Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 alacağım fakat.

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=23168
Tarih: 12 Mayıs 2024 Saat 14:20
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 alacağım fakat.
Mesajı Yazan: AdanaTr
Konu: 307 alacağım fakat.
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 17:59
Arkadaşlar 16-17 civarında bütçemiz var. Bu fiyata çok seçenek yok. Clio-Albea diyince midem bulanıyor. Seat ibiza ve cordobalar da uygun fakat genis bir aileyiz bu ikisinin arka diz mesafesi cok dar ve ici cok bunaltıcı. 307lerde karar kıldım fakat kime sorsam kaç uzaklaş diyor? 16-17 civarında kaç model hangi donanımda almalıyım kaç bin kmde olmasına dikkat etmeliyim. Boya belden aşağı olabilir ama komple boyalı istemiyorum ve ağır darbe degisen parca olmayacak. Parça fiyatları bi albeaya clioya göre cok mu yüksektir? Forumda on numara araclarını 15-16ya satan da var 21e vermedim diyende var. Taraftarlık yapmadan ortalama ne gibi bi fiyata almalıyım?? Simdiden tesekkürler.

-------------
Araba arıyorum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 18:21
2002-2004 arası xs modeli..
2004-2005 arası 1,4 hdi..
16-17 bin aralığında temiz,boyasız,değişensiz yukarıdaki modelleri bulabilirsiniz..
xt premium ve 1,6 hdi 17 binden fazla eder.

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 18:28
Orjinalini yazan: laedri laedri Yazdı:

2002-2004 arası xs modeli..
2004-2005 arası 1,4 hdi..
16-17 bin aralığında temiz,boyasız,değişensiz yukarıdaki modelleri bulabilirsiniz..
xt premium ve 1,6 hdi 17 binden fazla eder.

Çok teşekkür ederim. xs donanım olarak nasıl neler var xrden iyi mi? Yanlıs bilmiyorsam en düsük xr. Ve 1.4 hdi sadece xr donanım mı var. 1.4 hdi nasıldır? Kmye ne kadar dikkat etmeliyim kaç binde olmalı?

-------------
Araba arıyorum.

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 18:35
xs donanım olarak iyidir..dijital klima ve sunroof hariç dolu bir araçtır..
1,4 hdi için motorun yetersiz oldugunu söylerler.kullanan arkadaşlar daha iyi fikir verebilir.
km olarak da 2002 model bir araç için 120 bin normaldir bence..senede 10 bin km..tabi düşük km olup da hor kullanılmış araçlar da olabilir..önemli olan kmnin yüksekliği değil motorun temizliği..

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 18:37
Evet motorun temizliği ama 200binlik bi dizel alıp kimse motor yenilemek istemez degil mi?(: Motor bile sorun cıkarmazsa 150-200bin aralığında turbo degisimi ister diye düsünüyorum? Ve bu bin lira :)

-------------
Araba arıyorum.

Mesajı Yazan: selkentli
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 19:05
bnde 1,6 benzin+lpg var gayet memnunum ancak temizliğine göre piyasası  19-21 arası,  
1,4 dizel 3 tane denedim, 3 ününde aldığım 1,6 bnzinlinin yanında hiç bir motor gücü yok derim.
lpg uzun yolda 210-220, şehir içi 250 kuruş yakıyor.  

aman pejo alma 307 alma uzak dur diyen bi dünya insan var evet, ama 307 sinden pejosundan benim gibi memnun da bi dünya insan var...

sınıfının en geniş arabası kullanımı çok rahat, temiz bulunca kaçırma al derim...

-------------
# selkentli #

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 20:16
Uzun zaman 307 XT kullanan birisi olarak konuşuyorum. Herkez aldığımda kötülüyordu ama içine binince 307 almaya karar veriyordu. 

Araca kötü diyenler haklı olabilir. Çünkü temizleri denk gelmemiştir. Ne yazıkki herkes aracına temiz bakmıyor, kötüsü denk gelenlerde hepsini kötülüyor (:

laedri; 

Sunrof hariç doludur gibi bir cümle kullanmışsın da onu düzeltmek istiyorum. 307 nin en dolusunda XT premiumda bile sunroof yoktur. Çünkü sunroof opsiyoneldir. Bu yüzden aracı sıfır alan kişi 307 XR ye bile 1500 TL fark ödeyip sunrooflu alabiliyordu. Kısacası en fulünde değil, aracı sıfır alırken 1500 TL ödeyenlerin aracında sunroof vardır. 

Birde hatırlatmak istiyorum, 307 2.0 XSİ tek kapı spor modellerinde sadece sunroof standarttır.

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: ahmet_ankara29
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 20:43
bende alalı iki hafta oldu 2004 xt 16300 aldım 1.6 benzin 95000 de tavan hariç hemen hemen her yerde boya var ama ben iki haftadır çok memnunum bende alırken herkes aman yanaşma diyodu aldıktan sonra her binen hayran kaldı ama tabi henüz sanayi yüzü görmedik parça mevzusunu hiç bilmiyorum

-------------
307 307 307

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 20:51
Doğrudur Metin
 Genelde xt premium lerde gördüğüm için standart zannetmişim..

Mesajı Yazan: SserkanT
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 20:57
Bende aracımı almadan önce 307'si olan tanıdıklardan fikir aldığımda olumsuz yorumların çoğu elektronik donanımı fazla olduğundan hassas kullanılması ve bakımının aksatılmaması gerektiği yönündeydi. Diğer taraftan hor kullandıktan sonra Mercedes bile alsan ne fayda.
    Versiyonlarında donanım farkı olsada kıyasladığın  Clio, Albea gibi araçların yanında en boş 307 bile bir gömlek üstündedir. Çünkü arada segment farkı var.
@leadri'nin dediği gibi yaşına göre yılda ortalama 10 - 12 bin yapmış araç normaldir

-------------
307 1.6i otm. XT Premium BVA

Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 21:14
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Dizel ile 1.6 tüplü arasında bariz yakıt farkı var mıdır?

-------------
Araba arıyorum.

Mesajı Yazan: ozaannn
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 21:28
Yanliz degilmisim:) bende bugun karar verdim 307 ye yeni yuz yani 2006 ve ustu 1,6 beyaz veya kirmizi ariyorum bende 206 xt var 2000 model donanim olarak dijital klima haric istedigim tum ozellikler mevcut 307 dede bunlari istiyorum yagmur far sensoru hiz sabitleyici dijital klimada oldumu benim icin yeterli hangi donanimi almaliyim benzinli istiyorum
Yardimci olup bilgilerini aktaracak arkadaslara simdiden tesekkurler

-------------
ozaann

Mesajı Yazan: SserkanT
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 21:35
Orjinalini yazan: ozaannn ozaannn Yazdı:

Yanliz degilmisim:) bende bugun karar verdim 307 ye yeni yuz yani 2006 ve ustu 1,6 beyaz veya kirmizi ariyorum bende 206 xt var 2000 model donanim olarak dijital klima haric istedigim tum ozellikler mevcut 307 dede bunlari istiyorum yagmur far sensoru hiz sabitleyici dijital klimada oldumu benim icin yeterli hangi donanimi almaliyim benzinli istiyorum
xt, xt premium ve look modelleri taleplerini karşılayacaktır.

-------------
307 1.6i otm. XT Premium BVA

Mesajı Yazan: teoman_40
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 22:22
temiz bi 307 al kardeş keyfine bak .kimseye aldırma:)

-------------
Neyleyim köşkü neyleyim sarayı ,içinde salınan yar olmayınca...

Mesajı Yazan: ozaannn
Mesaj Tarihi: 22 Mayıs 2012 Saat 22:45
Yeni yuzlerden bahsedilrum onlarda look xt varmi acaba

-------------
ozaann

Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2012 Saat 09:32

O zaman sana XT modeli yeterlidir.

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Mayıs 2012 Saat 09:35
Orjinalini yazan: SserkanT SserkanT Yazdı:

xt, xt premium ve look modelleri taleplerini karşılayacaktır.

yanlış hatırlamıyorsam looklarda ya dijital klima yok, ya da far - yağmur sensörü yok diye biliyorum.

Zaten internette ilanlara bakınca herkez aracına full+full diyor, Xt side aynı fiyat xr side aynı fiyat. Almışken Xt alınmasını tavsiye ederim.

-------------

Mesajı Yazan: acad
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2012 Saat 15:20
xs 'de dolu bir araçtır, bende var gayet memnunum, sunroof, yağmur sensörü ve far sensörü hariç herşey mevcut, klima da çift yönlü otomatik klima, temiz bir xs bulursan kaçırma,milletin 307'leri kötülemesine bakma, her marka arabanın bakımsızını herkes kötüleyebilir, al bir  307 -1.6 keyfine bak kardeşim,

-------------
2007 307 1.6 HDI XS

Mesajı Yazan: pug61
Mesaj Tarihi: 24 Mayıs 2012 Saat 23:59
bir 307 kullanıcısı olarak hiç bir sıkıntı çıkmadı çok şükür ve oldukça memnunum tavsiyede ederim araç 1,6 hdi 110 hp comfort 

Mesajı Yazan: m1976k
Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2012 Saat 15:19
arkadaşım  bende aracımı alalı 5 ay oldu tek kelimeyle harika az yakıyor konforlu torku iyi  performans bana göre güzel c segmentinde bi araç temizini bul 1000 tl fazla ver kafan rahat etsin ve dizelden şaşma derim ....

-------------
2004 madel 307 1.4 hdı XR

Mesajı Yazan: erenöz
Mesaj Tarihi: 27 Mayıs 2012 Saat 20:24

Bizim memlekette araba almak için fikir sormak sadece kafa karıştırıyor bence. Çünkü muhakkak her araba hakkında söylecek birşeyleri oluyor herkezin. Bir kaç hafta önce 307 sw aldım şimdilik memnunum ancak yine söylüyorum bir kaç hafta önce aldım.

Bence kimseyi dinlemeyin aracın direksiyonuna geçtiğinizde içiniz ısınıyorsa araba beni al diyorsa alın:)

-------------
307 SW 1.6 OV PACK

Mesajı Yazan: elsoberano
Mesaj Tarihi: 28 Mayıs 2012 Saat 21:06
öncelikle bir 307 kullanıcısı olarak 307yi herkese tavsiye edebilirim.eğer düşünürseniz bir tanıdığımda 2003 1.6 xt 307 var aracın 2. sahibi ve araç servis bakımlı.kullanan kişi avukat sadece uzun yola gidip gelmiş oldukça da düzgün kullanılmış .beyaz renk .lpg hiç takılmamış.bu arada araç mersinde .eğer 307 almaya karar verirseniz tavsiye ederim bu aracı .

-------------
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON

Mesajı Yazan: ByHack
Mesaj Tarihi: 30 Mayıs 2012 Saat 22:38
kardeş biz biraz duygusal bir millet olduğumuz için fransızlara karşı gösterdiğimiz antipatiyi fransız ürünlerine de (bence sadece arabalarına aslında :) gösteriyoruz. Oysa x,y,z marka arabaları her ne olursa olsun "SAĞLAMDIR" mantığıyla yaklaşıp, masrafının-parçasının ucuz olduğunu savunuruz. Özellikle 307'lere karşı bir karalama kampanyası hüküm sürmekte, fakat internette en güvenilen araba firmalarının ürettiği arabalarda bile ne tür sıkıntılar çıktığını araştırırsanız aslında özellikle aynı segmentte, aynı fiyatta olan(sıfırı için) kalite olarak birbirinden çokta farklı olmadıklarını görürsünüz. 307 lerin parçaları ucuz olarak nitelendirilen arabaların parçasından daha pahalı değil. Yedek parça sitelerinden karşılaştırma yapabilirsiniz isterseniz. Ayrıca "EuroNcap" test sonuçları, HB olmasına rağmen sedanlarla boy ölçüşecek hacmi ve "ağırlığı (yağ tenekesi sacı kalınlığında kaportası bulunan arabalar da var)" sizin gerçekçi bir kıyaslama yapabilmenize olanak sağlayacaktır. Bir diğer nokta aslında 307ler elektronik aksamı fazla gibi görünsede mekanik yönden çok alingirli bir yapıya sahip değildir(alt takım mesela). Bu, dayanıklılık ve masraf konusunda sizin daha az başınızın ağrıması demektir:) Ayrıca sözüm meclisten dışarı ama traktör mantığıyla araba kullanan adama sen sensörlü, turbolu vs. özellikli araba verirsen........:) 

kısacası temiz 307 bulursan kaçırma. Tongue

-------------
307 XT (2004) 1.6 110 Hp....BRC Seq24 LPG

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net