Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 Fan rölesi nasıl değiştirilir?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206 hakkındaki tüm makaleler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=30517
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 12:07
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 Fan rölesi nasıl değiştirilir?
Mesajı Yazan: candanxyz
Konu: 206 Fan rölesi nasıl değiştirilir?
Mesaj Tarihi: 10 Ağustos 2013 Saat 14:51
206 Fan rölesi nasıl değiştirilir?

Bilen kişiler yardımcı olursa çok teşekkür ederim.

-------------
''Bay Z''

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2013 Saat 01:45
Bilen yok mu?

-------------
''Bay Z''

Mesajı Yazan: errör
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2013 Saat 02:02
fan rölen bir kablo demetinin ucunda "1 numara olan" lokasyon olarakta yerini gösteren ve sökümünü gösteren bir kaç resim var aşağıda, biraz el becerisiyle ulaşabilirsin ...

aman çalışırken izolasyona dikkat et iki kat makaron kullan izole bant neyim kullanma başın ağrır...

-------------
307 xsi 2.0 petrol

Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2013 Saat 13:39
Çok teşekkür ederim gayet iyi gösteriyor fotoğraflar rahatlıkla değiştirebilirim.

-------------
''Bay Z''

Mesajı Yazan: memet
Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2014 Saat 11:36
usta 6 numaralı soketın kablo renkerı ne ve nereye baglanıyo yardımcı olabılırmısınız

-------------
2004 1.6 quicksilver 123000

Mesajı Yazan: elestern
Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2014 Saat 19:27
konu fan dan açılmışken bişi sorayım bende bizim fan renolardaki gibi durduktan sonrada çalışmaya devam ediyormu ben daha denk gelmedim araç çalışırken sıkıntı yok durdurktan sonra ses yok tamirci normal dedi bilgisi olan varmı

-------------
2002 206 hb 1.4 bnz colorline
izmir

Mesajı Yazan: madblueblacksea
Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2014 Saat 21:17
Orjinalini yazan: elestern elestern Yazdı:

konu fan dan açılmışken bişi sorayım bende bizim fan renolardaki gibi durduktan sonrada çalışmaya devam ediyormu ben daha denk gelmedim araç çalışırken sıkıntı yok durdurktan sonra ses yok tamirci normal dedi bilgisi olan varmı

fan konağı kapayinca duruyor. Çalışmasına gerekte yok zaten Aliminyum blok olduğu için motor kendi kendine soğumaya devam ediyor

-------------
206 1.4 HDI Look 2004

Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2014 Saat 09:29
Bende konu hortlamış iken fan rölesini niye değiştirdiğimi söyliyeyim.
Araç giderken hararet göstergesi en dibe dayanıyordu,hararet yükseldi sandım kaputu açtım herşey normal gözüküyordu.yola devam ettim 1.2 dakika sonra düştü sonra tekrar sona dayandı,
ve artık röle işini yapmıyordu ve değiştirdik.10 tl

-------------
''Bay Z''

Mesajı Yazan: mertdemiray
Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2014 Saat 19:34
benim fan 1.devre calısmıyor gibi arkadaslar 105 de acıyor ve son sürat dönüyor. Rezistörden süpheleniyorum. Yeri ve yukarıdaki kablo soketlerinden hangisidir acaba? Yardımcı olur musunuz? 
Rezistörden değilse fan rölelerinden hangisi 1.devreninkidir?

Mesajı Yazan: Ssedo
Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2014 Saat 22:24
Benimde derece birden 0'a iniyor ya da 100'ü geçiyor ısı müşürünü değiştirdim acaba fan müşürünü değiştirsem düzelir mi arkadaşlar ya da ne ile alakalı olabilir sizce?

Mesaj Tarihi: 16 Haziran 2014 Saat 10:45
fan rölesini değiştir masrafsız parça zaten

-------------
''Bay Z''

Mesajı Yazan: koray
Mesaj Tarihi: 24 Ekim 2014 Saat 15:15
arkadaşlar fan rolalesi takılı kısımda üsttekimi alttakimi birinci devre...

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 09 Temmuz 2015 Saat 14:51
konu biraz hortlatayım fan rölesi takılı sımda korayın dediği gibi üstekimi alt takimi 1 devre

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: tamer166
Mesaj Tarihi: 10 Ağustos 2015 Saat 18:13
Usta Numaralandırılmış olduğun Soketlerin Bağlantı Yerlerini yani nereye bağlanacağını ve Ne işe yaradıklarını yazarmısın Son olarak Fan bağlantıları tamamlandıktan sonra En son Kablo nereye bağlanıyor motorun olduğu kısımda bir yermi yoksa Direksiyon altı sıgorta filanmı

Mesajı Yazan: koray
Mesaj Tarihi: 11 Ağustos 2015 Saat 10:23
ÜSTEKİMİ ALTAKİMİ 1 DEVRE. CEVAP ALAMADIK
SAYGILAR

Mesajı Yazan: staticxxx
Mesaj Tarihi: 08 Eylül 2015 Saat 08:50
biraz geç bir cevap oldu ama ben söyleyim. üstteki fan için, alttaki klimanın rölesi. benim makine 2000model bende fan 1. kademe ve 2.kademe bitron beyni dedikleri bir parça var. o karar veriyor. rölede aç kapa yapıyor. 2003 model sonrası değişmiş sistem. bitron beyninin görevi arabanın kendi beynine eklenmiş. onda da iki röle var. onda da aynı üstteki fan, alttaki klima için. hocam zaten 10tl lik parça. eliniz değmişken ikisinde değiştirin kafa rahat kullanın. fan resiztansı çok dandirik bir parça, bozulmaya çok meyilli. onuda değiştirin. kafa rahat kullanın

-------------
2000 206xs 90hp 190.000km

Mesajı Yazan: ALLEX
Mesaj Tarihi: 25 Eylül 2016 Saat 20:26
Konu guncel.

-------------
MORALİ AĞRIYOR....

Mesajı Yazan: kaan206
Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2020 Saat 21:29
Orjinalini yazan: staticxxx staticxxx Yazdı:

biraz geç bir cevap oldu ama ben söyleyim. üstteki fan için, alttaki klimanın rölesi. benim makine 2000model bende fan 1. kademe ve 2.kademe bitron beyni dedikleri bir parça var. o karar veriyor. rölede aç kapa yapıyor. 2003 model sonrası değişmiş sistem. bitron beyninin görevi arabanın kendi beynine eklenmiş. onda da iki röle var. onda da aynı üstteki fan, alttaki klima için. hocam zaten 10tl lik parça. eliniz değmişken ikisinde değiştirin kafa rahat kullanın. fan resiztansı çok dandirik bir parça, bozulmaya çok meyilli. onuda değiştirin. kafa rahat kullanın
Selam bnm aracta 1.kademe fan acmıyor sadece 2.kademe aktif. Roleler yeni sorun me olabilir

Mesajı Yazan: kaan206
Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2020 Saat 21:40
Orjinalini yazan: sonerkyl sonerkyl Yazdı:

konu biraz hortlatayım fan rölesi takılı sımda korayın dediği gibi üstekimi alt takimi 1 devre
Bnde 1.kademe calısmıyor neden olabilir

Mesajı Yazan: M.Ahmet059
Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2020 Saat 17:50
Resimler gitmiş, hazır konu hortlamışken bende bir soru sorayım, benim 206 1.4 2000 model benzin lpg, fanın 2. seviyesi açılmıyor acaba rölede mi sıkıntı vardır ? yoksa nedir problem fikri olan var mı ? 

-------------
TechnoWalker
206 XR 2000 59 AAB 966
Tekirdağ/Muratlı

Mesajı Yazan: Karacocuk24
Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2020 Saat 19:58
Orjinalini yazan: M.Ahmet059 M.Ahmet059 Yazdı:

Resimler gitmiş, hazır konu hortlamışken bende bir soru sorayım, benim 206 1.4 2000 model benzin lpg, fanın 2. seviyesi açılmıyor acaba rölede mi sıkıntı vardır ? yoksa nedir problem fikri olan var mı ? 
hocam bir kaç sebebi olabilir 
1.fan rölesi yeri önde peugeot armasının olduğu paneli sökünce dikdörtgen kapak çıkıyor önün altında 
2.fan rezistansı önde radyatöre hava giren ızgaranın oraya dikkatli bakarsan bir soket goruceksin 10 lokma sanırım rahat sokulur
3.fan beyni sol amortisör kulesinin arkasında dikdörtgen siyah kutu basında soket var
4.fan müşürü ama genelde ilk 2 de çözülür termostatin üzerinde bendeki kahverengi sendekide aynı model oda kahverengi olandir

Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2020 Saat 21:45
Orjinalini yazan: Karacocuk24 Karacocuk24 Yazdı:

1.fan rölesi yeri önde peugeot armasının olduğu paneli sökünce dikdörtgen kapak çıkıyor önün altında 
2.fan rezistansı önde radyatöre hava giren ızgaranın oraya dikkatli bakarsan bir soket goruceksin 10 lokma sanırım rahat sokulur
3.fan beyni sol amortisör kulesinin arkasında dikdörtgen siyah kutu basında soket var
4.fan müşürü ama genelde ilk 2 de çözülür termostatin üzerinde bendeki kahverengi sendekide aynı model oda kahverengi olandir

fırsat bulunca bunlara bi bakayım hocam teşekkürler, buradan yazarım gene 

-------------
TechnoWalker
206 XR 2000 59 AAB 966
Tekirdağ/Muratlı

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2020 Saat 21:45

2. Seviye açmıyorsa fan rolesinden değildir. Fan rezistansından dolayı açmaz. Role arızalı olunca fan hiç açmaz hararet tavan yapar. Sonra ecu direkt fana elektrik verir fan çalışır hararet düşer.  Bu döngü bu şekilde devam eder. Fan acmaz, hararet anlık yükselir kırmızıya dayanır. Fan acar hararet düşer.
Rezistansa baktırın bence. 

Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2020 Saat 21:49
Orjinalini yazan: talip206 talip206 Yazdı:

2. Seviye açmıyorsa fan rolesinden değildir. Fan rezistansından dolayı açmaz. Role arızalı olunca fan hiç açmaz hararet tavan yapar. Sonra ecu direkt fana elektrik verir fan çalışır hararet düşer.  Bu döngü bu şekilde devam eder. Fan acmaz, hararet anlık yükselir kırmızıya dayanır. Fan acar hararet düşer.
Rezistansa baktırın bence. 
sökmesi kolaymış bir bakıcam fırsat bulunca 
110 santigrat derecelere kadar çıkıyor sıcaklık yazın şuan problem yok ama yaza hazırlamak lazım aracı 

-------------
TechnoWalker
206 XR 2000 59 AAB 966
Tekirdağ/Muratlı

Mesajı Yazan: Pejjj0.206
Mesaj Tarihi: 26 Aralık 2020 Saat 01:41
Orjinalini yazan: candanxyz candanxyz Yazdı:

Çok teşekkür ederim gayet iyi gösteriyor fotoğraflar rahatlıkla değiştirebilirim.
değiştir dinizmi

Mesaj Tarihi: 26 Aralık 2020 Saat 01:51
Orjinalini yazan: staticxxx staticxxx Yazdı:

çok ayrıntılı teşekkürler elektrik Ci yapabilirmi 

Mesaj Tarihi: 26 Aralık 2020 Saat 01:55

Orjinalini yazan: Karacocuk24 Karacocuk24 Yazdı:

fırsat bulunca bunlara bi bakayım hocam teşekkürler, buradan yazarım gene 
tamirci misiniz çok ğüzel anlatmışınız yeriniz nerede 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net