Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

şarj dinamosu.. :(

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=19612
Tarih: 19 Mart 2024 Saat 08:09
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: şarj dinamosu.. :(
Mesajı Yazan: Burak07
Konu: şarj dinamosu.. :(
Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2011 Saat 06:50
Son günlerde aracım bi arızalardır aldı başını gidiyor bugün işe gelirken akü lambam yandı direksiyon hidrolik motoru durdu ve şarjdinamosundan dumanlar çıkmaya başladı üstü hep yağ olmuş ne olmuş olabilir yandı mı ? ne kadra mâl olur akü lambamda yanıyor aracı 4-5 bin devire çıkarttığımdaakü lambası sönüyor ve hidrolik motor devreye giriyor fakat devir düşünce lamba yine yanıyor ve hidrolik motor devreden çıkıyor :(

-------------
1999 Model Peugeot 106 XR (öğrenci uçağı)
1.4 Benzinli
Liseli 0Rh+      Alanya/Antalya 0538 945 18 95    "07"

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2011 Saat 06:59
şarj dinamosunu değiştir bence. sorunun çözülecektir.
akü lambasının yanması ve hidrolik pompanın durmasının tek sebebi o bence.

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2011 Saat 07:02
burak aracın ufaktan sorunalr çıkarmaya başladı bence bir an önce elinden çıkarmalısın

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2011 Saat 07:07
Orjinalini yazan: metin metin Yazdı:

burak aracın ufaktan sorunalr çıkarmaya başladı bence bir an önce elinden çıkarmalısın

bende onun için uğraşıyorum abi :( bugün bi araç gelicek ona bakıcaz umarım anlaşır ve elimden çıkartırım takasla :( en çok lazım olması gereken dönemde böle ufak arızalar beni deli ediyor en sonunda 10 lt benzin alıp yakıcam

-------------
1.4 Benzinli

Mesajı Yazan: mehmet1965
Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2011 Saat 08:22

Aynı sorunu bende yasadım sarj dınamosu degısecek olay cozulecek gecmıs olsun

-------------
     2000      
206 xr prenses
aşk-ı şehir
   ESKİŞEHİR

Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2011 Saat 08:34
şarj dinamosunun üstünde yağ var peki o neden olabilir ? 

-------------
1.4 Benzinli

Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2011 Saat 08:44

Bır aracta elektrık herseydır. Bu elektrıgıde alternator uretır. Bundan dolayı saglam olması gerekır. Eskımıs ıse ıster ıstemez sorunlar bas gosterır. Ayrıca ustundekı yagında kesılmesı gerekır... O yag ıse muhtemelen supap kapak contasından sızdırıyor olabılır...

Alternatorunu yenıledın mı ya da tamır ettırdın mı hıc bırsey kalmaz dıye dusunuyorum. Sunuda unutmakı arac eskı ıster ıstemez bıryerlerı bozulacak... Bır bunun ıcın arac satılmaz yada yakılmaz...

Mesajı Yazan: okankrgz
Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2011 Saat 09:56
bu şekilde  ki basit arızalar canını sıkmasın... şarj dinamon gerekli gücü üretip aktarmadığından ve akün sarj olmadığından dolayı akü ışığı yanar, direksiyon hid.motoru tam görevini yapamaz..bu şekilde aracını kullanırsan akünü ve direksiyon hid.motorunu kucaklarsın sana tavsiyem yapacağın tek şey şarj dinamonu değiştirmen...hiç tamirine falan kalıkışma derim tamir en fazla 2 ay daha götürür...
aracın üzerinde ki şarj dinamosu bilemiyorum ama belkide hala fabrikanın taktığı dinamodur ve ömrünü tamamlamıştır. Sıfır valeo şarj dinamosu 400 lira civarında al tak kafan rahat etsin, çıkma sağlam bulabilirsen 150 civarı... ucuz çin mallarından alayım deme sakın 1 ay sonra patlıyo.. şimdiden kolay gelsin.. Bu kadar basit nedenlerden dolayıda araç satılmasına anlam veremedim acıkcası..

-------------
Koceli/İZMİT

1982

Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2011 Saat 10:09
Orjinalini yazan: okankrgz okankrgz Yazdı:

bu şekilde  ki basit arızalar canını sıkmasın... şarj dinamon gerekli gücü üretip aktarmadığından ve akün sarj olmadığından dolayı akü ışığı yanar, direksiyon hid.motoru tam görevini yapamaz..bu şekilde aracını kullanırsan akünü ve direksiyon hid.motorunu kucaklarsın sana tavsiyem yapacağın tek şey şarj dinamonu değiştirmen...hiç tamirine falan kalıkışma derim tamir en fazla 2 ay daha götürür...
aracın üzerinde ki şarj dinamosu bilemiyorum ama belkide hala fabrikanın taktığı dinamodur ve ömrünü tamamlamıştır. Sıfır valeo şarj dinamosu 400 lira civarında al tak kafan rahat etsin, çıkma sağlam bulabilirsen 150 civarı... ucuz çin mallarından alayım deme sakın 1 ay sonra patlıyo.. şimdiden kolay gelsin.. Bu kadar basit nedenlerden dolayıda araç satılmasına anlam veremedim acıkcası..

aslında aracı satmamın nedeni sadece bu değil benzine para yetiştiremiyorum ufak tefek canımı sıkan arızaları git gide çoğalıyor dün 3 günden beri devam eden benzin kokusu var içeride aracımı zaten öncedende satılığa çıkartmıştım. kısmet artık yaptırcaz çıkma bulursam. heleki o dinamonun üzerindeki yağ nerden nasıl geliyor onuda yaptırmaya kalksam yine para ee ben  bu arabaya hiç aksesuar ses sitemi yaptıramicam staj param gidip duracak :((

-------------
1.4 Benzinli

Mesaj Tarihi: 02 Kasım 2011 Saat 10:39
aslan besleyen yemine katlanırGülme

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net