Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 yol bilgisayar ekranı çözümü

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=31674
Tarih: 19 Nisan 2024 Saat 16:51
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 yol bilgisayar ekranı çözümü
Mesajı Yazan: erco06
Konu: 307 yol bilgisayar ekranı çözümü
Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2013 Saat 16:30
gündüz görünmeyen 307 ve 206 ların kesin çözümü
http://www.youtube.com/watch?v=vi0nCXHpbxI" rel="nofollow - http://www.youtube.com/watch?v=vi0nCXHpbxI

Cevaplar:
Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2013 Saat 17:03
Güzelmiş valla ama bu ekranın rengini nasıl değiştirecegiz bilen varmı?

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2013 Saat 17:05
gündüz koyu mavi yazılar beyaz gece videodaki gibi koyu mavi olabiliyor 
bunun içinde led uygulaması yapmak gerekiyor

Mesajı Yazan: KILIÇ
Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2013 Saat 17:07
Orjinalini yazan: erco06 erco06 Yazdı:

gündüz koyu mavi yazılar beyaz gece videodaki gibi koyu mavi olabiliyor 
bunun içinde led uygulaması yapmak gerekiyor

Yani elektirikçi yolu görnüyor bize:) gündüz hiç okunmuyor ekran

-------------
2011 Clio SW Gümüş
2010 207 Millesim Opsiden Siyah
2005 Opel Corsa Lila
2000 Clio sümbül Gri
2003 307 XT Lacivert
2004 Palio Go Kırmızı
2005 307 XR Gri
2006 206 Desing Kum gri
2003 c3 Kırmızı

Mesaj Tarihi: 28 Ekim 2013 Saat 17:30

Mesajı Yazan: seduray
Mesaj Tarihi: 29 Ekim 2013 Saat 02:01
uygulama resimleri veya  video olsa çok güzel olurdu..

-------------
2004 Peugot 307 XR 1,6 Otomatik (LOVATO LPG)

Mesaj Tarihi: 29 Ekim 2013 Saat 12:36
ekran arkasına rengi için kullanılan malzemenin renk tonu ve
led sayısı ve ışık kalitesi ayarlaması uzun denemeler sonunda bulunmuş oldugu için 
uygulama resimlerini yükleyemedim

Mesajı Yazan: errör
Mesaj Tarihi: 29 Ekim 2013 Saat 12:53
hocam aslında basit bir işlem renk olayı ama şöylede bir durum var yol bilgi ekranını renk yapınca klima ışığı sırıtıyor onu yapim diyosun sora gösterge rengi sırıtıyor onu diyosun hasılı yapacaksanız uzman bir elektronikçi bulun komple yaptırın led maliyeti çok ucuz ama işçilik biraz zahmetli olur olmayacak bir şey değil

-------------
307 xsi 2.0 petrol

Mesaj Tarihi: 29 Ekim 2013 Saat 15:42
hiç  okunmamaktansa mavi hoş bi ekran daha güzel duruyor

Mesajı Yazan: Özgür
Mesaj Tarihi: 29 Ekim 2013 Saat 18:12
ledlerin yeride gözükmese daha güzel olurdu. onu saklayamazmısınız

-------------
206 feline 1.4 hdi 2006

Mesaj Tarihi: 30 Ekim 2013 Saat 08:57
ledler yukardan  yakın çekim oldugu için görünüyor ekranın rengide polo ile aynı o zaman tüm volswagenler sırıtık :-)

Mesajı Yazan: ozncnercn
Mesaj Tarihi: 30 Ekim 2013 Saat 11:53
üstatlar şöyle izah ediyim benim aracımada yaptı sağolsun ercan bey ben son derece memnunum hele ki akşam görüntüsü o kadar tatlı görünüyor ki sırıtması falan hiç yok. hele ki gündüz vakti gözükmeyen üstüne üstlük akşam farları yakınca hepten yok olan bir ekranım yok artık (hoş ne kadar 2 satırlık bir ekranda olsa ) mavi beyaz şekilde bana hava saat ve tarih bilgilerini vermesi çok hoşuma gidiyor :) teşekkürler erco :) 

-------------
hayat direnmektir

Mesaj Tarihi: 31 Ekim 2013 Saat 15:31
RİCA EDERİM GÜNLERCE ARGE SONUCUNDA OLDU AMA GUZEL OLDU ANKARADA OLAN SORUN YASAYAN ARKADAŞLARINKİNİ DE YAPARIZ

Mesajı Yazan: halo06
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2017 Saat 20:11
erco06 adres verirsen müsait oldugumda ugrarım

Mesajı Yazan: halo06
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2017 Saat 20:14
erco06 adres verirsen müsait oldugumda ugrarım

Mesajı Yazan: polikrates
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2017 Saat 23:32
Arkadaşlar merhaba, 2005 307 1.4 hdi sahibiyim. Bende herkes gibi silik ekran mağduruydum. Açıklama ve paylaşımları okuyunca güneşte soluklaşıp az da olsa gösteren göstergeyi yerinden söktüm, hangi ampulden alacağımı görmek için soketi çıkarttım, ampulleri söküp baktım, ampulleri tekrar yerine takıp soketi de bağladım ve oda ne, silikte olsa gösteren ekranda hayat belirtisi yok, tamamen gitmiş. Sökerken hırpalama filan da olmadı, bir kaç kez temassızlık mı var acaba diye söküp tekrar taktım, sonuç değişmedi. Artık ekranımda karanlıkta dahi belirti yok. Sebebi ne olabilir, sökme esnasında ampuller patlamış olabilir mi? ya da bir başka sorun? Ekran zarar görmüş olabilir mi istemeden. ( içini açmadım sadece kablo soketi ve ampulleri söküp taktım) En kısa zamanda yeni bir ampul ile deneyeceğim ama canım sıkıldı. Böyle bir sorun yaşayıp çözen varsa paylaşabilir mi?

saygılar.

Mesajı Yazan: Peugeot35
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2017 Saat 02:25
Orjinalini yazan: polikrates polikrates Yazdı:

Arkadaşlar merhaba, 2005 307 1.4 hdi sahibiyim. Bende herkes gibi silik ekran mağduruydum. Açıklama ve paylaşımları okuyunca güneşte soluklaşıp az da olsa gösteren göstergeyi yerinden söktüm, hangi ampulden alacağımı görmek için soketi çıkarttım, ampulleri söküp baktım, ampulleri tekrar yerine takıp soketi de bağladım ve oda ne, silikte olsa gösteren ekranda hayat belirtisi yok, tamamen gitmiş. Sökerken hırpalama filan da olmadı, bir kaç kez temassızlık mı var acaba diye söküp tekrar taktım, sonuç değişmedi. Artık ekranımda karanlıkta dahi belirti yok. Sebebi ne olabilir, sökme esnasında ampuller patlamış olabilir mi? ya da bir başka sorun? Ekran zarar görmüş olabilir mi istemeden. ( içini açmadım sadece kablo soketi ve ampulleri söküp taktım) En kısa zamanda yeni bir ampul ile deneyeceğim ama canım sıkıldı. Böyle bir sorun yaşayıp çözen varsa paylaşabilir mi?

saygılar.

aynı hatayı ben yaptım aracı ilk aldığımda güneşten ekranın yarısı silinmişti  ampul patladı sandım bi kaçtane dipsiz ampul aldım göstergeyi söktüm sönük tarafı değiştim sonra taktım ikitane daha gitmişti söktüm ikisini değiştim taktım bitane yine gitti anladım ki sorun ampule elle temas edince ve ampul çalışınca patlıyor sonra elle teması keserek taktım oldu :) ampulü bezle silin öyle takın.

mavi ekran çözümüne gelince bu sorunu yaşadığım saatten sonra araştırdım bu uygulamayı biri yapmıştı ama ben denemedim çünkü mavi ekran gece çok sırıtıyor göstergeler sarı yol bilgisayar mavi içime sinmez o yüzden böyle devam. 

Mesajı Yazan: Snrzrl
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2017 Saat 08:13
Selam arkadaşlar bendede 2004 307 var üç satir ekranlı ayni sorun bendede var bende soluk olduğu için soktum tamamen gitti artık hic gostermiyor çözüm bukan varsa bizde uygulama yapalım

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2017 Saat 09:00
Orjinalini yazan: Snrzrl Snrzrl Yazdı:

Selam arkadaşlar bendede 2004 307 var üç satir ekranlı ayni sorun bendede var bende soluk olduğu için soktum tamamen gitti artık hic gostermiyor çözüm bukan varsa bizde uygulama yapalım

komple gittiyse hiç ugraşmayın hocam elektronikçiye götüreceksiniz 100-150 tl isteyecek sağlan 3 satır çıkma ekranı 200-250 tl arası bulursunuz. 206 ların 3 satır ekranları problemsiz.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: polikrates
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2017 Saat 12:14
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

komple gittiyse hiç ugraşmayın hocam elektronikçiye götüreceksiniz 100-150 tl isteyecek sağlan 3 satır çıkma ekranı 200-250 tl arası bulursunuz. 206 ların 3 satır ekranları problemsiz.

Teşekkür ederim, sorun şöyle çözüldü, her ne olduysa ben sökünce ampuller patlamış, hatta o ara sağ ön kısa far da gitmiş. Çok dikkatli karanlıkta baktığımda belli belirsiz ekranda yazıları tespit ettim ve içim ferahladı. Ampuller patladıysa çok dikkatli bakmazsanız gözükmüyor.  Bir elektrikçiden ampul buldum ama bunlarda 1,2 w imiş, şimdilik silik filan ama çalışıyor, ya 3w ampul ile tekrar bakacağım ya da led uygulaması yapacağım. İlginize teşekkürler.

Mesajı Yazan: Peugeot35
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2017 Saat 12:18

hocam dediğim gibi ampulleri kontrol et patlamışsa elinizi değdirmeden takın çok hassaslar hemen patlıyor takar takmaz elektrik geldimi gümmm 1,2 dipsiz 3w iyi bence bendekiler 3w çok net gösteriyor.

Mesajı Yazan: mattex
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2017 Saat 15:57
mrb silik ekran için bende çok uğraş verdim fakat tamiri çok mümkün gözükmüyor ekran filmini değişmesi gerekiyor ve oda piyasada pek bulunmuyor sahibindende çıkma ekran buldum taktım bütün sorun çözüldü tamirle boşuna uğraşmayın derim aynı paraya geliyor.

Mesajı Yazan: ben_erhan
Mesaj Tarihi: 18 Temmuz 2017 Saat 14:08
Orjinalini yazan: mattex mattex Yazdı:

mrb silik ekran için bende çok uğraş verdim fakat tamiri çok mümkün gözükmüyor ekran filmini değişmesi gerekiyor ve oda piyasada pek bulunmuyor sahibindende çıkma ekran buldum taktım bütün sorun çözüldü tamirle boşuna uğraşmayın derim aynı paraya geliyor.

Ne kadar ödediniz.. 206 ekranı mı.. marka nedir. Sagem mi

Mesajı Yazan: mattex
Mesaj Tarihi: 20 Temmuz 2017 Saat 16:42
190 tl ödedim orjinal ekran arkasında johsons controls yazıyor aracım 307 bluetoth telefon özelliği vs var baya kapsamlı bir ekran.

Mesajı Yazan: 2004izmir307
Mesaj Tarihi: 20 Aralık 2017 Saat 06:40
Merhaba arkadaşlar bende aracımı yeni aldım 15 gün kadar oldu benimde ekranda üst taraf yok alt taraf var derece filan görünüyor en mantıklı olarak ne yapmak gerekiyor internetten fiyat araştırdım 150-200 tl arası değişttirsek düzelirmi bide o komple sökülecek içime sinmiyor

Mesajı Yazan: husem
Mesaj Tarihi: 20 Aralık 2017 Saat 08:31
Orjinalini yazan: 2004izmir307 2004izmir307 Yazdı:

Merhaba arkadaşlar bende aracımı yeni aldım 15 gün kadar oldu benimde ekranda üst taraf yok alt taraf var derece filan görünüyor en mantıklı olarak ne yapmak gerekiyor internetten fiyat araştırdım 150-200 tl arası değişttirsek düzelirmi bide o komple sökülecek içime sinmiyor

Evet ekran değişince düzelecek. Komple sökülecek derken ? yol bilgisayar ekran kısmı sökülüp yenisi ile değişecek çok kolay bir işlemdir.

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 20 Aralık 2017 Saat 09:25
Orjinalini yazan: 2004izmir307 2004izmir307 Yazdı:

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. hocam sökülmesi öyle zahmetli bir işlem deil arkadaşımızın dediği gibi basit bir işlemle 15 dk halledilir. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: 2004izmir307
Mesaj Tarihi: 21 Aralık 2017 Saat 20:44
Çok teşekkürler arkadaşlar en kısa sürede halledeceğim

Mesajı Yazan: daggerunion
Mesaj Tarihi: 19 Mart 2020 Saat 22:23
Merhabalar konu hortlayacak gibi ama video silindiği için bakamadım. Silik ekrana şerit led uygulaması önerilmiş hep 307 ler için ama şu videoda şerit değilde normal t5 led uyguluyor direk ampül yerine takılıyor. Acaba bu uygulansa silik ekran çözülür mü? Şerit ledle aynı işi yapıyor gibi  https://www.youtube.com/watch?v=xsaiRuIhlgw" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=xsaiRuIhlgw

Mesajı Yazan: Orçun.Dmr
Mesaj Tarihi: 20 Mart 2020 Saat 04:36
Orjinalini yazan: daggerunion daggerunion Yazdı:

Merhabalar konu hortlayacak gibi ama video silindiği için bakamadım. Silik ekrana şerit led uygulaması önerilmiş hep 307 ler için ama şu videoda şerit değilde normal t5 led uyguluyor direk ampül yerine takılıyor. Acaba bu uygulansa silik ekran çözülür mü? Şerit ledle aynı işi yapıyor gibi  https://www.youtube.com/watch?v=xsaiRuIhlgw" rel="nofollow - https://www.youtube.com/watch?v=xsaiRuIhlgw

Hocam ne yaparsaniz yapin bu ekranin çözümü yok inanin bana, 307 de 10 dan fazla denedim ve en sonunda aliexpressten degisik bir led alip takarak sorunu hallettim ama oglen sicagin da az da olsa siliklesiyor fakat yazilar hicbir sekilde kaybolmuyor. T5 ledler orjinal ampullerinden daha beter oluyor bilginiz olsun. 

-------------
Arabalar ikiye ayrılır Peugeot ve gerisi...

Mesajı Yazan: cgdsclik88
Mesaj Tarihi: 11 Nisan 2020 Saat 22:31
konu hala aktif mi acaba  yeni bir 307 kullanıcısı olarak :)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net