Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 kendi kendine gaz vermesi

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=22654
Tarih: 01 Mayıs 2024 Saat 22:46
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 kendi kendine gaz vermesi
Mesajı Yazan: falan
Konu: 206 kendi kendine gaz vermesi
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2012 Saat 23:15
ark lar selamlar..  bugün istanbul semalarında aslanımla turlarken  araç birdenbire kendi kendine gaz  vermeye başladı.. rolanti de anormal bi dalgalanma oldu.. sonra kaputu açtım rolanti sensörüne bi kaç kere vurdum düzelmedi.. sonra gaz telini çektim bıraktım salladım falan biraz düzelir gibi oldu. sonra kocasinan sanayiye kadar  bu şekilde geldim.. 2 tane açık yer buldum.. biri rolanti valfi değişicek dedi diğeri gaz teli ne bakmamız lazım dedi.. şimdi sizce sorun nerde?_

Cevaplar:
Mesajı Yazan: ekinoks44
Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2012 Saat 21:33
Bende de şöyle bir sorun var araç otomatik vites ve lpg li bazen çalıştırdığımda P konumundayken yada ışıklarda N konumunda beklerken yada arabayı park ederken  kendi kendine gaz verip çekiyor. Sorun nerede acaba? Ne kadar masraf açar bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim..

-------------
Peugeot 206 XT 2003 Otomatik Vites
Ford Fiesta Comfort 2006 Otomatik Vites
Ford Focus Titanium 2013 Powershift

Mesajı Yazan: 16 gtı 16
Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2012 Saat 15:26
bendede böle bi sıkıntı oldu bunun ndeni ustam bana gaz kelebeğinde dedi onu temizlemek gerek eğer hala yaparsa motor beynine kadar gider bu işlem didi bende hiç kurcalatmadım motor beyni biraz pahalı olacağı kesin kaz kelebeğinide temizletmedim gerek duymadım arasıra bendede gaz verio kendiliğinden dururkende arasıra gaz verio.....

-------------
206 S 16 2.0 gtı (ŞEYTAN KIRMIZI) BenzinLİ BURSA OSMANGAZİ

Mesajı Yazan: sosyete_60
Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2012 Saat 17:29
arkadaşım araban 1.6 8v ise motor kaputunu aç orda yeşil su muşuru olcak o rolantiyi ayarlayan müşür su sıcaklıgı ile zamanla içindeki cıva özellegini yitiriyo onu değiştir gider birde rolanti motorunu güzelce temizlettir bende aynı sorun vardı yeşil müşürü değiştirdim ve sorun çözüldü yeni su müşürünüde taktırırken artı kutup başını söktür elektirigi kesitir sıfırlasın beyinde

Mesajı Yazan: yakupf
Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2012 Saat 16:47
gaz kelebeğini temizlettirin bakın düzelir.düzelmez ise rolanti valfi olabilir.

Mesajı Yazan: estair
Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2012 Saat 20:35

gaz 3 bın civarı takılı kalıyomu  yoksa rolantı dalgalanıyomu

-------------
106 xr 1994

Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2012 Saat 20:39
önce takılı kalıo sonra dalgalanmalar oluo.. sonra  kendi kendine düzeliyor..  mesela 2 gündür sorunsuz kullanıyorum.. ama perşembe günü yine 2000-3000 arası  kendi kendine oynamaya başladı ertesi gün kendiliğinden düzeldi..

Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2012 Saat 20:48
bogaz kelebegi ve rolanti motorunu temizlemen lazım bogazı sokmeden balata temizliyiciyle kendın temızleye bılırsın vre rolantı motorunu temızle ama rolanrı motorunu sokmeden once metreyle ölç  sonra sokup onu temızleyıp metreyle yıne aynı ölçüsüne getir ınsallah duzelır

-------------
106 xr 1994

Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2012 Saat 20:50
bu hafta bi yere götürdüm rolanti motorunu değiştirelim dedi.. daha önce değişmişti çok kısa sürede sorun tekrarladı.. artık değiştirim kafam rahat olsun diyorum.. ama yüzde  yüz sorunun ordan  kaynaklı olduğundan emin olmak istiyorum..

Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2012 Saat 20:51
pardon ya daha önce değişmedi temizlendi.. ama kısa sürede sorun  tekrarladı

Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2012 Saat 20:56
rolanti motoru temizlendimi

-------------
106 xr 1994

Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2012 Saat 21:01
kelebek boğazı temizlendi .. rolanti motoru kelebek boğaz ikisi aynı şeymi bilmiyorum.. usta bi temizledi.. ertesi gün tekrarladı bi daha gittim tekrar bişiler yaptı 2-3 gün yine sorun çıkarmadı. sonra 1 aydır ara ara sorun tekrarlıyor..

Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2012 Saat 21:05
google yaz rolantı motoru karsına cıkar rolantı motoru bogaz klebegıne takılı bı sensör ama sokmeden once ölç sonra onu döndürerek sök cıkar içi baya pistir bı guzel temizle tekrar tak ölçüsüne getir ama

-------------
106 xr 1994

Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2012 Saat 21:25
nasıl ölçücem ?

Mesajı Yazan: salihbrc
Mesaj Tarihi: 16 Kasım 2015 Saat 09:05
Merhaba,

Geçen hafta bende 206 2000 1,6  roland garros aldım. vites boştayken araç devri 3, 4 bine çıkarıyor kendi kendine gaz veriyor. hafta sonu gaz kelebeği temizlendi ama sorun devam ediyor. Yalnız benimki gaz  pedalı elektrikli değil gaz teli var ve rolanti ayarlancak bişey yok. aceba sensör bende de var mı bunu değişsem çözülür mü ? Yardımlarınızı bekliyorum.

Mesajı Yazan: salihbrc
Mesaj Tarihi: 28 Kasım 2015 Saat 21:51
bugün sanayide aracı pc ye bağladık, rolanti valfinde ve hararet müşüründe sroun var dedi.
rolanti valfini çıkardı usta çatlamış onu değiştirdik, müşürü değiştirdik sorun çözüldü şimdilik aynı sorunu yaşayan arkadaşlar önce aracı bi resetlettirin çözülmezse kelebeği temizleyin devam ederse valf i ve müşürü değiştirin bi sorun kalmaz. belki müşüre bile gerek kalmayabilir valfdeki sensörden olduğunu belli ediyor zaten. boşuna kelebeği falan değişmeyin gerek yok

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net