Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206+ 1.4 HDI karter muhafazası?

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206+
Forum Tanımlaması: Peugeot 206+, 206 serisinin devamıdır. 2010-2012 yılları arasında üretilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=24520
Tarih: 04 Mayıs 2024 Saat 09:18
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206+ 1.4 HDI karter muhafazası?
Mesajı Yazan: Kadir
Konu: 206+ 1.4 HDI karter muhafazası?
Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 00:05

-------------
Peugeot 206+ 1.4HDI Urban Move 2012

Cevaplar:
Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 00:09
Arkadaşlar 206+ dizelde karter muhafazası varmıdır? Kaputu açtığımda motor altında  plastik bir muhafaza var ama karter muhafazasının çelik olması gerekmez mi? Bir tanıdığımız fiat punto almıştı onda yokmuş sonradan taktırmış.  206+ lar için yetkili servislerde ekstradan orjinal parça olarak satılırmı ki?

-------------

Mesajı Yazan: Alicilik
Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 01:14
kadir hocam merhaba,

Yakın zamanda 30000Km bakımı için gittiğimde karter korumanın dağıldığını gördüm. Usta aracı kaldırınca yağı boşaltmak için söktü. Atalım dedi. Yenisi yerine metal muhafaza önerdi. Fİyatı ise işçilik hariç 150tl dedi. kalsın önemli değil nasılsa şehir içi kullanıyorum dedim.

Az ileride pejo parçacısına gittim adamla 60tl ye anlaştık aynı parçayı aldım. büyük geniş bir metak muhafaza çelik deniyor ama baya ağırdı çelik o kadar ağır olmaması lazım.
 10tl ye de montajını yaptırdım mis gibi oldu. Eğer düşünürsen yardımcı olabilirim.

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 11:39
Orjinalini yazan: Alicilik Alicilik Yazdı:

kadir hocam merhaba,

Yakın zamanda 30000Km bakımı için gittiğimde karter korumanın dağıldığını gördüm. Usta aracı kaldırınca yağı boşaltmak için söktü. Atalım dedi. Yenisi yerine metal muhafaza önerdi. Fİyatı ise işçilik hariç 150tl dedi. kalsın önemli değil nasılsa şehir içi kullanıyorum dedim.

Az ileride pejo parçacısına gittim adamla 60tl ye anlaştık aynı parçayı aldım. büyük geniş bir metak muhafaza çelik deniyor ama baya ağırdı çelik o kadar ağır olmaması lazım.
 10tl ye de montajını yaptırdım mis gibi oldu. Eğer düşünürsen yardımcı olabilirim.

60tl ye nerden aldınız acaba. 150 çokmuş ya yetkili servismi verdi bu fiyatı?

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 11:46
Bu arada bakımlarınızı nerde yaptırıyorsunuz? Tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 13:39
Yetkili servislerin hepsi aynı ilk başta onu söyleyeyim.

İşçilik fiyatları sabit sadece kullandıkları yağ ve ek olarak verdikleri hizmetlerden dolyı fiyat farklılıkları olabiliyor.

kazım karabekirden istanbul caddesine dönünce sağdaki sanayide fatih pejo var 15000-30000 bakımını orada yaptırdım. Mecbur bi yetkili serviste yaptırdım çünkü garanti kapsamı dışına çıkmak istemedim.

45000km bakımını kendi ustama yaptıracağım.

Fatih pejoda 150tl işçilik hariç fiyat verdiler bende az ilerisindeki pejo parçacısından 60tl ye aldım. Hatta balatalarıdaa oradan aldım onlarada 60tl dedi. Serviste aynı parça 84tl ve 84 tl de işçilik alıyorlar inanılacak gibi değil. ben parçacının arka sokağında bir ustaya 20tl verdim hem karter koruyucuyu hemde fren balatalarını değiştirdi çokta memnunum.

Eğer aracı kaldırabileceğiniz bir yer varsa kendinizde takabilirsiniz

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 14:06

Yetkili servislerin hepsi aynı ilk başta onu söyleyeyim.

İşçilik fiyatları sabit sadece kullandıkları yağ ve ek olarak verdikleri hizmetlerden dolyı fiyat farklılıkları olabiliyor.

kazım karabekirden istanbul caddesine dönünce sağdaki sanayide fatih pejo var 15000-30000 bakımını orada yaptırdım. Mecbur bi yetkili serviste yaptırdım çünkü garanti kapsamı dışına çıkmak istemedim.

45000km bakımını kendi ustama yaptıracağım.

Fatih pejoda 150tl işçilik hariç fiyat verdiler bende az ilerisindeki pejo parçacısından 60tl ye aldım. Hatta balatalarıdaa oradan aldım onlarada 60tl dedi. Serviste aynı parça 84tl ve 84 tl de işçilik alıyorlar inanılacak gibi değil. ben parçacının arka sokağında bir ustaya 20tl verdim hem karter koruyucuyu hemde fren balatalarını değiştirdi çokta memnunum.

Eğer aracı kaldırabileceğiniz bir yer varsa kendinizde takabilirsiniz

Peki teşekkür ederim. Şimdilik üzerindeki dursun bakalım. Kırılacak olursa değiştiririm :)

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 14:37
Aracı kullandığınız yerler önemli. Şehir içinde pek ihitiyaç duyulası değil. Aslen bu aralar sokaklar delik deşik yaptırdığım iyi oldu diye düşünüyorum ama dediğim gibi şehir içinde çok çok ihtiyaç olunan birşey değil

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 15:26

Aracı kullandığınız yerler önemli. Şehir içinde pek ihitiyaç duyulası değil. Aslen bu aralar sokaklar delik deşik yaptırdığım iyi oldu diye düşünüyorum ama dediğim gibi şehir içinde çok çok ihtiyaç olunan birşey değil

Genellikle şehir içinde kullanıyoruz. Gerçi 206 ların önü yere çok yakın.

-------------

Mesajı Yazan: mustafah
Mesaj Tarihi: 21 Ağustos 2012 Saat 23:02
Ankara'da benim aracımda da yoktu işçilik dahil 100 tl'ye metal takıldı. Toplamda 70 tl iyi fiyat Smile

-------------
Artık PUG yok!!

Mesaj Tarihi: 22 Ağustos 2012 Saat 00:40
İnternetten baktım 60-70 Tl arası değişiyor fiyatları...

-------------

Mesajı Yazan: spearo
Mesaj Tarihi: 22 Ağustos 2012 Saat 14:30
ben aracı ocakta aldıgımda ilk yaptıgm kendi plastik muhafazayı metalle degiştirmek oldu, yetkili servis fiyatı 100 tl idi.
metal karter korumanın bir avantajı önünde hava delikleri oldugundan klima acık sehir içi yogun trafikte sogutmaya yardımcı olması.
plastik muhafaza yanlardada parcalarla baglandıgından arac altında hiç hava almıyor,
güvenlik konusu göz önüne alındıgından normalde kazada çarpısma anında motorun asagı düşme konusu hassas oldugundan, ben biraz fazla para verip fabrikasyon orjinalinin taktırılması daha dogru,
70 tl ile 150 tl arası fark 80 tl hayatınız 80 tlden dahamı degersiz bunu düşünün

-------------
206+ hdi

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net