Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

(oldu)The Curious Case of the 206+ Cruise Control

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206+
Forum Tanımlaması: Peugeot 206+, 206 serisinin devamıdır. 2010-2012 yılları arasında üretilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=25049
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 22:32
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: (oldu)The Curious Case of the 206+ Cruise Control
Mesajı Yazan: Alicilik
Konu: (oldu)The Curious Case of the 206+ Cruise Control
Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2012 Saat 21:30

Sorun çözüldü :D

Konuya artık buradan devam :

http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=31061" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=31061

------------------14.09.2013---------------------------------

Bugün rdvnburton nickli rıdvan abimizin aracına uygulama yaptık. Benzinli aracın ecusu farklı olduğundan bazı ayarları yapamadık ama uyutup uyandırınca hata aldık ve hatayı çözdük.
Sonuç verdi ve artık benzli araçlarda da cruise yaptık.

206+ların hepsine yaptık artık.

-------------------11.09.2013---------------------------------

Arkadaşlar mutlu sona ulaşmış bulunuyorum.... Buradan öncelikli olarak hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Cenker(spearo) abiye teşekkürleirmi iletiyorum onun ısrar ve desteği ile bugüne ve bu şekle gelebildik. Bir pejo diyagnostikçisi kadar olduk.

Sonrasında sabır ve deneme gücüyle işi halleden Mehmet abi(estebanfree) ye teekkürü bir borç bilirim. Kendisi saolsun hem maddi hem manevi büüyk destek oldu. Menu denemeleri sağladı en önemlisi diyagnostik kablosu sağladı.

Araç denemesi için telefonda görüştüğüm fakat bugün tanışabildiğim Hasanali abi de ayrıca teşekkür ederim. Çok kullanacağı ve servisle çok takıştığı için onun işini yapmak bana da çok mutluluk verdi işlemlerin prosedürünü onun aracıdna çözdük. Neyin ne olduğunu netleştirdik.

Gelir gelmez aracıma uyguladım sonuç harika çalıştı hemen teste çktım kontrol ettim sıkıntı yok.

Artık benzinlilerde deneme yapacağız bakalım.

Bu arada kablo ve fikir desteğini esirgemeyen mustafa abi ye (mustafa_almanya) de teşekkür ederim. Onun kablosu ile de baya uğraştık.

Bir ara bir kaç damacana kapağı alıp servislere gideceğim. Sözüm var.

206+ diyagnostik ve Hız sabitleme konusunda her türlü yardımcı olurum. Şimdi limitleme denemeyi planlıyoruz ama onun için denemelik bir kol bulmak lazım o da biraz zor gibi ya bakalım.

Acemi videosu :D

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar merhaba,

Bilen bilir uzun zamandan beri 206+ a cruise control (hız sabitleme) için uğraşıyorum. Ankara gitmediğim yetkili servis denemediğim yol almadığım parça kalmadı nerdeyse.

Konu ya cenker(spearo) abinin yardımları ile sürekli farklı boyutlar katıyoruz ama hep hüsran hep hüsran.

İlk olarak Normal yollardan denedik. Aracımda fren müşürü uyuyor. Bsi alt yapısı uyuyor. Gaz teli yok. flnfln. Teknik olarak olmasına engel bir durum yok. Sorun aktivasyonda bir türlü çözemedik.

Normal 206-307-207 lere takılan hız sabitleme kolu ile deneme yaptık.
PP2000 de 206+ dan girince menü çıkıyor aktif ediyoruz. Araç kendine gelince km göstergesi çizgi çizgi oluyor ve bütün ışıklar yanıyor.
Pejo nun ve citroen in bütün araçlarını tek tek denedik. Hepsinde bu hatayı verdi.

Sonrasında Dİag box ile denedik . Diagbox da ise BSİ üzerinden aktif ederken Son aşamada sürekli geri atıyor. Ne oldu diyor ne de olmadı.

Sonra öğrendikki özel bir kol yapmış pejo. 206+-207-308 iiçin . ZAr zor yurt dışından talep edip getirttik. Denedik sonuç aynı.

Sonrasında cenker abinin veridği bilgilerle (ben ustanın yanında duramadım prosedür gereği) denemeye çalıştık. Bu sefer de olumsuz oldu. 

Eminimki hız sabitleyiciyi neredeyse hiç kullanmayacağım ama bende takıntı oldu. Ya olacak ya olacak. Usta ne kadar bırak dese de peşinden gideceğim.

İstanbulda satışta olan bir araçta cruise takılı olduğunu öğrendik ama satan kişi çok bilgi vermedi.

Şimdi ise farklı ustalar ve farklı diagbox sürümleri ile deneyeceğim. Bu konuda ankara da bana yardımcı olabilieck var mı ? Ustanın başında diagboxu inceleyerek çalışmak istiyorum ama bugün gittiğim yerde usta ile görüşemiyorduk araç başında yeni yerlerin prosedürü deli ediyo.

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Cevaplar:
Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2012 Saat 22:28
Ben bir tuyo vereyim. Eger PP2000'de veya DiagBox'ta menuyu aktif ettigin halde kabul etmiyorsa veya kabul ediyor ama sonradan kontrol ettiginde yine default haline dondugunu goruyor isen sunu dene.  Biliyorsun bu cihazlar Citroen araclar icin de kullanilabiliyor ancak yazilimlari farkli. Yazilimin adi ise Lexia. Yapman gereken aracini Citroen'mis gibi dusunmek ve aktivasyonu Lexia programini kullanarak yapmak. Bu sekilde isini goren cok kisi gordum. Umarim senin de isini gorur.

Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2012 Saat 22:31
Abi denemeye gittiğim yerin citroen kısmı da var. orada da denedik bana mısın demedi.

Cenker abi bir kaç bilgi söyledi ama bugün adama anlattım hepsinni denedimi bilmiyorum. Ankarada usta ile beraber kurcalayabileceğimiz bir diagbox sahibi usta arıyorum.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2012 Saat 22:46
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

Abi denemeye gittiğim yerin citroen kısmı da var. orada da denedik bana mısın demedi.

Cenker abi bir kaç bilgi söyledi ama bugün adama anlattım hepsinni denedimi bilmiyorum. Ankarada usta ile beraber kurcalayabileceğimiz bir diagbox sahibi usta arıyorum.

Bu is usta ile pek olmaz. Bana kalirsa, eger gercekten bu isi halletmek istiyorsan kendi digabox'ini ya da pp2000'ini almalisin.

Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2012 Saat 22:57
aykut abi sırf bu iş için de ona yatırım yapmak bilmiyorum pek cezbedici olmuyor. Birde işin yine çözülememe riski var ve ana server a bağlantı olmayacak.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: kaan__
Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2012 Saat 23:02
geeelll geeell konya ya geellWink büyük ihtimal çözeriz senin işi

-------------
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Mesaj Tarihi: 01 Ekim 2012 Saat 23:07

aykut abi sırf bu iş için de ona yatırım yapmak bilmiyorum pek cezbedici olmuyor. Birde işin yine çözülememe riski var ve ana server a bağlantı olmayacak.

Ana serverla baglantiya neden ihtiyacin var?

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 00:00
Abi küçük bir eksik bile çok etkiliyor o yüzden en iyi şekilde ayarlamak lazım herşeyi.

Göral ve Fatihe bir daha gideceğim . Göraldaki usta kıl biride fatihdeki asıl usta varsa onu biraz zorlarım artık.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 06:18

Abi küçük bir eksik bile çok etkiliyor o yüzden en iyi şekilde ayarlamak lazım herşeyi.

Göral ve Fatihe bir daha gideceğim . Göraldaki usta kıl biride fatihdeki asıl usta varsa onu biraz zorlarım artık.

Guzelde server baglantisi ile bunun bir ilgisi yokki. Server baglantisi sadece versiyon yukseltmelerde yani yazilim atma olaylarinda gerekli. Geri kalan butun islemlerde geregi yok.

Mesajı Yazan: spearo
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 10:59
mevzu cok basit,  bsi temel parametrizasyonunda aracın bulundugu lokasyon europe olarak secilecek, bu opsiyon (cruise cont) sadece avrupa pazarında izinliymiş, sonrası diagboxla basit bir kurulum, bunu yapamadılar ya yuh diyorum başka bişi demiyorum ... 

-------------
206+ hdi

Mesajı Yazan: feline
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 18:41
hayret ben 2006  model 206 ımda 3 senedir kullanıyorum maşallahı var nasıl oluyorda 206 plusda olmuyor şaşılacak iş

-------------
206 1.4 hdi feline 2006 model

EDİRNEDEN KARSA,JAPONYADAN RUSYAYA BİZE HER YER TRABZON

Mesajı Yazan: muratoner
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:08
Arkadaşım Ankarada bie usta tavsiyesi yapabilirim.Ben ta nevşehirden kalktım gittim ve 5 dk içinde halletti.Bu usta şaşmaz oto sanayide.

-------------
PEUGEOT 307 1.6 HDİ 110HP PREMİUM

Mesajı Yazan: Serkan
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 20:25
Orjinalini yazan: muratoner muratoner Yazdı:

Arkadaşım Ankarada bie usta tavsiyesi yapabilirim.Ben ta nevşehirden kalktım gittim ve 5 dk içinde halletti.Bu usta şaşmaz oto sanayide.

206 ve 307'lere 5 dakikada yapılıyor dostum ama 206+'ya yapamadılar henüz

Mesajı Yazan: muratoner
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 22:21
Denemek istemiyorsanız keyfiniz bilir.Bu kadar uğraştan sonra... :)

-------------
PEUGEOT 307 1.6 HDİ 110HP PREMİUM

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 22:28

Denemek veya denememek değil hocam, zaten uğraşanda ben değilim, demek istedğim 206 ve 307 takabilen bütün ustaları gezdi arkadaş muhtemelen senin ustanada gitmiştir, hatta 206 ve 307'si olan arkadaşlara ben söyleyim nasıl takıldığını 5 dakkalık işi var, ama 206+ da olmuyor malesef...

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 22:55

Abi adres yaz sen bana adı fln ben yarın gidicem o tarafa kesin uğrarım. Bana yapoabilecek değil Diagbox a sahip ve kullanmasını bilen (en azından ne nerede bilen) bir usta lazım. Engin bilgili çok yetkili servis ustasına gittim ama adamlar araba ne diye soruyo 206+ diyorum kardeş uğraşma dio sonra zoraki dediklerimi yarım yamalak yapıp olduramıyorlar.

Usta ile iletişimim rahat olmalı yanında ne yaptığını kontrol ederek yapmam lazım. Normal bir şekilde olmayacak çünkü aktivasyon cenker abininde dediği gibi farklı lokasyon ile denemek gerekiyor. Bunu da deneyen var mıdır bilinmez ? 

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 23:02
Benim de PP2000 ile tanismam hiz sabitleyici ile olmustu. Benim aracimda da olmuyordu ta ki bosta duran soketi fark edinceye kadar. Tabi o zamanlar bu kadar bilgimde yoktu acikcasi. Bence sen bu ise kafayi koymussan kendi isini kendin yapmalisin. Bir DiagBox almalisin.

Mesajı Yazan: kaan__
Mesaj Tarihi: 02 Ekim 2012 Saat 23:57

Abi adres yaz sen bana adı fln ben yarın gidicem o tarafa kesin uğrarım. Bana yapoabilecek değil Diagbox a sahip ve kullanmasını bilen (en azından ne nerede bilen) bir usta lazım. Engin bilgili çok yetkili servis ustasına gittim ama adamlar araba ne diye soruyo 206+ diyorum kardeş uğraşma dio sonra zoraki dediklerimi yarım yamalak yapıp olduramıyorlar.

Usta ile iletişimim rahat olmalı yanında ne yaptığını kontrol ederek yapmam lazım. Normal bir şekilde olmayacak çünkü aktivasyon cenker abininde dediği gibi farklı lokasyon ile denemek gerekiyor. Bunu da deneyen var mıdır bilinmez ? 

bence konyaya gelmelisin 206 hız sabitleyici başlığını bi incele olmayan olmaz denilen araçlara taktık...

-------------
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Mesaj Tarihi: 03 Ekim 2012 Saat 00:14
@Kaan,

harmankaya ile konuştuk önceden muhabbetimiz var en başında biz mehmet abi ve ankara da bir kaç kişi daha nerdeyse sizin ustayı getirtecektik bir kaç araba olunca. Ama mehmet abinin arabayı yaptırdık. Benim aracı denedik PP2000de km ------ oldu kadran kısmı hata verdi. Durumu harmankaya ile konuştum o da bizde denedik bazı 206 larda ve 206+ların tümünde bu hatayı verdi dedi. Ustada sonrasında uğraşmamış.

Benim temennim ankara içinde sadece 2-3 saatini bana ayırabilecek Diagbox sahibi ve bilgisi olan bir usta. Yapılması ve denemesi gereken herşey madde madde elimde. Olay usta ve diagboxta takılıyor.

@koliva,

Aykut abi diagbox için bütçeyi zorlar alırım ama olmama ihtimalini gözardı etmemek lazım. Önceliğim usta ile iletişim kurup edindiğimiz bilgileri denemek.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 03 Ekim 2012 Saat 22:52

Şaşmazın istanbul yolu girişinde köprüyü geçince hemen sağda olan usta ise dediğiniz bugün gittim resmen iplemedi. Bütün günün stresini orada atmak istemedim çıktım gittim dükkandan yoksa ellerindeki lexia kablolarını farklı amaçla kullanacaktım. Deli oldum bugün ya arkadaş bu lexia kablo sahibi herkes mi aynıdır. Sanki kardeş gibiler gram anladıkları yok bir de benim dediğimi iplemiyorlar.

Adama diagbox la pp2000 farkını anlatamadım adam hala diagbox diye pp2000 açıyor birde yukarda kovcaman yazıyor. Bu adam pejo tamir ediyor yazık valla halimize

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 04 Ekim 2012 Saat 07:33
Servisler genelinde ustalarda bir kibirdir gidiyyor malesef, olasi sebep bilgisizliklerin orrtpas icin gibi gozukuyyor uzucu..... Araclarimizi boyle kisilere emanet ettigmizi bilmekse dahada uzucu ...

-------------
206+ hdi

Mesaj Tarihi: 04 Ekim 2012 Saat 13:42
Peugeot-Pejonun diyagnostiği-türk insanı-türk insanının işlem yapışı dizilimindeki abukluklar yüzünden cruise bir sonraki gelişmelere kadar ara verdim. Parçayı aldığım fiyata sattım yakıt parası da denemelere gitti artık onun dönüşü yok.

Bir daha ve bir daha anladımki pejo bana göre değilmiş 206+ alt yapı bakımından en leş modelmiş....

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 04 Ekim 2012 Saat 19:52
ali servisler ustalar bilgisiz diye yaşadıgın kırgınlıktan araca haksızlık ediyosun, hdi 206, otobüs minibus parasına seni sırtında gezdiren gayet rasyonel bir arac.

aslında sana bu kolu getiren servis kurulumu halletmeliydi, hız sabitleyicinin dökümanlarında aracta genel fault check yapılıp yoksa hız sabitleyici kurulmalı diye zaten döküman belirtiyor.

usta senin aracta gösterge ile ilgili hatayı loglayıp distiributör ve fransa ile kontak ile nedeni ve çözümü ögrenmeli idi.

özetlen aracın donanımında leşlik bir durum yok. tr de ki servisin ustanın distributörün prosesin işleyişidinde leşlik var malesef ...

-------------
206+ hdi

Mesajı Yazan: loiz
Mesaj Tarihi: 04 Ekim 2012 Saat 20:47
sonuçta tüm bu olumsuzluklar bir araya gelince olan elimizdeki pejolara oluyor.. tamam usta servis pp2000 kullanamayanlar yüzünden sıkıntı var da peki bu cc olayında kimi araçta gerekli müşürler varken kiminde olmaması nası açıklanır bir durum? şekil a: benim 2004 xt hdi'ımda fren müşürleri yok.(tekli müşür var) 
farkındayım pejoya biraz fevri bi çıkışım var ama bayıldım artık sıkıntısı bitmiyo aracın yaa..sıkıntıları bitmediki keyfi bişeyler harcayayım araca..

-------------
harder.better.faster.stronger
'04 206 XT 1.4HDI şeytann kımızı
'04 golf V 1.6FSI siyah

Mesaj Tarihi: 04 Ekim 2012 Saat 21:26
Orjinalini yazan: spearo spearo Yazdı:

ali servisler ustalar bilgisiz diye yaşadıgın kırgınlıktan araca haksızlık ediyosun, hdi 206, otobüs minibus parasına seni sırtında gezdiren gayet rasyonel bir arac.

aslında sana bu kolu getiren servis kurulumu halletmeliydi, hız sabitleyicinin dökümanlarında aracta genel fault check yapılıp yoksa hız sabitleyici kurulmalı diye zaten döküman belirtiyor.

usta senin aracta gösterge ile ilgili hatayı loglayıp distiributör ve fransa ile kontak ile nedeni ve çözümü ögrenmeli idi.

özetlen aracın donanımında leşlik bir durum yok. tr de ki servisin ustanın distributörün prosesin işleyişidinde leşlik var malesef ...

Abi haklısın. zaten ekonomisi olmasa binilecek araç değil.

Türkiyede işleyiş berbat. VE artık şuna inanıyorumki pejo hassas bir araba ve türkiyedeki ustalarda iş beceremez olduğu için (lafım meclis dışarı - herkese değil) bu denli sıkıntılar yaşanıyor. Bugün ben beklerken meclis arabasının arka sağ fren lambası yanmıyordu. Sorun stobun soketindeymiş. Soketin kendisini ve farın iç yapısını değiştirdiler hiç durduk yere ve 120tl para aldılar inan benim içim gitti. Ben jeoloji mühendisliğinde okuyan bir öğrenciyim getirseler hiç değişim olmadan tamir ederdim.

Usta yemek arasına çıktı bende diagboxa bakınıyorum ordan adamın teki geldi hop hemşerim naapıyon diye sanki yiyecem. Eminimki servis elemanlarından teknoloji konusunda daha tecrübeliyimdir. İyi kötü müşteriyim o şekilde davranmaları yanlıştı çıktım gittim. Keşke işlem açtırsaydım beni memnuniyet için aradıklarında demediğimi bırakmayacaktım.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 04 Ekim 2012 Saat 21:30
keşke iş emri açtırsaymışsın ..

-------------
206+ hdi

Mesaj Tarihi: 21 Aralık 2012 Saat 23:08
Hadi bakalım bi gazla yine giriyoruz bir işe @Spearo.

Çalışmalara yeniden start verdik

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 21 Aralık 2012 Saat 23:30
Hadi hayırlısı olsun Ali, bu sefer iyi haberler bekliyoruz

Mesaj Tarihi: 21 Aralık 2012 Saat 23:34
Orjinalini yazan: Serco05 Serco05 Yazdı:

Hadi hayırlısı olsun Ali, bu sefer iyi haberler bekliyoruz

Valla abi spoiler gibi olacak ama çok heyecan yaptım yine. 2010 comfort HDi da uygulanmış. Ekran da bilgileri çıkıyormuş.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 21 Aralık 2012 Saat 23:44
Haberini aldım Ali, takip ediyorum seni :)

Mesaj Tarihi: 21 Aralık 2012 Saat 23:46

Haberini aldım Ali, takip ediyorum seni :)

Sedat abiye inat yapıcam LOL

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 21 Aralık 2012 Saat 23:49
Cruise işi olsaydı Sedat Bey bi kaç sene daha binerdi 206+'ya

Mesaj Tarihi: 21 Aralık 2012 Saat 23:51

Cruise işi olsaydı Sedat Bey bi kaç sene daha binerdi 206+'ya

Evet buluşmada benim araba ile gezdik biraz özlemişim dedi ama corsa bambaşka diyor. 

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: Semih ÇAVDAR
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:11
ClapClapClap

Delinecek duvar kaldı mı? Sende ki bu Azim meraklandırdı beni de... Thumbs Up

Film izler gibi okudum konuyu... Hadi inşallah çözersiniz... Kolay gelsin arkadaşım...

-------------
Eski nick Gallardo...
2000 Model 206 1.6 Roland Garros...

Mesajı Yazan: offchu
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:16
Smile Ali hocam bende sabırsızlıkla bekliyorum ,servise işin düşerse haberim olsun göral da bir tanıdık var yardımcı olur az çok, ancak en son 206+ lara cc olmuyor dedi kendisi diagbox sıkıntı çıkartıyormuş v.s v.s ne kadar doğru bilinmez.

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:22
Orjinalini yazan: offchu offchu Yazdı:

Smile Ali hocam bende sabırsızlıkla bekliyorum ,servise işin düşerse haberim olsun göral da bir tanıdık var yardımcı olur az çok, ancak en son 206+ lara cc olmuyor dedi kendisi diagbox sıkıntı çıkartıyormuş v.s v.s ne kadar doğru bilinmez.

Peugeot öyle garip bi araç ki, HDİ'ye olur benzinliye olmaz çok heveslenmeyin bence, benim 2004 HDİ XT'ye oluyor aynı model benzinliye olmuyor :(

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:30
Orjinalini yazan: Gallardo Gallardo Yazdı:

ClapClapClap

Delinecek duvar kaldı mı? Sende ki bu Azim meraklandırdı beni de... Thumbs Up

Film izler gibi okudum konuyu... Hadi inşallah çözersiniz... Kolay gelsin arkadaşım...

Teşekkür ederim hocam. Destek ve bilgi paylaşımı çok önemli . Dediğim gibi yapılmayacak iş yok yeterki uğraşın

Orjinalini yazan: offchu offchu Yazdı:

Biraz iri ve çok kibirli bir elektrikçi var elinde laptopla geziyor. Eğer o ise ben CC yi yaptırdıktan sonra gidicem yanına kapakla. Yetkili servis çalışanları kendilerini Pejonun demirbaşı zannediyorlar sanki onlar üretti arabayı. Bu özgüven nereden geliyor merak içindeyim. Birisi de çıkıp arkadaşım biz şuana kadar yapamadık demiyor. <şu öğrencilerin yüksek puan alınca ben yaptım düşük alınca hoca verdi olayı gibi. Yaptı mı usta yapamadı mı araba.

Gelişmeleri buradan yazacağım.

Burak hocam bir de aşağıdaki tablodan kontrol et eğer sana uyarsa tablodaki kodlar olma ihtimali yüksek

Peugeot öyle garip bi araç ki, HDİ'ye olur benzinliye olmaz çok heveslenmeyin bence, benim 2004 HDİ XT'ye oluyor aynı model benzinliye olmuyor :(

Abi hiç belli olmaz. Eğer yapabilrsek benzinliye servis açarız LOL

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:35
Bu arada ali benzinlide göstergeler saçmalıyormuş ama cruise çalışıyormuş, sen normal çalıştırabilirsen benzinlilerede umut olur, sende de gösterge saçmalıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:35
Ali hocam merakla beklemedeyım bende :)

Mesajı Yazan: offchu
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:37
Olur inşallah benziliyede abi ,valla Ali hocamın paylaştığı tablo uyum gösteriyor , bu arada bahsettiğin kişi olabilir Ali hocam LOL 

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:38

Bu arada ali benzinlide göstergeler saçmalıyormuş ama cruise çalışıyormuş, sen normal çalıştırabilirsen benzinlilerede umut olur, sende de gösterge saçmalıyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Evet abi planetten aktif edersek gösterge saçmalıyordu. Hatta yurt dışında biri yapmış ama BSı yakmış cenker abi linkinin yolladı adam sıkıntı yaşamış bu konuda. Usta benim araçta denedi öyle bir hata verince iptal etti. Hiç denemedik o halde oluyor mu olmuyor mu diye.

Benzinliyi de olur olmaması saçmalık . Yukarda paylaştığım tabloda benzinli euro5 motorların bir kısmına olduğu yazıyor ama bu motorlar hangisi bilmiyorum. Galiba 1.4 ler ama emin değilim

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:40
2010 Comforta HDi yaptık oldu diye mesaj görünce bendeki heyecen ve mutluluğu görseydiniz ağlardınız LOL

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:41
Eğer lisansı bitirirsem yükseklisans için Peugeot 206+ tezi vericem. Belki bakarsınız fransa da Pejoda iş bulurum. Fabrika açıklarını kapatmak için. Şu bankaları hackleyen kişilerin bankaya yüksek maaşla alınması gibi LOL

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: Semih ÇAVDAR
Mesaj Tarihi: 22 Aralık 2012 Saat 00:48
Denetim müfettişi pozisyonu 10 numara olur sana :)

-------------
Eski nick Gallardo...
2000 Model 206 1.6 Roland Garros...

Mesajı Yazan: eroglu
Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2013 Saat 13:57
kardeş sabırla bekliyorum sonucunu kataloglarında var direksiyonda cc giriş yeri var ama servisine gittim olmuyor diyo kendi servis araçlarına (206+) denemişler olmamışmış madem olmayacak neden kataloga koyuyorsun işleyişini anlatıyorsun bu arada şase numarası tabloya göre uyuyo 2010 model arabaya cc olmuyor yazıklar olsun... :)

-------------
PEUGEOT 206+ 2010 1.4 BENZİN 75 HP

Mesaj Tarihi: 07 Ocak 2013 Saat 18:11
Orjinalini yazan: eroglu eroglu Yazdı:

kardeş sabırla bekliyorum sonucunu kataloglarında var direksiyonda cc giriş yeri var ama servisine gittim olmuyor diyo kendi servis araçlarına (206+) denemişler olmamışmış madem olmayacak neden kataloga koyuyorsun işleyişini anlatıyorsun bu arada şase numarası tabloya göre uyuyo 2010 model arabaya cc olmuyor yazıklar olsun... :)

Bugün işi sadece pejo olan 5 yere gittim. 1 i yetkili servis 2 si çıkmacı 1 i yedek parçacı 1i özel servis.

Dedim bu pejo bezdirdi(bu sefer benden kaynaklı kabulum). adamlar pejo varki biz varız dedi güldü. Anlamadığım olay yetkili servisten tut özel servise parçacısına kadar hepsi ford yada opel kullanıyo hele birisi bana puntoyu öve öve bitiremedi. :D

Pejo için benim artık analdığım hafta sonu garajın olacak uğraşıp duracaksın gündelik hayatta ekonomik ama hassas araç.

CC çalışmları emin adımlarla ilerlemeye çalıştığımız için yavaş gidiyor.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: rdvnburton
Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2013 Saat 14:05
Benim araç tabloya göre uyumlu görünüyor acaba benim araçtamı denesek bu cruise işini

-------------
Peugeot 206+ Urban Move 1.4 75LP(Lion Power:)

Mesaj Tarihi: 13 Şubat 2013 Saat 20:57
Orjinalini yazan: rdvnburton rdvnburton Yazdı:

Benim araç tabloya göre uyumlu görünüyor acaba benim araçtamı denesek bu cruise işini

hocam aslında olabilir ama işte deneyecek parça ve usta yok ankarada ben de ondan müzdaripim.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2013 Saat 10:14
pp2000 yazılımını budum fakat diğer yazılıma erişemedim kablo sıkıntı değil dx.com da birsürü var ama bize bir klavuz lazım.

-------------

Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2013 Saat 10:20

pp2000 yazılımını budum fakat diğer yazılıma erişemedim kablo sıkıntı değil dx.com da birsürü var ama bize bir klavuz lazım.
diagbox pp2000 gibi degil cancincon larda calismiyo hocam. Birde diagnostik kablosu gumruge takiliyor bibikere autocom getirttim 1hafta gumrukle ugrastim vergisiz aldim 249 dolarlik seti.

Klavuz var cok saglam ama orjinal kablo ve yazilim yok iste

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: inceyasar
Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2013 Saat 10:40
307 1.4 hdi lerde planetten 207 1.4 hdi secilerek aktifleştirildiğini duymuştum 206 + kullananlar bi denesin belki olabilir

-------------
2004 307 1.4HDI

Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2013 Saat 15:58
Orjinalini yazan: inceyasar inceyasar Yazdı:

307 1.4 hdi lerde planetten 207 1.4 hdi secilerek aktifleştirildiğini duymuştum 206 + kullananlar bi denesin belki olabilir

hocam 207 neki pejo+citroen bütün araçları denedik. Kaldıki menu çıkıyor aktif edince hata veriyor.

Diagbox a çok hakim biri ve diagbox sahibi biri arıyorum işte. Öncelikli araçtaki hatalrın silinmesi gerek sonrasında adam akıllı bir montaj ve diyagnostiiğin uygulanması.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2013 Saat 17:56
Üstadlar 1.4 benzinli araç cruise kolda var adam özelliklerinede yazmış 0:28 dikkatli bakın ama detaylar görünmüyor hangi kol olduğu.

senin araçtada bu şekilde arızamı verdi?

Şu foruma bi bak belirtiler aynı senin araçtaki gibi.

http://www.206info.co.uk/Forums/viewtopic/t=306/postdays=0/postorder=asc/start=510.html" rel="nofollow - http://www.206info.co.uk/Forums/viewtopic/t=306/postdays=0/postorder=asc/start=510.html

-------------

Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2013 Saat 18:15

Üstadlar 1.4 benzinli araç cruise kolda var adam özelliklerinede yazmış 0:28 dikkatli bakın ama detaylar görünmüyor hangi kol olduğu.

senin araçtada bu şekilde arızamı verdi?

Şu foruma bi bak belirtiler aynı senin araçtaki gibi.

http://www.206info.co.uk/Forums/viewtopic/t=306/postdays=0/postorder=asc/start=510.html" rel="nofollow - http://www.206info.co.uk/Forums/viewtopic/t=306/postdays=0/postorder=asc/start=510.html

Hocam vardır. Adam zaten sistemine koymuş. hatta 1.4 dizele yapan oldu. ama işte kablo yazılım ve ustayı bir araya getiremedik. Servislerdeki ustalar burunlarından kıl aldırmıyor. Yavurun arabası da orjinal sistemlerle çalışıyor. elimiz ayağımız bağlı kaldık.

Eğer yetkili servise gitme imkanınız varsa size nasıl yapılacağını anlatıyım. Ama aracınızda bundan önce sigorta bile atmış olmaması gerekiyor.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2013 Saat 18:18
aracım sıfır ocak ortası çıkışlı servislerdeki tavrı biliyorum ama bi eş dost tavsiyesi ile etrafa bakınayım o zaman bu ekipmanı bize sağlayabilirse çok detaylı bir bilgi yok internette ama bu adamlar nasıl yaptı onu inceliyorum şu anda benimde fikir sahibi olmam yapacak adamında işini kolaylaştıracaktır.

-------------

Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2013 Saat 18:31
Peugeot fransa nın sayfasında 206+ özelliklerine baktım afu (acil fren uyarı sistemi) olan araçlarda standart cruise control bu özelliğe yüklenirsek bence çözeriz bu işi ve yazan aynen şu 1.1 motor 60bg hariç tüm araçlarda bulunur.

http://www.peugeot.fr/media/deliacms/media//82/8267-476590.pdf" rel="nofollow - http://www.peugeot.fr/media/deliacms/media//82/8267-476590.pdf

http://www.peugeot.fr/media/deliacms/media//47/4741-13019a.pdf" rel="nofollow - http://www.peugeot.fr/media/deliacms/media//47/4741-13019a.pdf

8. resimde sınırlamalı kol var sadece sabitleme değil yani :) gelişmeler devam edecek çözeceğiz bu işi.

-------------

Mesaj Tarihi: 14 Şubat 2013 Saat 18:38

Peugeot fransa nın sayfasında 206+ özelliklerine baktım afu (acil fren uyarı sistemi) olan araçlarda standart cruise control bu özelliğe yüklenirsek bence çözeriz bu işi ve yazan aynen şu 1.1 motor 60bg hariç tüm araçlarda bulunur.

http://www.peugeot.fr/media/deliacms/media//82/8267-476590.pdf" rel="nofollow - http://www.peugeot.fr/media/deliacms/media//82/8267-476590.pdf

http://www.peugeot.fr/media/deliacms/media//47/4741-13019a.pdf" rel="nofollow - http://www.peugeot.fr/media/deliacms/media//47/4741-13019a.pdf

8. resimde sınırlamalı kol var sadece sabitleme değil yani :) gelişmeler devam edecek çözeceğiz bu işi.

Sınırlama ne işe yarar çözebilmiş değilim ama olay tamamen usta-diagbox-lexia kablo da bitiyor.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2013 Saat 10:27
ali hocam sen 3 satır ekranı taktırınca yol bilgisayarını aktif ettirdinmi kendisimi çalıştı ?

-------------

Mesajı Yazan: inceyasar
Mesaj Tarihi: 15 Şubat 2013 Saat 13:33
birde şöyle birşey vardı ben 1,4 hdi 307'ye CC taktırırken beyni güncellediklerinden falan bahsetmişti usta kapıların otomatik kapanması falan aktif hale gelmişti

-------------
2004 307 1.4HDI

Mesaj Tarihi: 29 Ağustos 2013 Saat 17:39
Mutlu sona ulaşılıyor diyebilrim bir üyemiz daha kendi aracında orjinla şekidle cruise işlemini aktif etti. 

Darısı ankara ya dönünce bana....

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 30 Ağustos 2013 Saat 09:17
Hadi bakalım Ali, bitir artık şu işi :)

Mesajı Yazan: TuNeR_32
Mesaj Tarihi: 30 Ağustos 2013 Saat 21:29
bunu benim 206 cc ye uygulama şansımız var mı? malum benzin sarfiyatı yapmamak lazım

-------------
İmzam Yok Parmak Bassam..!!!

Mesaj Tarihi: 30 Ağustos 2013 Saat 23:07
Orjinalini yazan: Serkan Serkan Yazdı:

Hadi bakalım Ali, bitir artık şu işi :)

Abi inan spearo-estabanfree  ile resmen mekik dokuduk. Estabanfree yapmış ve orjinal bir biçimde çalıştırmış. Ankara ya dönünce hemen ben de asılcam olaya.

Orjinalini yazan: TuNeR_32 TuNeR_32 Yazdı:

bunu benim 206 cc ye uygulama şansımız var mı? malum benzin sarfiyatı yapmamak lazım

Eğer yazıları baştan sona okuduysanız kafanızda bişiler oluşmuştur. Neler gerekir ne yapılması lazım v.s. bir çok mesajımda geçiyor. 

Cruise Control yakıt ekonomisi sağlayan bir obje değildir. Aksesuar olarak bir donanımdır ve keyfen kullanılır. Amacı siz gaza basmadan sizin ayarlayacağınız hızda aracı tutması. Bu demek değilki arabayı itiyot da yakıt harcamıyor siz gaz pedlaine ne kadar basıyorsanız o da o kadar basacak. 

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2013 Saat 01:38
Benim ayağımın ayarı yok ki sürekli basıyorum o gaza :)) o yüzden bana yakıt sarfiyatı sağlayacakta ıspartada bunu yaptırmam mümkün gibi durmuyor. sen ankarada usta bulamadım diyorsan burada çok zor bu işler sanırım 

-------------

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2013 Saat 01:41
Orjinalini yazan: TuNeR_32 TuNeR_32 Yazdı:

Benim ayağımın ayarı yok ki sürekli basıyorum o gaza :)) o yüzden bana yakıt sarfiyatı sağlayacakta ıspartada bunu yaptırmam mümkün gibi durmuyor. sen ankarada usta bulamadım diyorsan burada çok zor bu işler sanırım 

Aracınızın model ve motor bilgilerini verirseniz bir bakayım

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2013 Saat 01:49
2002 model peugeot 206 CC 2.0

-------------

Mesajı Yazan: ömer_tarsus
Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2013 Saat 10:30
ben bu konularda sizin kadar bilgili değilim, denedinizmi bilmiyorum ama aslında yeni model araçlara hız sınırlayıcılı olan uygundur. 2004 model araca bile sınırlayıcılı takılmalı, uymazsa sadece sabitleme özelliği kullanılabilir. Ben 2011 model c3 e sınırlayıcılı taktırdım sorunsuz çalışıyor. Önce servise sormuştum kesinlikle olmaz dediler.

-------------
206 XT HDİ 2004 model(o artık yok)
Citro Yeni C3 2011 1,6 vti confort triptonik

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2013 Saat 12:12
Orjinalini yazan: ömer_tarsus ömer_tarsus Yazdı:

ben bu konularda sizin kadar bilgili değilim, denedinizmi bilmiyorum ama aslında yeni model araçlara hız sınırlayıcılı olan uygundur. 2004 model araca bile sınırlayıcılı takılmalı, uymazsa sadece sabitleme özelliği kullanılabilir. Ben 2011 model c3 e sınırlayıcılı taktırdım sorunsuz çalışıyor. Önce servise sormuştum kesinlikle olmaz dediler.

Esasında denemedik ama sınırlayıcı kullanılacak bişi değil. Ben bir türlü anlam veremiyorum onun olmasına. Ve sınırlayyıcılı kollar daha pahalı. Bilmiyorum belki ihtiyaç olursa deneneblir. 

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2013 Saat 14:17

Esasında denemedik ama sınırlayıcı kullanılacak bişi değil. Ben bir türlü anlam veremiyorum onun olmasına. Ve sınırlayyıcılı kollar daha pahalı. Bilmiyorum belki ihtiyaç olursa deneneblir. 

Kullanım konusunda haklısınız hiçbir faydası ve gereği yok, yokuş aşağı inerken frenlese o zaman iyi olurdu. Benim aracıma takıldığında çıkan menülerde sınırlayıcı ve sabitleyici aynı anda aktif edildi. Ayrıca çokda pahalı değil ama fazla bulunmuyor.

-------------

Mesaj Tarihi: 31 Ağustos 2013 Saat 19:59

Kullanım konusunda haklısınız hiçbir faydası ve gereği yok, yokuş aşağı inerken frenlese o zaman iyi olurdu. Benim aracıma takıldığında çıkan menülerde sınırlayıcı ve sabitleyici aynı anda aktif edildi. Ayrıca çokda pahalı değil ama fazla bulunmuyor.

Muhakkak bir amacı vardır belki acemi sürücüler için yapılmış bir sistem olabilir ama bilmiyorum cruise kadar bile olmazsa olmaz bişi değil. Hızı belirli bir seviyede tutabilmesi için fren pedaline müdehale edebilmesi gerekir. Bunun anlamı fren pedalininde gaz pedali gibi elektronik olması gerektiğidir. Yapılabilir. GAz da daki sistemin aynısı frene uygulanır ama bilmiyorum frenin elektronik olması beni korkutuyor. İnsan yine de mekanik bir müdehaleye ihtiyaç duyuyor fren için. Ben bazen ani durumlarda istemsiz olarak elimi el freninde buluyorum. 

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 01 Eylül 2013 Saat 08:07
Frenleme isi olmaz. Guvenlik icin olmaz. Bilgisayar hangi durumda yokus asagi, hangi durumda acil durum ya da hangi durumda yokus asagi ve acil durum gibi kombinasyonlari algilayamaz. Bunlar ancak surucu tarafindan surus esnasinda girilir.

Mesaj Tarihi: 01 Eylül 2013 Saat 08:28
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Frenleme isi olmaz. Guvenlik icin olmaz. Bilgisayar hangi durumda yokus asagi, hangi durumda acil durum ya da hangi durumda yokus asagi ve acil durum gibi kombinasyonlari algilayamaz. Bunlar ancak surucu tarafindan surus esnasinda girilir.

Aykut abi 207tr de RC kullanan bir arkadaşa bunu anlatamıyoruz adam tutturdu benim araba yokuş aşağı hızlanmıyor sınırlayıcıda diye. Şimdi bir sorun varmış artık olmuyormuş.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 03 Eylül 2013 Saat 15:50
Çalışmalara başlayalım artık ...

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: MemoTech
Mesaj Tarihi: 03 Eylül 2013 Saat 16:32

Memleket topraklarına ayak bastın mı kardeşim? Wink

-------------
PEUGEOT 308 SW HDi PANORAMIC PREMIUM PACK   (2009 KÖPEKBALIĞI GRİ)

Mesaj Tarihi: 03 Eylül 2013 Saat 16:39
Orjinalini yazan: MemoTech MemoTech Yazdı:

Memleket topraklarına ayak bastın mı kardeşim? Wink

Bastım abi bastım LOL Soğuğu özlemişim yemin edeirm 6 de esenboğada hava mükemmeldi 

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 03 Eylül 2013 Saat 16:44
:) Hoşgeldin kardeşim. Esenboğa harbiden eser o saatlerde :)

Bende bir tane CC kolu alayımda takalım sen çalışmalarına başladıktan sonra :)

-------------

Mesaj Tarihi: 03 Eylül 2013 Saat 16:53

:) Hoşgeldin kardeşim. Esenboğa harbiden eser o saatlerde :)

Bende bir tane CC kolu alayımda takalım sen çalışmalarına başladıktan sonra :)

Teşekkür ederim abi,

Hafta içi ofis deyim de haftasonu bakabiliriz.Bilgisayarda yazılım var da kablo sıkıntımız var. Onu çözmek lazım. Olmadı estebanfreeden istiyeceğim.

Kol konusu sıkıntı.

Sen 1 tane
Ben 1 tane 
esteban 2 tane

istiyoruz topluca indirime gidebileceğimiz bir yer var mı acep Big smile serviste 100tl civarında 102-103 flndı

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 03 Eylül 2013 Saat 17:01
Murat abiden Şahin Peugeot'dan özel fiyat isteyelim :)
Ben Limitörlü olanını denemek istiyorum.

-------------

Mesaj Tarihi: 03 Eylül 2013 Saat 17:06

Abi naabıcan limitörü ?

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: kivanc
Mesaj Tarihi: 03 Eylül 2013 Saat 18:37
Bu aziminize hayran kaldım ben olsam şimdiye kadar satıp sabitleyici olan bi araç almıştım :) Allah yardımcınız olsun :)

-------------
308 1.6hdi auto6r İst/Zong

Mesaj Tarihi: 03 Eylül 2013 Saat 19:05

Abi naabıcan limitörü ?

En sonunda sende limitörlüyü takacaksın :)
Ankaraya yolum düşse bendeki kolu senin aracta denerdim.

-------------

Mesaj Tarihi: 04 Eylül 2013 Saat 00:22
Orjinalini yazan: kivanc kivanc Yazdı:

Bu aziminize hayran kaldım ben olsam şimdiye kadar satıp sabitleyici olan bi araç almıştım :) Allah yardımcınız olsun :)

Şuan yeni Auris kullanıyorum biraz yaygınlaşsın ona da uğraşıcam. Toyota da işler biraz ters benznlilerde oluyor dizellerde olmuyor cruise. Ama toyotanın bir güzellliğide varsa var yoksa yok. Dİyagnostik olayı pejo gibi değil. Eğer cruise soketi varsa kolu taktığınızda çalışıyor herhangi bir aktivasyona gerek yok.

En sonunda sende limitörlüyü takacaksın :)
Ankaraya yolum düşse bendeki kolu senin aracta denerdim.

Valla aracı ben kullanmıyorum ve araç şehir dışına çıkmıyor çok nadir ayaşa gidip geliyoruz onda da zaten sabitleyecek yol yok. Ben de cruise takıntı oldu. İnanın belki hiç kullanılmayacak ama ben hastalık yaptım. Oldurcaz bi şekilde. Limitörün ben hala anlamını çözebilmiş değilim. Deneriz tabiki ama o biraz daha farklı bir yapı gerektiriyor araçta.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: acypower
Mesaj Tarihi: 04 Eylül 2013 Saat 14:52
CC için bende sıraya girmek istiyorum :) 

Mesaj Tarihi: 04 Eylül 2013 Saat 14:56
Orjinalini yazan: acypower acypower Yazdı:

CC için bende sıraya girmek istiyorum :) 

Tabiki hocam yardımcı olurum.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2013 Saat 17:33

Abi naabıcan limitörü ?

Kitapçığında Limitörlünün kullanımını anlatmış :) Orijinali demek ki Limitörlü olanı :)

Murat abi okumuyor demek ki buralarda yazılanları :) Fiyat bilgisi vermediğine göre.

-------------

Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2013 Saat 19:54
Abi kablo geldi. Diğer tarafa mesaj atmışsın mail geldi cevap atamadım.

Birazdan inip deneyeceğim ama benim aldığım kol kuznein arabada o da ortalıkta yok.

Limitör olur da arada fiyat farkı bilmiyorum değer mi?

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: engin1975
Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2013 Saat 21:25

Abi kablo geldi. Diğer tarafa mesaj atmışsın mail geldi cevap atamadım.

Birazdan inip deneyeceğim ama benim aldığım kol kuznein arabada o da ortalıkta yok.

Limitör olur da arada fiyat farkı bilmiyorum değer mi?

Kardeş nerden aldın kablo yu

Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2013 Saat 23:02
Orjinalini yazan: engin1975 engin1975 Yazdı:

Kardeş nerden aldın kablo yu

Bir tanıdıktan emanet aldım hocam

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2013 Saat 21:59
Ne yaptın kardeşim deneme fırsatın oldu mu?

-------------

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2013 Saat 22:07

Ne yaptın kardeşim deneme fırsatın oldu mu?

Abi yarin devam edicem bugun bakamadim

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2013 Saat 13:43
Merhaba arkadaşlar,

Biliyorsunuz 206+ ile Hız sabitleme çalışmam durmaksızın devam ediyor. Aracı ankaradaki bütün diyagnostikçiler kurcaladığı için ve radyo v.s olmadığı için değişim yaparken keisn sonuçlar alamıyorum.

Bu sebepten Ankarada olup esnek saatleir olan ve 206+ HDi kullanan araç sahipleirnden bir ricam olacak.

Arcınız eğer sigorta bile atmamış bir temizlikte ise,

SAdece aracın diyagnostiğine bağlanıp bir kaç ayarı kontrol edeceğim. Belli ayarların kontrollü değişimi ile hız sabitleme kolunu kontrol edeceğim. Çalıştığı takdirde zaten açık klacaks adece kol alıp takmanız gerekecek. Varsa sistem kapalı bir özellik aktif edebilrim. (RDS-dış sicaklık-fader-hata okuma v.s v.s )

Bu konuda bana,
- maddi ve manevi destek sunabilecek
- 206+ HDi (2010-2011)
- Dİyagnostiği ile oynanmamış
- Teyp ve diğer aksamları orjinal
- Akşam saat 5 den sonra müsait olan
- Mümkün oldukça etlik ve yenimahalle çevresinde (Hafta içi söğütözü-yüzüncüyıl-balgat-mustafa kemal mah. de olabilir)

Araca zarar verecek bir müdehale de bulunmayacağım bunun her türlü garantisini verebilrim. Sonuç olumlu çıktğında servisle muhattap olmadan aktivasyon ücreti vermeden sadece 100tl kol ücreti ile hız sabitleme sisteminiz olacak. 

İlgili arkadaşları bekliyorum buradan ve ya özel mesaj yolu ile görüşebilriz.

Şimdiden teşekkürler.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 11 Eylül 2013 Saat 23:46
Aranan kan bulundu.

Bu akşam mesai çıkışşı saolsun hasanali abi 2011 206+ Envy 1.4 HDi ile denemeye izin verdi.

İlk başta radyo ayarını değiştirdik lokasyonu doğu avrupa yaptık.
Ekran tesi yaptık cruise ve limit yandı. Ekrandan aktif ettik.
Bsi dan aktif eder etmez kadranlar yine çıldırdı. Geri aldım. Bsi uyuyup uyanınca yine ekran hata verdi ekran ayarını da geri aldım. Sonra teker teker varyosyanları denemeye başladım. Sonunda tuttu ve çalıştı. Baya bir test ettik galiba 160 lara ulaştık 4. viteste açıyor 3 de açılmıyor maalesef.

Radyo ayarını batı avrupa yaptık RDS de açıldı herşey tmm güle güle binecek artık ama kolu aldım maalesef bende deniycem şimdi.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 12 Eylül 2013 Saat 01:20
Arkadaşlar mutlu sona ulaşmış bulunuyorum.... Buradan öncelikli olarak hiç bir zaman desteğini esirgemeyen Cenker(spearo) abiye teşekkürleirmi iletiyorum onun ısrar ve desteği ile bugüne ve bu şekle gelebildik. Bir pejo diyagnostikçisi kadar olduk.

Sonrasında sabır ve deneme gücüyle işi halleden Mehmet abi(estebanfree) ye teekkürü bir borç bilirim. Kendisi saolsun hem maddi hem manevi büüyk destek oldu. Menu denemeleri sağladı en önemlisi diyagnostik kablosu sağladı.

Araç denemesi için telefonda görüştüğüm fakat bugün tanışabildiğim Hasanali abi de ayrıca teşekkür ederim. Çok kullanacağı ve servisle çok takıştığı için onun işini yapmak bana da çok mutluluk verdi işlemlerin prosedürünü onun aracıdna çözdük. Neyin ne olduğunu netleştirdik.

Gelir gelmez aracıma uyguladım sonuç harika çalıştı hemen teste çktım kontrol ettim sıkıntı yok.

Artık benzinlilerde deneme yapacağız bakalım.

Bu arada kablo ve fikir desteğini esirgemeyen mustafa abi ye (mustafa_almanya) de teşekkür ederim. Onun kablosu ile de baya uğraştık.

Bir ara bir kaç damacana kapağı alıp servislere gideceğim. Sözüm var.

206+ diyagnostik ve Hız sabitleme konusunda her türlü yardımcı olurum. Şimdi limitleme denemeyi planlıyoruz ama onun için denemelik bir kol bulmak lazım o da biraz zor gibi ya bakalım.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: Mustafa-almanya
Mesaj Tarihi: 12 Eylül 2013 Saat 07:28
Tebrikler Ali , isin uzmanlarinin! yapilmaz dedikleri birseyi Basarmanin verdigi mutluluk bambaskadir...

-------------
Almanyadan Saygilar
Ex Audi 80,Ex VW Polo,Ex VW Golf,Ex Ford Fiesta,Ex Ford Escort,Ex BMW 318,Ex Audi A4,Ex Alfa 156,Ex Citröen Xantia,Ex Opel Vectra GTS,Ex Peugeot 407 SW,ExRenault Clio,ExOpel Zafira

Mesaj Tarihi: 12 Eylül 2013 Saat 08:37
Orjinalini yazan: Mustafa-almanya Mustafa-almanya Yazdı:

Tebrikler Ali , isin uzmanlarinin! yapilmaz dedikleri birseyi Basarmanin verdigi mutluluk bambaskadir...

Teşekkür edeirm abi çok uzun zamandır boş yere uğraşmışız. Servisle en başta muhattap olmakta yanlış yapmışız ama zamanla birşeyleir öğreniyoruz işte ders oldu bize. 

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 12 Eylül 2013 Saat 08:58
az dikkat ile olacağını söylemiştim ali, çok sevindim ;)

-------------
206+ hdi

Mesaj Tarihi: 12 Eylül 2013 Saat 10:26
Tebrikler Ali eline koluna sağlık, azmin zaferi bu işte :)

Mesaj Tarihi: 12 Eylül 2013 Saat 10:35
Orjinalini yazan: spearo spearo Yazdı:

az dikkat ile olacağını söylemiştim ali, çok sevindim ;)

Abi tekrar teşekür ederim. Artık oldu diyorum darısı olurda uzun yola çıkarsam kullanmaya LOLLOL

Orjinalini yazan: Serkan Serkan Yazdı:

Tebrikler Ali eline koluna sağlık, azmin zaferi bu işte :)

Teşekkür ederim abi mehmet ve cenker abininde desteği çok büyük. 

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 12 Eylül 2013 Saat 11:20
Ali benzinli denemeler için benim aracı kullanabiliriz

-------------

Mesaj Tarihi: 12 Eylül 2013 Saat 11:21

Ali benzinli denemeler için benim aracı kullanabiliriz

Ben de dier tarafa yazdımdı tam :D

Abi müsait olduğun bir ara haberleşelim deneyebilirz.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net