Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 SİS TAKMAK ÇOK KOLAY

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206 hakkındaki tüm makaleler
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=24229
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 14:16
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 SİS TAKMAK ÇOK KOLAY
Mesajı Yazan: simurg
Konu: 206 SİS TAKMAK ÇOK KOLAY
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2012 Saat 11:17
Merhaba arkadaşlar 206 ma sis farı takmayı planlıyordum uzun zamandır. Ve nihayet bunu yaptım ve başka arkadaşlarıma da faydası olur diyerek fotoğraflarıyla paylaştım aklına takılan şeyler hakkında benimlede iletişime geçebilirler merak edenler..

Önce tamponu söktürüyoruz doğrultmacıda:

Sonra tamponu ters çevirdiğimizde sisler için kesilmesi gereken hizalar fabrikadan belirli. O hizaları tamponun arka kısmından dikkatlice içeriden dışarıya doğru kesip genişletiyoruz.

Sonra sis deliklerimiz açtıktan sonra aracınıza uygun orjinal sisleri deniyoruz bunun için tamponun arka kısmında sis farlarının takılması için gereken ayak ve tırnakları göreceksiniz. (3 adet ikisi tırnak birisi tampon somunu) Buraya sis farlarının montajını dikkatli bir şekilde yapıyoruz.

Sis farları montajlanmış hali:

Son olarak eğer com2000 kolunuzda sis butonunuz yok ise sis farınıza uygun küçük bir buton ön kokpite takabilirsiniz. Orası sizin tercihinize kalmış arkadaşlar..

Sis farlarımız için 1000w h1 xenon ampülü kullandık isterseniz siz başka bir ampül de takabilirsiniz h1 olmak kaydıyla..

Aracımızı yavaş yavaş geri topluyoruz:

Ve geçe görüntüsü araç bambaşka değişim ve evrim geçirmiş oluyor. Gece gezmelerinde insanların yüzündeki o imreneerek bakma ifadesini fark edebiliyorsunuz arkadaşlar ve arabanızı biraz daha seviyorsunuz artık...

Yorumlarınızı bekliyorum arkadaşlar . Hepinize Saygılar Sevgiler..

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Buğra
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2012 Saat 11:25
arkadasım aracın cok güzell maasallah. fakat bu kadar emek harcanmış. bi rc tamponu bulsan taksan hem sis farın olurdu hemde aracın daha şık dururdu. ama yinede aracın cok hos..

-------------
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2012 Saat 11:28
Cok iyi paylasim. Cokta guzel yakismis ve oturmus aracina.
Tesekkurler.

Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2012 Saat 11:30
Orjinalini yazan: bugrature bugrature Yazdı:

arkadasım aracın cok güzell maasallah. fakat bu kadar emek harcanmış. bi rc tamponu bulsan taksan hem sis farın olurdu hemde aracın daha şık dururdu. ama yinede aracın cok hos..

Öncelikle teşekkür ederim mesajınız için. Fakat rc tampon daha dogrusu yeni tampon aldımızda bu fiyata bu şekilde mal edilemiyor boyacısı var elektrikcisi kaportacısı yine karısacak tamponu sıfır bile alsak boyasız geliyor yine sis lambaları alınacak yine elektrikci baglaması ıcın bakacak yine kaportacıya gidilecek. bunların maliyeti bu sekılde yapmanın en az iki katı ben bu işler için fazla gereksiz bütce ayrmayı seçmedim. Hem de kendim bir şeyler yapmanın verdiği mutluluk cok hoş bir duygu. Sizede tavsiye ederim çok sağolun..

Mesajı Yazan: Buğra
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2012 Saat 11:39
Orjinalini yazan: simurg simurg Yazdı:

Orjinalini yazan: bugrature bugrature Yazdı:

Öncelikle teşekkür ederim mesajınız için. Fakat rc tampon daha dogrusu yeni tampon aldımızda bu fiyata bu şekilde mal edilemiyor boyacısı var elektrikcisi kaportacısı yine karısacak tamponu sıfır bile alsak boyasız geliyor yine sis lambaları alınacak yine elektrikci baglaması ıcın bakacak yine kaportacıya gidilecek. bunların maliyeti bu sekılde yapmanın en az iki katı ben bu işler için fazla gereksiz bütce ayrmayı seçmedim. Hem de kendim bir şeyler yapmanın verdiği mutluluk cok hoş bir duygu. Sizede tavsiye ederim çok sağolun..

haklısın işi maliyete dökünce 500 e kadar yolu var. dediğin gibi kendi uğraşınla bişi ortaya çıkarmak güzel bişy..

-------------
      2005 model
206 1.4 hdi panoramic

Mesajı Yazan: gozem
Mesaj Tarihi: 03 Ağustos 2012 Saat 11:40
Tebrik ederim güzel işcilik cıkarmıssınız, 206sı olanlar için faydalı bi paylaşım olmuş

-------------
Mehmet Ali ÇECELİ
2004 307 XT 110hp manuel,dizel..
Dünya Kadar Malın olucağına Fındık Kadar Turbon olsun

Mesajı Yazan: gibso
Mesaj Tarihi: 05 Eylül 2012 Saat 23:26
eline sağlık güzel olmuş. sislerin, xenonların ve işçiliğin maliyetni nekadara hallettin peki?

-------------
206 x-line 2005 atıker manuel

Mesajı Yazan: yenice
Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2012 Saat 00:37
Orjinalini yazan: gibso gibso Yazdı:

eline sağlık güzel olmuş. sislerin, xenonların ve işçiliğin maliyetni nekadara hallettin peki?

ben de sis taktım. eğer ki sis farlarını doğru alırsanız maliyeti şu:

sislerin çifti 100 lira.
üzerinde ampül gelmedi, ben osram h1 hyper white taktım 40 liraya çiftini.
bağlantı kabloları, hortum vs için 10 lira verdim diye hatırlıyorum.
tamponun delinmesi, sislerin takılması tüm işçilik için de 30 lira verdim.
toplamda 180 liraya mal oldu.

daha doğrusu olacaktı :) sisleri yanlış almışım tampona uymadı. zarar etmedim geri yolladım paramı aldım. yanlız zarar ettiğim nokta, sisleri tampona uyduralım diye deliği sislere göre açtık, ama o deliğe sisler oturmadı. daha sonra gelen düzgün sisler için de her taraftan 2 parmak aşırı derecede boşluk kaldı. tamponu değiştirmek zorunda kaldım 100 liraya. astarları boyası işçiliği de 100 tuttu. bana ek olarak 200 lira daha masraf çıktı.

orda da bir acemilik yaptım, sisleri takıp beyaz araba mastiği ile kapatırdık 2 parmak çok bir boşluk değil dedi oto kuaförü. tabi bilmeyince yapcak bişey yok 200 lira gitti.

tamponu delikli aldım aynı fiyattı zaten. sisleri taktık arada kalem ucu kadar çok az boşluk kaldı yine de. tabi o kadar da gayet normal. o boşluğa da mastiği güzelce uyguladık sıfır boşluk ve orjinal gibi oldu. aynı zamanda o mastik ile yan kapı kuşaklarımda tıkırtı vardı söktük hem de mat siyah ile boyadık ve mastik ile yapıştırdık taş gibi oldu.

-------------
Peugeot 206 1.4 HDI 2004 X-Line

Mesajı Yazan: gibso
Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2012 Saat 09:30
Orjinalini yazan: yenice yenice Yazdı:

Orjinalini yazan: gibso gibso Yazdı:

ben de sis taktım. eğer ki sis farlarını doğru alırsanız maliyeti şu:

sislerin çifti 100 lira.
üzerinde ampül gelmedi, ben osram h1 hyper white taktım 40 liraya çiftini.
bağlantı kabloları, hortum vs için 10 lira verdim diye hatırlıyorum.
tamponun delinmesi, sislerin takılması tüm işçilik için de 30 lira verdim.
toplamda 180 liraya mal oldu.

daha doğrusu olacaktı :) sisleri yanlış almışım tampona uymadı. zarar etmedim geri yolladım paramı aldım. yanlız zarar ettiğim nokta, sisleri tampona uyduralım diye deliği sislere göre açtık, ama o deliğe sisler oturmadı. daha sonra gelen düzgün sisler için de her taraftan 2 parmak aşırı derecede boşluk kaldı. tamponu değiştirmek zorunda kaldım 100 liraya. astarları boyası işçiliği de 100 tuttu. bana ek olarak 200 lira daha masraf çıktı.

orda da bir acemilik yaptım, sisleri takıp beyaz araba mastiği ile kapatırdık 2 parmak çok bir boşluk değil dedi oto kuaförü. tabi bilmeyince yapcak bişey yok 200 lira gitti.

tamponu delikli aldım aynı fiyattı zaten. sisleri taktık arada kalem ucu kadar çok az boşluk kaldı yine de. tabi o kadar da gayet normal. o boşluğa da mastiği güzelce uyguladık sıfır boşluk ve orjinal gibi oldu. aynı zamanda o mastik ile yan kapı kuşaklarımda tıkırtı vardı söktük hem de mat siyah ile boyadık ve mastik ile yapıştırdık taş gibi oldu.

eyvallah dostum teşekkürler bilgiler için, ama senin için üzüldüm boşyere fazladan masraf yapmışşsın. peki yanlış olan sislerin modeli neydi bende ondan almıyım bari, veya hangisi bizim arabalar için en uygunu bununda bilgisini verirsen sevinirim

-------------
206 x-line 2005 atıker manuel

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2012 Saat 10:20
Marka vermeden şöyle anlatayım, modifiye tarzı yerlerden almayın. birebir aynı görünüyor hatta 99 sonrası tüm araçlarla uyumlu diyor ama alakası yok.

peugeot yedek parça diye aratın, çıkan sitelerden otoyedekparcaburada.com sitesinden KESİNLİKLE ÜRÜN ALMAYIN. hem 1 hafta kargo beklersiniz hem de ürün iade vs gibi durumlarda 45 gün para iadesi ya da değişiklik iadesi beklersiniz.  bu konuyu ayrıca forum yöneticileri ile paylaşacağım.

-------------

Mesajı Yazan: SZKR
Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2012 Saat 10:35
aynı iş 307'de de böyle kolay olsa keşke..

-------------
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=17717&title=307m" rel="nofollow - PUG 307 XS - 2003, 1,6 Benzinli

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2012 Saat 10:59
Sisler orjinal valeo 115 tl ikisi
Röle açma kapama tuşu kablo vs 10 tl
Elektrikci işcilik 15 tl
Tampon sök tak dogrultmacı 40 tl
Bu şekilde mal oldu...

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2012 Saat 11:37

Sisler orjinal valeo 115 tl ikisi
Röle açma kapama tuşu kablo vs 10 tl
Elektrikci işcilik 15 tl
Tampon sök tak dogrultmacı 40 tl
Bu şekilde mal oldu...

Hocam benim sisler depo marka geldi. hemen hemen aynı fiyattalar. valeo orjinali, depo yan sanayisi mi oluyor.

-------------

Mesaj Tarihi: 06 Eylül 2012 Saat 11:59
evet

Mesajı Yazan: drakman
Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2012 Saat 08:50
Valla helal olsun hocam, maaliyeti de çok az tebrikler.

-------------
PEUGEOT 3008 ALLURE ETG6(FULL) DİZEL+OTOM.

Mesajı Yazan: mustigiz
Mesaj Tarihi: 07 Eylül 2012 Saat 09:45
çok güzel ve başarılı bir çalışma olmuş, tebrikler...

Mesajı Yazan: mhmtali
Mesaj Tarihi: 10 Ekim 2012 Saat 11:12
öncelikle çok güzel olmuş güle güle kullan
benim bi sorum olacak 2002 206 xr aracımada bu şekilde yapılabilirmi acaba?

-------------
2002 206 1,4 hdi

Mesajı Yazan: ERSOY-06
Mesaj Tarihi: 10 Ekim 2012 Saat 12:34
simurg dostum sen geçenlerde angel farlarını satıyordun galiba ne oldu satabildin mi?yoksa elinde mi hala.saygılar

Mesaj Tarihi: 10 Ekim 2012 Saat 12:45
Orjinalini yazan: ERSOY-06 ERSOY-06 Yazdı:

simurg dostum sen geçenlerde angel farlarını satıyordun galiba ne oldu satabildin mi?yoksa elinde mi hala.saygılar

MERHABA ÜSTAD.

angellar satıldı maalesef. orjinal farlara geri döndüm suan. yeni resimleri bomba gbi yakında geliyor makınanın.. SAYGILAR PT AİLESİ

Mesaj Tarihi: 10 Ekim 2012 Saat 12:47
Orjinalini yazan: mhmtali mhmtali Yazdı:

Merhaba dostum
2002 olsada sis takılabilir. Tamponu söktür altta delik kesilme hizalarını dikkatli şekilde kes orjinal sisler 120 TL Valeo marka olacak.. içini de xenon tarzı halojen ampuller var 1000 watt beyaz takarsan tadından yenmez.. saygılar..

Mesaj Tarihi: 10 Ekim 2012 Saat 13:03
sağlık olsun dostum.eee şimdi orjinale dönüş var galiba.bende de 2003 modeli var bende sis takmayı düşünüyorum ama bakalım ne zamana nasip olacak (ali kardeşime duyurulur)

Mesaj Tarihi: 10 Ekim 2012 Saat 13:09
Orjinalini yazan: ERSOY-06 ERSOY-06 Yazdı:

sağlık olsun dostum.eee şimdi orjinale dönüş var galiba.bende de 2003 modeli var bende sis takmayı düşünüyorum ama bakalım ne zamana nasip olacak (ali kardeşime duyurulur)

evet evet.. 

orjınal bınelım bıraz sıkıldım angeldan..
sis takmalısın bence de sissiz araç guzel olmuyorrr

Mesaj Tarihi: 10 Ekim 2012 Saat 13:16
teşekkürler dostum.kolay gelsin.saygılar

Mesajı Yazan: mhmtali
Mesaj Tarihi: 10 Ekim 2012 Saat 16:34

Orjinalini yazan: mhmtali mhmtali Yazdı:

Merhaba dostum
2002 olsada sis takılabilir. Tamponu söktür altta delik kesilme hizalarını dikkatli şekilde kes orjinal sisler 120 TL Valeo marka olacak.. içini de xenon tarzı halojen ampuller var 1000 watt beyaz takarsan tadından yenmez.. saygılar..

çok teşekkür ederim iyi forumlar..

-------------
2002 206 1,4 hdi

Mesajı Yazan: DeRyCK
Mesaj Tarihi: 23 Kasım 2012 Saat 20:42
ben de yarın yaptıracağım kısmetse. arka sislere bağlamayı düşünüyorum, ön ve arka beraber yansın. aracın sigortası kaldırmaz değişmesi lazım gibi birşeyler okumuştum, doğru mudur acaba?

Mesajı Yazan: xdesign_206
Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2013 Saat 17:30
hocam bende sis takıcam fakat depo marka alsam farkedermi yerine oturur mu?

-------------
Peugeot 206 xdesign 1.4hdi(2006)

Mesajı Yazan: gravedigger58
Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2013 Saat 21:43
cok tatlı olmus gule gule kullanın

-------------
FOLLOW ME!!!!!!

Mesajı Yazan: leony510
Mesaj Tarihi: 22 Ocak 2013 Saat 23:02
Orjinalini yazan: xdesign_206 xdesign_206 Yazdı:

oturur

Mesajı Yazan: Baris İSSİ
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2013 Saat 01:02
güzel olmus aracında tek eksıgı gıbıymıs :)

Mesajı Yazan: megez
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2013 Saat 09:10
kardeş bu sis farlarının yükseklik ayarı varmı acaba benim sis farlarının birisi çok yukarı gösteriyor

-------------
papirus

Mesajı Yazan: xdesign_206
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2013 Saat 12:08
Orjinalini yazan: leony510 leony510 Yazdı:

Orjinalini yazan: xdesign_206 xdesign_206 Yazdı:

oturur
teşekkürler sisleri alıp uygulamayı yapayım o zaman.

-------------
Peugeot 206 xdesign 1.4hdi(2006)

Mesajı Yazan: samet206
Mesaj Tarihi: 12 Nisan 2013 Saat 21:00
Çok güzel bir uygulama olmuş yapcam yapamıyorum yapcam yapamıyorum cesaretlendırdı :)

-------------
Peugeot Mod ''206'' 1.4 XR 2000
Asaleti Renginde Saklı...

Mesajı Yazan: duman6kelimeler
Mesaj Tarihi: 12 Nisan 2013 Saat 21:19
teşekkürler :)

Mesajı Yazan: ufuk91
Mesaj Tarihi: 12 Nisan 2013 Saat 22:50
arkadaşlar aklınızda bulunsun, geçen gün ankara kızılayda sisler açık olduğundan ceza yiyordum çektiler kenara :)

Aynı gün kemerden ceza yediğimi söyledim öğrenciyim falan acıtasyon yaptım da yazmadılar, yoksa dikkat edin yok yere sis açmaya ceza gelmeye başladı. 2 senedir sisler açık gezerdim ilk defa durduruldum

-------------
Roland Garros 2000 1.6 8v 90bg

Mesajı Yazan: emre_akdag
Mesaj Tarihi: 13 Nisan 2013 Saat 14:02
hayırlı olsun güzel bir uygulama :)

-------------
ALP OTO YEDEK PARÇA
YENİŞEHİR / BURSA

Mesajı Yazan: ahmed206
Mesaj Tarihi: 13 Nisan 2013 Saat 20:41
Uygulamanızı sevdim, arabayı ilk yıkamamda fırça darbesiyle benim sağ sis içine girmişti ben de gidip komple tamponu söktürüp eskisinden daha sağlam bir şekilde yaptırmıştım orayı... Ondan biliyorum zor bir şey değil yanınızda işten anlayan biri bulunsun elinizde alet edevat varsa 30 lira daha işçilikten yırtarsınız.

Sise cezaya gelince... Artık hemen her ilde başladı, sisler açıksa kenara çekiyorlar, şimdiye kadar çoğunu uyardılar ama bundan sonra uyarmayacaklar direk yazacaklar cezayı.
Ben şahsen çok sevindim, geceleri gözümü yoran sislere bir ton küfrediyorum açıkçası...

-------------
https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=34293&title=gaffur" rel="nofollow - 206
https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=36667&title=yeni-gaffur" rel="nofollow - Focus

Mesaj Tarihi: 14 Nisan 2013 Saat 00:53
Sislere cezamı sise böyle bır ceza gelıceğine xenon farlara gelseydı daha çok sevınırdım adamlar aydınlatma armatürü gibi dayıyo farlarını gözümüze gerçi sislerede xenon koyanlarda var ama xenon lara vercekler cezayı normal sislerin kımseye zararı yok saçmalık  ...

-------------

Mesajı Yazan: ahmed206
Mesaj Tarihi: 14 Nisan 2013 Saat 01:00
Onlara da çok sövüyorum ben. Eskiden gece yolculuğunu çok severdim ama şimdi gece çarşıya bile çıkmaya çekiniyorum.
Bazıları da sislerin aynalarını yukarı çeviriyor gözümüze sokuyor görgüsüzce. Sis lambasına hiç karşı değilim yanlış anlamayın ama öyle tipler var ki adamı sisten de xenondan da soğutuyor.
En azından polis böylelerine bir dur çekmeli 100 200 lirayla

-------------
https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=34293&title=gaffur" rel="nofollow - 206
https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=36667&title=yeni-gaffur" rel="nofollow - Focus

Mesaj Tarihi: 14 Nisan 2013 Saat 01:02
Orjinalini yazan: anonem anonem Yazdı:

Onlara da çok sövüyorum ben. Eskiden gece yolculuğunu çok severdim ama şimdi gece çarşıya bile çıkmaya çekiniyorum.
Bazıları da sislerin aynalarını yukarı çeviriyor gözümüze sokuyor görgüsüzce. Sis lambasına hiç karşı değilim yanlış anlamayın ama öyle tipler var ki adamı sisten de xenondan da soğutuyor.
En azından polis böylelerine bir dur çekmeli 100 200 lirayla

Aynen hocam bencede haklısınız ...

-------------

Mesajı Yazan: Dr.yunoo
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2015 Saat 15:35
Merhaba öncelikle paylaşım çok güzel tebrikler ben kendim yapmak istemiyorum cesaret edemem ama Ankara da bu işi yaptırabileceğim neresi var?

Mesajı Yazan: serky54
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2015 Saat 08:12
görseller ölü linkte yenilenir ise bir çok kullanıcıya faydalı olacaktır

Mesajı Yazan: pejocuadam
Mesaj Tarihi: 17 Ağustos 2015 Saat 13:30
Resimlerin linkleri yenileydi cok iyi olurdu 

Mesaj Tarihi: 17 Ağustos 2015 Saat 21:13
Sis farı hakkında görsele gerek yok aslında işlemler bilgili ve titiz bir çalışma halinde yapılırsa kolayca sis farı takmak mümkün.Tabi olabilcek herşeye hazırlıklı olun kolay dıyoruz kolay denıyor ama çokta hafife alıncak bir iş değil birde işe elektrik tesisatı boya vs girerse hiç kolay değil.Ama tampon düzgün kesilirse,elektrik tesisatınızda varsa sisler için,geriye kalan işlemler çok zorlamaz.

Bu benim tamponu söktüğümde çekmiş olduğum bir fotoğraf fikir vermesi açısından paylaşayım sissiz orjinal tampon sis farı ayakları vidalama yeri mevcut ayrıca kesilmesi gereken yerlerde fabrikasyon olarak çizili.Tamponu söküp dekupaj kullanan bir yerde çizili yerlerden kestirmeniz yeterli çizgilerin biraz içinden kesilirse aksilik oluşması durumunda geri dönüş payı bırakılmış olur ve sis farı kenarlarından açıklık kalmaz.Ayrıca kesim sırasında dekupajda ince uç kullanılırsa daha düzgün bir kesim olur.Bunlar yapıldıktan sonra geriye kalan işlemler bilinen şeyler zaten.

https://hizliresim.com/0k1mZ9" rel="nofollow">

-------------

Mesajı Yazan: x_riddick_x
Mesaj Tarihi: 17 Ekim 2015 Saat 12:22
slm Resimler görünmüyor tekrar yüklermisiniz...

-------------
AK_206

Mesajı Yazan: savasbaris
Mesaj Tarihi: 05 Şubat 2017 Saat 03:59
Resimleri yenilermisin başkan görünmüyor.

Mesajı Yazan: Erdemtts
Mesaj Tarihi: 24 Temmuz 2018 Saat 11:11
resimleri açamıyoruz yeniden yükleme sasınız varmıdır ?

-------------
ErdemTTŞ

Mesajı Yazan: Op206
Mesaj Tarihi: 02 Aralık 2019 Saat 13:54
aracınız 206 xr miydi? Bu modellere sis farı takmak için yer var mı yoksa yeni tampon mu almak lazım ? ayrıca sis farlarının bağlantılarını nasıl yapıyoruz teşekkürler

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2019 Saat 09:55
Orjinalini yazan: Op206 Op206 Yazdı:

aracınız 206 xr miydi? Bu modellere sis farı takmak için yer var mı yoksa yeni tampon mu almak lazım ? ayrıca sis farlarının bağlantılarını nasıl yapıyoruz teşekkürler

bunun için iki şeçenek var hocam 

1- mevcut tamponu kestirmek ben tavisye etmiyorum çünkü beceremiyorlar boşuna masraf ediyorsunuz. 
2-çıkma temiz bir tampon alıp yaptırmak en güzeli. 
3-tesisat baülantısını orjinal yaptırmak isterseniz öncekle aracın beyninde sis farlarını aktif edip sonra motor siğorta bölümünde yerini bulup röle taktırmak. bazende araç üzerinde hazır olabiliyor bu sistemler. sis tesisatı sadece farları takılıp aktif etmek gerekiyor. bazende tesisat olup siğorta kutusunda rölesi olmuyor. işte onu yapacak bilen bir usta bulmak lazım. son seçecek araç içinde sis farlırı için ayrı bir düğme yaptırmak.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: mhmmdydn
Mesaj Tarihi: 19 Aralık 2019 Saat 14:24
resimler görünmüyor  acaba neden ?

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 19 Aralık 2019 Saat 17:38
Orjinalini yazan: mhmmdydn mhmmdydn Yazdı:

resimler görünmüyor  acaba neden ?

resimleri yüklediği siteden kaynaklı hocam uzun süre o siteye girmeyen kullanıcıların paylaşımları malesef kaldırıldığı için göremiyoruz. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net