Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

106 Quicsilver almayı düşünüyorum

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 106
Forum Tanımlaması: Peugeot 106, 1991'den 2004'e kadar Fransız otomobil üreticisi Peugeot tarafından üretilen süper mini grubundaki efsane otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=3227
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 23:03
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 106 Quicsilver almayı düşünüyorum
Mesajı Yazan: haruncoskun
Konu: 106 Quicsilver almayı düşünüyorum
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 12:26
önce bi tanışma topiği açsaydın daha ii olurdu kanımca :)

-------------
I Love my <font color=RED>H[/COLOR]onda

Cevaplar:
Mesajı Yazan: MirakGTI
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 12:27
aramıza hosgeldın
once kendını tanıtsaydın
tanıdık ise servise göstermene gerek yok.. elden alıcaksan tabiki göstereceksin.. peugeot servısı para alır özel servislere bi yemeklik harçlık atarsan bakarlar.
KM orjınal olmadıgını anlar makınalardan
satış işlemleri 200 ila 500 felan tutar
fiyatı bana göre biraz ucuz geldi

iyi forumlar

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 12:56

hosgeldin aramıza

iyi bir ustan varsa servise götürmene gerek yok quiksilver lar gti kadar hassas degildir buda güzel birşey

motoru sasesi saglamsa alınabilir fiyat makul kaporta sacı ince oldugu için zaten ufak bir darbe bile olsa yamuluyor.

km yide servis anlar tam olarak söyler

satıs işlemleri gecen sene noterde 130 lira
ruhsat degistirme 50 lira
sigorta 140 150 lira civarı idi

işlemlerin hepsini kendim yapmıstım.

Mesajı Yazan: sinan-s
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 13:29
Araba tanıdık deilse ustaya gösterebilirsin..

Noter masrafı çok fazla tutmuyor..Ama 9000 YTL lik quıkın hali nice olur

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 13:34
Peugeot Servisleri yaklaşık 100 ytl alır.Ama A dan Z ye herşeye baktırabilirsin.Para verdiğin içinde Bunada bak şunada bak demezsin onlar gerekene bakar.
Ama 9.000 Ytl ise biraz düşündürücü pek ucuz geldi bana fiyat.Zaten servise gittiğinde söyleyeceklerdir.Şurası problemli diye.Alsan da almasan da gider o para.

Mesajı Yazan: wrew
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 13:39
Burada kendimden biraz bahsettim :) http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=3228

Fiyat banada ucuz geldi yaklaşık 2-3 aydır qs'ları takip ediyorum(Krizden sonrada düşüş çok bariz oldu). Noter masrafıda oluyor galiba, hepsi 1000 lira yapsa 10.000 liraya patlar sanırım. Daha önce araç almadığım için tongaya düşmek istemiyorum.

Site ile ilgili olarak bukadar aktif olması çok iyi, ilgi ve alakanıza teşekür ederim.

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 13:42
106 alırken dkikkat etmeni isterim.Acele  etme temizini al..Bende 3 seneye yakın kullanıyorum quııksılver..YArdımcı oluruz

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 13:52
Satış linki aşağıda.

http://www.sahibinden.com/65000km_2002_model_quicsilver_WQQaXQQ11059212WQQpXQQdisplayitem

Ne dersiniz?

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 13:58
Orjinalini yazan: wrew wrew Yazdı:

Satış linki aşağıda.

http://www.sahibinden.com/65000km_2002_model_quicsilver_WQQaXQQ11059212WQQpXQQdisplayitem

Ne dersiniz?
Bu araçta hiçbişi yok..Tamamen düz model..Ama genede sen bilirsin..12-13 milyara kadar çıkarsan daha güzelini aalcağına eminim

Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 14:00
öncelikle aracın karoserinde parçalar arası boşlukları kontrol et (çamurluk, kapı, kapu vs.)
Conta noktalarında (ön cam, arka cam) boya katmanı varmı ?

aracın herhangi bir yerinde bant izi veya boyadan kalma izolasyon izi varmı?
arka bagaj döşemesini kalırıp kaynak varmı kontrol et

Kapı sacları ve çamurluğun şase ile bağlantısındaki macunları kontrol et elle mi yapılmış? yoksa fabrikasyon macun mu?? Fabrika macunu uzun yıllardan sonra sertleşeceğinden tırnak atınca yumuşakça içine göçmez daha serttir.

Aracın altını kontrol edin kaynak yada montaj varmı? fabrika presleri halen sağlammı?

Direksiyon ve pedallardaki eskimeleri kontrol edin bunlar aracın gerçek km. hakkında size ipucu verecektir.

Önceki sahibi aracına titiz davranmışmı?? motor temizliği, cam suyuna antifiiz koymuşmu, aracın torpidosunda bakım ürünü vs. saklıyormu?

ekzosdan kirli duman atıyormu? subap sesi varmı? motor bloğunda yağ terlemesi veya korozyon varmı? özellikle motor sağlığını test etmk için aracı soğuk bir anda çalıştırıp kontrol ediniz.

Özellikle kapı camları orjinal mi? kapılar rahat kapanıp açılabiliyormu, şase ile olan aralıkları normal mi?

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 14:20
Orjinalini yazan: sinan-s sinan-s Yazdı:

Satış linki aşağıda.

Ne dersiniz?
Bu araçta hiçbişi yok..Tamamen düz model..Ama genede sen bilirsin..12-13 milyara kadar çıkarsan daha güzelini aalcağına eminim

Evet araçta birşey yok(ama KM si çok iyi), ucuz ve istediğim zaman kendi zevkime göre yapmak istediğim için buna bakmıştım. Ama anladığım kadarıyla sizde fiyat'ın bu araç için uygun olduğu düşünüyorsunuz.

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 14:25
Orjinalini yazan: hasimayaz hasimayaz Yazdı:

öncelikle aracın karoserinde parçalar arası boşlukları kontrol et (çamurluk, kapı, kapu vs.)
Conta noktalarında (ön cam, arka cam) boya katmanı varmı ?

aracın herhangi bir yerinde bant izi veya boyadan kalma izolasyon izi varmı?
arka bagaj döşemesini kalırıp kaynak varmı kontrol et

Kapı sacları ve çamurluğun şase ile bağlantısındaki macunları kontrol et elle mi yapılmış? yoksa fabrikasyon macun mu?? Fabrika macunu uzun yıllardan sonra sertleşeceğinden tırnak atınca yumuşakça içine göçmez daha serttir.

Aracın altını kontrol edin kaynak yada montaj varmı? fabrika presleri halen sağlammı?

Direksiyon ve pedallardaki eskimeleri kontrol edin bunlar aracın gerçek km. hakkında size ipucu verecektir.

Önceki sahibi aracına titiz davranmışmı?? motor temizliği, cam suyuna antifiiz koymuşmu, aracın torpidosunda bakım ürünü vs. saklıyormu?

ekzosdan kirli duman atıyormu? subap sesi varmı? motor bloğunda yağ terlemesi veya korozyon varmı? özellikle motor sağlığını test etmk için aracı soğuk bir anda çalıştırıp kontrol ediniz.

Özellikle kapı camları orjinal mi? kapılar rahat kapanıp açılabiliyormu, şase ile olan aralıkları normal mi?

Evet oldukça kapsamlı bir kontrol. Araba Servislerde 80 nokta 300 nokta testleri varmış. Herhalde bu yukarıdaki kontrolleride kapsıyordur.

Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 14:33
Sahibinden.com da 2002 model Quiksilverları süz.Ortalama fiyatı bul.2.000 Ytl düş.Gerçek fiyatı çıkar aracların.Oradan pazarlığa başla.11 den düşükler bence sıkıntılıdır.

Mesajı Yazan: kaiser_soze
Mesaj Tarihi: 17 Kasım 2008 Saat 14:51
arkadaslar gerekli bilgileri vermisler..eger dusunursen benımde bir arkadasımda var 2000 model 75.000kmde klimalı 106 quıksilver..bildigim kadarıyla kazası vs yok..kaportada birkac cizik mevcut..onun dısında sıkıntısı problemi yok..c.tesi mangala gelecek muhtemelen oradada gorebilirsin aracı..fiyat olarakta 11.500 istiyor ama birseyler yapabilir sanırım..

Mesaj Tarihi: 19 Kasım 2008 Saat 17:31
Hava iyi olursa bende bu etkinliğe katılmak istiyorum.

Size birkaçtane link vereceğim, aracı, fiyatı vb şeyleri yorumlarsanız memnun olurum.

http://www.sahibinden.com/temiz_106_2000_modelWQQaXQQ10381316WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/95_000_km_de_2000_model_pejo_106_quicksilver_klimali_ve_sunrofluWQQaXQQ11299524WQQpXQQdisplayitem

http://www.sahibinden.com/acilll_125_000km_de_2000_model_peugeot_106_WQQaXQQ10551963WQQpXQQdisplayitem

Ayrıca aracın kilometresinin çok olmasının ne gibi problemleri veya dezavantajları olabilir. Motorun Kilometre ömrü varmıdır?

teşekür ediyorum.

Mesaj Tarihi: 19 Kasım 2008 Saat 18:31
2. ilanı göster temizse al derim

motor km si 100 bin civarı ise temiz bakılmıssa problem olmaz. Daha fazlasına bakmanı tavsiye etmem. Ne kadar düşük km o kadar iyidir aklında kalmaz

Mesajı Yazan: Demir
Mesaj Tarihi: 20 Kasım 2008 Saat 19:44
Arkadaş resimlerden net bir şey anlaşılmaz...
Ciddi alıcıysan telefon açarsın..Bilgi alırsın..
Araç hakkındaki detayların doğruluğunu teyit ettirirsin akabinde gidersin bizzat bakarsın incelettirirsin..BU işin prosedürü budur...

Mesajı Yazan: elenor
Mesaj Tarihi: 20 Kasım 2008 Saat 21:39
arkadaşım şimdiden hayırlı olsun 106 ların fiyatlarını bilmiyorum ama 2 ay önce 206 aldım alım satım masrafları noter satışı 200ytl,trafik sigortası 170ytl,araç tescil işlemleri içinde 100ytl gitti hepsi bu kadar.

-------------
206 HDİ 1,4

Mesaj Tarihi: 08 Aralık 2008 Saat 17:14
Merhaba Arkadaşlar hala 106 qs almadım. Ve geçen hergün almaktan sanki uzaklaşıyorumConfused Bunun sebebi 106qs'nin piyasasının belirsiz olması galiba. Aynı özelliklerde araçların(Model ve KM yakın modifiye yok) arasındaki fiyatların 2-3 bin lira olması bana garip geldi, yada herkez tok satıcı Smile
Bu arada ilanları sahibinden.com'dan takip ediyorum. Sadece gerçekten acil olan ilanlar'ın fiyatları gerçekçi geliyor bana. O tarz ilanlarda fazla durmuyor, satılıyor zaten.Clap

İyi bayramlar.

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2009 Saat 16:08
Tekrar merhaba, araç satın alırken Yetkili servise mi Özel servise mi götürmeliyim? Avcılarda ki Mepa Otomotiv(Yetkili Servis) ile görüştüm elektronik ve mekanik testleri için 50tl+kdv lik bir ücret bildirdiler.  Bu testler yeterli olacakmıdır?Başka yapmam gereken şeyler var mı?
Yardımlar için teşekürler!

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2009 Saat 16:54

Tekrar merhaba, araç satın alırken Yetkili servise mi Özel servise mi götürmeliyim? Avcılarda ki Mepa Otomotiv(Yetkili Servis) ile görüştüm elektronik ve mekanik testleri için 50tl+kdv lik bir ücret bildirdiler.  Bu testler yeterli olacakmıdır?Başka yapmam gereken şeyler var mı?

Mepa Avcılar Gülçin Hanıma peugeotturkey üyesi olduğunu belirtirsen detaylı olarak ilgilenirler gereken herşeyide yaparlar.

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2009 Saat 17:23
Gülçin hanım ile görüştüm kendileri bana yardımcı olacaklarını bildiridiler, çok teşekür ediyorum.

Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2009 Saat 17:26

Gülçin hanım ile görüştüm kendileri bana yardımcı olacaklarını bildiridiler, çok teşekür ediyorum.

rica ederim.

-------------

Mesajı Yazan: Emin
Mesaj Tarihi: 16 Nisan 2009 Saat 17:44
Orjinalini yazan: GKN GKN Yazdı:

Mepa Avcılar Gülçin Hanıma peugeotturkey üyesi olduğunu belirtirsen detaylı olarak ilgilenirler gereken herşeyide yaparlar.
ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2009 Saat 11:15
Nihayet 106 QS aldım. Yardımlar için teşekür ederim.
Yalnız aracın teybinin ekranında  "error 7" yazıyor bu 7 rakamız zamam zaman değişiyor(örn:5). Arasırada "CODE" yazızı çıkıyordu, ancak o sıralar kodu bilmiyordum. Neyse şimdi 1-2 tane kod öğrendim ancak bu seferde "CODE" yazısını çıkartamıyorum. Nasıl yapıldığınını bilen varmı acaba? Bir kaç yerde teybin açık bırakılması gerektiğini veya bir tuşa basılı tutulaması gerektiğini okudum ama sonuç alamadım.

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2009 Saat 11:19

Nihayet 106 QS aldım. Yardımlar için teşekür ederim.
Yalnız aracın teybinin ekranında  "error 7" yazıyor bu 7 rakamız zamam zaman değişiyor(örn:5). Arasırada "CODE" yazızı çıkıyordu, ancak o sıralar kodu bilmiyordum. Neyse şimdi 1-2 tane kod öğrendim ancak bu seferde "CODE" yazısını çıkartamıyorum. Nasıl yapıldığınını bilen varmı acaba? Bir kaç yerde teybin açık bırakılması gerektiğini veya bir tuşa basılı tutulaması gerektiğini okudum ama sonuç alamadım.
Banada aynısı olmuştu her kod olmuyor senin kendi teyp kodunu bulman lazım aracı aldığın kişiye aç sor eğer girmezsen gider gelir gider gelir bence en iyisi bir cd çalar olay tamamdıor hiç düşünme zsin aracın hayırlı olsun fotolarınıda görmek isteriz.:)

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2009 Saat 12:35
İşte resimler

Gökhan bir numara verdi arabanın şasi numarasını verdim onlar bir kod verdi de, kod giriş ekranını getiremiyorum.
Yeni bir teyp alıcam zaten de eskisinin çalışmaması canımı sıktı :)
Ucuz bir teyp buldum bunu takıcam hani amcım çok yüksek sesli  bir müzik olmadığı için idare edeceğini düşünüyorum, USB SD falan var.
Linki bu http://www.hepsiburada.com/navitech-cdt-4700msu-usbsd-kart-girisli-cd-mp3-player/productDetails.aspx?categoryid=26080&productid=otdelcdt4700msu

Arabam oynamamış bir tek egzos var, çok gürültülü geliyordu başta ama yeni yeni alıştım sesine :D
Şimdi araca angel eye ve xenon far takmayı düşünüyorum, başka bir şeyede gerek yok sanırım.

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2009 Saat 12:42
Birde lastikleride değiştirmeliyim baya bi yıpranmış, çıkma temiz lastik neden bulanilirim ve hatta jant?

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2009 Saat 12:59
307 cilere inat quiklerde artıyor.
Eğer anadolu yakasındaysan Ümraniye sanayi girişinde good year var çıkma lastik satıyorlar temiz ve çok lastik var adamlarda.

Mesajı Yazan: CIHANGIR_DONMEZ
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2009 Saat 13:08
HAYIRLI OLSUN GORUNUMU ON NUMARA AMA BIRDE GITSE KESKE SU QUICKLER  KAZASIZ BELASIZ

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2009 Saat 13:21
Orjinalini yazan: CIHANGIR_DONMEZ CIHANGIR_DONMEZ Yazdı:

HAYIRLI OLSUN GORUNUMU ON NUMARA AMA BIRDE GITSE KESKE SU QUICKLER  KAZASIZ BELASIZ
Götüren götürüyor cihangir kard eşim çamur atmayalım lütfen çamur atmayalım :)

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2009 Saat 13:37
Teşekür ederim arkadaşlar. Hani linkini verdiğim teybi media markttan alcam montaj ücreti 30 lira dediler kendim yapabilirim muhtemelen, ama eski teybi nasıl çıkartıcam. Biraz inceledim ama çıkartamadım. Bir tekniği var mı acab, resimli anlatımda bulmadım? Bilginiz var mı?

Mesajı Yazan: CIHANGIR_DONMEZ
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2009 Saat 13:39
Orjinalini yazan: Emin Emin Yazdı:

Orjinalini yazan: CIHANGIR_DONMEZ CIHANGIR_DONMEZ Yazdı:

Götüren götürüyor cihangir kard eşim çamur atmayalım lütfen çamur atmayalım :)
NIE CAMUR ATAYIM YAHU BENDE 106 KULLANIYORUM AMA BU BI GERCEK QUICKCILERIN EGOSU TATMIN OLCAKSA GIDIYOR AMA GIDIN BI 1.4 16 V OPEL CORSAYLA KALKIN BAKALIM  SORA  QUICKMI NESQUICKMI GORUN BIZZAT YASADIM  XS IMLE  GECEN 3 KERE KALKDIM 3 CU VITESE KADA YARIM BOYLA GELDIM SORA ANCA AYIRDIM  SOZ MECLISTEN DISARI  GOTU BOKLU OPEL DIODUM KALKMADAN ONCE  AMA 1.4 8V QUICKIN HIC SANSI YOK BU TIP ARACLARA  ONU SOLEDIM BEN BILE SATIP YA 106 YADA 306 GTI ALMAYI DUSUNUYORUM BU YUZDEN  SIMDI 1.6 110 LUK COROLLA ILE KALKICAM  BAKALIM NOLCAKLOLLOLLOL

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2009 Saat 15:57
hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız.

-------------

Mesajı Yazan: bhdrgkz
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2010 Saat 12:02
Extra bir başlık açmayı uygun görmedim. Aranızda yeniyim arkadaşlar.. Tanıtım topiğimide açtım =)
Tecrübeli arkaşlara, almak üzere olduğum 2000 model quicksilver ile ilgili bir kaç soru sormak istedim

Motor rektefiye edilmiş, fakat pistonlar değişmememiş sibob ayarı gerekmekteymiş
araca bindiğimde bu yüzden motorda bir titreme olduğu farkediliyor

Araç 194.000 de

sağ ön amortisör değişecek

airbag ışığı sönmemekte, sitede okuduğum kadarıyla çoğu arkadaş şikayetçi bu durumdan

pazar veya pazartesi denizli peugeot servisi ışıklar otoya (eski adı söz oto) götürücem aracı almadan önce kontrol amaçlı olarak.

Size sormak istediğim tecrübelerinize güvenerek çok masraf açarmı başıma bu araç?

(yeni dikkat ettim başlık açılalı 1 sene olmuş kusura bakmayın =)

Mesajı Yazan: delipedro
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2010 Saat 15:13
arakdasım hayırlı ugurlu olsun. sunu soleyım sana. 106 almadan once sunları dusun. 1 : arabayı alırsam arıza cıkarırsa ben bunu karsılayabılırmıyım. cıdden parcaları pahalı. 2 : cıdden bu araba bana goremı  tek kapı. cok yakıyor. tup taktırsam buna tupmu takılır dıyenler. vs vs. 3 : temızını  bulamassın hayatda . sana sole dır boledır dırler. ya bısmıllah dıyeceksın alacaksın gozun kapalı. :) bana gelelım . 106 quicksilverım var. tup taktırdım. 3 ay oldu 2 bın masraf cıktı ateslemem bobını. bıraz sekıl verelım yay egsoz vs vs. he solede bırsey var. havamıda atıyorum ıstedıgım araba buydu. ama bazen dusunuyorum uc bes fazla verıp modelı yuksek temız araba alabılırdım. gosterıse onem verıyorsan al derım kı cıddı anlamda ılgı cekıyorsun. ama gosterıste parayla oluyor. sonra sıkıntı yasama. oturup aksama kadar anlatmak ısterdım :D

-------------
S€N !K! YûZlûSûN H@NG! T@R@F@ TûKûR€Y!M ?.

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2010 Saat 15:20
Orjinalini yazan: delipedro delipedro Yazdı:

arakdasım hayırlı ugurlu olsun. sunu soleyım sana. 106 almadan once sunları dusun. 1 : arabayı alırsam arıza cıkarırsa ben bunu karsılayabılırmıyım. cıdden parcaları pahalı. 2 : cıdden bu araba bana goremı  tek kapı. cok yakıyor. tup taktırsam buna tupmu takılır dıyenler. vs vs. 3 : temızını  bulamassın hayatda . sana sole dır boledır dırler. ya bısmıllah dıyeceksın alacaksın gozun kapalı. :) bana gelelım . 106 quicksilverım var. tup taktırdım. 3 ay oldu 2 bın masraf cıktı ateslemem bobını. bıraz sekıl verelım yay egsoz vs vs. he solede bırsey var. havamıda atıyorum ıstedıgım araba buydu. ama bazen dusunuyorum uc bes fazla verıp modelı yuksek temız araba alabılırdım. gosterıse onem verıyorsan al derım kı cıddı anlamda ılgı cekıyorsun. ama gosterıste parayla oluyor. sonra sıkıntı yasama. oturup aksama kadar anlatmak ısterdım :D

Teşekkür ederim yorumun için =)
söylediklerinde haklısın =) aldıktan sonrası için kenara ayırdım zaten biraz.
yinede tüm bakımları yeni yapılmış denilen bi aracı aldıktan sonrada 2 bin lira masraf yapmak manevi açıdan dokunur =)

-------------
www.ilanver.in
www.deppo.org

Mesajı Yazan: ali öncü
Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2010 Saat 16:41
2 ay quick diye inleyip alamayan ama sonra gti sahibi olarak şunu diyebilirimki çok güzel bir araba ama km düşüklüğü çok önemli. internet fiyatları çok abartılı kanmayın. bakımları çok önemli tabiyki ama bence kesinlikle 100bin altı bir araç alınmalı acele edilmeden...

Mesaj Tarihi: 14 Mayıs 2010 Saat 16:50
Orjinalini yazan: ali öncü ali öncü Yazdı:

2 ay quick diye inleyip alamayan ama sonra gti sahibi olarak şunu diyebilirimki çok güzel bir araba ama km düşüklüğü çok önemli. internet fiyatları çok abartılı kanmayın. bakımları çok önemli tabiyki ama bence kesinlikle 100bin altı bir araç alınmalı acele edilmeden...

Teşekkürler

km konusunda haklısın tabi ama 100bin altı bulmak zor biraz

rektefiye olmuş bir motorun ne gibi eksileri olabilir?

-------------
www.ilanver.in
www.deppo.org

Mesajı Yazan: EminÖNAL
Mesaj Tarihi: 15 Mayıs 2010 Saat 08:23

katılıyorum ! Kahkaha

-------------
A3

Mesajı Yazan: Long Beach
Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2010 Saat 00:36
Orjinalini yazan: bhdrgkz bhdrgkz Yazdı:

Extra bir başlık açmayı uygun görmedim. Aranızda yeniyim arkadaşlar.. Tanıtım topiğimide açtım =)
Tecrübeli arkaşlara, almak üzere olduğum 2000 model quicksilver ile ilgili bir kaç soru sormak istedim

Motor rektefiye edilmiş, fakat pistonlar değişmememiş sibob ayarı gerekmekteymiş

Araç 194.000 de

airbag ışığı sönmemekte, sitede okuduğum kadarıyla çoğu arkadaş şikayetçi bu durumdan

pazar veya pazartesi denizli peugeot servisi ışıklar otoya (eski adı söz oto) götürücem aracı almadan önce kontrol amaçlı olarak.

Size sormak istediğim tecrübelerinize güvenerek çok masraf açarmı başıma bu araç?

Hayirli olsun öncelikle.
Amortisör cift degisir, tavsiyem gazli olanidir.
Airbag isigini dert etme, koltuk altindaki fisler kontak yapiyordur.
Sibop ayari, umarim eksantrik bitik degildir, yoksa neden ayar istesin?
106 nin motorlari sorunsuzdur (GTI haric ) yeter ki, zamaninda yag-filtre degismis olsun.
Kazasi yok ise , cürüme olmaz, karoser komple galvaniz kaplidir.
Arka aks (dingil) egilme yapabilir, Türkiye de tornaci yapiyormus. Ben komple aldim haftaya kendim takacagim.

Basit makinadir, konforu yoktur, Dil Çıkarma elektronik pek yoktur ( cok elektronik, cok ariza ihtimali Göz Kırpma )
Yag olarak tavsiyem, ( Peugeot tavsiyeside) 15W 40 , 5w 30 - 0w 30 kullananlar var, hic geregi yok, Türkiyede kisin hava pek - 15 - 20 olmaz.
Fabrikasyon harici, sadece ( zevk meselesi) alüminyum jant, baska birsey yapmaya-takmaya gerek yok, dizayni güzeldir.Göz Kırpma
Arka frenler milattan kalma sistem Sırıtma tambur ( kampana), ayda 1 kez fren temizleyici sprey ile, ön-arka frenleri temizleyin. Ben marka olarak Liqui Moly kullaniyorum

Ben zevkle kullaniyorum, otobanda son süratim 160-180 arasi, yeter de artar Sleepy

Yakit tüketimi, ortalama 5,5 - 6 lt/100km

-------------
1- Ucuza alan iki kere alir
2- Calisiyorsa kurcalama
3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.
4- Özür dilemeyi bilmiyorsan kimseyle kavga/tartismaya girme.

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2010 Saat 04:04
Orjinalini yazan: xyzcom xyzcom Yazdı:

Araç 194.000 de

Hayirli olsun öncelikle.
106 nin motorlari sorunsuzdur (GTI haric ) yeter ki, zamaninda yag-filtre degismis olsun.
Arka aks (dingil) egilme yapabilir, Türkiye de tornaci yapiyormus. Ben komple aldim haftaya kendim takacagim.

Basit makinadir, konforu yoktur, Dil Çıkarma elektronik pek yoktur ( cok elektronik, cok ariza ihtimali Göz Kırpma )
Yag olarak tavsiyem, ( Peugeot tavsiyeside) 15W 40 , 5w 30 - 0w 30 kullananlar var, hic geregi yok, Türkiyede kisin hava pek - 15 - 20 olmaz.
Fabrikasyon harici, sadece ( zevk meselesi) alüminyum jant, baska birsey yapmaya-takmaya gerek yok, dizayni güzeldir.Göz Kırpma
Arka frenler milattan kalma sistem Sırıtma tambur ( kampana), ayda 1 kez fren temizleyici sprey ile, ön-arka frenleri temizleyin. Ben marka olarak Liqui Moly kullaniyorum

Ben zevkle kullaniyorum, otobanda son süratim 160-180 arasi, yeter de artar Sleepy

teşekkürler ayrıntılı cevap için =)

peki rektefiye olmuş motorun ne gibi eksileri olabilir.
yarın aracı göstermek için gidicez bakalım yazarım sonucu =)

-------------
www.ilanver.in
www.deppo.org

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2010 Saat 10:46

Araç 194.000 de

Hayirli olsun öncelikle.

teşekkürler ayrıntılı cevap için =)

peki rektefiye olmuş motorun ne gibi eksileri olabilir.
yarın aracı göstermek için gidicez bakalım yazarım sonucu =)

Kompresyonu ölctürün, 9 - 12 arasi ise motor iyidir.

-------------
2- Calisiyorsa kurcalama
3- Her zaman Gülümse ve tesekkür et.Hem maliyeti sıfır hem de değerine paha biçilmez.

Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2010 Saat 14:19
netice nedir, ne oldu serviste ne dediler ?

-------------
2- Calisiyorsa kurcalama

Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2010 Saat 18:59

serviste komple boyalı çıktı fakat değişeni yokmuş.
air bag ışığının yanma sebebi sinyal kolu olarak çıktı bilgisayarda onun dışında elektronik sorunu görünmedi. normal ustalarda motoru iyi dedi. perşembe ya da cuma günü devir işlemlerini halledicez =)

-------------
www.ilanver.in
www.deppo.org

Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2010 Saat 02:40

serviste komple boyalı çıktı fakat değişeni yokmuş.
air bag ışığının yanma sebebi sinyal kolu olarak çıktı bilgisayarda onun dışında elektronik sorunu görünmedi. normal ustalarda motoru iyi dedi. perşembe ya da cuma günü devir işlemlerini halledicez =)

Hayirli olsun, iyi günlerde kullan. 106 ile bir sorun olursa bildigimiz kadariyla yardimci oluruz.

-------------
2- Calisiyorsa kurcalama

Mesajı Yazan: FIRAT.75
Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2010 Saat 10:26
194.000 km de komple boyalı bir 1o6 =   işin zor kardeşim sanayi ile kardeş olursun Kahkaha

-------------
http://www.upload.gen.tr/resim.php/www/lh5dapt4/40002639rry.jpg.html" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 21 Mayıs 2010 Saat 13:04
Benim 106 355.000km de,Dil Çıkarma  neden sorun olsunki, boya yapilmasi dert degil.
" calisiyorsa kurcalama " ilkesini uygularsan uzun zaman kullanirsin.
Tekrar iyi günlerde kullanman dilegiyle.

-------------
2- Calisiyorsa kurcalama

Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2010 Saat 23:46
Aracı aldım arkadaşlar =) cuma günü devir işlemlerini hallettik. cumartesi günü de aracı bakıma soktum. şu an için airbag ışığı dışında herhangi bir sorunu kalmadı.
yağ, yağ filtresi, hava filtresi, arka fren hidrolikleri, fren ayarları vs vs gibi değişimler yapıldı.
toplam masraf 145 lira çıktı.
bugünde zorunlu trafik sigortası ve ruhsat işlemlerini hallettim.
önümüzdeki hafta sonuda airbag sorunuyla uraşırım sanırım.

biraz fazla yakıyor gibi geldi sadece ama yapılan bakımlardan sonra belki biraz farkeder.
80 lira ile şehir içinde ~260 km yapıyor.

-------------
www.ilanver.in
www.deppo.org

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2010 Saat 02:25
Hayirli olsun, kazasiz + arizasiz kullanim dilerim

-------------
2- Calisiyorsa kurcalama

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2010 Saat 10:12

Aracı aldım arkadaşlar =) cuma günü devir işlemlerini hallettik. cumartesi günü de aracı bakıma soktum. şu an için airbag ışığı dışında herhangi bir sorunu kalmadı.
yağ, yağ filtresi, hava filtresi, arka fren hidrolikleri, fren ayarları vs vs gibi değişimler yapıldı.

biraz fazla yakıyor gibi geldi sadece ama yapılan bakımlardan sonra belki biraz farkeder.

hayırlı olsun az bile yakıyor fabrika verisi orjinal olarak 8 lt şehir içi zaten gayet normal

-------------

Mesajı Yazan: ali öncü
Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2010 Saat 12:48
bakımdan sonra dahada düşücektir en azından bende öyle oldu :)

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2010 Saat 22:53

Hayirli olsun, kazasiz + arizasiz kullanim dilerim

Teşekkür ederim umarım sorun çıkarmaz =)

-------------
www.ilanver.in
www.deppo.org

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2010 Saat 22:55
Orjinalini yazan: GökhanGoral GökhanGoral Yazdı:

hayırlı olsun az bile yakıyor fabrika verisi orjinal olarak 8 lt şehir içi zaten gayet normal

20 lira ile 70 km
dediğiniz üzere normal değerler sanırım. bakalım zamanla belki biraz farkeder.

bakımdan sonra dahada düşücektir en azından bende öyle oldu :)

inşallah =)

-------------
www.ilanver.in
www.deppo.org

Mesaj Tarihi: 26 Mayıs 2010 Saat 22:59
Bugün lastikleri değiştirmeye niyetlendim. Sonradan sizlere bir danışayım dedim =)

Kumho 185x65x14  tane 85 lira derken michelin doğal olarak birazdaha fazla..
Kumho kullanan arkadaşlar yorum yapabilirse sevinirim =)

-------------
www.ilanver.in
www.deppo.org

Mesaj Tarihi: 28 Mayıs 2010 Saat 01:45
Bem imzama yazmistim, ucuz alani :)

-------------
2- Calisiyorsa kurcalama

Mesaj Tarihi: 31 Mayıs 2010 Saat 10:20

Bem imzama yazmistim, ucuz alani :)

kesinlikle haklısın =)
aracın üzerindeki çürük lastiklerle yol almak istemiyorum.
ama lastik için ayırdığım bütçe 350 lira kadar. öğrenciyiz :/
hiç değilse şimdilik daha güvenli seyehat için kumho aldım =)
yaz sonuna doğru istediğim lastiği alıcam =)

-------------
www.ilanver.in
www.deppo.org

Mesajı Yazan: 106GTJ30
Mesaj Tarihi: 01 Kasım 2011 Saat 00:11
hayırlı olsun yeni bir 106 cı görmek güzel.jant lastik yay far stop masrafın çok:) para biriktir derim

-------------
wHAT ever

Mesaj Tarihi: 01 Kasım 2011 Saat 00:31
usta bu konuyu açan yaşıyomu bilmiyorum ama baya uzun bi süredir var bu konuSırıtma adam şimdi rcz almıştırSırıtma

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net