 saniyede bir Cıt diye bir ses gelmekte 

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2014 Saat 15:08

Arkadaşlar ufak ama çok can sıkıcı bir sorunum var. Arabanın sol direğin ordan biyerden ses geliyor emniyet kemerinin orası gibi böyle araç esnediği zaman çukura falan girince yada kasisten geçince çıt yapıyo sadece ama sürekli kulağımın dibinde bu sesi duymaktan bıktım artık. Klipsler varmış orda onlardan olabilir dediler ama klips falan bulamadım ben söktüm orayı ama dokununca ses çıkartan hiçbişeyde yok daha önce bu konuda tecrübesi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. 

Belki çok saçma gelebilir cevap  ama koltuk  kafalığından  gelme ihtimali var mı ön koltuk kafalığını söküp deneyebilirimisin. 

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2014 Saat 15:12
Oraya hiç bakmadım denerim çünkü yakından geliyor ses ben direkten diye düşünüyordum ama koltuk kafalığı neden olmasın :) 

-------------

Mesajı Yazan: silenos
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2014 Saat 20:01

Birde arkadaşlar kapı cıtalarını kontrol edin benim aracımdada uzun yolda sürat yapınca  yapıyordu canına okudum :)

Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2014 Saat 09:11
Malesef dostlar yine bulunamadı Ermm koltuk kafalarıyla ve çıtayla alakalı değilmiş dün akşam inceledim kafalıkları falan çıkarttım fayda etmedi kapı çıtasının sesi değil kapı kapanırken falan gelmiyor o ses araba esneyince geliyor sadece Cry

-------------

Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2014 Saat 09:25
hocam belki alakasız olucak ama. benim kartalda da aynı ses geliyordu esneme yapınca, tümsekden geçince, yokuş aşşağı araba sabit duruyor frenden ayağını çekiyorsunuz ilk bi kaç saniyede felan oluyordu kartalda arka tandır kolları olur onların bağlantı yerinde çatlak yada vida bağlantı noktasında kopma var dediler baktık harbi öyle yaptırmadım daha fırsatım olmadı ama sorunu bulduk. 

-------------
206 XS Tu5 Motor...

Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2014 Saat 09:41
Arka tandır neresi oluyo tam olarak 

-------------

Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2014 Saat 09:59
arka tandır pejoların arka amasörun olduğu yer

-------------
206 XS Tu5 Motor...

Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2014 Saat 10:36
Yok ya öyle derinden gelen bi ses değil ince çıt diye ve çok yakınlardan bi yerden geliyor 

-------------

Mesajı Yazan: serkomser
Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2014 Saat 14:08
Tolgacım Merhaba,

Orta direklerin iç kısım bakalitleri geçmeli olduğu için gevşeyebiliyolar. Sen önce altta ki koyu renkli olanı söküp sonra üstteki açık renkliyi sökerek deneme sürüşü yapmanı tavsiye ederim. Aynı sorun başıma geldi içlerini temizleyip geri taktım ve ses kesildi.

-------------
SEN GİDERKEN...

Mesajı Yazan: badcombatant
Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2014 Saat 14:56
Başıma gelen olayı söyliyim belki yardımcı olur.. Tavan döşemesinin yapışkanları özelleiğini kaybetmesinden dolayı gelen bir ses olabilir mi? Özellikle ön siperliğin ve ön sol kapının oralara ses geldiğinden hafif bastır kesilecek mi bir bak istersen

-------------
2004 1.4 hdi 307 xr

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2014 Saat 13:07
ne yaptın tolga bulabildin mi sesi

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2014 Saat 14:03
Yok bulamadım abi dün yine uğraştım emniyet kemerinin ordaki boşluklara kürdan sıkıştırıp denedim ama yine çözülmedi her haftasonu uğraşıyorum yeni şeyler deniyorum elbet bulucam onu :) 

-------------

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2014 Saat 15:15
hadi bakalım bulursun inşallah. 

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesajı Yazan: akantek
Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2014 Saat 16:16
kardeşim hala bulamadın mı? birde emniyet kemeri askısının mekanizmasına bak. yükseklik ayarı yapılan kısmına

-------------
206 xt 1,6

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net