Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Motor kontrol sistemi arızası (EOBD) arızası

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=26436
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 15:08
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Motor kontrol sistemi arızası (EOBD) arızası
Mesajı Yazan: rakasan
Konu: Motor kontrol sistemi arızası (EOBD) arızası
Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2013 Saat 21:27
Arkadaşlar ben bu gün saat 15:40 tan 21:00 a kadar arabadaydım sürekli biyerlere gittim sürekli kullanmadım ama uzun mesafe gittim tam eve yaklaşırken motor kontrol sistemi arızası ışığı yandı ve sönmedi ne yapmam gerek anlayamadm sizce bi sorun mu var arabada?

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2013 Saat 16:34
Kimsenin bişey bildiği yok ben szie söylim egzoz içindeki oksijen sensörü yüzünden ışık yanıyormuş bende cihazı bağlatıp yaptırdım 10 tl sizden de allah razı olsun çok yardımcı oldunuz anca oyun oynayın :)

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2013 Saat 16:40
Gereksiz yere sitem etmişsiniz, görüpte bilgisi olan arkadaş olsaydı yardımcı olurdu, herkes herzaman forumda olamıyor, olanlarda herşeyi bilecek diye bi şey yok. Siz ne kadar yardımcı oldunuz forumdaki arkadaşlara bugüne kadar?

Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2013 Saat 16:45
neden burda yardım edilen insandan karşılık mı bekliyorsunuz?

Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2013 Saat 16:49
Karşılık beklemiyoruz,zaten ne gibi bi karşılık beklenirki, ama foruma 6 ayda bir girip sadece sorunlarını paylaşıp bir gün içinde çözüm bulamayıp hemen sitem edenlerede hayret ediyoruz.

Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2013 Saat 16:54
beğenmiyorsanız 6 ayda bir girip çıkanları forumunuzdan silin ki size güncel, sürekli girip çıkan üyeleriniz kalsın gül gibi geçinip gidersiniz.

Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2013 Saat 16:56
Siz beni anlamak istemiyorsunuz sanırım, benim bahsettiğim konu gereksiz sitem etmeniz.

Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2013 Saat 17:00
gayet iyi anlıyorum sizi ve laf sokmalarınız istersem iki sene sonra girerim ne sizi nede diğer üyeleri ilgilendirir siz burda moderatörsünüz sizin daha ılımlı yaklaşmanız lazım bi üyenin ne zaman girip girmiceğini size sormaz değilmi kusura bakmayın siz değerli forum üyelerini rahatsız ettim sonuçta 6 ayda bir giren bi insanım

Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2013 Saat 17:09
Orjinalini yazan: rakasan rakasan Yazdı:

Kimsenin bişey bildiği yok ben szie söylim egzoz içindeki oksijen sensörü yüzünden ışık yanıyormuş bende cihazı bağlatıp yaptırdım 10 tl sizden de allah razı olsun çok yardımcı oldunuz anca oyun oynayın :)

Şu yazdığınız mesajı tekrar okuyun, sorununuzdan 19 saat sonra yazmışsınız, herkes bişye bilmek zorunda değil, üyenin 6 ayda bir girip girmeyeceğini bana sormayacağı gibi oyun oynayıp oynamayacağınıda size sormaz. o oyun oynuyor diye laf soktuğunuz arkadaşların mesajlarını incelerseniz kaç kişiye yardmıcı olduklarını görürsünüz.

Burda sorununu yazıp günlerce hiç cevap alamayıp sizin gibi sorununu ustalarla çözen bir sürü insan var hepsi gelip burda başkası benim kadar uğraşmasın diye çözümü güzelce kimseye sitem etmeden kimseye laf sokmadan anlatıyor. siz 19 saatte cevap bulamadım diye hemen laf sokup sitem ediyorsunuz, ben yeterince ılımlı yaklaşıyorum, bence siz ilk mesajınızda biraz ılımlı olsaydınız.

Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2013 Saat 17:21
bende gayet ılımlıyım şakayla karışık söyledim sen neden bu kadar celalleniyorsun ? o kadar zoruna gidecek bişeyse buyur kardeşim banla olsun bitsin sen laf sokmaya veya başka bişey yapmayamı çalışıyorsun anlamadım?

Mesaj Tarihi: 04 Ocak 2013 Saat 17:26
Benim bişey yapmaya çalıştığım yok sadece foruma ve diğer üyelere haksızlık yaptığınızı düşünüyorum, celallendiğim yok ayrıca, kimsenin bişey bildiği yok demek  üyelerimize haksızlık bence

Mesajı Yazan: adali
Mesaj Tarihi: 05 Ocak 2013 Saat 23:22

kardeşim sana ne mileetin oyunundan bilmemnesinden. adamı hasta etme. adam ol önce. herkes herşeyi bilecek diye bişey yok. sen sanki bu foruma üyelik ücreti ödüyorsun da hesap soruyorsun. milleti de rahatsız etme hadi ßß

-------------
2003 307 xr 1,4 hdi

Mesajı Yazan: istanbullu_3886
Mesaj Tarihi: 06 Ocak 2013 Saat 01:01
vaaay be herif ne kızmiş ama

-------------
nissan qashqai 2013 model 1.5 dci

Mesajı Yazan: aksungur
Mesaj Tarihi: 10 Temmuz 2018 Saat 00:40
Arkadaşlar merhaba, acilen yardımınıza ihtiyacım var. Çaresiz kaldım. 

2 ay önce bu uyarıyı aldım. Araba devirden çabuk düşüyor, vites artırımında zorlanıyor, randınmanlı gitmiyordu. Ustaya götürdüm, bobinleri değiştirdi taktı bir şey düzelmedi. Elektrik ustasına yönlendirdi. O bobinleri ortadan açtı, içerisinde oksitlenme olmuş dedi düzeltti. 

Araba düzelse de vites değişiminde koltukta hissettiriyordu. hafif sendeleme oluyordu.

Seçim sonrası uzun yolda aynı sorunu verdi. Bu sefer 1. vitese kadar düştü, sürekli stop etmeye başladı. Arabayı çekiciyle servise götürdüm. Bir şey yokmuş gibi düzeldi. 

arabayı bir süre sürüp 1 saat dinlendirince normal devam edebiliyor ama 2-3 gün kontağı çevirmeyince direkt aynı sorunu tekrar çıkarıyor ve zorlamaya devam edersen aynı uyarıyı veriyor. 

Bugün ustaya götürdüm, bir şey bulamadı. 2 gün beklesin orada sonra çalıştır bak dedim ama çözebileceğine emin değilim.

Ne yapsam bilemedim. başımı ağrıttı bu mevzu. 

Mesajı Yazan: aksungur
Mesaj Tarihi: 10 Temmuz 2018 Saat 00:41
Aynı sorundan müzdaribim. Araba devirden düşüyor muydu peki? 

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net