Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

peugeot lpg uyumu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 308 T7 (2008-2013)
Forum Tanımlaması: Peugeot 308 'in 2008'de üretimine başlanmış 2013 sonrasıda yeni versiyonu çıkmıştır ve X08 serisi Peugeot modellerinin ilkidir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=23235
Tarih: 24 Nisan 2024 Saat 16:49
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: peugeot lpg uyumu
Mesajı Yazan: tolqaxde
Konu: peugeot lpg uyumu
Mesaj Tarihi: 25 Mayıs 2012 Saat 17:12
peugeot araçların 308 ve 207 lpg uyumu nedir düşündüğüm sistem brc pipo sizce uygun mu araç sorun cıkarma olayı nedir

Cevaplar:
Mesajı Yazan: mustafacan
Mesaj Tarihi: 27 Haziran 2012 Saat 12:54
Bence sıkıntı olmaz. BRC, Landi bunlar sorun yaşatmaz.

Mesajı Yazan: asbircan
Mesaj Tarihi: 31 Temmuz 2012 Saat 10:10
bikez daha düşün :-) yada çok iyi tanış ustanla çünkü artık oraya yolun çok düşecek, ha bir gerçek var kesinlikle %35 tasarruf ediyorsun. taktırırken çok iyilerde taktırdıktan sonra gerisi yalan destekleri 0 hep başlarından savmakla yetiniyorlar.

Mesajı Yazan: mustafah
Mesaj Tarihi: 31 Temmuz 2012 Saat 10:32
olay ustaya bakıyor Smile BRC,Landi Renzo kaliteli markalar ama onu düzgün monte eden usta en önemlisi Big smile

Mesajı Yazan: impact
Mesaj Tarihi: 31 Temmuz 2012 Saat 13:24
ben landirenzo evo kullanıyorum 1 ay oldu gerçi taktıralı bir sıkıntı yaşamadım diger arabada (vectra c) zavoli var onda da hiç sorun yaşamadım ama zavoli belli bir deviri geçince lpg yi kesiyor benzine geçiyor landi de boyle sorun yok 8000 devire kadar LPG atabiliyormuş.
Tek yaşadığım sıkıntı benzin deposunun boş gözükmesi bu da Fransız araçlarında sıkıntıymış.

Mesajı Yazan: kırmızı306
Mesaj Tarihi: 31 Temmuz 2012 Saat 16:41
Arkadaşımın 308inde atiker vardı bir sorun yaşamadı.Ancak kit taktırmak zorunda kalıyorsunuz.Benzin deposunu full doldursanız bile booş gösteriyor.

Yanlız bi gerçek var peugeotun hiçbir arabası Lpg sevmiyor.ne taktırırsanız taktırın illaki bi yerde sorun çıkıyor.

prins yağlama sistemli lpg peugeotlarda sorunsuz diye biliyorum ancak onlarda normalden pahalı.

Mesajı Yazan: gaspart33
Mesaj Tarihi: 21 Kasım 2017 Saat 11:38
merhaba arkadaşlar 208 1.2 vti motorlu aracıma atiker grand kiti taktırdım şuan problem yok performans kaybı olayı olmadı ben hissetmedim ama benzin göstergesi problemi var o nada lpg almaya gittiğim zaman 20 tl lik benzin alınca gösterge düzeliyor yakıt tüketimim şuan itibari ile %40 civarı benzin lpg farkı var yolun durumu ve sadce şehir içinde bariz farkı gördüm bu iş çok iyi montaj yapan yer olursa sorunsuz olur maddi gücüm brc veya prins e yetmedi atiker grand taktırdım 82 bg 60 kw  bir motor için 130 kw lık bir regülatör ve romano enjektörler arabayı lpg konusunda yeterince besliyor manifolt en yakın noktadan ve enjektörleri kısa mesafeden başlanırsa regülatörü radyatör peteğinin orta ve onun hizasından bağlanırsa sorun olmuyor lakin regülatörü petek üstü olursa sıkıntı olur düzen tutmaz ben öyle biliyorum.taktırmak isteyen kişiler muhakkak ki bu işin %70 montaj olduğunu unutmayın 

-------------
GASPART

Mesajı Yazan: ersinyildiz
Mesaj Tarihi: 21 Kasım 2017 Saat 14:32
Orjinalini yazan: gaspart33 gaspart33 Yazdı:

merhaba arkadaşlar 208 1.2 vti motorlu aracıma atiker grand kiti taktırdım şuan problem yok performans kaybı olayı olmadı ben hissetmedim ama benzin göstergesi problemi var o nada lpg almaya gittiğim zaman 20 tl lik benzin alınca gösterge düzeliyor yakıt tüketimim şuan itibari ile %40 civarı benzin lpg farkı var yolun durumu ve sadce şehir içinde bariz farkı gördüm bu iş çok iyi montaj yapan yer olursa sorunsuz olur maddi gücüm brc veya prins e yetmedi atiker grand taktırdım 82 bg 60 kw  bir motor için 130 kw lık bir regülatör ve romano enjektörler arabayı lpg konusunda yeterince besliyor manifolt en yakın noktadan ve enjektörleri kısa mesafeden başlanırsa regülatörü radyatör peteğinin orta ve onun hizasından bağlanırsa sorun olmuyor lakin regülatörü petek üstü olursa sıkıntı olur düzen tutmaz ben öyle biliyorum.taktırmak isteyen kişiler muhakkak ki bu işin %70 montaj olduğunu unutmayın 

konuyla alakalı değil ama benzin seviyenizi yarım depo üstünde tutarsanız yakıt almanıza gerek kalmadan gösterge kendini yeniliyor. 206'da böyle. 208'de de farklı değildir diye tahmin ediyorum. 

Mesajı Yazan: Karacocuk24
Mesaj Tarihi: 21 Kasım 2017 Saat 17:35
İyiki yol bilgisayari yok benim 206 nin o yuzden dusen ibre sorunu yok

Mesajı Yazan: gaspart33
Mesaj Tarihi: 29 Kasım 2017 Saat 15:10
yarım depo üstü hiç çıkmadım ama deneyeceğim tavsiyenizi 

-------------
GASPART

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net