Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

TEYP DİREKSİYON KUMANDASI ÇALIŞTIRMA

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206+
Forum Tanımlaması: Peugeot 206+, 206 serisinin devamıdır. 2010-2012 yılları arasında üretilmiştir.
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=21476
Tarih: 11 Mayıs 2024 Saat 11:07
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: TEYP DİREKSİYON KUMANDASI ÇALIŞTIRMA
Mesajı Yazan: Guests
Konu: TEYP DİREKSİYON KUMANDASI ÇALIŞTIRMA
Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 20:17
SLM ARKADAŞLAR.PİONNER 2300UB ALDIM.RADYO DİREKSİYON KUMANDA KOLUNA UYUMLU HALE GETİRMEK İSTİYORUM.BUNU İZMİRDE VE BURSADA YAPAN KİŞİLERİ BULDUM.DİREKSİYON KUMANDALI KOLUNU SÖKÜP BANA GÖNDERŞN HALLEDİYİM DEDİ.BU İŞİ ANKARA DA YAPAN KİMSE VAR MI?YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM İYİ AKŞAMLAR.. 

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Alicilik
Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 20:41
hocam merhaba,

1- mesajlarınızı LÜTFEN küçük hafr kullanarak yazmaya özen gösterin.
2- İzmir deki arkadaş işinin ehli ona gönderebilirsiniz.
3- Ankara da bunu yapana rastlamadım. Ben yurt dışından almış olduğum modülü kullanıyorum.

Ben deki modül direk teyp ile araç ISO kabloları arasına köprü şeklinde bağlanıyor sökme takma kesme biçme yok.

Çalışması şu şekilde:

-------------
http://fb.me/hizimsabit" rel="nofollow - Hız sabitleme ve limitleme için
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 21:21

1.öncelikle yardımın için teşekkür ederim başka tavsiye gelmez ise sanırım izmir e göndereceğim.

2.siz nasıl bir parça alarak bu işi hellettiniz ve ne kadara malettiniz?çok beğendim güle güle kullanın.

3.uyarınızı dikkate aldım ve KÜÇÜK harfle yazdım.tekrardan teşekkürler

hayırlı akşamlar...

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 21:49
cevap bekliyorum yardımcı olacak kimse yok mudur acaba!!

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 22:02
Teşekkür ederim.

Ben ebay üzerinden aldım. Aldığım zaman kur farkı bugünkü kadar değildi ve 100tl gibi bir rakama aldım. Almamın sebebi kumanda kolunu sökmek istemedim çünkü aracım halen garanti kapsamında.

bende ki parça bu. Videodaki özellikleri yapabiliyorsunuz. En sevdiğim özellik ise arabadan inip kitlediğim zaman 50sn sonra teyp kapanıyor. Baya güzel bir olay aynı şekilde kilidi açınca teyp tekrar açılıyor eğer kapıyı açmazsam 40sn sonra teyp kapanıyor.

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesajı Yazan: frtkck
Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 22:03
İzmir de bulunan arkadaşdan bende devreyi edindim,ve bağlantılarını yaptım teyb kumanda kolunu takarken kabloların bazılarını lehim yerinden kopartmıştım yeniden ince lehim (Bakır ) attım .Şu anda kusursuz çalışmakta bir çok arkdaşım da pıoneer deh 2300 'ü direksiyon kumandası ile çalıştırmama şaşkınlıkla izlediler.Şahsı düşüncem gönül rahatlığı ile kumanda kolunu gönderebilirsiz aynı zamanda fiyat olarakda uygun .

-------------
Ferit Küçük Peugeot206 2004 triptonik xline

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 22:09
Orjinalini yazan: frtkck frtkck Yazdı:

İzmir de bulunan arkadaşdan bende devreyi edindim,ve bağlantılarını yaptım teyb kumanda kolunu takarken kabloların bazılarını lehim yerinden kopartmıştım yeniden ince lehim (Bakır ) attım .Şu anda kusursuz çalışmakta bir çok arkdaşım da pıoneer deh 2300 'ü direksiyon kumandası ile çalıştırmama şaşkınlıkla izlediler.Şahsı düşüncem gönül rahatlığı ile kumanda kolunu gönderebilirsiz aynı zamanda fiyat olarakda uygun .

Hocam mazur görğn bilmediğim için soruyorum;

kumanda kolunu bu şekilde yaptığınız zaman teybin açılış kapanış olayı nasıl oluyor ?
Kontak yokken de teyp açılabiliyor mu ?

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 22:42
teybin açılışıyla kumanda kolunun bir alakası yok.ben yapınca da video paylaşırım.yardımlarınız için teşekkür ederim..

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 23:04
Ben de kinde oluyor işte normal bağlantı kurmadım ben o yüzden sordum. 

-------------
DiagBox v7.82
PP2000 v22
Lexia 3 v45
Sedre/Doc Backup 11.2013

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 23:12
Araçta eko mod olduğu için öncelikle belirli bir zaman aşımından sonra kontak kapandıktan sonra otomatik olarak elektrik kesilir.Sorunuzun cevabı ise evet araç 206 2004 model ve kontağı cevirdikten sonra teybin ( Pıoneer deh 2300 ) düğmesine dokunmadan direksiyon kumanda üzerinde üst tarafda bulunan ,yolcu tarafındaki düğme ile teybi açıp kapatabiliyorum. Şunuda eklemek isterim direksiyon kumanda kolu gerçekten sürücülerin teybin üzerinden kumanda ederken ki dikkat dağılmalarının önüne geçiyor.

-------------

Mesajı Yazan: Meric42
Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 23:35
nedir bunun maaliyeti ? izmirdeki arkadaşın dediği ;?

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 23:38
Yalnış hatırlamıyorsam ,35 tl civarı birşey idi .

-------------

Mesaj Tarihi: 10 Şubat 2012 Saat 23:39
nasıl ulaşiriz peki arkadaşa ?

Mesajı Yazan: ozaannn
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2012 Saat 06:56
Arkadaslar bendede pioneer 3150 var kumanda kolundan kontrol edebiliyormuyum izmirdeyim bu arkadasa nasil ulasicam

-------------
ozaann

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2012 Saat 08:54
arkadaşlar ben kendisiyle konuşum kolu söküp kargoya vereceğim.35 tl ye yapıyor.hatta önceden birtek koldaki döner tuşu yapamıyormuş ama artık onuda yapabiliyorum dedi.şimdi bana kolun nasıl sökülmesi gerektiğini anlatacak bir arkadaşa ihtiyacım var..

Mesajı Yazan: MagicPerformance
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2012 Saat 10:34
bu işi istanbulda yapabilen bir yer varmı ?

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2012 Saat 13:12
Orjinalini yazan: denizkartali06 denizkartali06 Yazdı:

arkadaşlar ben kendisiyle konuşum kolu söküp kargoya vereceğim.35 tl ye yapıyor.hatta önceden birtek koldaki döner tuşu yapamıyormuş ama artık onuda yapabiliyorum dedi.şimdi bana kolun nasıl sökülmesi gerektiğini anlatacak bir arkadaşa ihtiyacım var..

Direksiyonun altindan dogru baktiginizda iki tane alyan vida goreceksiniz. Onlari sokup plastik aksami  cikartin. Sonra kolun girdigi yeri goreceksiniz. Saniyorum kolun iceriye dogru girdigi yerde plastik bir ayak olmasi gerekiyor. Onu kaldirdiktan sonra cekip cikartabilirsiniz diye dusunuyorum.

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2012 Saat 14:45
koliva ya teşekkürler :)

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2012 Saat 15:25
Nasil ulasicaz arkadaslar bide onu deseniz bunu yapab arkadasa???

-------------
ozaann

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2012 Saat 20:24
Daha önce tarafımdan açılmış olan konu sanırım aradığınız soruların cevabı burda .
http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=17977&PN=1&title=direksiyon-kumandam" rel="nofollow - http://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=17977&PN=1&title=direksiyon-kumandam

-------------

Mesaj Tarihi: 11 Şubat 2012 Saat 20:32
javascript://" rel="nofollow -

Mesajı Yazan: cherno
Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2012 Saat 00:23
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi günler dilerim.Ferit arkadaşımın sayesinde forumunuza tekrar üye oldum.Arkadaşım forumda bir çok arkadaşımın kumanda kolu ile ilgili sorunu olduğunu belirtti.Eğer sizlere yardımım olacaksa elimden geleni yapacağımdan şüpheniz olmasın.Yardım isteyen arkadaşlar buradan veya özelden bana ulaşabilirler.Teşekkür ederim.

Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2012 Saat 07:56
Arkadaslar yokmu bu izmirdeki arkadasla irtibata gececegimiz bi numara yada ne bileyim dukkani yokmu gidip taktircam iki gundur bekliorum bilen birisi yardimci olursa cok sevinicem

-------------
ozaann

Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2012 Saat 08:30
İyi günler,cep numaram 554 302 25 74 tür.Selamlar.
Orjinalini yazan: ozaannn ozaannn Yazdı:

Arkadaslar yokmu bu izmirdeki arkadasla irtibata gececegimiz bi numara yada ne bileyim dukkani yokmu gidip taktircam iki gundur bekliorum bilen birisi yardimci olursa cok sevinicem

Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2012 Saat 11:51
bende ulasacam en kısa zamanda önce teyp almalym tabi :D

Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2012 Saat 12:44
Her zaman için yardım etmeye hazırım.uygun olduğunuzda belirtirsiniz.Selamlar.
Orjinalini yazan: Meric42 Meric42 Yazdı:

Mesaj Tarihi: 12 Şubat 2012 Saat 13:39
Orjinalini yazan: cherno cherno Yazdı:

Her zaman için yardım etmeye hazırım.uygun olduğunuzda belirtirsiniz.Selamlar.
Orjinalini yazan: Meric42 Meric42 Yazdı:

iLginiz için teşekkür ederim en kısa zamanda irtibata geçicem

Mesaj Tarihi: 17 Şubat 2012 Saat 19:13
arkadaşlar bugün izmirden kumanda kolum geldi.hemen taktım vallahi süper oldu.izmirdeki colega35 abimizin ellerine sağlık allah razı olsun beni büyük bir sıkıntıdan kurtardı.hemde bu fiyata 35 tl ye on numara işçilik.kargoya verdim ertesi gün halledip hemen geri yolladı.ptt kargo 5 tl ye kolu kutuya koyup gönderiyor...307 cd changer in nazından kaprisinden sıkılan herkese tavsiye ederim.pioneer 2300ub aldım rengide araç içi renklerine uygun..hiç anlamayan biri rahatlıkla söküp takabilir.yaptırmak isteyen tüm arkadaşlara işte büyük usta colega35 irtibat numarası
0 554 302 25 74
mailto:cherno359@hotmail.com" rel="nofollow - cherno359@hotmail.com

Mesajı Yazan: denizkartali06
Mesaj Tarihi: 30 Nisan 2012 Saat 21:34
Arayan arkadasa yardim

-------------
KARTALİZMA 1.6 HDI XT 110 HP

Mesajı Yazan: yolsever
Mesaj Tarihi: 05 Aralık 2013 Saat 20:50

Öncelikle merhaba arkadaşlar forum sitesi bana çok yardımcı oluyor.Önce yol bilgisayarımı aktif ettim ve yakıt sarfiyatımı artık görebiliyorum.Sonrasında da kolega 35 rumuzlu arkadaşımızın yardımıyla orjinal radyo/cd kumandasına aracıma monteli olan double din arasındaki bağlantıyı nasıl yaptığımızı açıklamaya çalışacağım.
cherno359@hotmail.com e-mail adresi olan *** rumuzlu arkadaşımızla yaptığım e-mail ve telefon görüşmelerimizden sonra double dinimin arkasındaki KEY+,KEY- uçlarına almış olduğum 1Kohm luk 10 adet direnç ile hafızaya alınabilecek maksimum direnci bulmak için sıra ile dirençleri birbirine bağlayarak tuş atamasını yapıyoruz.

Tuş atamak için KEY+ yada KEY- ile şaseye temas ettirdikten sonra atama yapıyor.

Aracın kumanda kolunu sökerek *** rumuzlu arkadaşa kargo ile yolluyoruz.Eline geçtikten sonra bizim vermiş olduğumuz direnç bilgileri doğrultusunda bir kutu imalatı yapıyor ertesi gün geri kargo ile yolluyor(kargo ödemeleri bize ait)

Kumanda kolunu yerine monte ediyoruz ve bağlantı kablolarını da markalaması yapılmış olduğu gibi montajını yapıyoruz.
Setimizin setup kısmındaki tuş atama bölümünden seçtiğimiz tuş ile kumanda kolu üzerindeki düğmeleri eşleştirdiğimiz andan itibaren orjinal bir kumandamız fonksiyonel olarak çalışmış oluyor.
Bu işlerin bize maliyeti kargo hariç 40 tl dir.İlgili arkadaşımız izmir- şirinyerde bulunmaktadır.

Montaj sonrasındaki kumanda kontrolünü videoya aldım youtube'a koydum.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net