Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

5008 ariza:(

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 5008 (2010-2016)
Forum Tanımlaması: Peugeot 5008, 2010 yılında üretimine başlanmış geniş bir aile otomobilidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=27643
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 11:36
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 5008 ariza:(
Mesajı Yazan: osterreich
Konu: 5008 ariza:(
Mesaj Tarihi: 16 Mart 2013 Saat 23:24
merhaba arkadaslar aracimi daha gecen ay senelik servisini yaptirdim fakat arac servisden sonra aksam park edip sabah calistirdigim zaman motor sanki yerinden cikacakmis gibi sarsintili calisiyo gun icinde belli bir sure durdugundada yine ayni seyi yapiyo ve birde gecen gun otoban da giderken motor ariza isigiyla birlikde partikel filtresi tikanma riski , egzoz sistemi arizali diye birseyler yazmaya basladi ekranda  ve gunluk ara ara bu hatayi veriyo  aracim   42bin km de

yardimci olusaniz sevinirim simdiden tesekkurler

-------------
ʞoʎ ʞılsɹǝʇ ıq wıʎıʎı uǝq

5008 1.6 HDI 110 FAP

Cevaplar:
Mesajı Yazan: semus
Mesaj Tarihi: 16 Mart 2013 Saat 23:31
bence bi an önce servse götürün en detaylı bilgiyi orda verirler size

Mesajı Yazan: kaan__
Mesaj Tarihi: 17 Mart 2013 Saat 00:11
Kulandiginiz mazot bu arizada onemli etken fakat aracin km si bu arizaya sebeb olabilecek kadar yuksek degil
Onerim
1 aracin altindaki yakit katki maddesi bolumunu kontrol ettirin
2 depoyu bilindik bir yerden doldurun ve hiz yapin yada araci yuksek devirli kullanın
3 olabildigince mazot deposunu ceyrek deponun altina dusurmemeye calisin
4 sarsintili çalışma icinde doğru anladiysam eger enjoktor alistirmasi yapilmasi isteyin

-------------
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Mesajı Yazan: GökhaN
Mesaj Tarihi: 17 Mart 2013 Saat 00:12
filtreyi tam olarak bilmiyorumda motor sallantılı çalışması akstan veya motor kulağındandır diye tahmin ediyorum.

-------------
106->206->208->207->301->308->3008

Peugeot Yedek Parça -> https://www.pejo.com.tr" rel="nofollow - www.pejo.com.tr

Mesajı Yazan: cerci07
Mesaj Tarihi: 17 Mart 2013 Saat 11:50
araci kisa mesafe kullaniyorsaniz partikul filtresinin tikanmasi ve ariza lambasini yakmasi normal aracin altinda kucuk bir depo olucak dolu olup olmadigini kontrol edin doluysa 2500-3000 devir arasi motor sicak iken yarim saat calistirinki filtre biriken paritikulleri yakabilsin yada servise goturun onlar bu isi bilgisayar yardimiylada yapiyorlar
yada partikul filtresini sokup tanzikli suyla yikayin tek yonde havanin akis yonunde yikayin  tersten basincli su tutmayin  
veya iptal etirede bilirsinin chip tunin yapan yerler bu isi kolayca halladebilirler

-------------

Mesaj Tarihi: 17 Mart 2013 Saat 13:06
cevap yazan arkadaslara tesekkur ederim sizin dediginiz gibi bana yine servis yolu gorundu anladigim kadariyla :( daha gecen ay 500 euro verdim senelik servisine bakalim simdi ne cikicak o degilde insallah sorunun ne oldugunu bulurlar ben parasindanda gecdim bir problem yok diyip yollamasalar iyi bu sabah yine denedim ilk calistirirken arabanin motoru ileri ve geri hamlelerle dans ediyo resmen kaputu acdigimda radyatore kadar salliyo motoru ve garipdir bunlarin hepsi servis yapildikdan sonra olmaya basladi kontrol edmelerinin saati 37-42 euro arasi birseydi galiba birsey yapmasalarda  ben bi yesil yuz euro birakip gelicem kesin bakalim ne olucak bu benim 2,peugeot um ama cok kafa agritiyolar o kadar sevdigim halde ufakdan gozden cikarmaya basladim 10 sene omur bicilen partikel filresi 3,yilinda 42 binde boyle yapicaksa ilerisini dusunmek bile istemiyorum

-------------

5008 1.6 HDI 110 FAP

Mesajı Yazan: xMEGANx
Mesaj Tarihi: 17 Mart 2013 Saat 13:28
%99 Kullandığınız yakıttan. bence deponuz doluysa yakıtı boşaltın yada yarımsa depoyu fulleyin. mümkünse TOTAL EXCELLIUM atın durum düzelir gibime geliyor.

-------------

AIRBUS 307
-Peugeot 307 1.6 HDI 2007 Alp Beyaz Makyajlı Kasa

Mesaj Tarihi: 17 Mart 2013 Saat 14:08
Orjinalini yazan: xMEGANx xMEGANx Yazdı:

%99 Kullandığınız yakıttan. bence deponuz doluysa yakıtı boşaltın yada yarımsa depoyu fulleyin. mümkünse TOTAL EXCELLIUM atın durum düzelir gibime geliyor.

8 senedir hep ayni yerden aliyorum shell den ama baska bi yer deniyim dedigin gibi belki ise yarar bp yada omv den aliyim he bu arada bulundugum ulkede total yok :(

-------------

5008 1.6 HDI 110 FAP

Mesajı Yazan: cerci07
Mesaj Tarihi: 17 Mart 2013 Saat 19:58
aracin yakitinda artma varmi kardes

-------------

Mesajı Yazan: xMEGANx
Mesaj Tarihi: 18 Mart 2013 Saat 00:33
Orjinalini yazan: osterreich osterreich Yazdı:

Orjinalini yazan: xMEGANx xMEGANx Yazdı:

8 senedir hep ayni yerden aliyorum shell den ama baska bi yer deniyim dedigin gibi belki ise yarar bp yada omv den aliyim he bu arada bulundugum ulkede total yok :(
Shell de TOTAL'den alıyor zaten :) belki yabancı madde karışmış olabilir. siz bi deneyin dediğimi ve temizleyici mutlaka koyun. bakalım düzelecekmi.

-------------

AIRBUS 307
-Peugeot 307 1.6 HDI 2007 Alp Beyaz Makyajlı Kasa

Mesaj Tarihi: 20 Mart 2013 Saat 11:30
selam arkadaslar dün aracimi servise götürdüm servis  -diferansiyel basinc sensörü- diye bir parcanin bozuk oldugunu  partikel filtre hatasi ve motorun titreyerek calismasi nin hep bu parcanin bozuk oldugundan kaynaklandigini söyledi 58 euro parca arti iscilik vsss  170 euro ödedim :(  simdilik ekranda bir hata felan yok ama motor titreme olayi azalmis da olsa devam ediyo  kime gittiysem bana aracini kisa mesafede kullanma ve ekstra katkili dizel kullan dedi normal dizel iyi degilmis ama evimle isim arasi 5 km evde kapidan cikip hemen otoban a giriyorum ve 5 km sonra otobandan ciki hemen is yerine varip motoru kapatiyorum ne yapiyim simdi yani  evden ise gidip tekrar birdaha eve gelip sonra yine ise gidipmi arabayi saglikli kullaniyim anlamadim yazan arkadaslara tekrar tesekkür ediyorum sagolun

-------------

5008 1.6 HDI 110 FAP

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 20 Mart 2013 Saat 11:46
Kısa mesafede kullanınca ne oluyormuş ki Hocam, ben her gün 4 km gidip geliyorum, hemde sürekli dur kalk yaparak.

Mesaj Tarihi: 20 Mart 2013 Saat 12:29
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Kısa mesafede kullanınca ne oluyormuş ki Hocam, ben her gün 4 km gidip geliyorum, hemde sürekli dur kalk yaparak.

kisa mesafe sürüsler partikel filtre ve onun aksam lari icin pek iyi degilmis bende  senin gibi isde evimle isim arasi 5 km felan gdip geliyorum ediyo 10 km snra arac butun gun yatiyo kapida ama görüsdügüm yerler bana  he araci biraz zorlamami arasira uzun mesafede yuksek devirlerlde surerek aracin motorundaki dizel in yandikdan sonra devam eden sistemleri daha saglikli bir hale getirebilecegimi söyledi hatta bir yer abartisiz arabanin icini birileriyle yada birseylerle doldur ve  aracin önünü dag lara dogru ver epey bir  zorla motoru bile  dedi ve bunu diyen de   avusturya otomobil klübü  (öamtc)

-------------

5008 1.6 HDI 110 FAP

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 20 Mart 2013 Saat 12:36
Ben 5 senedir aynı mesafede gidip geliyorum ama bende partikül filtresi yok, partikül filtresi için yazdıklarınızı bende duymuştum 3.000 devir üzerinde 15-20 dakika kullanmak gerekiyor diyenler vardı.

Mesaj Tarihi: 25 Mart 2013 Saat 21:45
bu gün yine servisdeydim motor sarsintisi konusunda  bana  %95 partikül filtersinin arizali yada tikali oldugu söylendi zaten gecen hafta degistikleri diferensiyel basinc sensörü yine bozuk diye hata vermis partikül filtre de ariza var diye sensörü yine bozmus yani anliycaginiz mtorun vuruntulu calismasinin,aracin cok yakmasinin,aracin performansinin düsmesinin ve eksozdan cikan olagan üstü dumanin tek sorumlusu partikül filtresiymis  ve fiyati 700  euro :(:(

-------------

5008 1.6 HDI 110 FAP

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net