Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

VTEC VTİ & 106 GTI

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 106
Forum Tanımlaması: Peugeot 106, 1991'den 2004'e kadar Fransız otomobil üreticisi Peugeot tarafından üretilen süper mini grubundaki efsane otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=278
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 06:26
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: VTEC VTİ & 106 GTI
Mesajı Yazan: Guests
Konu: VTEC VTİ & 106 GTI
Mesaj Tarihi: 06 Nisan 2008 Saat 02:23

Honda Civic Vtec VTI & Peugeot 106 GTI

Hep okuduk yada video seyrettik pilotaj hatalarını olan.Daha hiç kalkamadık bir vtec ile..

Sizce bu araçlardan hangisi götürür?

Son hız ve kalkışta?

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2008 Saat 16:25
son hız vtı kalkıs drag roll gtı bunun en son ıspatıda korfez pıstı...

Mesaj Tarihi: 07 Nisan 2008 Saat 17:44
Hondacılara göre her türlü Vtec.....(miş) Big%20smile

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2008 Saat 09:51

forever gti

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2008 Saat 10:22
tabiki gti Thumbs%20Up

Mesaj Tarihi: 08 Nisan 2008 Saat 13:57
abı pug ıyı guzelde nedense ben Honda dıyorum. sevıyorum yanı buyuk araba guzel araba. sesı yeter makınanın:) yanı sımdı kımse kızmasın bagarmasın tamamen duygusal yaklasıyorum olaya :D mesela 306 desenız herturlu 306 derım ama 106 ıle VTI karsılastırılmamalı.

Mesaj Tarihi: 10 Nisan 2008 Saat 00:46

306 GTI vs Type R

106 GTI vs Vtec VTİ

karşılaştırılmalı diyorum..

Mesaj Tarihi: 10 Nisan 2008 Saat 01:13
http://www.youtube.com/watch?v=ui8_V7XmFXI - http://www.youtube.com/watch?v=ui8_V7XmFXI

Buna ne demeli.106 type rı katlıyor... Smile

Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2008 Saat 13:54
bu konu yıllarca tüm forumlarda tartışıldı ama her ikisininde standart olduğunu varsayarsak Vtec'in daha üstün olduğunu her iki aracada maximum düzeyde modifikasyon yapıldığı zamanda yine Vtec'in üstün olduğunu bilmelisiniz. Yinede pug fanatizmi olsa gerek bunu kabul etmiyceksinizdir ama arkadaşlar pug kimseye maaş vermiyo unutmayın.

Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2008 Saat 15:02
Şöle boş bir vtec bulunda deneyelim.Ve bu rekabete noktaya koyalım. Smile

Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2008 Saat 15:11

106 GTİ KULLANDIĞIM ZAMANLARDA HİÇ BİR VTİ A DRAGLARDA GEÇİİLMEDİM..DRAG POLTAJTA BİTER..GEÇEN SENE İZMİT KÖRFEZ PİSTİNDE BENİM ARACIMI 1800 CC YE ÇEVİRDİĞİMİZ HALE VTİ BENİ HER VİTESTE ARAYI AÇARAK GEÇTİ..ÇÜNKÜ ODA PİSTONLARA GİRMİŞ 1800 CC YAPMIŞ + BEYİN DERECELİ KISACASI FULL Bİ ARAÇTI..İKİ STANDART ARAÇTA DRAG OLARAK GTİ BİRAZ DAHA ŞANSLI KİLODAN SEBEP..TABİKİ BELLİ BİR METREDE..YİNE SÖYLÜYORUM PİLOTAJ ÇOK ÖNEMLİ

GENEL SONUÇ

DRAG = PLOTAJ
ROLL= VTİ
SON SÜRAT =  VTİ

STANDART VE YA FULL YÜKLEME = VTİ
TURBO BESLEME = VTİ

MAALESEF DİKİŞ TUTTURAN TURBO GTİ YOK.

BURASI PUG SİTESİ BEN ESKİ PUGCU YENİ HONDACIYIM 106 YA ASLA TOZ KONDURMAM AMA GERÇEKLERİDE GÖZ ARDI EDEMEM

DİĞER ÖZELLİKLERE GELİNCE 106 YA NE YAPARSANIZ YAPIN CAI SESİ ALAMAZSINIZ
AMA VTİ DAKİ CAI SESİNE DOYAMAZSINIZ

DONANIM GÜVENLİK VE EN ÖNEMLİSİ MASRAF KONUSUNDADA VTİ BANA GÖRE ÖNDEDİR

Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2008 Saat 15:43
Vtec 2. ve 3. vites'de kaç goruyor ?

Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2008 Saat 16:05
EMİN DEĞİLİM AMA
2 DE 110-115
3 DE 140-150
ARASI YAPAR DİE DÜŞÜNÜYORUM

Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2008 Saat 16:59
106 gti

1. 70
2. 110
3. 150
4.190
5. .......

pek bi fark yok kagıt ustunde.

Mesajı Yazan: sinan-s
Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2008 Saat 16:59
İlk kalkışta gtı..Daha sonrası şöföre bağlı...

Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2008 Saat 22:03
Orjinalini yazan: sinan-s sinan-s Yazdı:

İlk kalkışta gtı..Daha sonrası şöföre bağlı...

++ katılıyorum

Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2008 Saat 23:39
Biri 160 hp
Diğeri 120 hp

Ama kilo farkı var şanzuman farkı var yine biri gücünü 5000 - 6000'den sonra gösteriyor.

Çok karısık bu iş denemek lazım.Yıllarda bu sorunun cevabı cıkmamıs.

Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 24 Nisan 2008 Saat 15:38
Orjinalini yazan: AKlNCl AKlNCl Yazdı:

Biri 160 hp
Diğeri 120 hp

Ama kilo farkı var şanzuman farkı var yine biri gücünü 5000 - 6000'den sonra gösteriyor.

Çok karısık bu iş denemek lazım.Yıllarda bu sorunun cevabı cıkmamıs.

Ton başına HP' de kıyaslamak doğru olur görüşündeyim.??

Mesaj Tarihi: 24 Nisan 2008 Saat 16:11
AKŞAM EVDEN SİZE TEK BİR VİDEO ATAYIM..ONU İZLEYİN AKLINIZDA HİÇ BİR SORU İŞARETİ KALMAYACAKTIR EMİNİM

Mesaj Tarihi: 24 Nisan 2008 Saat 19:02
ya videolara gore cok sey cıakrılabılır ortaya :D  bence arasındakı fark yada tercıh artık sadece begenıden kaynaklanıo kımı 106 sever kımı vtech.

Mesaj Tarihi: 24 Nisan 2008 Saat 19:47

SİZLER İÇİN Bİ VİDEO UPLOAD ETTİM.UMARIM İNDİRİP İZLERSİNİZ..ARAÇ ATMOSFERİKTİR..

http://rapidshare.com/files/110092764/vteccc.wmv.html - http://rapidshare.com/files/110092764/vteccc.wmv.html

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 24 Nisan 2008 Saat 20:28
Orjinalini yazan: PiscocuK PiscocuK Yazdı:

SİZLER İÇİN Bİ VİDEO UPLOAD ETTİM.UMARIM İNDİRİP İZLERSİNİZ..ARAÇ ATMOSFERİKTİR..

http://rapidshare.com/files/110092764/vteccc.wmv.html - http://rapidshare.com/files/110092764/vteccc.wmv.html

120 bg ve 160 bg arasında illaki fak olmas lazım zaten. video için sagol yeteri kadar acıklayıcı Big%20smile ama yinede tercihimiz yavru aslanımızdan yana oluyor

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesaj Tarihi: 24 Nisan 2008 Saat 20:37
kesinlikle katılıyorum gönüller aslanparçasınadn yana

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2008 Saat 01:47
İşte o aslan parçası iyi motive olursa yapılmacak olanı yapıyor alıyor goturuyor. Smile

Video için teşekkür ederiz.

Mesaj Tarihi: 28 Nisan 2008 Saat 22:09
tabiki 106 her türlü vtec bana bos ve itici geliyor.....

Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2008 Saat 01:47
Bende pazar gunu icine baktım iyicene inceledim.Bi türlü icime sinmedi.

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2008 Saat 07:20
Drag`ta GTI.. Geri Kalan Her Yerde VTI.. Konusmamıza Hic Gerek Yok.. VTI Farklı Bir Makina, Öttürür 106`yı.!

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2008 Saat 10:16
Orjinalini yazan: eTiKeT eTiKeT Yazdı:

Drag`ta GTI.. Geri Kalan Her Yerde VTI.. Konusmamıza Hic Gerek Yok.. VTI Farklı Bir Makina, Öttürür 106`yı.!

GTI > VTI

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2008 Saat 17:55
VTI Ayırır.. Rolling, Top Speed, Hiç Fark Yapmaz Çizer 106`yı..

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2008 Saat 18:37
Orjinalini yazan: eTiKeT eTiKeT Yazdı:

VTI Ayırır.. Rolling, Top Speed, Hiç Fark Yapmaz Çizer 106`yı..

arkadaşım  okuyup  okuyup  yazıyosun  Big%20smile    gtı  deler   200e  kadar   sonra  vtı  gider   kanımca  rolldede  vti avantajlı  gibi

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2008 Saat 19:06
YAVAS CIZSIN VTI...

NEYMIS BU VTI BE :)

106 ILE KAPISTIRIYORUZ HEMDE BIRDE 306 FAKTORU VAR

Mesaj Tarihi: 16 Mayıs 2008 Saat 20:22
Orjinalini yazan: ACIKMAVI_61 ACIKMAVI_61 Yazdı:

YAVAS CIZSIN VTI...

NEYMIS BU VTI BE :)

106 ILE KAPISTIRIYORUZ HEMDE BIRDE 306 FAKTORU VAR
306`nin Rakibi Hacim Olarak Bakarsak Type-R.. Sence Bu Faktörü Konusmamıza Gerek Varmi?? Ouch Bende 205`ciyim Sonuna Kadar..!! Ama Yigidi Öldür Hakkını Yeme.. VTI Bayıltır 106`yı Drag Harici Her Yerde.. Orta Uzun Rolling Fark Etmez Cok Rahat Eldirir..!!

Mesaj Tarihi: 17 Mayıs 2008 Saat 10:41
vtec hikaye gtı şahane TongueTongue

Mesaj Tarihi: 18 Mayıs 2008 Saat 10:23

Bu konu yıllarca tartışılmış bir konu.Kendi sınıfında motordaki gücü yere en iyi aktaran araçtır 106 gti.Tork olarak vti ile aynılar.Fakat kilo ve şanzıman avantajı 106 da mevcut zaten onun içinde uzunda şans yok.Evet 106 kısada 325,astra gsi,206,hatta 306, civic ci, belki aklıma gelmiyen bir kaç araba daha var bunların hepsini 300 metrede devirebilen bir araç.Ama dediğim gibi 3. vitesten sonra açtığı fark kapanır 4 te yalan olur 106.Güzel araç 106 iyide gidiyor belki rakipleri aynı oranda bi araba yapsalardı 106 hepsini geçerdi ama durum öyle değil be dostlar vti ne kadarda tork fakiri olan bir araçta olsa 160 hp 40 hp lik fark hafife alınıcak bir güç değil. 

Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2008 Saat 00:24

106 gti kardeşim.Bugun 106 önde vtec arkada bir goruntu gordum yeter bana.Videoyu alamadım uzaktık

Mesajı Yazan: erenpeugeot
Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2008 Saat 00:31
her yerde bu kıyaslama var vtec iler hep gti lere yenilmelerine rağmen uslanmıyor ve hep aralarında çekişme var.ben kalkışta ve rolling de 106 gti alır dıyorum

Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2008 Saat 13:38
hala aynı sorular bıtmedımı artık...

Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2008 Saat 17:26
HERKEZİN ARABASI KENDİNE GÜZEL...İKİ ARABAYIDA İSTER ATMOSFERİK İSTER TURBO OLARAK DOLDURUN HONDA EN AZ 2 BOY ÖNDE OLACAKTIR HER YÖNDEN.DRAG ROLL KULLANIML HASAR BAKIM ONARIM HEPSİNDE HONDANIN HAYANIKLILIĞI VE + SI ÇOK..

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2008 Saat 11:13
ben daha dün  260 hp gücünde type-r ile denedim drag yapdık benım 106 boş ne kısa var ne chip hiç bir oynama yok typer ı 3 boy aldım

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2008 Saat 11:21
Orjinalini yazan: erenpeugeot erenpeugeot Yazdı:

ben daha dün  260 hp gücünde type-r ile denedim drag yapdık benım 106 boş ne kısa var ne chip hiç bir oynama yok typer ı 3 boy aldım

ne yaptın ya cocukmu var senın karsında nereye 3 boy attın anlamadım typer gaza basmamıs herhaldeBig%20smileLOL

Mesajı Yazan: fyco
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2008 Saat 11:50
Peugeot nun gorunusu yeter :)

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2008 Saat 13:56
Orjinalini yazan: serhat_tutar serhat_tutar Yazdı:

ne yaptın ya cocukmu var senın karsında nereye 3 boy attın anlamadım typer gaza basmamıs herhaldeBig%20smileLOL

SEN BİZİ GÜLDÜRDÜN ALLAHTA SENİ GÜLDÜRSÜN..TYPE R GERİ GERİ GELMİYORDU DİMİ DİKKAT ETTTİNMİ :)))))

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2008 Saat 14:27

Alır abi alır 106 bu.

Ne yapacagı hiç belli olmaz.

Videosunu koyduk izleyin.Ferrariyi alıyor aşşagı kalkısta.
Star

Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2008 Saat 00:44
Orjinalini yazan: serhat_tutar serhat_tutar Yazdı:

ClapClap

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2008 Saat 20:40
ne çocuğunda bahsedıyosun benım arabam standart ve 3 boy ayırdım type r ı ama dragta rolling de bende kısa olmadığı için alır ama denemdım hiç 106 a kısa taktınmı bıde chip yaptın mı rollıngdede vti leri yer standart haliyle dargta hondanın ağa babasını geçen araba doldurunca ne yapar şahit olucaz :D

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2008 Saat 20:41
bide kalkışta basmayan araba olurmu :D

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2008 Saat 21:12

ne çocuğunda bahsedıyosun benım arabam standart ve 3 boy ayırdım type r ı ama dragta rolling de bende kısa olmadığı için alır ama denemdım hiç 106 a kısa taktınmı bıde chip yaptın mı rollıngdede vti leri yer standart haliyle dargta hondanın ağa babasını geçen araba doldurunca ne yapar şahit olucaz :D

1- senin standar aracınla tayyar geçmene imkan yok
2- rollinge kısa yok demişsin..rollinde kısanın yararı ne???kısa olarak ne takılır 106 ya yada uzun olarak ne takılır???
3-ben 106 senin dedikleirni ve hayal edemediklerini yaptım.ama okadar kolay değil o dediğin şeyler..

buraya bişeyler yazarken düşünerek yazın komik duruma düşürmeyin kendinizi

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2008 Saat 22:03
varsa 260 beygırlık typerın gel standar 106 ile drag yapalım burda laf salatası yapma.
hayal edemediklerini yaptım felan diyede ileri geri konuşmana gerek yok gelmek denemek istiyosan ikitelli atatürk sanayiye gelirsin deneriz bu kadar basit burda şekil yapmanın anlamı yok arkadaşım
+
standar aracımla tayyarı geçerim diye burada bahse girmiyorum
GEÇTİM diyorum..

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2008 Saat 22:44
O onu geçer bu bunu geçer dostluklar baki kalır.

Hç gerek yok bunlara.Herkezin babası kendine iyidir.Herkezinde arabası'da böledir.

Birde burda bazı ince noktaların var güç ve teknoloji her zaman kazanamayabiliyor.

Yüzlerce örnek sıralarız.

İstanbul Fethi gibi
Kanija kalesinin dusurulmesi gibi
Çanakale Zaferi gibi
Galatasarayın bu seneki şampiyonlugu gibi
Daldan dala atlar örnekleri cogaltırız.

Bazen inanmak nos'dan turbo'dan çok daha yüksek hp veriyor.Ben bunları kendimde yaşadım.1.4 Palio EL ile Caddebostan sahilde yagmurlu havada 4x4 Subaru İmpreza geçtim.Ölümü göze almıstım.İnanmıstım.Oda cıkdırmıstı aracının butun nimetlerini kullanıyordu..Canlı şahidi forumda'ki candela (turandır) arabadaydı.İnandıgım icin gectim.O inançla drag yapsam belki herif debriyajı kacıracak gene geçecektim.1.4 Palio ile İmprezayı..Baya komik ama yaşadım bunları..

Herkez Herkezi Geçebilir.Ama Kimse Kimseyi Kıramaz.Hepimiz Aslan Gibiyiz Burda Seçme İnsanlarız.Lütfen Dikkat.Karşımızdaki en az bizim kadar değerli.

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2008 Saat 22:57
doğru diyosun ama burda arkadaş dalga geçer gibi kelime yapıyo ben kalkıp burda neden yalan konuşayım geçtiysem geçmişim geçmediysem geçmemişimdir bana burda geçmen imkansız diyo vs vs vs

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2008 Saat 10:26

......

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2008 Saat 13:35
GTIIIIII

Mesajı Yazan: fyco
Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2008 Saat 13:52

Abuk ama gercek... Bende 1200 motor 36 beygir 65 model vosvos vardi... Trafikte kimsenin saygi gostermedigi hatta yol bile vermedigi bir arabaydi... Debriyaji kaciriyor frenleri ise hic guven vermiyordu... Ama ben bu arabayi cok seviyordum cunku kendime ait ilk ve tek arabamdi o zamanlar.  Ama o zamanlar kendime bunu cok dert ediyordum... Bir seferinde bogaz yolunda onumdeki reno 9 u geceyim dedim. Tam sola ciktim adam gaza basti ondeki arabayla arayi kapatti ben sol seritte kala kaldim. Sonra bir daha aynisi oldu... Sonra bana geldiler bu sefer hem renoyu hem de onundeki araci gecmeye kalktim... Reno yine gaza basti yine arayi kapatti ben de gaza bastim onundeki diger aracin yanina geldim... Karsidan bir Banka araci geliyordu zirhli mirhli... O saga kacti yanimdaki araba yine saga kacti ben hala sag seride giremedim... Ama tepe bi kere atmis ne frene basiyorum ne baska birsey ... Asilmisim gaza... Baktilar olmayacak hepsi birden kazik fren yapti... Ben de gectim gittim... Walla gecemeseydim kaza olacakti... Bir ihtimal vosvostan canli cikacaktim ya da orada kalacaktim oylecene... Deger miydi ? degmezdi... Ama o zamanlar benim icin bir gurur meselesiydi... Biz buradan ne kadar yarismayin etmeyin desek bos... Bu bir donem ve atlatilmasi lazim... Ama eskilerin bir lafi var... Araba diyorlar dort tekeri olan altindan hava gecen bir sey... Allah kaza bela vermesin kimseye...

Mesaj Tarihi: 09 Haziran 2008 Saat 17:04
Evet Varmı Standart Vtec Kurtköy'de Kalkalım Smile

Mesaj Tarihi: 12 Haziran 2008 Saat 23:09
kısmet olurda STI kullanırsanız ne gti ne vti tanırsınızzz

2den 3 e çektiğim gibi araba yere yapıştı ve top speed görmeye hazır olduğunu vurgulodu Cry

Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2008 Saat 11:11
bu işin seni beni olmaz şahısların yaptığı karşılaştırmalar kendi becerileri ve araçların o anki durumlarına bağlıdır. Bizim için otoritelerin belirlediği gerçeklerdir, drag vs farketmez her iki aracıda standartta kıyaslarsak ilk 2 viteste 106 alır 3. viteste vtec onu yakalar ve mesafe en az 400 metresye (bunun gerçeğide budur) Vtec kısa bir farkla alır. Dünyada türkiye ve fransa dışında Vtec ile 106 kıyaslıyan başka millet yoktur. Gidin araştırın yabancı forumları hiçbişey bulamazsınız. 106 fransada kadınların çarşıya pazara giderken kullandıkları bir araçtır, Vtec ise japonların fakir kentlerinde yaşıyan insanların gündelik aracıdır, bukadar gözünüzde büyütmeyin al birini vur ötekine, Ne varsa turboda var Big%20smile

Mesaj Tarihi: 13 Haziran 2008 Saat 11:16
106 gtı =)

Mesaj Tarihi: 22 Temmuz 2008 Saat 17:19
Orjinalini yazan: fyco fyco Yazdı:

Abuk ama gercek... Bende 1200 motor 36 beygir 65 model vosvos vardi... Trafikte kimsenin saygi gostermedigi hatta yol bile vermedigi bir arabaydi... Debriyaji kaciriyor frenleri ise hic guven vermiyordu... Ama ben bu arabayi cok seviyordum cunku kendime ait ilk ve tek arabamdi o zamanlar.  Ama o zamanlar kendime bunu cok dert ediyordum... Bir seferinde bogaz yolunda onumdeki reno 9 u geceyim dedim. Tam sola ciktim adam gaza basti ondeki arabayla arayi kapatti ben sol seritte kala kaldim. Sonra bir daha aynisi oldu... Sonra bana geldiler bu sefer hem renoyu hem de onundeki araci gecmeye kalktim... Reno yine gaza basti yine arayi kapatti ben de gaza bastim onundeki diger aracin yanina geldim... Karsidan bir Banka araci geliyordu zirhli mirhli... O saga kacti yanimdaki araba yine saga kacti ben hala sag seride giremedim... Ama tepe bi kere atmis ne frene basiyorum ne baska birsey ... Asilmisim gaza... Baktilar olmayacak hepsi birden kazik fren yapti... Ben de gectim gittim... Walla gecemeseydim kaza olacakti... Bir ihtimal vosvostan canli cikacaktim ya da orada kalacaktim oylecene... Deger miydi ? degmezdi... Ama o zamanlar benim icin bir gurur meselesiydi... Biz buradan ne kadar yarismayin etmeyin desek bos... Bu bir donem ve atlatilmasi lazim... Ama eskilerin bir lafi var... Araba diyorlar dort tekeri olan altindan hava gecen bir sey... Allah kaza bela vermesin kimseye...

Güzel Paylaşım Teşekkür Ederiz Faik Abi.

Mesaj Tarihi: 22 Temmuz 2008 Saat 17:39
EGER HONDA GORDUYSEN DURACAKSIN BIRDE TYpE R YAZIYOR SA SUSACAKSIN...

demiş bir honda cı :)

Mesajı Yazan: NU103
Mesaj Tarihi: 22 Temmuz 2008 Saat 17:47
peki vtec ile 206 rc de sonuc ne olur

Mesajı Yazan: onur53
Mesaj Tarihi: 15 Ağustos 2008 Saat 22:28
abi şu bi gerçekki normal birinee sorsan kesinliklee gtı der yane 106 der nedeni ise herkesin bu araçlarıı yukseltmesidir ..bende 306 xsı varr yani gören soruyoo kaç motor 2.00 ohaa dioo bu ne yane sanıyokii bastığın zaman yapıştırıyooç...burdaki konu bu deil....bazı arkadaşların dediğii gibi vtec gtı ı alır gibi geliyoo banada....

Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2008 Saat 03:47
kalkışta kısa mesafede 106gti kesinlikle alır uzunda ve top speedde ne olur bilemem..

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2008 Saat 03:29
http://www.youtubeserbest.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9UHQtakZLV3p0NHM%3D&b=31 - http://www.youtubeserbest.com/browse.php?u=Oi8vd3d3LnlvdXR1YmUuY29tL3dhdGNoP3Y9UHQtakZLV3p0NHM%3D&b=31  çok merak ediyorsanız stock bir vti ile kapak taşlamalı headersli bir 106 gti  arasındaki farkı buyrun seyredin

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2008 Saat 03:30
Orjinalini yazan: Ali Ali Yazdı:

EGER HONDA GORDUYSEN DURACAKSIN BIRDE TYpE R YAZIYOR SA SUSACAKSIN...

demiş bir honda cı :)
doğru demiş kardeşim

Mesajı Yazan: esrefyilmaz
Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2008 Saat 03:32
ABİM GTİ DİYORUM BAŞKA BİŞEY DEMİYORUM YANİ AKSİNİ İDDAA EDEN VTEC Cİ GELSİN KALKALIM BENİM GTI ME GÜVENİM SONSUZ HER TÜRLÜ GTI ABİ KALKIŞTA ALIR GÖTÜRÜR ZATEN HELE HELE ROLLİNG'DE FENNAAAAAWink

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2008 Saat 03:58
ya arkadaslar yapmayın bukadar nedır bu yaa vti dan bahsedıosunuz karsısına 106 dıosunuz hangı 106 yaa saglam modlanmıs bır 106 stok bır vtı la anca bas edebılıo sırf bu sevdaya benm vts yı modlıcaktım o canavarla bas edebılmek ıcın unutun vti ın onune gecebılmeyı stok da ki sımdı bnm mavıs ın vtes verılerını yazıorum alta bu sekılde bas edemem birde honda sloganı 5000 dewırden sonra hayat durur honda baslar ...

saxo vts
1. 60
2.130
3.180
4.220
5.  ...

saygılar..

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2008 Saat 10:39
bende kucuk bısey acıklıyayım 206 gtı dan once hondam vardı 93cıvıc sı 2. vıteste 130 gordum 9000 devır 106 kullanmadıgım ıcın bısey dıyemıyorum ama modıfıkasyon kaldırma konusunda honda desem yerıdır cunku cok saglam bır motor yapısı var

Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2008 Saat 13:01
ikiside alır :)

Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2008 Saat 13:04
GTII

Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2008 Saat 14:17

ARKADASLAR BUNDAN 4 SENE ÖNCESİNE KADAR BEYKOZDA 2 ARABADAN SÖZ EDİLİRDİ 34 SNR 46 İLK SAHİBİ OLAN KİŞİ VE 34 TE 0892 V-TEC İSMAİL LAKAPLI ARAÇTAN SZÖ EDİLİRDİ İKİSİDE O SIRALAR BEYKOZUN EN GÖZDE ARAÇLARIYDI SAPSARI 106 GTİ VE LACİVERT V-TEC İKİSİ BEYKOZDA ÇOK CANLAR YAKARDI VE BU ADAMLAR BEYKOZ EGLENCELERİNİN OLDUGU ZAMANLARDA HER GECE BEYKOZ YARIŞ YAPARLARDI ve NE KADSR PEUGEOTCU OLSAKTA YİGİDİN HAKKINI VERMEK LAZIM V-TEC GERÇEKTEN HER SEFERİNDE 106 GTI Yİ GEÇERDİ...

Mesajı Yazan: SİNAN GTI
Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2008 Saat 18:09
kalkısta gtı alır rollda alır ama son hızda vtec alırSmile

Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2008 Saat 18:41

gti vtec karsısında hıç bı halt yıemez..

Mesajı Yazan: esrefyilmaz
Mesaj Tarihi: 08 Eylül 2008 Saat 16:51

ROLL-GTİ

DRAG-GTI

TOPSPEED-V-TECH

-------------
EŞREF YILMAZ 34 YJ 0425 İSTANBUL/KÜÇÜKÇEKMECE

Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 20:18
http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/26930630e0c926b89a8f6b6c64e77883de2d3656c11a0d6b429141958ef31bf5f2b11ef0e8f7124918276 - http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/26930630e0c926b89a8f6b6c64e77883de2d3656c11a0d6b429141958ef31bf5f2b11ef0e8f7124918276
http://www.youtube.com/watch?v=I5RoQmY6bRk - http://www.youtube.com/watch?v=I5RoQmY6bRk
güzel videolar konuyla alakalı:)

Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 20:18
106 GTI

Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 20:31
Orjinalini yazan: white white Yazdı:

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/26930630e0c926b89a8f6b6c64e77883de2d3656c11a0d6b429141958ef31bf5f2b11ef0e8f7124918276 - http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/26930630e0c926b89a8f6b6c64e77883de2d3656c11a0d6b429141958ef31bf5f2b11ef0e8f7124918276
http://www.youtube.com/watch?v=I5RoQmY6bRk - http://www.youtube.com/watch?v=I5RoQmY6bRk

vti sedan bıde hb olsa allh muafaza abooowww:D:D::D
ayıklamıs vts gti bırakmamıs piyasada :D:D:D

Mesajı Yazan: TOLGA
Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 20:34
Orjinalini yazan: mavis_vts mavis_vts Yazdı:

vti sedan bıde hb olsa allh muafaza abooowww:D:D::D
ayıklamıs vts gti bırakmamıs piyasada :D:D:D

İNANMIYORUM BEN BUNA,
VARDIR Bİ DÜMEN,

-------------
KADIN DEDİĞİN,
İSTANBUL GİBİ OLMALI,
FETHİ ZOR,
SAHİBİ TEK...

Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 21:42
bu inandırıcı mı peki

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/a7605bc65ffe5c273c350afb7cb01a792d903c1176ad72ed87a7e3fdd6644012b2af183b33d1f6e818528 - http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/a7605bc65ffe5c273c350afb7cb01a792d903c1176ad72ed87a7e3fdd6644012b2af183b33d1f6e818528

Mesajı Yazan: TOLGA
Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 21:52

bu inandırıcı mı peki

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/a7605bc65ffe5c273c350afb7cb01a792d903c1176ad72ed87a7e3fdd6644012b2af183b33d1f6e818528 - http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/a7605bc65ffe5c273c350afb7cb01a792d903c1176ad72ed87a7e3fdd6644012b2af183b33d1f6e818528

önce bi kendini tanıtsaydın,
pat diye çıktın,
sonra tartışırız konuyu,

-------------
KADIN DEDİĞİN,
İSTANBUL GİBİ OLMALI,
FETHİ ZOR,
SAHİBİ TEK...

Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 21:59
abi rıdvan diosa alır adam vts kulanıcısı ama vtec dio bu konularda kilitleri kırmak lazım,bende 106 cıyım ama vtec diorum :):):);)

Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 22:01
ege ben istanbul dan  filtre egsozlu bi vtecli arkadaşım var denemek istersenniz ayarlarım.
yada 106 lı bi arkadaş kadran videosu koyarsa bununla kıyaslayalım
http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/6c112e40ed8818a463e0ea6db877a9e6d836b2b159feec997fa2e0f78644214857a61101825dee4918780 - http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/6c112e40ed8818a463e0ea6db877a9e6d836b2b159feec997fa2e0f78644214857a61101825dee4918780

Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 22:06
hoş geldin ege iyi forumlar aktif kal...

Mesajı Yazan: aoc
Mesaj Tarihi: 22 Eylül 2008 Saat 17:43
Drag için 106 benim değişmez favorim... Hele birde 106 da kısa varsa drag tadından yenmez...

Rolling de arabanın devir çevirmesine bakarım ki Honda devir çeviren bi araba + vtec faktörü, Honda rollingde gti falan tanımaz... Tabi devirini v-tec açmaya yakın devirlerde gezdirmesi lazım Hondacının...

Top Speed diyorsanız, uzun şanzumanlı bi gti rahat rahat vti yer, ama iş stockluğa geliyorsa orda da bi sorun var...

Gti arabasını işte bu yüzden seviyorum, şanzuman dişlileri ve ayna mahruti ile oynandığı zaman araç bambaşka kimliklere bürünebiliyor.
Vti arabasına diyecek sözüm yok, 10 numara bir araç ama stock olmamalı. Vti canlılığını iyi bi headers, güzel bi beyin, sağlam bir filtre ve son susturucu ile kat kat katlayabiliyor. Arabada beygir var, üst devirlerde v-tec faktörü var ve yapılan modlar full üst devirlere güç veriyorsa v-tec tadından yenmez...

106-Type R karşılaştırması yapmıyorum bile, Type R sahibi olsam bi 106'yı dikkate bile almam... Sınıf farklı, katagori farklı ve Type R sıradan bir 2000cc araç değil...

-------------
More than love...
More than hate...
More than car...
More than love
It's a GTI (wrotten by myself)

Mesajı Yazan: danseLL
Mesaj Tarihi: 22 Eylül 2008 Saat 18:50
Vtec 5500 de açar.. vtecci arkadaş k.bakma GTI 4300 d/d de kaçar...Wink
Bİkere YOl tutuşu oLarak 106 GTI
roLL=VTI
Drag=106 GTI+deniLen gibi pLotaj
makas_tabiki GTILOL
YeniLen VTEC GTI'n RedLıne ına doymazmış...LOL

Mesaj Tarihi: 22 Eylül 2008 Saat 21:44
her sey plotaja bağlı sencer  gelsin alayına  gider derım ben ver sencere anadoluyu yıne gıder yıne gıder kardeşim adam bu işi biliyor canlı şahit oldum

Mesaj Tarihi: 22 Eylül 2008 Saat 21:46
Orjinalini yazan: SeRKaN SeRKaN Yazdı:

her sey plotaja bağlı sencer  gelsin alayına  gider derım ben ver sencere anadoluyu yıne gıder yıne gıder kardeşim adam bu işi biliyor canlı şahit oldum
++++++

Mesaj Tarihi: 22 Eylül 2008 Saat 21:52
bak  örnek  misal ver vtek sinan kardeşime  sencere ver anadoluyu  her turlu sencer yanıBig%20smile

Mesaj Tarihi: 22 Eylül 2008 Saat 23:04
star tv de izledik vti ile gti grag yaptı gti aldı götürdü

Mesaj Tarihi: 08 Ekim 2008 Saat 03:02

Değerli Dostlar 2 gündür Altımda Vtec Vti Var. 

Kesinlikle Sölüyorum;

Honda Civic Vtec VTİ 160 bhp  &   Peugeot 106 GTI 120 bhp 

Drag     :    GTI
Rolling  :    GTI
Son Hız:    VTİ

Mesajı Yazan: y@sin
Mesaj Tarihi: 14 Ekim 2008 Saat 18:37
son hızda vetc geçecektir ama son hız a kdr basmanın anlamı yok onların top speed 240 civarları 106 lar 200 den sonra Geçilecekdir 200 kdr önde olan gti zaten geçmiştir ;) bu sevda bitmez vti-gti heheh :) amaGti geçiyor standart şekkilerde vtec yüklenme açısından motor vs daha dayanıklı ama 106 Gti her zaman ayrıdır ;)

Mesajı Yazan: aoc
Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2008 Saat 15:21
mailto:y@sin - y@sin , orjinal şanzumanla biz 235 km/h gördük Konya Yolunda... Bunu yanımızda giden BMW'nin kadranından okuduk, GTI 200 de biter diyorsan sen gti kullanmamışsın kardeşim... Orjinal GTI çok rahat göstergesini devirir ve aşağılara doğru iner...

-------------
More than love...
More than hate...
More than car...
More than love
It's a GTI (wrotten by myself)

Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2008 Saat 15:22

Alayınaa gider 106 gti

Mesajı Yazan: tolgasena
Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2008 Saat 16:05
abi ben anlamıorm bu işi...
vtec le 106 gtı aynı kategori aracı değil ki... yanlış mı biliyorum??
306 GTI la kalksa ne olur aslnda...

-------------
Küçüklüğünde Elektrik Süpürgesiyle Rolling Yapan Adamdan Ne Beklersiniz Ki..!

Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2008 Saat 01:44
Capitolün Önünden Bulgurlu Karakoluna Yaklaşık 1,5 Km Kadar Honda Vtec VTİ duman edilmiştir 106 GTI ile...

Mesajı Yazan: sem317
Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2008 Saat 01:55
ya bırakın VTİ yı adamlar 350z yi katlıyolar 106 rallyle beeee....
http://www.youtube.com/watch?v=bEKZK-gVbEM&feature=related - http://www.youtube.com/watch?v=bEKZK-gVbEM&feature=related

Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2008 Saat 08:59
Orjinalini yazan: aoc aoc Yazdı:

mailto:y@sin - y@sin , orjinal şanzumanla biz 235 km/h gördük Konya Yolunda... Bunu yanımızda giden BMW'nin kadranından okuduk, GTI 200 de biter diyorsan sen gti kullanmamışsın kardeşim... Orjinal GTI çok rahat göstergesini devirir ve aşağılara doğru iner...

Sen lafı nerenle anlıyorsun top speed 235 demek senin aracın maşaalalh benim top speed 220 200 de vtec geçecekdir dedim iyi bir vtec o da madem aracın çok iyi ben sana vtec 106 çeşit çeşit getiririm iddaalısın ya deneyelim ben 106 da yeniyim zaten kesin geçersin..

Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2008 Saat 09:01
Orjinalini yazan: aoc aoc Yazdı:

Düzgün anla 200 de vtec geçecekdir dedim top speed BMW nin kadranından okudunuz demek yanınızda giden :) dikkatli oku gti 200 biter demiyorum 200 de vtec geçecekdir diyorum Ben gti kullanmadım da senin şu gti ya göre çeşit çeşit vtec - 106 var deneyelim bi ara ;)

Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2008 Saat 03:50
Hondacı Arkadaşım Bana Mesaj Atmış :)

''Sen GTI itekle biz gazlıyoruz V-TEC le''

Bizde Bekliyoruz :)

Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2008 Saat 12:18
konunun önceki sayfalarını okumadım ama filtre egzoz lu bi vtec.. filtre egzozlu 106 yı geçemez.. ancak yüksek süratlerde gelir yanına yasin'in de dediği gibi.. ha bu rakam 200km/h yada 210km/h olur onu bilemem.. aracına bağlı...

Buarada yasin,ne oldu o geceden sonra takip edemedim konu silinmiş felan? araçta problem olmadı dimi çıkartabildin mi arabayı?

Mesaj Tarihi: 27 Kasım 2008 Saat 13:23
drag roll 106 gti
ama şunu kabul etmeliyizki top speed'de alıyor v-tec 2.60 ı görüyor

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net