Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

206 GTi vs. 207 GT

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=1984
Tarih: 23 Nisan 2024 Saat 19:03
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: 206 GTi vs. 207 GT
Mesajı Yazan: UmutGTi
Konu: 206 GTi vs. 207 GT
Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 23:14
drag , roll ne olur size göre ???

bence dragda GT alır rahat bi şekilde
          yüksek vites roll de GT ezer geçer
          yüksek devir düşük viteste GTi a bi şans olabilir gibime geliyor

siz ne dersiniz ???

Cevaplar:
Mesajı Yazan: sinan-s
Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 23:16
206 gtı burun farkıyla alabilir..

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 23:51
arkadaşım bende zamanında 206 GTI kullandım

2000cc 138 hp 196nm tork = 206 GTI
1600cc 150 hp 240nm tork = 207 GT

Şimdi bu araçlarda drag ve roll  olarak karşılaştırısak her ikisindede 207 GT derim tek sebep THP motor  olması yani Turbo Destekli bir motora sahip olmasıdır...Fakat pilotaj oyunun  kurallarını değiştirebilir ...

Mesajı Yazan: SİNAN GTI
Mesaj Tarihi: 09 Eylül 2008 Saat 23:56
ya zaten turbo bı motorla atmosferık karsılastırılmaz

Mesaj Tarihi: 10 Eylül 2008 Saat 00:00
Orjinalini yazan: sinan vts sinan vts Yazdı:

neden ???

Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2008 Saat 20:47
Orjinalini yazan: UmutGTi UmutGTi Yazdı:

neden ???
ne demek neden ?

Bisiklet ile Scooter bir mi ? Wink

Mesaj Tarihi: 13 Eylül 2008 Saat 21:38
bence dragda 207 alır 

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2008 Saat 00:21

ben her iki aracıda kullandım gt degildi ama RC ile kaldırdıgımda aldım 207 turbonun verdigi rahatlıkla kolayca kalkabiliyor rollde hiç denemedik :):)

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2008 Saat 01:02
Orjinalini yazan: garageboy garageboy Yazdı:

ben her iki aracıda kullandım gt degildi ama RC ile kaldırdıgımda aldım 207 turbonun verdigi rahatlıkla kolayca kalkabiliyor rollde hiç denemedik :):)

Kemal RC sahibi öyle demiyordu ama Big%20smile

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2008 Saat 01:48
Orjinalini yazan: STARBURAKS STARBURAKS Yazdı:

CANIMIN İÇİ RC SAHİBİ KİM YA :) GARAGEBOY ADINI DUYUNCA HARFLERİ ŞAŞIRIYON :d

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2008 Saat 01:53

Yusuf öle demio knka Big%20smile

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2008 Saat 01:56

Yusuf öle demio knka Big%20smile

KANKA BENİM ARABAM YATIYOR GARAJIMDA ARACIMA HADDİNDEN FAZLA GÜVENİOM BİZDE BİŞİLER BİLİOZ SEN BİLİON BENİM VİDOM YOK BİR SEYİM AMA FIRTINALAR SESSİZ GELİR HAZIRIM HOCAM BEN BU İŞ BİR YUSUFLA BİR GARAGEBOYUN LAFIYLA OLMAZ CIKINCA YOLA BASICAN GAZA :d ÇUF ÇUFFF

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2008 Saat 04:08
atmosferık bır aracın turbo karsısında bısey yapabılcenı dusunmuorum ama yınede bellı olmaz plotaj çok onmlı tabı

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2008 Saat 11:48
bence dragda 207 alır 

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2008 Saat 12:38

neden ???
ne demek neden ?

o zaman hiç bir karşılaştırma yapılamaz ,, ne 206 RC vs. 207 RC ne eski cooper s vs yeni cooper s ve de type r hiç biriyle karşılaştıralamaz falan.Her türlü karşılaştırma olur ben nedeni o yüzden yazdım,, sonuçta 207 GT 206 GTi ın yerini alan bir araç karşılaştırılması çok doğal...

Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2008 Saat 13:02
207 her zaman geçer turbo ve atmosferik farkı belirgin bi farktır

Mesajı Yazan: aoc
Mesaj Tarihi: 16 Eylül 2008 Saat 21:14
207 GT sahibi varsa Ankara'da ve stock ise getirsin deneyelim, bakalım kim alıyor ?

Mesajı Yazan: hasimayaz
Mesaj Tarihi: 16 Eylül 2008 Saat 21:44
Orjinalini yazan: aoc aoc Yazdı:

207 GT sahibi varsa Ankara'da ve stock ise getirsin deneyelim, bakalım kim alıyor ?

206 GTI???? walla ben şans vermiyorum 206 GTI ' a.. hadi RC biraz olsun umutlandırıyor..

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 03:03

Haşim Abi biz denedik ve atmosferik motorun önünde saygı ile eğildik, ha arkadaşlardan inanmayanlar olabilir diye ben diyorum stock 207 GT varsa getirsinler deneyelim, bahsı geçen araçta chip bile yok ve araç yürümez denen 206 gti...

06 GTJ 07 Bizimle Yuvaköy'e gelenler aracı iyi bilir ;)

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 03:50
bizim arkadaslar ankarada ben yönlendiririm sana arkadasım stock onlarda hem bir video ile izleriz :)

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 03:53
20t rc

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 03:54
Orjinalini yazan: 306TT 306TT Yazdı:

20t rc

CryCry 206 207 Mİ ABİ

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 03:55
garageboy, çok güzel olur, video falan da çekeriz, roll da yaparız, drag da... Bi' an evvel yönlendirirsen çok iyi olur, arkadaşım Kıbrıs'a gidecek arabayla 1-2 hafta zaman var, rakip bulman için yeterli bi süre ;)

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 03:56
TAMAM OLUR YARIN KONUSURUM MUTLUYLA BİZİM

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 04:08
Mutlu'nun araba stock mu ? Ben onu boş olmayan bi araç olarak biliyorum, satacağı için bişeyleri sökmüştü en son duyduğum bu, stock olduğuna seninde inandığın bi araçla deneyelim ;)

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 04:10
vallah mutlu ile bayadır görüşmüom bir tane daha var oda oynamalı sanırım hiç olmadı boluda bulusuruz :):) RC lerler video yaparız ne yapalım :) tünele dogru

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 04:21
garaboy, uydurma konuşmuyorum servise geldi araç bizde denedik ve aldık ve bunu defalarca yaptık, ciddi anlamda stock bi GT varsa gelsin ;) Senin RC ile bnm gti'ı deneriz bak o olur :)

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 04:24
PEKİ BEN UYDURMA MI KONUSUYORUM BENİM ARACIM STOCK DEGİL BUNU ARACIMI BİLEN HERKEZ BİLİR AGZINA KADAR YÜKLÜ BİR ARAÇTIR KİMSEYE KAFA TUTMUYORUM ARACIM YÜK LÜ DİE DENERİM AMA BURDA İDDAMDA YOK 207 GT ALIR YA BEN ALIRIM DİE MUTLUNUN ARACININ DOLU OLDUGUNU BİLMİYORDUM

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 04:30
Senin aracının dolu olduğunu biliyorum, stand arabasıydı yanlış hatırlamıyorsam, bi iddia yok, sadece başlık açılmış ve ben denediğimizi; 206'nın her durumda daha iyi olduğunu söylüyorum... Mutlu'nun arabasına gelince o araç stock değil, şimdi satıyormuş aracını boşaltmış ve tüm bildiğim bu ama ne kadar boş bile olsa en azından bi chip vardır ;) Sana uydurma konuşuyorsun demedim, sende-bende uydurma konuşmuyoruz sadece ben gözümün gördüğünü size aktarıyorum ama klavyeden pek açık olmuyor (yazı dili ile konuşma dilinin bir olmaması) ortada bi problem yok, kırıcı bi kelam ettiysem affola ;)

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 04:42
estafurullah bilader olur mu ya biz arabadasız :):) hehe su saatte 2 sohbetin tuningin belini bükmüşüz :D

Mesaj Tarihi: 17 Eylül 2008 Saat 09:52

neden ???
ne demek neden ?

o zaman hiç bir karşılaştırma yapılamaz ,, ne 206 RC vs. 207 RC ne eski cooper s vs yeni cooper s ve de type r hiç biriyle karşılaştıralamaz falan.Her türlü karşılaştırma olur ben nedeni o yüzden yazdım,, sonuçta 207 GT 206 GTi ın yerini alan bir araç karşılaştırılması çok doğal...
207 GT, 206 GTI nin yerini almış olsada motor sistemi farklı biz kaput altı karşılaştırılması yapılması mantıklı değil diyoruz...Sen model dizayn yenilikleri gözü ile bakıyorsun...

Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2008 Saat 13:22

Haşim Abi biz denedik ve atmosferik motorun önünde saygı ile eğildik, ha arkadaşlardan inanmayanlar olabilir diye ben diyorum stock 207 GT varsa getirsinler deneyelim, bahsı geçen araçta chip bile yok ve araç yürümez denen 206 gti...

06 gtj 07 aracı ılk yapan bızız karapurcekte herkes bılır ılk benım ondan 8 mıyarlık tesısatım calındı aktepede on kaputu sıyahtı ben ılk yaptıgımda soktum metalık seytan kırmızısı gecer ruhsatta rengı en son gordugumde jantları sokmustu yenı sahıbı bendekı jantları cok canlıydı turkmodda resımlerı var googleye 06gtj07 yazın bakın

Mesajı Yazan: esrefyilmaz
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2008 Saat 17:59
HER TÜRLÜ 207 GT

-------------
EŞREF YILMAZ 34 YJ 0425 İSTANBUL/KÜÇÜKÇEKMECE

Mesaj Tarihi: 29 Eylül 2008 Saat 12:11

BAHSETTİGİNİZ ARAÇ LAR STOC İSE 207 GT ALIR DİYORUM YANLIZ YÜRÜYENİN HARİCİNDE PİLOTAJ BİLDİGİNİZ ÜZERE ÇOK AMA ÇOK ÖNEMLİ LAKİN GEÇEN HAFTA STAR TV DE YAPILAN YARIŞMADA DA GÖRDÜGÜMÜZ GİBİ TURBOLU ASTRA, ATMOSFERİK BİR 106 GTİ GEÇİLMİŞTİ VİTES KAÇIRMASI SONUCU... GERÇİ SAKINCALI KARDEŞİMİZ NEDENİ BİLİNMEZ    :( YARIŞI KAYBETTİGİNDE ÇOK AGLADI BU BENİ BİRAZ ÜZDÜ  :( NEYSE KONU NERDEN NEREYE GEÇTİ YAŞAR SIÇRAMA, KISACASI BEN 207 GT DERİM ...AOC, HALİL KERDEŞİM ÜZGÜNÜM YAPACAK BİRŞEY YOK :)

BU ARADA BİZDE DENEMEK İSTERİZ 106  GTİ LERİ ...

Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2008 Saat 15:29
Orjinalini yazan: jackal0618 jackal0618 Yazdı:

06 gtj 07 aracı ılk yapan bızız karapurcekte herkes bılır ılk benım ondan 8 mıyarlık tesısatım calındı aktepede on kaputu sıyahtı ben ılk yaptıgımda soktum metalık seytan kırmızısı gecer ruhsatta rengı en son gordugumde jantları sokmustu yenı sahıbı bendekı jantları cok canlıydı turkmodda resımlerı var googleye 06gtj07 yazın bakın

Araç daha evvel sende miydi bilmiyorum, şimdi Melih isimli arkadaşımda araç. Google'den resimlerine baktım da şimdi sen görsen arabayı tanıyamazsın ne motor olarak, ne dış görünüş olarak o derece değişti ;)

-------------
More than love...
More than hate...
More than car...
More than love
It's a GTI (wrotten by myself)

Mesajı Yazan: kelebek
Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2009 Saat 16:25

benımde 207 gt var cok denedık 206 gti aylarla fark cok 10 tır sıgar

Mesajı Yazan: kelebek
Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2009 Saat 16:28
arkadasım benım var 207 gt  herzaman deneye bılırız  sız yer belırleyın ben gelıyım deneyelım

Mesajı Yazan: Onur
Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2009 Saat 16:46
pilotaj çok önemli ama turbo farkıyla 207 alır gibi...

-------------
2011 Renault Clio Extreme 1.6 16v BVA

Mesajı Yazan: CIHANGIR_DONMEZ
Mesaj Tarihi: 25 Kasım 2009 Saat 18:27
ARKADASLAR VALLA SU YORUMLARI ILKOKUL COCUKLARI YAPSA ANLARIMDA SIZLERDEN DUYMAK COK SASIRTTI BENI BUTUN YORUMLARIN HEPSINI TEK TEK OKUDUM ATMOSFERIKLE TURBOLU ARAC KARSILASTIRILIR BIRINCISI BU 1.6 VTECLE 160 LIKLA DENENEBILIR COK RAHAT GT ÖRNEK OLARAK DEDIM 206 GTI LA 106 GTI YI KIYASLARKEN ONCE 106 YI GECSIN DENILIYORDU KALDIKI BU ARACLA 150 HP LIK TURBO BIR ARACIN KIYASLANMASI MUMKUN DIGIL DRAG ROLL HER TURLU AYIRIR ZATEN TEKNIK VERILER HER SEYI ACIKLIYOR TARTISMAYA GEREK YOK. 

Mesajı Yazan: seLim
Mesaj Tarihi: 25 Mart 2010 Saat 15:01
pilotaj önemli bu karsılastırmada ama en önemlisi tork bence.. 207 GT derim.

-------------
Düş Peşindeyim Düş Peşime..

Mesajı Yazan: dowan
Mesaj Tarihi: 27 Aralık 2011 Saat 19:34
babalar ankaradaki 207 gt kullanan arkadaslar :) ben chip uygulamasını en iyi yapan ustayı sorucaktım....

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net