Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Citroen c3 Cruise Control

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Diğer Markalar
Forum Tanımlaması: Citroen, Opel, Renault vb. diğer marka araçlar
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=23290
Tarih: 29 Mart 2024 Saat 02:56
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Citroen c3 Cruise Control
Mesajı Yazan: losabere
Konu: Citroen c3 Cruise Control
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2012 Saat 09:50
Merhabalar iyi günler

2007 model 1.6 Hdi 92 bg sx aracıma hız sabitleme ve limitleme kolunu sorunsuz taktım
elimde servisin kullandığı lexia 3 programı ve orjinal donanım var menülerde 4 seçenek var hız sabitleme ve limitleme, aşırı hız uyarısı,hız sabitleme ve öğrenci aracı,hızsabitleme ve aşırı hız uyarısı bunlardan hangisini seçersem seçeyim hız sabitleme aktif olmuyor.araç ekranında hız sabitleme işareti of olarak çıkıyor  1., 2. ve 3. viteslerde normal olarak cruise control imposible diyor, 4 ve 5. viteste bu uyarı çıkmıyor fakat işaretin yanındaki ------- ler 7 saniye boyunca yanıp sönüyor. Sizlerden ricam Peugeot forumu olmasına ramen araçlarımızın teknik alt yapıları aynı, aynı durumla karşılaşanınız varmı elimde cihaz olduğu için deneme yapmamda sıkıntı yok.Citroen sedre'yi dosya biraz büyük olduğundan indiremedim aracımda eksik olan birşey olabilirmi acaba?

Cevaplar:
Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2012 Saat 10:31
Orjinalini yazan: losabere losabere Yazdı:

Merhabalar iyi günler

2007 model 1.6 Hdi 92 bg sx aracıma hız sabitleme ve limitleme kolunu sorunsuz taktım
elimde servisin kullandığı lexia 3 programı ve orjinal donanım var menülerde 4 seçenek var hız sabitleme ve limitleme, aşırı hız uyarısı,hız sabitleme ve öğrenci aracı,hızsabitleme ve aşırı hız uyarısı bunlardan hangisini seçersem seçeyim hız sabitleme aktif olmuyor.araç ekranında hız sabitleme işareti of olarak çıkıyor  1., 2. ve 3. viteslerde normal olarak cruise control imposible diyor, 4 ve 5. viteste bu uyarı çıkmıyor fakat işaretin yanındaki ------- ler 7 saniye boyunca yanıp sönüyor. Sizlerden ricam Peugeot forumu olmasına ramen araçlarımızın teknik alt yapıları aynı, aynı durumla karşılaşanınız varmı elimde cihaz olduğu için deneme yapmamda sıkıntı yok.Citroen sedre'yi dosya biraz büyük olduğundan indiremedim aracımda eksik olan birşey olabilirmi acaba?

Merhabalar,

Lexia'dan gerekli ayarlari yapmadan once aracinizin fren musurunu kontrol ettiniz degil mi? Menuleri bir sekilde set edebilmeniz gerek ancak oncelikle fren musurunun uygunlugunu kontrol etmek gerek.

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2012 Saat 10:48
Fren pedalının üstünde iki adet kablo giriyor,4 adetmi olması gerekiyor gerekli kabloları nasıl temin edebilirim?

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2012 Saat 12:06

Fren pedalının üstünde iki adet kablo giriyor,4 adetmi olması gerekiyor gerekli kabloları nasıl temin edebilirim?

Iki cesit sistem mevcut. Ilk sistemde fren pedali uzerinde iki farkli musur bulunuyor ve bu iki sensore ikiser tane kablolar giriyor. Bu sensorlerden birisi fren lambalari icin, digeri ise cruise control icin. Bu sistem saniyorum daha ziyade eski modellerde bulunuyor. Ikinci sistemde ise fren pedalinda bir tane fren musuru bulunuyor ve bu musure 4 kablo giriyor. Yine ikisi fren lambasi, ikisi cruise control icin.

Sizin durumunuz saniyorum ikinci sisteme uyuyor. Yani bir tane sensorunuz var ve 4 kablo girisi yeri var. Hali hazirda ise sadece iki tanesi dolu ve bunlar fren lambalari icin. Eger dedigim gibi ise uzulerek soylemem gerekir ki isiniz biraz uzun. Bir kere surasi kesin ki o musurdeki cruise control icin bos olan yerlere kablo cekilmeden cruise control sisteminiz calismaz. Forumumuzda bu isi istanbullu nickli arkadasimiz ile basardik. Peugeot 307 SW aracinda bulunan fren musurune ECU'dan ekstra kablolar cekerek cruise controlunu tanitabildik. Ancak bunun icin Sedre'den araciniza uygun elektrik semalarini bulmaniz gerek. Acikcasi bu isin risk tarafi agir basiyor. Illa ki ben bunu yaparim/yapacagim derseniz memnuniyetle bildiklerimizi aktarmaya ve yardim etmeye haziriz.

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2012 Saat 14:52
Aracımı citroenden nosuna göre kontrol ettirdim aracın hız sabitleme kolu dışındaki teknik alt yapısı hız sabitlemeye uygun olduğu söylendi telefon konuşmamda frene iki adet kablonun gittiğini söyledim sorun teşkil etmediğini belirttiler ,yalnız lexia 3 de aracın debriyaj ve fren durumuna baktığımda ,fren basılı olarak görünüyor ama araçta dıştan bakıldığında ne frenlemede nede fren ışıklarında bir sıkıntı yok,fren müşüründen olabilir diye düşünüyorum.

sırf bu iş için lexia aldım +kol aldım kesin yapmam lazım

Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2012 Saat 14:56

Aracımı citroenden nosuna göre kontrol ettirdim aracın hız sabitleme kolu dışındaki teknik alt yapısı hız sabitlemeye uygun olduğu söylendi telefon konuşmamda frene iki adet kablonun gittiğini söyledim sorun teşkil etmediğini belirttiler ,yalnız lexia 3 de aracın debriyaj ve fren durumuna baktığımda ,fren basılı olarak görünüyor ama araçta dıştan bakıldığında ne frenlemede nede fren ışıklarında bir sıkıntı yok,fren müşüründen olabilir diye düşünüyorum.

sırf bu iş için lexia aldım +kol aldım kesin yapmam lazım

Numaraya gore kontrol ettiklerinde kablo baglantilarini goremezler. Onlarin baktiklari sanirim sadece kolun uygun olup olmadigi ki butun kollar uygun.

Siz fren musurunun oldugu yerin bir fotografini cekip buraya koyun. Bu sekilde daha saglam ilerleriz.

Mesajı Yazan: istanbullu_3886
Mesaj Tarihi: 29 Mayıs 2012 Saat 17:41
servistekiler bence foss kardeşim serviste ve beyınciler benim aracada olmaz demişlerdi ama biz koliva kardeşimin sayesinde başardık ve sorunsuz çalışıyor

-------------
nissan qashqai 2013 model 1.5 dci

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2012 Saat 10:15
Hız sabitleme ve Hız limitleme 2006 1.6 16v otomatik aracımda aktif olarak çalışmaktadır arkadaşlar, 2007 1.6 hdi 92 bg aracımda çalışmadı sebebine gelince fren üstündeki müşüre iki kablo girmesinden benzinli araçta 4 adetti 15 dakikada işlem tamamlandı ve çalıştırdım,dizelde iki adet daha kablo çekilmesi lazım.

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2012 Saat 10:46

Hız sabitleme ve Hız limitleme 2006 1.6 16v otomatik aracımda aktif olarak çalışmaktadır arkadaşlar, 2007 1.6 hdi 92 bg aracımda çalışmadı sebebine gelince fren üstündeki müşüre iki kablo girmesinden benzinli araçta 4 adetti 15 dakikada işlem tamamlandı ve çalıştırdım,dizelde iki adet daha kablo çekilmesi lazım.

Tamam iste biz de onu soyledik Smile 2006 model aracinizda fren musurunun baglantilari tamdir. Digerinde ise eksiktir. Cekilmesi zor bir islem degildir ama emin olarak nerelere nasil kablo cekecegini bilmek lazim ki ustalik ister.

Mesajı Yazan: Özgür
Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2012 Saat 12:26
2006 model dizel 206 aracımda bende sorunsuz kullanmaktayım.

-------------
206 feline 1.4 hdi 2006

Mesaj Tarihi: 02 Haziran 2012 Saat 15:38
Orjinalini yazan: Özgür Özgür Yazdı:

2006 model dizel 206 aracımda bende sorunsuz kullanmaktayım.

FREN PEDALINIZA KAC KABLO GİRİYOR

Mesajı Yazan: italyano18
Mesaj Tarihi: 15 Eylül 2020 Saat 02:57
Ustam fren müşüründe 2 kablo var diğer ikisi nereye çekeceğimizi tarif edebilirmisin, bi şema paylaşsanda olur yada bi fotoğraf gerisi kolay.
Tek istediğim kablolar nereye gidiyo çok araştırdım ama söyleyen yok

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net