Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ABS lambası yandı

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Bipper
Forum Tanımlaması: Peugeot Bipper araçlarınız hakkındaki tüm arızalar ve çözümlerini paylaşabilirsiniz
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=21249
Tarih: 28 Mart 2024 Saat 23:36
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: ABS lambası yandı
Mesajı Yazan: fantom
Konu: ABS lambası yandı
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 00:05
Bir gün yolda giderken birden ABS lambası yandı.Ne yapmalıyım?Servisi aradım görmemiz gerekiyor dediler.Sizler de karşılaştınız mı?

-------------
Bipper

Cevaplar:
Mesajı Yazan: yavuz25
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 00:06
inanın ne söylesem yalan olur.Sensörler,fren beyni,kısa devre,abs beyni,vs. vs. olabilir.Serviste bakılması en doğrusu olur.Mümkün olan en kısa zamanda hallettirin abs nin şakası olmaz.Wink

Mesajı Yazan: 06ÖzGüR06
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 00:10
Bilgisayara bağlanması en doğrusu olur servis yolu görünüyorBig smile

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 00:11
Orjinalini yazan: 06ÖzGüR06 06ÖzGüR06 Yazdı:

Bilgisayara bağlanması en doğrusu olur servis yolu görünüyorBig smile

araya para sıkışmış derler ya hani.Tongue

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 00:11
pejonun en çokta bu huyunu sevmiyorum.Angry

Mesajı Yazan: racer50
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 00:30
dostum yapacagın sey bılgısayara baglatmak eger sensör vs sorunu yoksa abs beyın hatası yada abs röle hatası verecektır servıs değiş dıyecek 1200tl sen elinden iş gelıyorsa sökeceksın lehımlerını tazeleyeceksın rölenın oldugu bölümdede kömür wa onlar bıtmıs olabılır bır elektrıkcıde kömür taktıracaksın ve sistem calısacak ben yapamam dersen ortalama 150-300 arası bı işçilik istıyorlar gecmıs olsun

-------------
KAYGAN YOLLARIN YAPIŞKAN SÖFÖRÜ

Mesajı Yazan: peugeotefe
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 00:46
Abs rolesi derken konuyu açıklarmısınız pek anlayamadım öyle bi rolemi var onun içinde kömürmü var ? rolenin lehimimi atıyor ??

-------------
PEUGEOT YEDEK PARÇA TAMİR BAKIM SERVİSİ

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 00:55
Orjinalini yazan: peugeotefe peugeotefe Yazdı:

Abs rolesi derken konuyu açıklarmısınız pek anlayamadım öyle bi rolemi var onun içinde kömürmü var ? rolenin lehimimi atıyor ??

ShockedThumbs Up

Mesajı Yazan: efsanemurat
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 02:19
arkadaşlar benimde dün el frenini çektim havada çok soğuktu -15 gibi 2 saat el freni o soğukta çekili kalmıştı gelip arabayı çalıştırdığımda abs fault diye yazı çıktı bilgi ekranında 2km gittim yazı kendiliğinden kayboldu abs ışığı söndü herşey normale döndü acaba bu arıza belirtisimi bide çok kar vardı arabanın kardan nerdeyse lastikler dönmüyordu şimdi herşey normal hiç bir sıkıntı yok.

-------------
2004 model 307 hdi xr 120000 km de

Mesajı Yazan: djchaos
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 06:10
307lerin ön yolcu ve şoför koltuğunun altında soket var zamanla gevşeyince yerinden çıkıyor veya temassızlık oluyor bipperlerde aynı sistem varsa bi kontrol et soketlerdende olabilir herzamanki sensör soket muhabbeti :))

Mesajı Yazan: djchaos
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 06:11
[QUOTE=efsanemurat]arkadaşlar benimde dün el frenini çektim havada çok soğuktu -15 gibi 2 saat el freni o soğukta çekili kalmıştı gelip arabayı çalıştırdığımda abs fault diye yazı çıktı bilgi ekranında 2km gittim yazı kendiliğinden kayboldu abs ışığı söndü herşey normale döndü acaba bu arıza belirtisimi bide çok kar vardı arabanın kardan nerdeyse lastikler dönmüyordu şimdi herşey normal hiç bir sıkıntı yok.[/QUO  

sürücü veya yolcu koltuklarının altına bak soketleri kontrol et.

Mesajı Yazan: erkerd5429
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 10:53
bi 10 gün kadar önce frene hafif dokunduğum için zannedersem kaydı çarpmak için yer bakarken kendiliğinden durdum ışıklardan kalktım abs fault yazdı eve gittim stop ettikten bi yarım saat sonra çalıştırdım arabayı ışık yanmıyodu neden oldu anlamadım

-------------
2003 1,6 xr benzin/lpg
54 tk 977 0 Rh (+) pozitif

Mesajı Yazan: 06ÖzGüR06
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 13:01
Orjinalini yazan: erkerd5429 erkerd5429 Yazdı:

bi 10 gün kadar önce frene hafif dokunduğum için zannedersem kaydı çarpmak için yer bakarken kendiliğinden durdum ışıklardan kalktım abs fault yazdı eve gittim stop ettikten bi yarım saat sonra çalıştırdım arabayı ışık yanmıyodu neden oldu anlamadım

ABS hata vermiş ve kaydığına göre de devre dışı kalmış  sistemde bir sorun var demektir bu da siz de

bir baktırın isterseniz iyi bir ustaya.Smile

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 13:03
Orjinalini yazan: 06ÖzGüR06 06ÖzGüR06 Yazdı:

Orjinalini yazan: erkerd5429 erkerd5429 Yazdı:

ABS hata vermiş ve kaydığına göre de devre dışı kalmış  sistemde bir sorun var demektir bu da siz de

bir baktırın isterseniz iyi bir ustaya.Smile
ClapAynen abimin dediği gibi.Abs hayati önemlilikte bir parçadır.Wink

Mesajı Yazan: racer50
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 23:37
efe kardesım bılgısayara düşen arıza kodu o şekilde.
resim sağ tarafını hiç açtınmı bilmem ama oradakı dinamonun kömürü bıtıyor sol taraf zaten plaka seklınde onunda baglantı lehımlerını tazelıyorsun  bılmem anlatabıldımmı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-206-abs-beyni-55697320/detay/" rel="nofollow - http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-206-abs-beyni-55697320/detay/

-------------
KAYGAN YOLLARIN YAPIŞKAN SÖFÖRÜ

Mesajı Yazan: peugeotefe
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 23:40
Anladım usta daha öğreneceğimiz çok şey var desene

-------------
PEUGEOT YEDEK PARÇA TAMİR BAKIM SERVİSİ

Mesajı Yazan: kudret_yildirim
Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 23:45
abs sisteminde oluşacak herhangi bir arıza aracın fren sistemini etkilemiyor diye biliyorum ben. tabiki de bir an önce tamir ettirmeni tavsiye ederim ama bu süre içinde sadece abs'siz araba gibi kullanmış olacaksın hepsi o kadar. inşallah çok masraflı bir tamirat olmaz...

-------------
PEUGEOT 306 XR platinum BVA (2001) http://imageshack.us/photo/my-images/27/dsc06616e.jpg/" rel="nofollow">

Mesaj Tarihi: 26 Ocak 2012 Saat 23:51
Orjinalini yazan: racer50 racer50 Yazdı:

efe kardesım bılgısayara düşen arıza kodu o şekilde.
resim sağ tarafını hiç açtınmı bilmem ama oradakı dinamonun kömürü bıtıyor sol taraf zaten plaka seklınde onunda baglantı lehımlerını tazelıyorsun  bılmem anlatabıldımmı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-206-abs-beyni-55697320/detay/" rel="nofollow - http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-206-abs-beyni-55697320/detay/
teşekkürler abim.Smile

Mesaj Tarihi: 27 Ocak 2012 Saat 00:05
Orjinalini yazan: kudret_yildirim kudret_yildirim Yazdı:

abs sisteminde oluşacak herhangi bir arıza aracın fren sistemini etkilemiyor diye biliyorum ben. tabiki de bir an önce tamir ettirmeni tavsiye ederim ama bu süre içinde sadece abs'siz araba gibi kullanmış olacaksın hepsi o kadar. inşallah çok masraflı bir tamirat olmaz...
Thumbs Up

Mesajı Yazan: conteo
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2018 Saat 09:37
Düz yolda gıderken 207 aracımda abs ısıgı yandı, servıse gıttık bılgısayarda arka lastıklerı görmuyor donus hızı 0  cıkıyor. Sensorler ve arka bılya kontrol edildi sorun bulunamadı  Sımdı beyın ve beyne gıden kablolar kontrol edılecek buna benzer sorun yasayan oldumu

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 03 Aralık 2018 Saat 10:19
Orjinalini yazan: conteo conteo Yazdı:

Düz yolda gıderken 207 aracımda abs ısıgı yandı, servıse gıttık bılgısayarda arka lastıklerı görmuyor donus hızı 0  cıkıyor. Sensorler ve arka bılya kontrol edildi sorun bulunamadı  Sımdı beyın ve beyne gıden kablolar kontrol edılecek buna benzer sorun yasayan oldumu

direk beyine yönelmeyin sensörlerde gözle kontrolde fiziksel bir hasar yoksa arızalı demekte çok mantıklı gelmiyor açıkcası soket bağlantılarını kontrol etsinler oksitlenme olabilir yada kablo içine su gittiyse bu tip sorunlara sebep olabiliyor. Ek olarak aracınıza sonradan elektrik aksamına xenon vs. bir işlem ugulanmışmıydı. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesajı Yazan: Zakharion
Mesaj Tarihi: 30 Ocak 2020 Saat 18:02
peugeot 307 aracımda abs çalıştığını biliyorum  Sıkıntı yok  Ama aracı çalıştırıken abs lambası çalışmıyor . Aynı şekilde yağ lambasıda çalışmıyor. Özel servis yağ lambası sıkıntı olursa yanar demişti. Aracım 2002 model. Muhtemelen yağ lambası ampulu ve abs lambası ampülü patlak. Bunu nasıl değiştirebilirim . 

Mesajı Yazan: ismailkaya
Mesaj Tarihi: 30 Ocak 2020 Saat 18:20
genelde sensör kaynaklı oluyor tekerdeki sensörleri kontrol edin çamur varsa temizleyin kablolarını kontrol edin 

-------------
KÖTÜ İNSANLARIN HER YERDE OLMASININ TEK SEBEBİ İYİ İNSANLARIN HİÇBİRŞEY YAPMAMASINDANDIR.

Mesaj Tarihi: 30 Ocak 2020 Saat 18:47
teşekürler.

Mesajı Yazan: talip206
Mesaj Tarihi: 31 Ocak 2020 Saat 01:21
Orjinalini yazan: Zakharion Zakharion Yazdı:

peugeot 307 aracımda abs çalıştığını biliyorum  Sıkıntı yok  Ama aracı çalıştırıken abs lambası çalışmıyor . Aynı şekilde yağ lambasıda çalışmıyor. Özel servis yağ lambası sıkıntı olursa yanar demişti. Aracım 2002 model. Muhtemelen yağ lambası ampulu ve abs lambası ampülü patlak. Bunu nasıl değiştirebilirim . 

Evet model yılı aynı olsa bile  araçtan  araca yağ  lambası  değişebiliyor.
 Bu konuyu çözene kadar pek çok  206 sahibini tabiri caizse yolda durdurup aracını inceledim :)
Benim araç da 2002 model 206. Kontağı açınca yag lambası yanmıyor. Ben de patlak olduğunu düşünüyordum. Bir gün  yağ filitresi şistiği için trafik ışıklarında  dururken yağ  lambasını yakınca patlak olmadığını anladım.
Bazı modellerde kontağı açınca yanıp sönüyor bazı modellerde ise servisin dediği gibi sadece problem olunca yanıyor. 
Abs lambası hakkında fikrim yok ama bildiğim  kadariyla kontağı açınca yanıp  sönüyor  bir de devreye girince yanıyor.

Mesaj Tarihi: 31 Ocak 2020 Saat 18:21
teşekürler . Peki sizce ampul değişimi için yada kontrolü için elektrikçiye mi gideyim yada servise mi gitmem gerekli. Obd cihazında da arıza göstermiyor. 2002 model aracı olan varsa abs veya yağ lambası için aydınlatabilirse beni  Mutlu olurum  

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net