Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Yeni Peugeot 301 HDi 92 hp

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 301
Forum Tanımlaması: Peugeot 301, B Segmentindeki araçlar arasında en uzun şase ve iç mekan büyüklüğüne sahip ekonomik sedandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25856
Tarih: 09 Mayıs 2024 Saat 12:17
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Yeni Peugeot 301 HDi 92 hp
Mesajı Yazan: eneskagan2005
Konu: Yeni Peugeot 301 HDi 92 hp
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:01
Yeni aldığım araç için şöyle bir problemim var, daha önce dizel hiç kullanmadım, internetten yaptığım araştırmalarda kafam karıştı,
aracımın vitesini hangi devirde değiştirmeliyim, aldığım servisteki arkadaş 2500-3000 arası kullan dedi, bazıları düşük devir yüksek vites diyor, birinci viteste hangi devirde kullanmalıyım, açma kapama bekleme muhabbeti ne birisi yardımcı olursa sevinirim, saygılarımla,

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Burak
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:03
301 Serkan abinin uzmanlık alanı (Serco05) sanırım bu araba  hakkında baya bi araştırma yapmış illakı yardımcı olacaktır :)

-------------
Zalım Quik Oyun Bozan ...

Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:06
inşallah ,bu siteye bu aileye katılmanın gururunu yaşıyorum, yardımlarınız ve tecrübelerinizden faydalanmak isterim, dizel araç hassasiyet gerektiriyormuş, benzinli gibi kullanmamak gerekiyormuş, internette böyle bilgilere ulaştım, en kısa zamanda görüşlerinizi bekliyorum , cevap yazan arkadaşlara şimdiden en derin teşekkürlerimi sunarım... 

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:12
   Hocam öncelikle aracınız hayırlı olsun hangi modelini aldınız merak ettim, bende düşünüyorum ama acsess ve active modellerinin iç dizayınını hiç beğenmedim, allure modelinide henüz biyerde bulup inceleyemedim. Kullanıma gelince şu devirde vites değiştir diye bişey yok yolun durumuna trafiğin durumuna değişir çok yüksek devirlere çıkma yeter, çalıştırdıktan sonra ve stop ederken 1 dakika beklemen turbonun sağlığı açısından faydalı, onun haricinde beniznli araç gibi kullanabilirsin.

Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:22
acsses modeli , park sensörünüde kendim taktırdım, 210 TL , cebten çıkan para buydu, sade parasına göre, memur işi, güzel araba içime sine sine aldım, arap atı gibi, zor zapt ediyorum valla, küheylan evin önünde, bekliyor, yeminide fulledim, opetten, şimdi nasıl sürelim, ne yedirelim, kırbacı ne kadar vuralım, bunun hesabını yapıyorum, daha önce hep eşeklere bindiğim için, at sürmenin inceliklerini soruyorum, yeni dostlarıma saygılar....

Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:25
Polsan kampanyasındamı aldınız?

Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:26
leb demeden leblebiyi anlayanı severim !

Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:30
Alure modeline ilk bindim, sonra görevliye , bu araçla benim aracım arasında ne gibi fark olduğunu sordum, boyutları aynımı, genişlik, yok dedi , sade donanım, içine binince farklı bir arabaya biniyorum, zannettim, tavsiye ederim, almanızı, ben bu flim tutar, bu klip tutar dedimse hep tutmuştur, bu araçta tutar, 2013 fiyatları, çok satınca yükselir tahminimce, hemen alın derim, aldığım servis, en az 3000 TL fiyatların 2013 te artacağını söyledi, alanlara duyrulur...

Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:32
Çok güzel fiyata verdiler hocam aracı tekrar hayırlı olsun, allure için bi kampanya yapılırsa havada kapacamLOL Bizde 2 yıl önce 308 almıştık kayınbiradere

Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:37
Orjinalini yazan: eneskagan2005 eneskagan2005 Yazdı:

Alure modeline ilk bindim, sonra görevliye , bu araçla benim aracım arasında ne gibi fark olduğunu sordum, boyutları aynımı, genişlik, yok dedi , sade donanım, içine binince farklı bir arabaya biniyorum, zannettim, tavsiye ederim, almanızı, ben bu flim tutar, bu klip tutar dedimse hep tutmuştur, bu araçta tutar, 2013 fiyatları, çok satınca yükselir tahminimce, hemen alın derim, aldığım servis, en az 3000 TL fiyatların 2013 te artacağını söyledi, alanlara duyrulur...

Allure'yi canlı canlı göremedim daha, netten baktığım resimlere göre dediğiniz gibi acsess le iç dizayn olarak baya fark var, boyut olarak tam istediğim gibi araç baş diz mesafesi mükemmel bagajda aynı öyle, motor olarak zaten bildiğim araba, kısmet bakalım, inşallah yaza kadar polsan bi kampanya yapar.

Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:40
yav bu tork, mork, anlamadım, bu aracın en uygun vites değiştirme devri kaçtır, sese göremi süreyim bu atı, hani dizel araçlar yüksek devir falan filan, derler, kullanma kitabında, şu bekleme işinden hiç söz etmiyor, acaba , şimdiki modellerde gereksiz mi, çok önemli olsaydı, yazmazlarmıydı, iki yıl garanti veriyorlar, az değil, bu iş böyle olsa uyarmazlar mıydı, a sından b sine okudum, bekleme diye bir şey yok, anlamadım...

Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:46
Ankara trafiğinde, sıkışık durumda, 2500 devirde nasıl kalalım, dur kalklarda, 1. vites kalkış diyorlar, eve gelirken trafik sıkışık, ikiye attım, araba küheylan gibi sıçrıyor, öndeki ata vurmamak için zor zapttetim, birinci viteste kullanmak sakıncalı, ikide bu devri tutturmak mesele , aracın yıpranmaması için tavsiyeleriniz ne, uzun vade kullanmak istiyorum, inşallah .. nasip olursa, 

Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 22:51
Hocam kullanma klavuzunda çoğu şey yazmıyor, vites geçişlerini sürüşe göre ayarlayın, sesine aracın isteğine göre, 4500 deviri geçmemeye özen gösterin, bekleme olayıda turbo için sağlıklı, unutmadan kışın soğuk havalarda marş yapmadan önce kızdırma lambasının sönmesini bekleyin, bakımlarını geçirmeyin uzun yıllar sorunsuz kullanırsınız. Devir göstergesini falan unutun yokmuş gibi kullanın, aracı devirsiz bırakıp yığmayın, yüksek devire çıkarıp bağırtmayın.

Mesajı Yazan: tellotello
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 23:29
Sizinki kaç vites bilmiyorum. Benim aracım  5 vites (6 viteslerde vites aralığı daha dar oluyor ama daha sağlıklılar kanımca) ve arkadaşın dediği gibi trafiğin durumuna göre atacaksınız, ben çokça devir göstergesini kullanırım sıkıntıda yaşamadım. Genelde 3000 deviri geçmem zaten yol düzse 2000 devir gibi araç kendini toplamış olur ve sıkıntısız gider. Yolun durumuna göre uzun süre 1. viteste gitmemeye çalışırım ki zaten kalkış vitesi olduğu için bir süre sonra sesinden de anlarsınız 2 ye at der araç. Aracı boğmamak asıl olandır, sesi ve çekişi ile zaten o belli eder ve bir süre sonra o demeden otomatikleşmeye başlar o sizi değilde siz onu tahmin etmeye başlarsınız. Asıl olan sestir derler ama ses için uzun süreler geçmesi gerekebilir, ben de hala oturmadı sese göre atma olayı. Yokuşta 3000 devire kadar çıkarırım ama yokuş değilse 3000 e varmadan atarım ki zaten ivmelenmesinden kendini toplayabileceğini kestirebiliyorum. 

Bu çalıstırdıktan sonra ve södürmeden bekleme olayı tartışmalı bir konudur, kimisi gerek yok kimisi ise var şeklinde konuşmaktadır. Ben hiç risk almamak için beklemeyi tercih edenlerdenim ama beklemeyen ve sıkıntısı olmayan tanıdıklarım da var. İlk çalıştırmada beklemek motor için daha sağlıklı olur kanısındayım. Kızdırma bujileri, ekranda belirir onların sönmesini beklemelisiniz mutlaka bunu unutmayın.

Dizel araç için en önemli mevzulardan biri filtrelerin durumudur o nedenle mutlaka zamanında değiştirin ve özen gösterin. Önerilen 10000 km de bir hava, polen, yağ ve yağ filtrelerinin değişmesi şeklindedir. Hava filtresi aracın ciğeri olduğundan özen gösterilmez ise pek çok başka sıkıntılara yol açabilir.

Güle güle kullanın aracınızı, hayırlı olsun. Bende her pejo sayfasına girdiğimde ya da sahibinden de 110 beygirlik 308 lere bakıp duruyorum ama şimdilik bakıyorum ancak LOL. Bizde 68 beygir olunca sizinkilerin yanında affedersiniz eşek muamelesi görüyor ama olsun yinede seviyorum eşeklerimi Smile

-------------
2005 307 1.4 HDI XR 70bg

Mesajı Yazan: blinddark
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2012 Saat 23:51
abiler 301 bana biraz yavan geldi ya görünümü olarak bugun sabah önümde gidiyodu bi tane izledim baya daha öncede intten bakmıştım ama pug un diğer sedan modelleri gibi gösterişli bi araç olduğunu düşünmüyorum yada hb modelleri icinde ayni düşüncedeyim 407 deki 308 deki güzellik yok tabi bu benim görüşüm ve zevkim

-------------
" http://bit.ly/c25MCx" rel="nofollow"> " 2003 307 1.4 hdi xr 1998 opel vectra 2.0 16v gls

Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2012 Saat 11:05
Tellotello, bayağı açıklayıcı yorumların için teşekkür ederim, şu kızdırma bujisi ekranda şu an yanmıyor, havanın sıcaklığından mı Ankara'dayım?
 blindark, görüşüne saygılıyom, sonuçta zevkler ve renkler tartışılmaz, benimde gönlümdeki aslan, toyota , ancak taktir edersinki bu özellikteki bir aracı toyotadan almaya kalkarsan, iki katı para vermen gerek, " Ne kadar mani o kadar gösteriş " Ha şunuda belirteyim, yukarıda bahsettiğim gibi , fiyatına göre bu araç tutacağı kanaatindeyim, özellikle iç hacmi, çekiş iyi, görüntüsü de bence renault, yada fiat kıyasa göre bence çok hoş, ön dizaynı, iyi, bagaja malum kurbanda koyun deyil dana koyanlar çıkarsa şaşırma...

Mesajı Yazan: Buğra
Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2012 Saat 12:01
hocam sizin aldığınız versiyonda oto çakmağı varmı?

-------------
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic

Mesajı Yazan: tellotello
Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2012 Saat 12:06
Merhaba,

Görünüyor olması lazım aslında bende Ankaradayım ve soğuklar yavaş yavaş başladı. Anahtarı taktıktan sonra bir tur çevirin ekranda önce bir kaç lamba birden yanacaktır. Sonrasında ise biraz beklerseniz bunlardan bir kaçı sönecektir ve hemen sonrasında aracı çalıştırabilirsiniz. Bu benim aracımdaki durumdur, aracınızın ön panelini bilmediğimden hangi lamba nerede yorumu malesef yapamayacağım.

-------------
2005 307 1.4 HDI XR 70bg

Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2012 Saat 17:20
çakmak yeri mevcutta çakmağı bulamadım ); valla söylemesen aklımda bile değil, sigara kullanmadığım için, neyse ekstradan, halı paspas, sağlık seti, yangın tüpü , hediye ettiler, hizmette kusur yok, sorup, öğreneyim,
       Tellotello , dostum ışıklar yanınca kullanma kılavuzunda bahsedilen, bir sürü ışık yanıyorda o zıkkım yanmıyor, bende onu merak ettim, neyse telefonla onuda sorayım bari, hani henüz soğuklar başlamadı da ondan mı diye merak ettim, dizel acemisi olmak zor, öğreneceğiz,

Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2012 Saat 17:22
Benim 206'da kızdırma ışığı hava 2-3 derecelere düşmeden yanmıyor, hatta aracı ilk aldığımda bozuk olduğunu düşünüyordum havalar soğuyunca yanmaya başladı

Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2012 Saat 17:35
servisle görüştüm, çakmaklık ekstradan alınıyormuş, sıfırlarda vermiyorlarmış, şu ısıtma zımbırtısıda  bu modellerde, kolay kolay görünmüyormuş, hemen ısıtıyormuş gavur.... Maşalllah..
 Arkadaş polsan diye mi ordan burda kırpmışlar acaba, anlamadım... bir yandanda iyi oldu, sigara yakmak isteyene abi çakmak yok, sabret inince içersin.. deriz...):

Mesaj Tarihi: 30 Kasım 2012 Saat 17:47
Arkadaşlar sıfır araç ilk alındığında yakıt sarfiyatı nasıl olur sizce az mı yakar çok mu ? Kullanma biçimini göz önünde tutmaz isek,
Ayrıca Elemana motoru nasıl açıcaz , kaç km. de kırbacı vuralım  dedim, abi normal kullan o eskiden di dedi,  bu konuda fikri ve tavsiyesi olan var mı ?
 Kamyoncu yok mu Arkadaş ?

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net