Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Uzun Far Sorunu?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25298
Tarih: 20 Nisan 2024 Saat 04:55
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Uzun Far Sorunu?
Mesajı Yazan: kayahan84
Konu: Uzun Far Sorunu?
Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 11:27
S.a Arkadaşlar Aranıza yeni katıldım. Aracımda ki bir sorundan bahsedeyim s bilgisi olan arkadaşlarım yardım ederse sevinirim. Aracım 205 Model 206 1.4 hdi Sporty Sorunum şu; Aracın farlarını kapatmama rağmen uzun farlar kapanmıyor sürekli yanık kalıyor. Dün Buradaki oto elektrikçiye gösterdim ön kaputta ki akünün yanında ki bsi ( Sigorta tablası ) çürümüş dedi su almış gerçekten bu sorun olabilir mi? başka ne olabilir ve benden 350 tl para istedi bayram üstü bu canımı çok sıktı :( anlayan arkadaşlarım konuya bir el atarsa sevinirim Bu arada ben paneli çıkartıp kontak spreyle temizlesem aracta bir sıkıntı olur mu?

Not : Araç Full Bilgisayarlı teste girdi Kollar da bir sıkıntı çıkmadı

-------------
Pegout 206 1.4 Hdi 2005 Sporty

Cevaplar:
Mesajı Yazan: msk_sansal
Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 13:27
merhaba 2 gün önce bana da oldu aynı sorun. uzun far ampullerının soketını söktüm, farları yerınden cıkardım geri taktım ampulu ve soketi(fişi) düzeldi.  ekranda main beam bulb(s) faulty yazısı cıkmıstı o da kalkdı...

bişey sorcam kısalar h7 uzunlar da h7 dımı bizde 

1.6 hdi 2006 teknoplus aracım

-------------
2013 civic hb 1.4 sport milano red

Mesajı Yazan: muro_60
Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 13:28
a.s eger elinizden geliyosa sökebilirsınız ama basıt bıseyde degıldır su aldıysa oksıt yapmıştır yüzeysel temizleme yetmeyecektır icini acmanız lazım eletrık bılgısı ıllakı gerekır.uzun farın rolesıne baktınızmı acaba takılı falan kalmasın

-------------
peugeot 307 xt premium

Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 13:31
düzeltme

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 13:33
Orjinalini yazan: muro_60 muro_60 Yazdı:

a.s eger elinizden geliyosa sökebilirsınız ama basıt bıseyde degıldır su aldıysa oksıt yapmıştır yüzeysel temizleme yetmeyecektır icini acmanız lazım eletrık bılgısı ıllakı gerekır.uzun farın rolesıne baktınızmı acaba takılı falan kalmasın

Benim de aklıma direk o geldi acaba röle yapışmış olabilir diye çünkü zaman zaman kendiliğinden düzeliyor du 

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 13:34
Orjinalini yazan: msk_sansal msk_sansal Yazdı:

merhaba 2 gün önce bana da oldu aynı sorun. uzun far ampullerının soketını söktüm, farları yerınden cıkardım geri taktım ampulu ve soketi(fişi) düzeldi.  ekranda main beam bulb(s) faulty yazısı cıkmıstı o da kalkdı...

bişey sorcam kısalar h7 uzunlar da h7 dımı bizde 

1.6 hdi 2006 teknoplus aracım

tam olarak senin sorun nasıldı? bende farları full kapatıyorum sağ ve sol her ikisi de yanık kalıyor hatta kontak anahtarı çıkrıyorum yanmaya devam bende akü boşalmasın diye soketleri çıkartıyorum bayram üstü 350 tl vermek istemiyorum umarım çözülür canım çok sıkıldı

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 13:35
eyh. hocam teşekkürler

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 13:40
benım sorunum ılk defa karsılastım boyle bırseyle aracı calıstırdım otomatık yandı farlar. gosterge  panelınde sadece kısa huzme ısaretı yanıyordu ama bakınca dısarı uzun kısa beraber yanıyordu. dusundum napıyım dıye akü kutup bası söktum bekledım taktım. takar takmaz gene yandı uzunlar.
boyle olmayacak dedım sınırlendım ampulu sokmek geldı aklıma oyle yaptım. sokerken bırını yanlıslıkla patlattım bırını de kaput acma aparatı var ya ordaki delikten assaga radyatorun oraya dustu kaldı orda . neyse evde yedeklerım vardı eskı aractan aldım onları taktım ayar neyım cok fena bırı anya bırı konyayı gosterıyor ama duzeldı uzunlar.  ekrandaki yazı da sılındı. bu kadar bende.

-------------

Mesajı Yazan: cey cey
Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 17:42
Bence güzel bir ustaya daha götür göster oda aynı fıyatı verıyorsa ne yapacak sıgorta panelınımı degişecek elektirik aracta hafıfe alınacak sey deil allah korusun arac yangınları bu yuzden cıkıyo. yaptırana kadar bence uzun farların soketlerini cıkar kısalarla devam et 

Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 18:03
bunu en kolay uzunlar yanarken röleleri tektek ceki hangısı olduguna bakmak sonrasında röleye bak 

-------------
peugeot 307 xt premium

Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 18:16

bunu en kolay uzunlar yanarken röleleri tektek ceki hangısı olduguna bakmak sonrasında röleye bak 

Ne demek istediğinizi tam anlayamadım. Biraz daha ayrıntılı anlatabilir misiniz?

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Ekim 2012 Saat 18:54
uzunlar yanarken sıgorta kutusunda röleler var nasıl bişey biliyorsunuzdur bunlardan biri uzun farın cektıgınde sönecektır o roleye bak berki takılı kalmıştır oksıtlenmiştir.keşke yakın olsanda baksam.:)

-------------
peugeot 307 xt premium

Mesaj Tarihi: 24 Ekim 2012 Saat 02:35

uzunlar yanarken sıgorta kutusunda röleler var nasıl bişey biliyorsunuzdur bunlardan biri uzun farın cektıgınde sönecektır o roleye bak berki takılı kalmıştır oksıtlenmiştir.keşke yakın olsanda baksam.:)

aslında bende bi baktırayım röleye 

-------------

Mesajı Yazan: sanctuary35
Mesaj Tarihi: 27 Aralık 2015 Saat 21:24
aynı sorun benimde başımda şuan. sigorta panelini bir kontrol edeyim bir sıkıntı görebilecekmiyim bakalım

-------------
Aslan besleyen yemini düşünmez.

Mesajı Yazan: xmen
Mesaj Tarihi: 20 Ocak 2016 Saat 18:00
Orjinalini yazan: sanctuary35 sanctuary35 Yazdı:

aynı sorun benimde başımda şuan. sigorta panelini bir kontrol edeyim bir sıkıntı görebilecekmiyim bakalım
hocam sorunu çözdünüz mü acaba 

-------------
2005 Peugeot 307 1.4 hdi
1997 Opel Vectra 1.6 16v CD
2003 renault clio 1.5 DCI
2006 peugeot 307 1.6 HDI
2006 ford fiesta 1.4 TDCI

Mesajı Yazan: Halil samagan
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2017 Saat 11:06
yarın sizlerin dedigi gibi sigorta panelinide kontrol ettireyim uzun farsızda olmuyor kullanmam herzaman rahatsızlık vermem diger arkadaşlara

Mesajı Yazan: Halil samagan
Mesaj Tarihi: 16 Temmuz 2017 Saat 11:09
beyinde far rolesi dedi elektirikci dogrumu bu arkadaşlar

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 17 Temmuz 2017 Saat 12:12
Orjinalini yazan: Halil samagan Halil samagan Yazdı:

BEYİN DEN DEDİLER KURCALATMADIM SORUNU BİLEN BAŞINA GELEN VARSA YAZABİLİRMİ UZUN FAR KAPATIYORUM HERŞEYİ KİTLİYORUM YANIYOR HER İKİSİDE AMPULDEN FİŞİNİ ÇEKTİM KISALARLA İDARE EDİYORUM SAYGILAR

öncelikle aramıza hoşgeldiniz. forum kuralları gereği büyük harfle yazmak yasaktır.

soruna gelince far sinyal kolu bozuk hocam.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net