Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

hız ibresi stopda bile 210

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=30551
Tarih: 19 Mayıs 2024 Saat 09:17
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: hız ibresi stopda bile 210
Mesajı Yazan: ßurak
Konu: hız ibresi stopda bile 210
Mesaj Tarihi: 13 Ağustos 2013 Saat 03:56
arkadaşlar aracın alarm sistemi sıkıntılı çıktı akü bitiriyor bugün yine bitirmiş şarj edip çalıştırdım ama hız ibresinin 210 da takılı olduğu farkettim ibre halen 210 da hareket halinde stop da bile 210 da ayrıca kontak açılınca stop lambası yanıyor 3 5 saniye sonra sönüyor kontak yapıyorum araba çalışınca diğer saatler normal ama hız göstergesinin ibre 210 bunun sorunu nedir yardımcı olursanız sevinirim araç 206 XT.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: burakkaya
Mesaj Tarihi: 13 Ağustos 2013 Saat 17:12
Birkaç hafta önce benim de aracımın aküsü bitmişti. çalışması için ilk seferde birkaç kez kontağı çevirdiğimde hız göstergesi en alt seviyeden daha aşağı çekilmişti. ben işimden dolayı ilgilenemedim babam götürüp aracın aküsünü değiştirtti fakat hız göstergesi düzelmemiş. bunun için sanayiye götürmüş aracı orada 50 tl ye yaptırmış. sorunu da akü bittiği sırada kontağı çevirdiğim için entegresi yanmış. sende de böyle bir sıkıntı olma ihtimali yüksek.

Mesajı Yazan: yenice
Mesaj Tarihi: 13 Ağustos 2013 Saat 18:00
eğer göstergede elektriksel bir sıkıntı yok ise gösterge konsolunu kendinize doğru çekerek çıkartıyorsunuz. ben 1 tane tırnağı kırdım dikkatli olmak lazım :) daha sonra gösterge camının basitçe çıkacağını göreceksiniz. hız ibresini oradan kendinize doğru yavaşça çekip çıkartın. daha sonra 10un biraz altında olacak şekilde tekrar geriye takın.

ben de ilk aldığım zaman bir gün kontağı çevirdiğimde ibreler takılma yapmıştı ve hız ibresi 90dan yukarıya çıkmıyordu. devir ibresi de çok aşağıdaydı. ben bu şekilde düzelttim.

-------------
Peugeot 206 1.4 HDI 2004 X-Line

Mesajı Yazan: ßurak
Mesaj Tarihi: 13 Ağustos 2013 Saat 21:42
ilginiz için sağolun arkadaşlar bugün aracı çalıştırmak isterken yarım kontakta elektrik geldi ancak marşda boğulur gibi yapıp elektiriki kesip tekrardan elektirik geliyor araca neyse vurdurdum çalıştırdım aracı sonra iş yerinde aküye baktım mutlu akü ve üzerindeki işaretlere göre aküde beyaz ışık var ve suyu bitmiş gösteriyor bizim burdaki ustaya gösterdim arabayı götürdüm  direk aküye şarj bağladı akü sıcaktı sonra aküden asit sızması ve sigara dumanı gibi duman çıkmaya başladı görünce usta başlıkları çıkardı ve akün ölmüş dedi hemen değiştir filan dedi bu nedir böyle bi durumda akümü değiştirilir yoksa sumu ilave edilir akü fena halde ısınma yapıyor ve koku geliyor ayrıca senin akü su ilavesi yapılan akü değil dedi kendinden bakımlı akü dedi bi akıl verin fuzülü yere 150 tl den olmayım akü düzelme ihtimali varmı ayrıca bugün devir saatide kafayı yedi tersden dönüyor arabanın alarm bataryasına bağlı soketleri söktüm attım canım fena sıkıldı araçdanda anlamıyorum kolay gelsin.

Mesajı Yazan: caster21
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2013 Saat 00:54
HIZ MÜŞÜRÜ ÇIKMIŞ YADA BOZULMUŞ OLABİLİR EĞER SEYİR HALİNDEYKEN KM SAYACI İLERLEMİYOSA BÜYÜK İHTİMAL HIZ MÜŞÜRÜDÜR

Mesajı Yazan: vbmaster
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2013 Saat 05:28
Orjinalini yazan: ßurak ßurak Yazdı:

ilginiz için sağolun arkadaşlar bugün aracı çalıştırmak isterken yarım kontakta elektrik geldi ancak marşda boğulur gibi yapıp elektiriki kesip tekrardan elektirik geliyor araca neyse vurdurdum çalıştırdım aracı sonra iş yerinde aküye baktım mutlu akü ve üzerindeki işaretlere göre aküde beyaz ışık var ve suyu bitmiş gösteriyor bizim burdaki ustaya gösterdim arabayı götürdüm  direk aküye şarj bağladı akü sıcaktı sonra aküden asit sızması ve sigara dumanı gibi duman çıkmaya başladı görünce usta başlıkları çıkardı ve akün ölmüş dedi hemen değiştir filan dedi bu nedir böyle bi durumda akümü değiştirilir yoksa sumu ilave edilir akü fena halde ısınma yapıyor ve koku geliyor ayrıca senin akü su ilavesi yapılan akü değil dedi kendinden bakımlı akü dedi bi akıl verin fuzülü yere 150 tl den olmayım akü düzelme ihtimali varmı ayrıca bugün devir saatide kafayı yedi tersden dönüyor arabanın alarm bataryasına bağlı soketleri söktüm attım canım fena sıkıldı araçdanda anlamıyorum kolay gelsin.

hocam su ilavesi yapsan da tat vermez değiştir akü mühim ters bir yerde sıkıntı yaşatır alimallah kazsız günler dilerim ...

-------------
Sabır doğruyu yapmakta ısrar etmektir ...

Peugeot 206 Roland Garros 2000 Model
1.6i 8v 90 Beygir artık LPG'li (Atiker Fast II)
Otoban faresi :) ARh(+)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net