Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

YOLDA GİDERKEN DİREKSİYONU ÇEVİRİNCE GELEN SES

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=31114
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 19:10
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: YOLDA GİDERKEN DİREKSİYONU ÇEVİRİNCE GELEN SES
Mesajı Yazan: tredi
Konu: YOLDA GİDERKEN DİREKSİYONU ÇEVİRİNCE GELEN SES
Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2013 Saat 11:10
herkese merhaba. 307 1.4hdi 2003 model 172000 km de ki aracımda yolda seyir halindeyken inceden bir uğultu sesi geliyordu direksiyonu 80-90 civarlarında giderken azar azar çevirir gibi yapıncada geliyor sürtünme sesi gibi. dün ustaya götürdüm ön teker bilyalarından dedi her ikisinide değiştirdik. rot balans ayarınıda yaptırdık. ama yine aynen devam ediyor. tekrar gittiğimde ise lastiklerden de olabilir dediler ama benim mantığıma yatmadı. çünkü lastik sesini bilirim.üstelik ön iki lastiği değiştirdim. öncekindede vardı bunda da var. bunda uğultu geldiği gibi inceden titreşimde oluyor. tecrübe etmiş arkadaşlar varsa yardımlarını istiyorum. teşekkürler. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: leffe
Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2013 Saat 16:15
klasik direksiyon pompası sorunu. olmayan 307 sahibi var mıdır bilmiyorum. ben alıştım takmıyorum. çözümü için daha bilgili arkadaşlar yardımcı olacaktır.

-------------
2003 Peugeot 307XR 16v 5p

Mesajı Yazan: tongucuk
Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2013 Saat 16:45
yine bi usta bozuntusu vakası bilyalardan demiş yapmış  almış parayı lastik almışsın ses devam tekrar gittiğinde jantlardan ön takımdan yok yaylardan vs vs söyler durur işin içinden çıkamayınca da arkadaş senin aracın önden hasarlı sen arabanı alırken baktırtmadınmı  bu sese alışıcaksın der hatta ses felan yok psikolojik olmuş sende  ben bişey duymuyorum bile diyebilir
 dalga geçtiğimi düşünme kardeş ben usta konusunda dertliyim bana söylenenleri yazdım

-------------
Mecnun tatsaydı PEUGEOT sevgisini, severmiydi Leyla zillisini...

2009 peugeot 308 sw 1.6 hdi 110hp inci siyah ex nic: ramazanturan81

Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2013 Saat 19:39
ustalara diyorum ki. bana bu ses normal deyin ben böyle binerim. ama diyemiyorlar. normal değil diyorlar. sebebinide bilemiyorlar. bir senedir arabaya bu şekil biniyorum. herkes bişey diyor. yok aks lardan yok bilyadan yok lastikten yok şanzımandan herkes bişey diyor. daha önce yine burda bi konu açmıştım. araç bir kaç saniye çalışıyor sonra stop ediyor diye. inanın enjektör mü demediler yakıt şamantıramasımı demediler neler dediler neler meğer yakıt filitresine bağlantı noktasından hava alıyormuş. bir sene sonra 50 liraya yaptırdım sorun bitti. herkesin her dediğini yaptırsak 2000 lira gidecekti. ve yine sorun devam edecekti. o zaman düşünün ustayla sorunu.

Mesajı Yazan: kuscu38
Mesaj Tarihi: 20 Eylül 2013 Saat 22:02
allah kurtarsın  usta konusunda :)

-------------
206 XS Tu5 Motor...
*** σяιgιиαℓ ρяσfιℓє ® ***

Mesajı Yazan: TaZ
Mesaj Tarihi: 21 Eylül 2013 Saat 03:05
aracın bilyalarının dagıldıgını cok basit  masrafsız bi şekilde kendinizde anlarsınız hangi tekerden şüpheleniyorsanız kaldırın  elinizle cevirin  diger elinizlede amotrisorden tutun sürtünme gibi birşey hissediyorsanız bilyalarınız gitmişdir eger yoksa sıkıntı yoktur bilyalarda.

Mesaj Tarihi: 21 Eylül 2013 Saat 14:03
bugün tekrar ustaya gittim. lastikleri değiştirdik çıktık yola ses aynen devam etti. lastiklerden olmadığı kesinleşti. sıra teker bilyasında gibi. o değişincede devam ederse ne olacak bilemiyorum.

Mesaj Tarihi: 21 Eylül 2013 Saat 18:02
arka teker bilyasıda değişti ama sorun çözülmedi. buradan da ses yok kimseden. böyle bineceğiz anlaşılan. 

Mesajı Yazan: jiyanxese
Mesaj Tarihi: 21 Eylül 2013 Saat 22:13
diskler ve fren balatasından da yapabilir 

-------------
peugeot 307,2003 XT

Mesaj Tarihi: 21 Eylül 2013 Saat 23:53
hocam direksyon hidroliğine baktırdınmı hiç kaçak eksiltme var mı?

-------------

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 22 Eylül 2013 Saat 08:57
direksiyon pompasından değil, benimde başıma geldi. şehirler arası yolda giderken virajlarda önden uğultu geliyordu. Sorun balatadan çıktı. 

Virajlarda diske sürterek uğultu yapıyordu, hallettik ve bir daha yapmadı. (Araç : 2004 model 307 1.6 XT) 

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 22 Eylül 2013 Saat 20:26
heryerine baktık dediler bilyalar değişti. ön takım komple kontrol edilmiş.başka ustalarlada görüşülmüş. son olarak usta pes eti. başka yere bak veya böyle bin dedi.

Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2013 Saat 16:39
dediğiniz bana mantıklı geldi ama disk balata yeni değişti acaba sisteminde mi bi sorun varki. düz yolda giderkende hafif direksiyon hareketlerinde de geliyor ses. siz nasıl çözdünüz. 

Mesajı Yazan: pusutr
Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2013 Saat 19:07
Merhaba. Bence sizin arabada problemli bir parça yok. salıncakaları/aksları/?  tutan bir vida gevşemiştir. ön tekerleri söküp tüm vidaları kontrol ettirin bence. buna benzer bir durum arkadaşımın aracında olmuştu. sağ tekeri söktüler vidaları kontrol ettiler biri gevşek çıktı. iyice sıktılar ve mutlu son.

Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2013 Saat 10:42
bakalım artık yine verdik sanayiye. ön porya eğilmiş dediler onu değiştirip bakacaklar.

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2013 Saat 11:37
aynen sorun balatadan ve gidince de söyleyin balatının yerlerini alıştırsınlar onlar anlar o zaman sorun ortadan kalkıyo Wink

Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2013 Saat 12:26
DİSK BALATA GEÇEN HAFTA DEĞİŞTİ. ÖNCESİNDE DE VARDI SONRASINDADA. DEĞİŞTİKTEN SONRA OLMADI YANİ.

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2013 Saat 14:46
Benim balata da yeni değişmişti, balatadaki pim mi yay mı öyle bir şeyi takmamış sözde ustamız. Aracın Z rotlarını değiştirirken fark ettim, balata oynuyordu. Daha sonra serviste hallettim birdaha sıkıntı olmadı. Bence eliniz ile dışarıdan kontrol edin balata sallanıyor mu. 

Not: Sıcak olmamasına dikkat edin (:

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2013 Saat 19:45
Arkadaslar bugun baska ustaya goturdum on duzenle alakali herseyi yaptiklarini geriye tek kalan seyin sanjiman oldugunu soylrdiler. Baska bir yer kalmadi diyorlar. 500 tl bosa giden para oldu. Sanjimanda 1000 lira diyorlar cikmasi. Onu degistirelim diyecegim ama ya olmazsa.

Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2013 Saat 11:20
bence başka ustaya sormakta fayda var. olmadı yine başka başka ustaya. boş yere ödenen paralardan nefret ediyorum. sanki parayı ağaçlardan koparıyoruz.

Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2013 Saat 12:31
DÜNKÜ 7. USTA İDİ. KONYADA USTA KALMADI. ŞANZIMAN DAN DİYE ŞÜPHELENİYORLAR. ÇIKMA ALACAĞIZ TAKACAĞIZ DİYORLAR. YA OLMAZSA DEYİNCE. ŞANSINDA DİYORLAR. USTALARIN KIT USTALIĞININ CEZASINI BİZ ÇEKİYORUZ. YAVAŞKEN GELMİYOR. 80-90 CİVARLARINDA GELİYOR. DAHA DA HIZLANINCADA KESİYOR. ŞANZIMAN BANA MANTIKLI GELMİYOR ZATEN.

Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2013 Saat 13:00
aks kafalarına baktırdınız mı?

Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2013 Saat 19:06
AKS I KOMPLE DEĞİŞTİRMİŞLER DENEMİŞLER OLMAMIŞ TEKRAR TAKMIŞLAR.FRENCİYE GÖTÜRMÜŞLER ROT BALANSCIYA GÖTÜRMÜŞLER. SON İKİ USTADA DA AYNI YÜZ İFADESİNİ GÖRDÜM. ÇARESİZLİĞİ ŞAŞKINLIĞI:) DAHA ÖNCE HİÇ BÖYLE BİŞEYLE KARŞILAŞMADIK DİYORLAR. YA BU ADAMLAR İŞE YENİ BAŞLADI YADA GERÇEKTEN ENTERASAN Bİ SORUN. HOCAYA FALAN MI GÖTÜRSEK OKUTTURSAK MI ACABA:))

Mesaj Tarihi: 30 Eylül 2013 Saat 10:43
Merhaba. Ben burada bir kaç kişiye sordum :) Bana söylenen; araç genelde 80-90 km de gittiği için o noktada temas edene mekanik bir parçada sorun olmuş. ama hangi parça? her şey olabilir. bu durumda benim aklıma gelen şanzımanın 4. vites dişlisi....

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2013 Saat 21:04

vitesi boşa alınca da aynı oluyor. bugun başka bir ustaya daha götürdüm sesi kesemezse para almayacak. bakalım bu usta yapabilecek mi.

Mesaj Tarihi: 03 Ekim 2013 Saat 18:25
Sonucu merakla bekliyorum. Benim görüşüme göre usta, sorunu çözmeli. Usta parçayı değiştirip müşteriyi kaderine terk eden olamaz. Bu konuda hepimiz dirençli olursak, hiç kimse öyle atmasyon işler yapamaz.

Mesaj Tarihi: 03 Ekim 2013 Saat 21:39
valla son ustayla acik konustum. Sende yapamazsan istedigin parayi yine veririm dedim ama hakkimi helal etmem. Arabayi dun biraktim seni ararim dedi iki gun oldu ses yok. yapamazsa onun yaparsa benim halim sıkıntıya gidiyor:)

Mesaj Tarihi: 03 Ekim 2013 Saat 22:49
hocam sen hala bu seslemi uğraşıyorsun sana hala beyfendi ses felan yok psikolojik olarak  siz ses duyuyorsunuz demedilermi Big smile tamirciye sor  bakalım senin bana tavsiye edeceğin bi psikiatr var mı die
allah kolaylık versin   malesef usta kalmamış türkiyede  artık toplanıp fransaya götürürüz araçları

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net