Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Peugeot 301 1.6 HDİ Yakıt Tüketim Testi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 301
Forum Tanımlaması: Peugeot 301, B Segmentindeki araçlar arasında en uzun şase ve iç mekan büyüklüğüne sahip ekonomik sedandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=27040
Tarih: 08 Mayıs 2024 Saat 14:22
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Peugeot 301 1.6 HDİ Yakıt Tüketim Testi
Mesajı Yazan: Serkan
Konu: Peugeot 301 1.6 HDİ Yakıt Tüketim Testi
Mesaj Tarihi: 05 Şubat 2013 Saat 20:10
Peugeot 301 ile Türkiye'yi kuzeyden güneye ile bağlamaya hazır mısınız?

Peugeot 301 Yakıt Tüketim Testi'miz Sinop'tan başladı! Hedefimiz 1 depo yakıt ile Türkiye'yi Kuzey'den Güney'e bağlamak.

İlk durağımız Ilgaz'a ulaştık! Bir sonraki durağımız Safranbolu olacak.

Safranbolu'dan merhaba! Yakıt tüketim testimiz Ankara'ya doğru devam ediyor!

Peugeot 301 1.6 HDi ile ilk günümüz Konya'da sona erdi. Şimdi mola zamanı... Yarın sabah 08:30'da yolculuğumuza devam edeceğiz

301 yakıt tüketim testimize sabahın erken saatlerinde Konya'dan yola çıkarak başladık.

Seydişehir'den Manavgat'a doğru yol almaya devam ediyoruz.

Manavgat'ı da geçerek son durağımıza varmak üzereyiz.

Türkiye'nin bir ucundan başlayan yolculuğumuz, saat 17:00 itibariyle bir diğer ucu olan Anamur'da sona erdi.

Türkiye'yi kuzeyden güneye bağladık, 1164 kilometreyi geride bıraktık, Peugeot 301 1.6 HDi ile ortalama 100 km'de 3,5 litre yakıt tüketim değerine ulaştık!

Peugeot Türkiye Facebook Sayfasından ALINTIDIR...

Cevaplar:
Mesajı Yazan: aknard
Mesaj Tarihi: 05 Şubat 2013 Saat 22:38
hiç yakmasa daha iyiymiş :D

Mesajı Yazan: xMEGANx
Mesaj Tarihi: 05 Şubat 2013 Saat 22:50
birileri kalkıp hala Alman malı kaliteli diyorsa gülerim ben :) asıl kalite budur yolda bırakmayan araba kalitelidir... saç kalınlığı 1 cm olan demir yığını değil. heralde peugeot mühendislerininde zekası yetiyodur saç kalınlığı 1 cm kadar abartmayı :) ama insan beyni düşünmedikten sonra neye kaliteli diyeceğini şaşırır :)

-------------

AIRBUS 307
-Peugeot 307 1.6 HDI 2007 Alp Beyaz Makyajlı Kasa

Mesaj Tarihi: 05 Şubat 2013 Saat 22:59
Yakıt deposu 50 LT. 100 KM 3.5 LT yaktığına göre toplamda 1 depo ile 1428 km gitmesi lazım, eksik bilgi vermişler ölçümde, kalan yakıt ve menzilide verselermiş daha bilgilendirici olurmuş.

Mesajı Yazan: Alicilik
Mesaj Tarihi: 05 Şubat 2013 Saat 23:47
Orjinalini yazan: xMEGANx xMEGANx Yazdı:

birileri kalkıp hala Alman malı kaliteli diyorsa gülerim ben :) asıl kalite budur yolda bırakmayan araba kalitelidir... saç kalınlığı 1 cm olan demir yığını değil. heralde peugeot mühendislerininde zekası yetiyodur saç kalınlığı 1 cm kadar abartmayı :) ama insan beyni düşünmedikten sonra neye kaliteli diyeceğini şaşırır :)

Kalite ve güvene bakarım. Hala da almancıyım LOL

2 sene önce 94 model 310000km deki 3.16i ile didime gittim. Gece yol boş herkesde uyurken biraz hızlanıyım dedim 170-190 arası seyrederken yolda köpek gördüm ama kaçamazdım o hızla zaten köpekte yatıyordu. Üstünden teker geçmesin diye ancak ortayalabildim. Köpek ölüydü. Öyle bir küt sesi geldiki dedim 30sn sonra 4lüyü yakarım.  ama 15dk sonra koku geldi baya kötü bir koku. Durdum baktım alta çok üzüldüm köpeğin bir miktar kanı ve tüyü vardı. Onlardan geliyormuş koku bir süre sonra geçti. Aynısı şahsen pejoda olsa (yer ile olan mesafeyi hesaba katmıyorum BMW nin altı yere çok yakın) yolda kalmıştık. Karter fln pertti.

Bu arada
1.4 hdi aracım şehir içi 6.5lt yakıyor. uzun yola çıkarsınlar beni bakalım neler oluyo . LOL

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: tellotello
Mesaj Tarihi: 06 Şubat 2013 Saat 13:53
Aynı yolu bir de tersine gitsinde görelim bakayım LOL. Değer iyi ama görüntüsünün pek bir albenisi yok bence. Ayrıca Alman malı daha iyidir, olay sadece sacda bitseydi ooooo Big smile 

-------------
2005 307 1.4 HDI XR 70bg

Mesajı Yazan: Zagorka
Mesaj Tarihi: 06 Şubat 2013 Saat 14:03

Orjinalini yazan: tellotello tellotello Yazdı:

Aynı yolu bir de tersine gitsinde görelim bakayım LOL. Değer iyi ama görüntüsünün pek bir albenisi yok bence. Ayrıca Alman malı daha iyidir, olay sadece sacda bitseydi ooooo Big smile 

Katılıyorum görüntü 0 

Mesajı Yazan: haSAN_307
Mesaj Tarihi: 06 Şubat 2013 Saat 14:26
şu yakıta bi çözüm getirseydik iyiydi
307 1,6 110Hp lpg de 0.30 Krş yakıyor

-------------
307 1,6 XT 2003 otomatik vites full

Mesaj Tarihi: 06 Şubat 2013 Saat 17:07

Tersinede gitseler pek bişey değişeceğini sanmıyorum sonuçta başlangıç noktasıda bitiş noktasıda rakımlar eşit ikiside deniz seviseyi

Mesajı Yazan: Thomassee
Mesaj Tarihi: 06 Şubat 2013 Saat 23:44

Ortalama bi değer bence.

Bu sınıfta her araç aşağı yukarı bu değerlerdeTongue

Mesajı Yazan: elsoberano
Mesaj Tarihi: 07 Şubat 2013 Saat 17:05
koklamış daha ne olsun .

-------------
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON

Mesajı Yazan: tavarish72
Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 09:54
Serco kardeş sen aldınmı aracını...bende 206 hdi kullanıyodum değiştirmek zorunda kaldım 301 eksiklerine rağmen aileye uygun bir araç.Motor sesi en rahatsız olduğum konu kaput bezi araştırıyorum.ben allure hdi aldım eksiklerini bilerek jettaya filan zaten gücümüz yetmezdi Smile

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 13:47
Ben 206 hdi'ye binmeye devam ediyorum, hâlâ kararsızım değiştirmek konusunda, 301'in benimde en beğenmediğim yönü motor sesi oldu nerdeyse benim 206 kadar ses alıyor içine

Mesajı Yazan: taskin
Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 21:42

301 çıktıgı zaman hemen bir peugeot bayısıne gittim aracı görmeye ve bıraz husranla ayrıldım..

öncelikle motor sesi bayagı var, boya bitim noktalarda çapaklanma benzeri bir yapı işçilik eksiklileri hemen gözunuze batıyor.. Satış elemanı hemen bu araç ekonomik ve ucuz olması planlandıgı için ufak tefek hatalar var dedi. 206 1998 yıldan yollara çıktı ve araçta barız bır ucuzluk ve hata kendi sınıfında bulamazsınız ki yıl 2013 araba sırf fıyat duşuk olması için her şey yapılmış ve olmamış..aracı kullanırken bır guvensızlık hıssı veriyor..

-------------
Peugeot 206 1.4 hdi look

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 21:51
yo aslında sürüşü zevkli bir araba...206 hdi bende kullandım.sedan olarak dizel bir araç almaya kalktığımızda fiyat yükseliyor.linea aveo çok mu iyi sizce onlarıda test ettim 301 den iyi değiller...50 60 bin arası jetta astra sedan gerçekten iyi...

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 21:54
serco kardeş 206 hdi iyi ancak km yükseldikçe satması zorlaşıyor ve değeri düşüyor.120.000 deki aracımı uzun süre satamadım.artık herkes uyandı...tabi sen bilirsin rapid ve clio symbol geliyor birde onları test et....

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 22:01
Benimde 117.000 oldu bugün muayeneyi yaptırdım muayenin hatrına biraz daha binerim sanırım, bu arada bencede 301'e fiyat performans açısından bakmak lazım, 41 bin liraya full dizel sedan aracın vermesi gereken herşey mevcut bence, görünüş olarakta herkesin aksine ben çok beğendim, lineanın lafı bile edilmez.

Mesajı Yazan: tellotello
Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 22:31
Bunların 110 lukları yok değil mi Serkan abi?

-------------
2005 307 1.4 HDI XR 70bg

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 22:35

Bunların 110 lukları yok değil mi Serkan abi?

Yok Mahmut, 110'luklarıda yok, dizel otomatikleride yok, e-hdi'de yok, start&stop'da yok, en ucuz maliyet için hiç bişey yok :)

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 22:35
motor sesi için biraz izolasyondan sonra rahatsız etmicektir sanırım ancak iyi bir döşemeci bulmak lazım.Fransa'ya email yazdım.Genel müdürlük aradı.Fransa da bile henüz motor kaput keçesi üretilmemiş.Ama dışardan yaptırcam orjinali gelince taktırırım.Şahin peugeotu aradım 70 tl ye getrtebiliriz dedi bir bayan ama o riski alamam...Henüz 250 km yol yaptım 50 tlye ortalama  5.4 yaktı 206 kadar seri bir araç sadece daha büyük...Smile

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 22:45
Ben test sürüşü yaptığımda görevli kaput keçesi takarız demişti.

Buda konusu

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25903&title=301-allure-test-srm-video-ve-foto" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25903&title=301-allure-test-srm-video-ve-foto

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 23:01
Hangi bayide takarız dediler keçeyi?ben bir arayıp şansımı deneyim

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 23:03
İkitelli mepa otomotiv, test sürüşünde ben çok şikayet etmiştim, o aralar baya niyetlenmiştim, satış görevlisi kaput keçesi taktırırız demişti.

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 23:05
bu arada videoyu izledim bayanların tepkisi aynı diz mesafesi çok geniş ve araç aile için uygun.bu arada adaşmışız daSmile

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 23:05
tamam yarın arayıp sorucam....

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2013 Saat 23:17
Orjinalini yazan: tavarish72 tavarish72 Yazdı:

bu arada videoyu izledim bayanların tepkisi aynı diz mesafesi çok geniş ve araç aile için uygun.bu arada adaşmışız daSmile

Evet adaşmışız :) İstanbulda nerde oturuyorsunuz?

Mesaj Tarihi: 09 Şubat 2013 Saat 12:36
Merterde oturuyorum...siz?

Mesaj Tarihi: 09 Şubat 2013 Saat 13:14
Bende Güneşlideyim, iş yerim Mahmutbeyde

Mesajı Yazan: ktoruner
Mesaj Tarihi: 09 Şubat 2013 Saat 13:33
Arkadaşlar ben bahsedilen araçların (Linea, Symbol, Fluence) hemen hepsini inceledim. Symbol'ü uzun seneler kullandım. Punto kullandım. Opel Corsa ve Astra Sedan'a bindim. Sadece bu ay geleceği belirtilen yeni Symbol'ü inceleyemedim. Bu hafta 301 1.6 Hdi aldım.  301, Linea ve Symbol'le kıyaslanacak bir araç değil. Şöyle ki içi ve bagajı müthiş geniş, motor çok seri, yerden yüksek ve çok ferah. Linea ve Symbol'ün içi hatchback (Punto, Clio) modellerinin hemen hemen aynısı. 301'in malzeme kalitesi rakiplerinden pek farklı değil. Daha iyi veya daha kötü denemez. Herkesin bahsettiği motor sesi ise Symbol'den fazla değil. Linea ve Punto 1.3 cdti daha sessiz. 301'de sadece rüzgar sesi biraz rahatsız ediyor. Belki 3 veya 4 farklı yerde aracı inceledim. Kendi aracım da dahil olmak üzere herhangi bir çapaklanma veya belirgin bir deformasyon, işçilik hatası görmedim.Almadan önce iyice inceleyip içine sindirmek gerekiyor. Benim oldukça içime sindi. Fazla sürat yapmadan, seri, yeterli güvenlik donanımı olan, baz cruise controlü olan ve çok geniş bir iç mekana sahip bir aracı uygun bir fiyata arıyorsanız bence 301 şu anda piyasada olan en iyi araç. Eğer süratli kullanmayı seviyorum, biraz da sert kullanıyorum ve çok ciddi bir kalite arıyorum diyorsanız bu araç size uymaz. Çünkü araç hafif ve malzeme kalitesi de orta sınıfı hedef alarak üretilmiş.   

Mesaj Tarihi: 09 Şubat 2013 Saat 14:05
Bende aracı fiyat performans açısından rakipsiz buluyorum dış görünüşünüde beğendim ama access modelinin içi berbat ötesi babamda 95 model braodway var teybi accessin teybinden daha şık, hemde teybi 15 sene önce almıştık. Direksiyon kumandası bile koymamışlar teybe

Şu konsol ve teyp 2013 model bi araca hiç yakışmışmı

Buda allure

Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2013 Saat 18:43
Serkan kardeş aradım mepayı 301 e uygun mator kaput keçesi elimizde yok dediler.Demekki ordaki satış elemanı sallamış...ama inat ettim yaptırcam  gerekirse 508den bozdurup yine yaptırcam

Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2013 Saat 19:07
Doğrudur hocam çok detaylı konuşmadık zaten, ben çok ses alıyo 206'da bile bu kadar ses yok deyince kaput keçesi taktırırız demişti

Mesajı Yazan: fTh206
Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2013 Saat 22:48
Çok iyi değerler gerçekten

-------------
HONDA CİTY 1.4 ES
İ-VTEC
2010 CVT OTOMATİK

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net