Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

307 Premium 2006 HDI debriyaj çok sert

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 307
Forum Tanımlaması: Peugeot 307, 2001-2008 yılları arası üretilen küçük bir aile otomobilidir. 2002'de Yılın Avrupalı ​​Otomobili ödülü almıştır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=21610
Tarih: 27 Nisan 2024 Saat 15:35
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 307 Premium 2006 HDI debriyaj çok sert
Mesajı Yazan: data123
Konu: 307 Premium 2006 HDI debriyaj çok sert
Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 13:18
Merhabalar, daha önce otomatik 307 kullanıyordum. Şimdi dizel alınca otomatik seçeneği yoktu, 2.el düz vites aldım.  Aracın debriyajı gerçekten çok sert. Debriyaj bittiği için midir? Kayınpederin aracı Ford Focus. onun araçtan indikten sonra benim arabayı aldım bir gün, ızdırap çeker gibi geldi.
Debriyaj çok yukarıda kavrıyor. Tamam belki de bitmek üzeredir, ama hiç kaçırma yapmıyor kesinlikle.
Yani o kadar para verip debriyajı değiştirip bir de hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. 
Sizlerin araçlarında nasıl durum?
teşekkürler.

-------------
307 1,6 HDI Premium

Cevaplar:
Mesajı Yazan: aspirinxlarge
Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 14:15
Debriyaj telinde sıkıntı olabilirmi ? 

-------------
Sevene Can Feda Sevmeyene Elveda ! 206 XS 110hp Full Tesco

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 14:55
Bilmiyorum, belki de olabilir. Hidrolik debriyaj olduklarını duymuştum ama tel var mı bunlarda?

-------------
307 1,6 HDI Premium

Mesajı Yazan: djchaos
Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 19:50
aracınız kaç bin km de ilk kalkışlarda veya yokuş yukarı ilk kalkışlarda titreme oluyor perfonmansı düşük ise ve debriyaj yukarda kavrıyorsa debriyaj balatası bitik.bitik debriyaj balatası sert olur ve yukarda kavrar değişince pamuk gibi yumuşak olur.

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 20:42
Araç 93 binde. Ben yeni aldım. Eski sahipleri değiştirdiler mi bilmiyorum. Ama dediğiniz gibi olabilir. Bitmiş olma ihtimali de var. Fakat daha önce dediğim gibi hiç kaçırmıyor araç, gerçi daha önce hiç debriyajı biten bir araç tecrubem olmamıştı ama...
Titreme yok fakat şöyle birşey var. Aracın torku çok yüksek olmasına rağmen romantide düz yolda dahi kendi haline bıraksam titriyor. gaz vermezse stoplayacak gibi oluyor. Alakası var mıdır?

-------------
307 1,6 HDI Premium

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 20:58
eğer çok yavaşlamadan olan (duracak gibi) bir durum dışında ise balata miyadını doldurmuş debriyajınızın sertliği bu yönden olabilir vites geçişlerinde zorlanma var ise debriyaj balatasının bitme nedenlerindendir aracı bakıma sokarsanız gaz kelebeğini söktürüp güzelce temizletin sanırım sizin aracın 100 bin bakımı zamanı gelmek üzere biraz masraflı olabilir.

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 21:22
100 bin bakımında debriyaj harici başka neler değiştirmem gerekiyor? Anladığım kadarı ile debriyajı bir değişmek gerekecek. Filtreler falan tamam, onları da değiştireceğim. Triger kayışına gerek var mı?

-------------
307 1,6 HDI Premium

Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 21:51
normalde araç 5 yıl veya 120 bini doldurunca triger seti,değişir ve diğer kayışlara bakılır v kayışı vs gibi araç bakıma gireceği için yağ,yağ filitresi,mazot filitresi,kızdırma bujileri,hava filitresi değişir gaz kelebeği boğazı temizlenir, bunlar genelde bilinenler başka bakım zamanı gelen parçalar var ise araç check up ta belli olur (debriyaj balatası,alt takım gibi aracınızı bakıma götürdüğünüzde kesinlikle bilgisayara bağlatmayıda ihmal etmeyin.en üyüsü sizin aracınızı en kısa zamanda check up yaptırmanız yağına suyuna baktırtmanız parça konusunda sitemizin sponsoru ile iletişime geçerseniz çok uygun fiyata ve orjinal parça temin edebilirsiniz.

Şahin Peugeot
Orjinal Yedek Parça
0216 631 10 80
0216 631 18 12
0533 301 88 06
www.peugeotmarket.com

Mesajı Yazan: furkan
Mesaj Tarihi: 19 Şubat 2012 Saat 23:30
sen 1.6 hdi lerin debriyaj fiyatını bilmiyon galiba volantla balata değişiyor baskı yok bunlarda 1500 tl geçmiş olsun sor sanayide haa yetkilide 2000 tl yi buluyor

Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2012 Saat 17:15
Bir yanlışlık olmasın? Şahin peugeotu aradım şimdi, senin bu söylediğini söyledim, volantı her halukarda değil ama sorun varsa degiştirirsin dedi. Baskı balataya 250 TL dedi. Trigger sordum hazır açmışken, ona 150 TL dedi.

-------------
307 1,6 HDI Premium

Mesajı Yazan: furkan
Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2012 Saat 00:29
baskı yayı yok bu araçlarda sana 90 hp nin fiyatını vermiş

Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2012 Saat 00:51
volant seti ile beraber 1.500 tl mi ? taş çatlasın 700 800 tl orjinalidir oynar volantta yaylar ömrünü tamamlamış veya kırılma yapmışsa değişmek zorunda siz aracınızın şase numarasını verin ve öğrenin sabit volant ise sadece balata değişir volant sökülüp temizlenir ve montaj yapılır

Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2012 Saat 12:06
Tekrar aradım Şahin otoyu, volantı değişmek dediğiniz kontrol ettirdikten sonra oluyor. Volantta sorun yoksa eğer değişmeye gerek yok, baskı balata var diyor 1.6 dizel olduğunu söyledim bilhassa. Baskı Balata için yine 250 TL olduğunu söyledi. Volant değişirse eğer 450 TL bir maliyeti olduğunu söyledi. 
Bence makul görünüyor ama sorun Volant değişecek mi? Benim debriyajın sertliğinin volantla bir alakası yok ama aracı stop edince bir titreşim yapıyor. Onu da sordum, motor kulağıyla da alakalı olabilir dedi ama tabi bir ihtimal volant da bozuk olursa yapabilirmiş.

-------------
307 1,6 HDI Premium

Mesajı Yazan: inceyasar
Mesaj Tarihi: 21 Şubat 2012 Saat 14:17
benim arabada da titreşim oluyordu baskı balata değişti problem ortadan kalktı benden önceki yarım debriyaj çok kullandığı için olmuş yoksa balatada bitiklik yoktu fakat ilk kavramada titretiyordu 

bence sadece baskı balatasının değişmesi ile sorun çözülebilir

-------------
2004 307 1.4HDI

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net