Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

70-80 Km arası sarsıntı

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=23361
Tarih: 28 Mart 2024 Saat 22:40
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 70-80 Km arası sarsıntı
Mesajı Yazan: soneroo
Konu: 70-80 Km arası sarsıntı
Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2012 Saat 13:52
Merhaba arkadaşalar 

biraz araştırdım ama daha önce sanırım kimsenin başına gelmemiş

benim aracımda 2001 model 206 dün sol ön tekerdeki direksiyon körüğüm yerinden çıktığı için ustaya götürdüm ve lift'e kaldırıp yerine taktı işte ne olduysa ondan sonra oldu

akşam eve giderken otobana çıktım ve araç hızlandıka sanki lastik patlakmış gibi bi sarsıntı yapmaya başladı  aracım 3 vitesten 4 e aldığımda ise sanki vites kolu yerinden çıkacakmış gibi sarsılmaya başladı torpido falan coştu sağa çekip baktığımda gözle görülen bişey yoktu akşam trafik biraz rahatladıktan sonra tekrar çıktım aynı süratlere fakat bu sefer o kadar sarsıntılı değildi bu gün ise ustama götürdüm aracımı oda dakikalarca tur attı arabayla ama bi tuhaflık hissedemedi altına sağına soluna baktı yine bişey göremedi sen böyle binmeye devam et tekrar yaparsa gel dedi enteresandırki şimdi yapmıyor sizce neden olmuş olabilir benim aklıma aks lalesi gibi geliyor

-------------
Ford Focus 1.6 Trend Pk (2006)

Cevaplar:
Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2012 Saat 15:53
sizin çıkmış dediğiniz aks körüğü olmasun? eğer yerinden çıkmışsa ve şanzıman yağı boşalmışsa dediğiniz gibi olabilir.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2012 Saat 17:43
yok hayır metin bey aks körüğü değil direksiyon körüğüydü eminim 

-------------

Mesajı Yazan: cemesk
Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2012 Saat 19:51
Belki alakasız olacak ama aracı yıkattınızmı sarsıntıdan sonra 

-------------
2004 307 1.4 HDI XR

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2012 Saat 21:05
yok hayır yıkanmadı şimde hafif hafif devam ediyo sarsıtı 

-------------

Mesajı Yazan: cemesk
Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2012 Saat 01:53
Hocam balansına baktır bir aracın benim kış aylarında çamura batmıstım 2 gun sonra aracı yıkattım yıkmadan cıkınca arac 80 90 a geldiğinde bir titremeye başladı inanamazsınız göğüs yerinden çıkacak zannettim ama olay yıkamada jantta kalan çamurlardan kaynaklanıyormuş eşit dağılmadı için balans yaptırıyormus araca. Benım tavsıyem bır rotçuya göster  mumnunse bir balans ayarı yaptır çunku belkı deşim sırasında tekerdeki balanslardan biri düşmüştür.

-------------
2004 307 1.4 HDI XR

Mesaj Tarihi: 03 Haziran 2012 Saat 20:16
Orjinalini yazan: cemesk cemesk Yazdı:

Hocam balansına baktır bir aracın benim kış aylarında çamura batmıstım 2 gun sonra aracı yıkattım yıkmadan cıkınca arac 80 90 a geldiğinde bir titremeye başladı inanamazsınız göğüs yerinden çıkacak zannettim ama olay yıkamada jantta kalan çamurlardan kaynaklanıyormuş eşit dağılmadı için balans yaptırıyormus araca. Benım tavsıyem bır rotçuya göster  mumnunse bir balans ayarı yaptır çunku belkı deşim sırasında tekerdeki balanslardan biri düşmüştür.

aynen benimde öyle sanki göğüs yerinden çıkacakmış gibiydi ama balans olsa direksiyona da vururdu titreme bende direksiyonda titreme yok bu gun dısarı çıkmadım ama yarın işe giderken tekrar bi deniyecem bakalım olmazsa bi rot balans a girerim sonucu burdan yazarım

ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim

-------------

Mesaj Tarihi: 05 Haziran 2012 Saat 17:29
sorun aks kafalarındaymış arkadaşlar bilginiz olsun sağ aks yüksek süratlerde sol aks ise düşük süratlerde sallantı yaparmış direksiyona vuruntu yapmazmış vites kolunu sallayabilirmiş bendeki henüz başlangıç aşamasında olduğu için sadece vites koluyla kalıyor ilerki aşamalarda torpidoyu indirecek kadar sallayacakmış bilginiz olsun

-------------

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net