Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

filtre a particul (FAP) iptali

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT TÜRKİYE MODİFİYE PLATFORMU
Forum Adı: Genel
Forum Tanımlaması: Genel nasıl yapılır makaleleri
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=21629
Tarih: 25 Nisan 2024 Saat 03:26
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: filtre a particul (FAP) iptali
Mesajı Yazan: cerci07
Konu: filtre a particul (FAP) iptali
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 19:37
bir nasil yapilirda daha birlikteyiz LOL filtre a particul (FAP) yada dizel particul filtre (DPF) nasil iptal edebiliriz onu acikliyacagim ama konu epey bi karisik ve yapmak icin beceri isteyen bir is oncelikle ihtiyacimiz olan malzemeler ve izlememiz gereken yontem
1 mpps yada galetto flasher aracin ecu sunu okuyup tekrar yazabilmemiz icin gerekli

2 ecusafe programi internetten crakli bulabilirsiniz

By http://profile.imageshack.us/user/mustafacerci" rel="nofollow - mustafacerci at 2012-02-22
3 pp2000 valiz

4 fap in gobeginde buyuk bir delik acmakBig smile

ilk olarak dump u mpps ile pc ye atiyoruz
mpps i aciyoruz aracin marka modelini bsi no sunu seciyoruz ardindan ecu id(f1) diyoruz ekranin sag ust kismindaki numaralari kaydedin sonrasinda read (f2) diyoruzdosyayi okuduktan sonra kontagi kapatip 3 dakika beklememiz gerekiyor ve ardindan dump u pc nin istedigimiz bir yeine kopyaliyoruz iki defa kopyalayin biri orjinal olarak kalsin

islem iki onceden pcye indirdigimiz ecusafe baslatiyoruz (isteyen olursa bende mevcut)
aracin marka model ecu tipini sectikten sonra open binary deyip ecudan kopyaladigimiz dumpu seciyoruz ve  save binary diyoruz

burara kadar hersey normal ise tekrar mpps ile dump u tekrar ecuya yazdiriyoruz islem basit write(f3) deyip dump u secin yukledikten sonra kontagi kapatip 3 dakika bekleyin ve araci calistirin
daha sonraki islem pp2000 ile aditif gazole devre disi birakmak gerekiyor pp2000 i niz yok ise bi tamirciden rica edin onlar haleder

sonrasinda eger bi yerlerde yanlis yapmadi iseniz geriye fap in orta yerinde koca bir delik acmak kaliyorbunun gibi

By http://profile.imageshack.us/user/mustafacerci" rel="nofollow - mustafacerci at 2012-02-22

hadi size kolay gelsin

-------------

Cevaplar:
Mesajı Yazan: kaan__
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 19:39
böyle bi işlem için amaç ne
neden iptal etmek istediniz ki

-------------
sahip olduğun herşey bir gün sana sahip olur...
2004 307 sw 1.6 auto 110hp
2009 308 sw 1.6hdi 110hp
2011 3008 feline MCP-Auto6R 112hp

Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 19:43
amac bu filtrenin degisiminin 800€ gibi bir fiyati olmasi 100 bin kmde tikanmasi ve temizleme teposuna konulan maddenin fiyatinin litre basina 40€ olmasi 4 litre deposu var ve her 60binde bitiyor + arac cok asiri yakiyor

-------------

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 20:38
Helal. Cok guzel bir calisma olmus. Bu FAP olayi Turkiye'de pek bas agritmaya baslamadi herhalde. Avrupada milletin canina okuyor Smile

Mesajı Yazan: nupel307
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 21:47
çalışman için tşkler arkadaş..bu işlemi yaptıgımız takdirde yakıtta nasıl bir fark yaratır,ve bunu iyi bir usta kaç a yapar..tşkler

-------------
308 1.6 hdi 90 hp

Mesajı Yazan: nupel307
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 22:11
++

-------------
308 1.6 hdi 90 hp

Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 22:25

bu islemi yapmak icin filtrenin epey bi dolmasini bekleyin filtre yeniyken pekbi fark olmaz dolmaya basladiginda siksik rejenerasyona gecer araci durdurdugumuzda hararet 70-80 dahi olsa fan calisir ve sik sik anlik yakit tuketiminin 5L den 8-9L lere firladigini gorursununz iste bu zaman en uygun zamandir 5.3L 100km ile yaptigim ayni yolda 8L100km ye cikti

iki yil once 800€ degistirdiydim yine dolduiptal etmenin maliyeti 50€mpps flasher aldim 50€ pp2000 icin tamirciye verdi mekanik icin ise en buyuk usta benim
turkiye fiyatlarini bilmiyorum ama burda 200€ elektironik 200€ mekanik iptal icin aliyorlar

-------------

Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 22:33
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Helal. Cok guzel bir calisma olmus. Bu FAP olayi Turkiye'de pek bas agritmaya baslamadi herhalde. Avrupada milletin canina okuyor Smile
tesekkurler tr de puglardan cok fordlarda basagritmaya   basladi bizde cesareti olana aspirin olmaya calisiyoruz memlekettede iptal eden yerler var ama bizim burda bazi seyleri paylasmamiz onlarin isine gelmez sonucta musteri kaybi 

-------------

Mesajı Yazan: djchaos
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 22:45
perfonmans için kat iptali yapanlar var veya arıza vermeye başladıktan sonra kat iptali yapanlar kat iptalinden sonra bazıları düz boru bağlar eğer kat iptali yapacaksanız sakın katalizörü atmayın muayenede ağır kusur içini boşaltıp yerine monte edin

Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2012 Saat 00:04
bilmiyordum

-------------
2009 308 sw 1.6hdi 110hp

Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2012 Saat 12:23
kaan fap in yolda giderken kendiliginden dusmesi nerdeyse imkansiz hadi dustugunu yada calindigini varsayalim %100 ariza lambasi yanar aracini ikinci el aldiysan senden onceki sahibi degistirmis olabiliryada biraktigin tamircinin birinde senin haberin yokken iptal ettiler yada faprikada.
filtrenin fiyati 1000-2000tl arasinda modeline gore katki deposu falan tekrar yazilim yuklenmesi iscilik epey bi tutar yakit kesinlikle artar ilk zamanlarda fazla olmasada ilerliyen zamanlarda artar

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2012 Saat 14:21

-------------
2009 308 sw 1.6hdi 110hp

Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2012 Saat 15:01
Orjinalini yazan: kaan__ kaan__ Yazdı:

araç henüz 30.bin de servisten başka bir yere gitmem zaten....başka bi şekilde iptali söz konusu olamaz....ben zaten yeniden katkı maddesini taltırmak taraftarındayım...fakat taktırdığım zaman iş görcek mi onu tam bilemiyorum...servisde şimdilik arıza lambası yanmadı ama katkı maddesinin devreye gireceği aman aman bi kirlenme söz konusu olmadığından olabileceği söylendi...biraz zaman geçsin büyük ihtimal yanar denildi ama...sizde böyle söyleyince kafam karıştı iyice 
konuyu biraz acayim boylelikle anlasilmasi daha kolay olur
fap katalizorun degisik bi versiyonu girisinde ve cikisinda fap kaptorune gidan iki tane boru yardimiyla kaptor filtrenin dolu olup olmadigini anliyor dolmaya baslayinca kaptor beyine bildiriyor beyinde katkimatdesini pompaya gonderip mazotla karistirip motora gonderiyor bu katki motorun isisini artiriyor bu durumda haliyle fap ta isinip icersinde biriken gazlari yakiyor bu duruma rejenerasyon deniliyor ve ortalama her 500km bi tekrarlaniyor tikali filtrelerde her 5-10km dahi tekrarladigi oluyor rejenerasyon sirasinda araci stop etmemek ve 2500-3000 devirde islem bitinceye kadar kullanmak gerekiyorbazi araslarda rejeneration un basladigi ikaz lambasiyla surucuye bildirilir bazilarinda boyle bi ozellik yoktur bu araclarda surucu aracini iyi taniyor ise anlik yakit tuketiminden anlayabilir islem bitmeden araci stop edersen hararet 70-80° dahi olsa fan devreye girer kisa mesafe kullanim icin iyi bir ozellik degildir filtre cabuk tikanir  ve maliyeti yukarda belirttigim gibi cok yuksektir
bence sen sistemi yeniden kurmak istiyorsan dertsiz basina dert ariyorsun filtre olmadan katki maddesi hic bir ise yaramaz

-------------

Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2012 Saat 22:32
partikül katkı maddesi nedir değildir biraz araştırcam artık

-------------
2009 308 sw 1.6hdi 110hp

Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2012 Saat 23:43
normalde cerine de EOLYS seviyesini olcen bir sonda mevcuttur belirli bir seviyenin altina dusunce ariza mesaji ekranda gorursunuz. normalde cerine dustugu anda ariza vermesi gerekir kolay dusecek bi parca degildir yerini karistiriyor olabilirsiniz mazot deposunun hemen altinda olmayabilir
rejenerasyon mesafesi max 500km eolys gelmezse fap tikanir sokulur yikanir tekrar takilir
fap li araclar kisa mesafe kullanim icin iyi degildir fap li aracla gunluk 80-100km yol yapilmasi gerekiyor aksi halde siklikla ariza lambasi yakar

-------------

Mesaj Tarihi: 22 Şubat 2012 Saat 06:26
Turkiye'de hangi modellerde FAP var?
Sn. kaan sizin aracinizda FAP oluguna emin misiniz? FAP yoksa katki maddesinin olmamasi da normal. Belki arac donaniminizda yoktur diye soruyorum.

Birde sn. cerci07, Fransa'da garajinda bu isi yapabilmen icin aracini kaldirman gerekiyor. Bu ise ben bir cozum bulamadim burada. Yani mesela su anda egzosu degistirmem gerekli ama bir turlu araci kaldirabilecegim guvenli bir ortam saglayamadim. Kriko var, iki tane de dirsek var ama yine de olmuyor. Sen nasil yapiyorsun bu isi?

Mesaj Tarihi: 22 Şubat 2012 Saat 10:47

Turkiye'de hangi modellerde FAP var?
Sn. kaan sizin aracinizda FAP oluguna emin misiniz? FAP yoksa katki maddesinin olmamasi da normal. Belki arac donaniminizda yoktur diye soruyorum.

Birde sn. cerci07, Fransa'da garajinda bu isi yapabilmen icin aracini kaldirman gerekiyor. Bu ise ben bir cozum bulamadim burada. Yani mesela su anda egzosu degistirmem gerekli ama bir turlu araci kaldirabilecegim guvenli bir ortam saglayamadim. Kriko var, iki tane de dirsek var ama yine de olmuyor. Sen nasil yapiyorsun bu isi?
benim arac 1.6 hdi oldugundan fap on alt tarafta sadece on tarafini kaldirmam yetiyor fap ida kople degilde yarim sadece filtrenin oldugu kismi cikartim gayet basit oldu resimlerle tarif edeyim
once fap in koruma soktum 3 uste 2 ortada 2 de alt kisimdan vidali 
aracin on kismini kaldirip fap taki kaptor borularini soktum
bir tane radyatorun oldugu orta kisimda bitanede alt kisimda var sonra altarka kisimdaki kelepceyi soktum

benim arac kucuk motor buyuk oldugu icin korumayi cikarmak cok zor onun icin cikartmadim korumayi hafiften aralayip fapi tutan orta kelepceyi cikartiktan sonra fapi titan rinaklar var onlari torna vidayla disa dogru acip filtreyi asagi dogru cekince fitre cikiyor

sonrada gobeginde matkapla 5-6cm capinda kucuk bi delik acip tekrar ayni sekilde topladim
umarum icerde biraktigim parcalar ilerde kopuptaegzozu tikamaz koparsa zaten ses yapar

-------------

Mesaj Tarihi: 22 Şubat 2012 Saat 17:08

-------------
2009 308 sw 1.6hdi 110hp

Mesaj Tarihi: 23 Şubat 2012 Saat 12:16
aracinda daha once ekranda ariza mesajiyla hic karsilastinmi?
daha once katkisiz fap kullanan markalar oldugunu baska bir forumda okumustum ama peugeot bu markalar arasinda yer almiyor zaten okle bisey olsa oraya o parcayi koymazlar
yakin aramanda ariza lambasi yanar tahminim fap bi defa tikandimi sokulup temizlenmeden acilmaz
bende sizin gibi sasirdim bu duruma bekleyip gorucez neler olucak

-------------

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2012 Saat 12:07
Cerci07 hic egzoz degistirdin mi simdiye kadar?

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2012 Saat 20:06
hayir hic degistirmedim ama cok zor oldugunu zannetmiyorum. egzoz derken son susturucu kismindanmi yoksa komple manifottan son susturucuya kadarmi degistireceksin?
kucuk bir fikir verebilirim komple kaldirmak yerine sadece sag yada sol tarafini on ve arka tarafini maximum kaldirarak deneye bilirsin

-------------

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2012 Saat 21:16
Orjinalini yazan: cerci07 cerci07 Yazdı:

hayir hic degistirmedim ama cok zor oldugunu zannetmiyorum. egzoz derken son susturucu kismindanmi yoksa komple manifottan son susturucuya kadarmi degistireceksin?
kucuk bir fikir verebilirim komple kaldirmak yerine sadece sag yada sol tarafini on ve arka tarafini maximum kaldirarak deneye bilirsin

Katalitik konvertorden sonrasini komple degistirecegim. Parcalari 150 Euroya alabiliyorum Hollanda'dan. Burada sordum 300 ile 350 arasinda fiyatlari degisiyor. Sadece bir tarafi kaldiracagimda lastikleri tahta levha gibi birseyin uzerine koymayi dusunuyorum. Kriko ve kollari var ama onlara pek guvenemiyorum. Is almayalim basimiza LOL

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2012 Saat 21:51
hollandada fiyatlar ucuzsa bende ordan alayim bende 836000 referansli valeo volant ariyorum en dusuk bulabildigim fiyat 387€
araci kaldirmanda bi problem olucagini zannetmiyorum ama umarim fazla iri deginsindir LOL yoksa isin zor. sokmede pek bi sorunla karsilasmazzin sonucta kelepceli sokulmezse kesersin kolay gelsin

-------------

Mesaj Tarihi: 24 Şubat 2012 Saat 21:59

hollandada fiyatlar ucuzsa bende ordan alayim bende 836000 referansli valeo volant ariyorum en dusuk bulabildigim fiyat 387€
araci kaldirmanda bi problem olucagini zannetmiyorum ama umarim fazla iri deginsindir LOL yoksa isin zor. sokmede pek bi sorunla karsilasmazzin sonucta kelepceli sokulmezse kesersin kolay gelsin

Irilikten ziyade ne kadar kaldirsam bir tarafi kafidir onu kestiremiyorum. Yani soyle sag lastikleri 40 cm. kaldirsam yeter mi onu dusunuyorum.

Sana Almanya'dan buldum ama kargosuyla ayni fiyata gelir sanki.

http://www.mister-auto.de/de/schwungrad/valeo-836000_g577_a021836000.html?utm_source=daparto&utm_medium=comparator&utm_campaign=premium_daparto&kbanr=" rel="nofollow - http://www.mister-auto.de/de/schwungrad/valeo-836000_g577_a021836000.html?utm_source=daparto&utm_medium=comparator&utm_campaign=premium_daparto&kbanr=

Mesajı Yazan: firtina10
Mesaj Tarihi: 22 Mart 2013 Saat 17:11
Merhabalar
Forma yeni üye oldum.Fakat dpf konusunda oldukça tecrübeliyim.7-8 aydır sorum yaşadım ve çözdüm şöyleki; Aracım 2008 1.6 hdi comfort fablı.(katalizörlü değil, dpf li).Aracımı 2. el alışımın 15. günü, motor arızası yandı.Özel servisime gittim.1453 hatasını ustayla beraber okuduk ve sildik.Tabi aracın performası iyi.Bir kaç gün sonra bir daha yandı.Dar bir sokaktan geçerken, vites değişimlerinde ayağımı gazdan çektiğim zaman egzozdan huvvvvvv diye bir ses.Ustamla egzozcuya gittim ve dediği şey dpf en boş abi.Söktük baktık gerçekten boş.Parça katolağundan baktık 17a50b numaralı kataloğun 11-12 nolu parçası.kaç para?3000 küsür.Boşalltırana çevre adına büyük sıkıntı,(muyeneden geçmez)Ancak boşaltan ustaları buradan esefle kınıyorum.AngryTekrar İstanbulda içini doldurtmayı  düşündüm.Katalizör için olabilir, ancak fab sıvısı ile çalışan dpf kesinlikle olmaz.Malzeme kalitesi yeterli değil.Dpf iptali çok zor. Çünkü üzerinde sensörler var.Yapan lar var yazılım atıyorlar fakat çözüm değil araç çok yakıyor ve zaman zaman felaket duman atıyor.Kazalı bir c4 den çıkma bularak sorunumu çözdüm.Aracımın sesi değişti yani azaldı ve çekişi yükseldi.Temizlettirilebiliyor, onunda gideceği 30 bin km.Tavsiyem sürekli şehir içi kullanıyorsanız ayda bir 3500 devirle 3.viteste bağırtarak kullanmak.Temiz yakıt almak, ben shell gtl+ kullanıyorum. 
Herkese kazasız belasız günler.

Mesaj Tarihi: 22 Mart 2013 Saat 19:04
kardes hos geldin birde kendini tanitsan daha iyi anlasiriz 
7-8 ay fap i cozmek icin yeterli degil ben 3-4 yildir icindeyim benim bile anlamadigim yerler oluyor 
sizin fap i iptal eden arkadas iyi calisamamis iyi calismis olsa antipolusyon arizasi yada ariza lambasini yakmaz 1.6 hdi peugeot larin hepsi sivilidir kuru fap bulamazsin 
fap li arac fapsiz yada iptal edilmis araclara gore cok yakar senin aracin cok yakmasi yazilimda yapilan yanlistan kaynaklaniyor 
yeni fap taktiysan yeniden fapli yazilim yulemeni tavsiye ederim eger arac isiyi yukseltip fap i temizlemezse en fazla 1000 km gidersin sonrasinda tikanir bir 3000 daha verirsin surekli sehir ici kisa mesafe kullaniyorsan fapli arac almamalisin
eger insan sagligini dusunuyorsan en buyuk yanlisi dizel kullanarak yapiyorsun 
iyi aksamlar

-------------

Mesaj Tarihi: 22 Mart 2013 Saat 20:14
Özür dilerim.İsmim Tayfun Balıkesir'den yazıyorum.Dpf heyecenı ve stresi ile kendimi tanıtmayı unutmuşum.
Az önce ustamın yanında idim.2009 model exunun yeni çıkan sabit volantını takıyordu.Motoru sökerken DPF'yi değil tek parça katalizörü çıkarırken gördüm.Yani araç fabsız.Her neyse dönelim konumuza, benim aracımın fab yazılımı iptal edilmeden DPF nin içi allttan kesilerek boşaltılmış ve tekrar kaynaklanmış.Arka sol lastiğin önünde duran fab kutusu ve içindeki sıvı duruyordu.Zaman zaman ölçmek istiyor,1453 arızası vererek filtre yok diyordu.Çünki ölçüm yapamıyordu.
konu bu. 

Mesajı Yazan: gecegöz
Mesaj Tarihi: 22 Mart 2013 Saat 22:37
Arkadaşlar tepee 1.6 hdı 110hp aracım bu aralar aşırı yakıyor,her zamanki gibi sakin kullanan biriyim.
normalde 100 km 6.2 ile 6.6 arasında yakıt tüketimi varken bu aralar 8.2 aşagıya düşemiyorum herşeyi yaptım.
yagı degiştim,hava ve yag filitresini degiştim carbon clean yaptırdım,aracın yazılmını kontrol ettirdim,
acaba bizim aractaki partikül filitresi tıkalımı arac 115.000 km buldu...
fikirlerinizi bekliyorum....

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2013 Saat 00:00
Orjinalini yazan: firtina10 firtina10 Yazdı:

Özür dilerim.İsmim Tayfun Balıkesir'den yazıyorum.Dpf heyecenı ve stresi ile kendimi tanıtmayı unutmuşum.
Az önce ustamın yanında idim.2009 model exunun yeni çıkan sabit volantını takıyordu.Motoru sökerken DPF'yi değil tek parça katalizörü çıkarırken gördüm.Yani araç fabsız.Her neyse dönelim konumuza, benim aracımın fab yazılımı iptal edilmeden DPF nin içi allttan kesilerek boşaltılmış ve tekrar kaynaklanmış.Arka sol lastiğin önünde duran fab kutusu ve içindeki sıvı duruyordu.Zaman zaman ölçmek istiyor,1453 arızası vererek filtre yok diyordu.Çünki ölçüm yapamıyordu.
konu bu. 
tayfun senin aracin cok yakmasi gayet normal yazilimsiz yapilan iptal isleminde rejenerasyon yapar yani fap i temizlemeye calisir . rejenerasyon sirasinda fap i yuksek sicakliga cikarabilmek icin motora asiri mazot gider bu mazotun bir kismi genelde kartere suzulur ve yag seviyesinde yukselme olur
benim tavsiye edebilecegim madem fiziksel olarak fap iptal edilmis chip tuningcinin birinde yazilim attirarak iptal isine gitmen yok illa fap takicam diyorsan sen bir 3000 lira daha hazirla birkac yil sonra ihtiyacin olucak

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2013 Saat 00:00
Orjinalini yazan: gecegöz gecegöz Yazdı:

Arkadaşlar tepee 1.6 hdı 110hp aracım bu aralar aşırı yakıyor,her zamanki gibi sakin kullanan biriyim.
normalde 100 km 6.2 ile 6.6 arasında yakıt tüketimi varken bu aralar 8.2 aşagıya düşemiyorum herşeyi yaptım.
yagı degiştim,hava ve yag filitresini degiştim carbon clean yaptırdım,aracın yazılmını kontrol ettirdim,
acaba bizim aractaki partikül filitresi tıkalımı arac 115.000 km buldu...
fikirlerinizi bekliyorum....
service publicbox tan ogrenebilirsin arkadas

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2013 Saat 00:12
Aynı fikir de değilim.3000 tl de vermedim ayrıca 100 liraya hallettim.Aracıma yazılım atmayı da düşünmüyorum..Fab taktırmayacağım zaten var.
Yarın yazılanları ustama soracağım gerçi tel açtım ilk mesajını okudum güldü.dediğini yazıyorum.Abi senin birbirine geçmeli partikül filtrenin içi boşaltılmış dolusunu taktık soru kalmadı dedi.
Kolay gelsin.Resim deki 11 ve 12 numaralı parça.
http://autopartmaster.com/en/?action=catalog_show&cat=peugeot&t_id=2145&id_pic=9330

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2013 Saat 00:24

Aynı fikir de değilim.3000 tl de vermedim ayrıca 100 liraya hallettim.Aracıma yazılım atmayı da düşünmüyorum..Fab taktırmayacağım zaten var.
Yarın yazılanları ustama soracağım gerçi tel açtım ilk mesajını okudum güldü.dediğini yazıyorum.Abi senin birbirine geçmeli partikül filtrenin içi boşaltılmış dolusunu taktık soru kalmadı dedi.
Kolay gelsin.Resim deki 11 ve 12 numaralı parça.
http://autopartmaster.com/en/?action=catalog_show&cat=peugeot&t_id=2145&id_pic=9330
cikmacilar disinda fap komple satilmaz sadece alt fitre kismi satilir taktirdiysan hayirli olsun kardes
ustan neden guldu anlamadim ?

-------------

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2013 Saat 10:42
Aracım çok falan yakmıyor.1 depo mazotla 1200 km yol yaptım.Fab sistemim iptal edilmemiş.sadece linkte verdiğim 11-12 nolu yani manifolttan sonra takılan ve aşağı doğru inen 2 parça halinde olan birbirine geçmeli bacanın içi boşaltılmış.Boş olduğu içinde  egzoz gazı direkt egzoza gidiyor ve huvvvv sesi yapıyor.
Yazarken bazı şeyleri ifade etmek zor.Gülmesi şundandı. (1.6 hdi peugeot larin hepsi sivilidir kuru fap bulamazsin).çünkü yanımda 2009 exu nun fabsız tek parça katalizörünü söktü.
Yanlış anlamaya mahal vermemek için bilgi paylaşımı adına seninle telefonla görüşmek isterim.Özelden tel verirsen görüşelim.

Mesaj Tarihi: 23 Mart 2013 Saat 12:21

Aracım çok falan yakmıyor.1 depo mazotla 1200 km yol yaptım.Fab sistemim iptal edilmemiş.sadece linkte verdiğim 11-12 nolu yani manifolttan sonra takılan ve aşağı doğru inen 2 parça halinde olan birbirine geçmeli bacanın içi boşaltılmış.Boş olduğu içinde  egzoz gazı direkt egzoza gidiyor ve huvvvv sesi yapıyor.
Yazarken bazı şeyleri ifade etmek zor.Gülmesi şundandı. (1.6 hdi peugeot larin hepsi sivilidir kuru fap bulamazsin).çünkü yanımda 2009 exu nun fabsız tek parça katalizörünü söktü.
Yanlış anlamaya mahal vermemek için bilgi paylaşımı adına seninle telefonla görüşmek isterim.Özelden tel verirsen görüşelim.
mesajin belirmissin kardes "çünkü yanımda 2009 exu nun fabsız tek parça katalizörünü söktü." katalizor ile partikul filtresini bir birine karistirmis senin usta sonucta ayni iside yapsalar dizel partikul filtresi 1.6 hdi lerde sivilidir arka tarafta bir deposu vardir filtre dolunca bu yakit mazotla birlikte enjektorlere gonderilir bu sayede motor isisi ve cikan egsoz gazi sicakligi artar ve filtre isisinin artmasiyla filtre icersindeki partikuller yakilir 
katalizorlerde ise bu sistem biraz fakli partikulleri depolayip biriktikten sonra yakma gibi bir ozelligi yok 
senin dediginden anladigim sivisiz partikul filtresini yanilmiyorsam BMW kullaniyor 
aramak istersen telefon numaram 0033 612 68 01 34

-------------

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2013 Saat 15:26
Dikkat etmemişim yurt dışında imişsiniz.Ülke dışı telefonum kapalı.seninle kuru fab yaş fab Smile konusuna girmeyeceğim.Ancak şunu bilmeni isterim.Bu arabayı fransızlar yapmış olabilir.Açıklarınıda bizim ustalarımız kapatıyor.Ben hafta da 3-4 gün ustama uğrarım.Defalarca yabancı plakalı peugeotlar gördüm bakım ve arıza üzerine.Gurbetçilerin tamamı yurt dışı bakım ve tamirattan şikayetçi.
Ancak çarşamba(27.03) günü aracımın triger setini değiştireceğim.Fab yazılımının iptal edilmediğini biliyorum ama kontrol ettireceğim.Tabi senin gibi ustam ve benim aklıma takılan fabı iptal etmeden partikül filtresinin neden manuel olarak boşaltıldığı ve sökmeden; karter muhafazasını söküp kaynakla kesip boşaltmışlar.Anlam veremiyorum.
İçi dolu DPF takıldıktan sonra aracımdaki acı duman kokusu ve homurtulu çalışması kesildi.Ben gidişinin bile düzeldiğini belirtmek isterim.
Ayrıca insan sağlığını çok düşünüyorum.Onun için DPF yi dolusu ile değiştirdim.DPF iptal etmek üzerede yazılım aramıyorum.Kolay gelsin.

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2013 Saat 22:13
Cerci bugun park ettigim zeminde sol arka tekerlegin hemen onunde bir nokta farkettim 2 Euro buyuklugunde. Saniyorum bu partikul filtresinin posetinden sizdiriyor. Egildim baktim aluminyum gibi birsey gordum, uzerinde kahverengimsi bir sizinti vardi. Ilerleyen gunlerde fotograflar cekip paylasirim. Bir sekil kapatmak lazim bu kacagi yoksa durum fena Smile

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2013 Saat 22:26

Cerci bugun park ettigim zeminde sol arka tekerlegin hemen onunde bir nokta farkettim 2 Euro buyuklugunde. Saniyorum bu partikul filtresinin posetinden sizdiriyor. Egildim baktim aluminyum gibi birsey gordum, uzerinde kahverengimsi bir sizinti vardi. Ilerleyen gunlerde fotograflar cekip paylasirim. Bir sekil kapatmak lazim bu kacagi yoksa durum fena Smile
kardes direk temasta bulunma eolys asitir  yuzune gozune gelirse yakabilir deposu dedigin gibi sol tekerin belki borulardan kaciriyor olabilir sokup nerden kacirdigini bulman gerekicek eolys in fiyatida biraz pahalidir

-------------

Mesaj Tarihi: 24 Mart 2013 Saat 22:33

kardes direk temasta bulunma eolys asitir  yuzune gozune gelirse yakabilir deposu dedigin gibi sol tekerin belki borulardan kaciriyor olabilir sokup nerden kacirdigini bulman gerekicek eolys in fiyatida biraz pahalidir

Yok onu zaten ben yapamam. Hem zamanim pek yok hem de araci kaldiramam o kadar.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net