Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

ankara özel servis tavsiye

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: Aracınız Hakkındaki Tüm Sorular
Forum Tanımlaması: Jant, Yay, Lastik Egzoz, Filtre, Ses Sistemi vb. araçlarınızla alakalı tüm sorunları paylaşabileceğiniz genel alandır
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=18544
Tarih: 28 Nisan 2024 Saat 18:45
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: ankara özel servis tavsiye
Mesajı Yazan: lou_blue
Konu: ankara özel servis tavsiye
Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2011 Saat 11:21
arkadaşlar hem hesaplı hemde işinin ehli ustalar bulabileceğim servis neresi

-------------
2003 307 xt premium 1.6 lpg li

Cevaplar:
Mesajı Yazan: berk2309
Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2011 Saat 11:26
ankarada hiç özel servise gitmedim ama bence orjınal servısı tercıh et derım yanı  :)

-------------
"307 XT PREMİUM 1.6 16v 2005" Aslanın duruşu yeter!!!

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2011 Saat 11:30
Orjinalini yazan: berk2309 berk2309 Yazdı:

ankarada hiç özel servise gitmedim ama bence orjınal servısı tercıh et derım yanı  :)

orjinal değilde yetkili servis olmasın sakın Dil Çıkarma

ne yaptın sıcakken çalışmama işini?

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2011 Saat 11:31
Orjinalini yazan: lou_blue lou_blue Yazdı:

arkadaşlar hem hesaplı hemde işinin ehli ustalar bulabileceğim servis neresi

pursaklar karacaören sanayi sitesinde (Mert oto) şenol usta var tavsiye ederim...

Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2011 Saat 11:31
çözdum onu 170 tl kactı gene kıbrısta araba ankarada sorun cıkarmıyo buraya gelınce para yıcegı tutuyo :D  marş otomatiği değişti :D 

-------------

Mesajı Yazan: mimitt
Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2011 Saat 11:35
şaşmaz sanayi sitesinde Gençdoğanlar peugeot var,sahibi Süleyman usta yı bulursanız bakım yada sorun ne ise halledilir.

http://www.gencdoganlarpeugeot.com/iletisim.asp" rel="nofollow - http://www.gencdoganlarpeugeot.com/iletisim.asp

-------------
2001 peugeot 406 sv bva
2010 peugeot 308 Millesim hdi(dv6C) Auto6r

Mesajı Yazan: metin
Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2011 Saat 11:42
Orjinalini yazan: berk2309 berk2309 Yazdı:

çözdum onu 170 tl kactı gene kıbrısta araba ankarada sorun cıkarmıyo buraya gelınce para yıcegı tutuyo :D  marş otomatiği değişti :D 

geçmiş olsun,

-------------
Akıllı insanlar yeni fikirleri tartışırlar.
Normal insanlar sonuçları tartışırlar.
Küçük insanlarsa başka insanları tartışırlar...

Mesajı Yazan: Faruk
Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2011 Saat 11:53
istanbul yolundaki acity alışveriş merkezinin yanındaki liva pastanesinin karşısındaki sokakta erkay pejo var.a dan z ye herşeye bakarlar ve ustakılarıda sağlamdır.

-------------
2007 PEUGEOT 307 SW 1.6 110 BG HDİ PREMİUM GRİ
2012 PEUGEOT 308 1.6 E-HDİ 112 BG ACTİVE AUTO6R ALP BEYAZI
dizel gibisi varmı????

Mesaj Tarihi: 28 Eylül 2011 Saat 11:53
saol  metin teşekkür ederim ::)

-------------

Mesajı Yazan: ByHack
Mesaj Tarihi: 30 Eylül 2011 Saat 14:50
yıldırımlar sanayi sitesinde "Öz Simge Peugeot" var kardeş. Ben 1 ay önce triger bakımını, frenleri full orda yaptırdım. Tavsiye üzerine gitmiştim oraya. Fiyat-işçilik on numara. Zaten istersen sana önceden fiyat vererek daha ucuza bu kalitede parça takan bulursan ona yaptırabilirsin diyorlar. Dediğim gibi kullanılan her parça orjinal, gözünün önünde takıyorlar. Ben tavsiye ederim...

-------------
307 XT (2004) 1.6 110 Hp....BRC Seq24 LPG

Mesajı Yazan: elsoberano
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2013 Saat 19:31
öz simge peugeot bende tavsiye ediyorum yazın hatta hafta sonu yağ değiştirmeye gideceğim . gönül rahatlığıyla  aracınızı teslim edebilirsiniz.

-------------
307 2.0 xsi BİZE HER YER TRABZON

Mesajı Yazan: 206xt
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2013 Saat 21:23
bende öz simge peugeot tavsiye ederim arkadaşlar serdar usta işinin erbabı ben 206 mı götürdüm ön takım yaptırdım memnun kaldım orjinal parça kullanıyorlar işçilikleride iyi

Mesajı Yazan: yusufrov
Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2013 Saat 12:25
AKTAŞ PEUGEOT CTROEN kesinlikle tavsiye ederim.
bakım parçaları orjinal kullanıyorlar bekleme salonu salon içerisinde tv kahve makinası vs. hizmetten ve dürüstlüklerinden cok memnun kaldım. tavsiye ederim.

http://www.aktasoto.com.tr/giris.asp" rel="nofollow - http://www.aktasoto.com.tr/giris.asp

Mesajı Yazan: darkdefender
Mesaj Tarihi: 13 Ocak 2014 Saat 23:48
Ben de tavsiye etmediğim yeri söylüyorum. çok kazık bir yer olduğu için WRC pegueot-citroen şaşmazda aman dikkatli olun gitmeyin.

-------------
peugeot 307 1.6 hdi xt 110 hp siyah

Mesajı Yazan: dedemant06
Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2014 Saat 22:48
AKTAS PEUGEOT SERVİS GÜZEL PATRON COK İYİ FAKAT İŞE YARAMAZ Bİ USTA VAR O ORDA OLDUGU MÜHDETCE GİDİLMEZ ORAYA YADA İÇERİ GİRİNCE HEMEN Bİ 20-30 LİRA SIKIŞTIRACAKSIN CEBİNE O ZAMAN COK İYİ İŞ YAPIYO HATTA PARÇA FİYATLARINI FALAN DA DÜŞÜRÜYOR.

FAKAT HAKKINI YEMEMEK GEREKİRSE SERVİS DİGER PEUGEOT SERVİSLERİNE GÖRE COK GÜZEL.

Mesajı Yazan: Alper134
Mesaj Tarihi: 30 Nisan 2014 Saat 08:00
Ankarada gencdoganlardan baska bir yere gitmem sasmazda..

Aracimin debriyaj seti degisti periodik bakim yapildi ve bir cok eksik islem daha yapildi yetkili servisin 2800tl fiyat verdigi islemi 1200 tl ye yaptirdim gencdoganlarda ve iscilik hakikaten basariliydi.

Suleyman ustaya tesekkurler tekrardan..

-------------
https://www.facebook.com/icantdothatyet
Alper Arslan

Mesajı Yazan: berkayakulker
Mesaj Tarihi: 30 Nisan 2014 Saat 08:52
şaşmaz oto sanayi sitesinde ana cadde üzerinde kardeşler Peugeot u tavsiye ederim 4 yıldır gidiyorum bir kez üzülmedim benim adımı söylerseniz ciddi derecede yardımları da olur. Engin usta ve Ahmet usta işinin ehli insanlar ikisi de eski gör al ustalarından...

-------------
*206 1.4 HDI Van*
308 1.6 HDI Premium Plus
C4 Cactus Feel 1.6 HDI
207 1.4 HDI Trendy
206 1.4 HDI Van
C3 1.4 HDI SX
407 1.6 HDI Comfort
206 2.0 GTİ
206 1.4 HDI Van

Mesajı Yazan: jack67
Mesaj Tarihi: 30 Nisan 2014 Saat 10:42
Orjinalini yazan: darkdefender darkdefender Yazdı:

Ben de tavsiye etmediğim yeri söylüyorum. çok kazık bir yer olduğu için WRC pegueot-citroen şaşmazda aman dikkatli olun gitmeyin.

Kesinlikle katılıyorum.İşine gelmediğinde şimdi işim var diyip sizi sallıyor.Sana kesinlikle katılıyorum.

Aktaşta bende trigerimi değiştirmiştim. Diğerlerine göre fena değildi.10 üzerinden 7 diyebilirim.

Vatan peugeot a da gittim.Fakat benim için facia ile sonuçlandı.Arka teker hız sensörlerini bozdular.Sonra gidip çıkma ile değiştirdiler.Arka kampana ile şikayetim vardı ve hala var yaptıkları işlemler hiçbir işe yaramadı.Tavsiye etmiyorum.

Klima ile sorununuz olursa başkent özel klima servisi var oto aykan parçacının arkasında.Her zaman oaraya gider yağımı filtrelerimi değiştirtirim.Tavsiye ederim fiyatlar uygundur ve samimi iş yaparlar.

-------------
206 XT 1.4 HDi 70 PS Gri Hatchback 2004 Model Manuel+com2000+3satır bilgi ekranı 10 yıl 250.000km beraberlik

Mesajı Yazan: ByHack
Mesaj Tarihi: 01 Mayıs 2014 Saat 00:20
Orjinalini yazan: 206xt 206xt Yazdı:

bende öz simge peugeot tavsiye ederim arkadaşlar serdar usta işinin erbabı ben 206 mı götürdüm ön takım yaptırdım memnun kaldım orjinal parça kullanıyorlar işçilikleride iyi

Thumbs UpBende tavsiye ederim simge peugeot'u. yalnız mesajın gönderildiği tarihten buyana bir hayli zaman geçti, serdar usta ayrılmış ordan, kendisi yer açmış diye duydum ama dükkanı nerde bilmiyorum. Kubilay usta da işinin ehlidir simge peugeot ta..

-------------
307 XT (2004) 1.6 110 Hp....BRC Seq24 LPG

Mesajı Yazan: haydaramca
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2014 Saat 10:34
Arkadaşlar, Öz Simge Peogeot'u hiç tavsiye etmiyorum. Buraya veya başka forumlara gelip kendi reklamlarını yazıp gidiyorlar, yalan yanlış övüyorlar kendilerini. Bu Öz Simge OSTİM'e Örnek sanayiiye taşınmış. Gidiyorsunuz yüzünüze bakmıyorlar, ustalar kendilerince takılıyor orda. Hizmet sıfır. Sakın gidip de bunlara paranızı kaptırmayın derim.

Mesajı Yazan: sezar206
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2014 Saat 11:27
Bu sayfa iyi olmus

-------------
2000 model 206 1.6 XT 5 Kapı
Atiker lpg

Mesajı Yazan: tprkozd
Mesaj Tarihi: 16 Ağustos 2014 Saat 17:21
abc peugeotun arkasında karaca motors nurettin ustada benim tavsiyemdir. işçiliği müşteriyle ilgilnmesi on numaradır ayrıca tam bir fransız araç ustası ve aşığı kendisi.

Mesajı Yazan: ozger06
Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2014 Saat 22:28
Arkadaşlar 307 aracımın Trigerini değiştirebileceğim İyi bir servise ihtiyacım var? Orjinal parçlar kullanılmalı. Nereleri tavsiye edersiniz? Bu aralar yaptıranlar var mı? Orlama fiyatları nedir? 

Mesajı Yazan: cnrars
Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2014 Saat 22:38
selamlar, 500 + ' yı gözden çıkarman lazım, yetklili servis ilk tercihim, yetkili servislerden de göral son tercihim, abc ilk tercihimdir, göral sürekli şu da lazım bu lazım diye bir şekilde itelemeye çalışıyor, 

acity avm nin bir gerisinde bir pastane var, liva mı ne, onun yanında erkay pejo var, orada adem abi var, 307 caner de, sana fiyatta da yardımcı olur her işini de görür,  rehberine 307 cancan diye kaydetmiş anlamadım neden :) küçük şeylere para almaz, istesende muadil parça kullanmaz, orjinal parça kullanır, tavsiye ederim.

Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2014 Saat 23:08
Teşekkür ederim. Bir kaç yer 350- 400 gibi fiyatlar verdi ama bilemiyorum.İyi bir referansa ihtiyacım var.

Mesaj Tarihi: 12 Ekim 2014 Saat 20:53
Ankara Genç Doğanlar'da
1. Üst Motor Kulağı
2. Triger ( Devirdaym ve Antifriz dahil)
3. V kayışı değişti.
4. Yağ filtresi altından yağ kaçırıyormuş contları değişti.

550 TL verdim. Taksit var demelerine karşın World e taksit yapmadılar. Tek çekim yaptırmak zorunda kaldım.

Mesajı Yazan: pekmez006
Mesaj Tarihi: 13 Kasım 2014 Saat 22:49
AKTAŞ pejoyu asla tavsiye etmem sinyal kolunu değiltirdik orda sora araç arıza lambası yakmaya başladı yakıtı da çiğ atmaya başladı ne hikmetse bu sorun ne dedim pişkin pişkin serviste baktırın dediler. Servisi başlarına yıkacakdım ki yanımda babam vardı saygısızlık yapmadım aman derim cafeterta yapmışlar çay kahve bedeva diye ben oraya kahve içmeye değik tamire geldim maksat şirin gözükmek amanha derim.

-------------
2008 wv golf 1.6 midline
2002 toyota corolla 1.6 sol h.b
307 xr 2003 gri 110 hp.

Mesajı Yazan: DrivenTT
Mesaj Tarihi: 26 Kasım 2014 Saat 11:18
Ben Simge peugeot'u tavsiye ediyorum. Alınteri bulvarında totalin karşısında. Yıllarca abuk subuk ustalarla boşa zaman ve para harcadım. Tavsiye üzerine serdar ustaya gitmiştim. Yapılan iş gayet güzeldi. Cebime de pek dokunmadılar. O günden beri 7 yıllık müşterileriyim. Bu güne dek defalarca yetkili servislerin yapamadıkları araçları simge peugeot'ya getirdiklerine gözlerimle şahit oldum. Yavaş çalıştıkları konusunda hak veriyorum çünkü çok fazla araca aynı anda bakıyorlar. Benim için önemi yok. Belki yarım saat kaybederim ama yapılan iş tek seferde sonuca ulaşınca onun mutluluğu yetiyor insana.

Mesajı Yazan: KARATEPE
Mesaj Tarihi: 14 Aralık 2014 Saat 22:09
süleyman abiye gittim benim arabayı yapamadı.Yapamadığı gibi başka bir ustaya devretti oda bir güzel kazıkladı.Sen kimi met ediyorsun galiba onun adamısın.

-------------
HYTDMR

Mesajı Yazan: burakory
Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2015 Saat 00:23
Arkadaslar burdaki tavsiyler uzerine 508 aracımın 45000 km bakımını yaptırmak icin aktas pejoya gittim.Gitmeden once birkac pejo servisini daha aradım en uygun fiyatlı olan aktas pejoydu. Gittigimde servislerini kimin tavsiye ettiklerini sordular bana ve bende internet uzerinden buldugumu soyledim ve siteye sordular. Gercekten coj ilgiliydiler.Bekleme salonlari cok iyiydi cay kahve klima ve tv mevcuttu. Bakım islemleri bittikten sonra aracı yıkanaya gonderdiler ve bunu da cok begendim.Telefonda bakım ucretini 250 tl olarak konusmustuk bu ucret dahilinde aracın yagı yag filtresi hava filtresi polen filtresi ve mazot filtresi degisti ve telefonda konustugumuz rakamdan da 30 lira eksik aldılar.Cok memnun kaldım herkese tavsiye ediyorum.

Mesajı Yazan: Yek
Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2015 Saat 02:12
Simge peugeot tabiki abimin arabasını hep oraya götürürüz işçilik muazzam. Abilerim bide yeri değil ama bugün gazi üniversitesinin otoparkında 207 gördüm forumun stickeri vardı üstünde burdan birimi acaba ? :)

Mesaj Tarihi: 03 Ocak 2015 Saat 02:30
Orjinalini yazan: burakory burakory Yazdı:

Arkadaslar burdaki tavsiyler uzerine 508 aracımın 45000 km bakımını yaptırmak icin aktas pejoya gittim.Gitmeden once birkac pejo servisini daha aradım en uygun fiyatlı olan aktas pejoydu. Gittigimde servislerini kimin tavsiye ettiklerini sordular bana ve bende internet uzerinden buldugumu soyledim ve siteye sordular. Gercekten coj ilgiliydiler.Bekleme salonlari cok iyiydi cay kahve klima ve tv mevcuttu. Bakım islemleri bittikten sonra aracı yıkanaya gonderdiler ve bunu da cok begendim.Telefonda bakım ucretini 250 tl olarak konusmustuk bu ucret dahilinde aracın yagı yag filtresi hava filtresi polen filtresi ve mazot filtresi degisti ve telefonda konustugumuz rakamdan da 30 lira eksik aldılar.Cok memnun kaldım herkese tavsiye ediyorum.

Bırak bu işleri hemşerim o adamlar değil 30 eksik benim yaptığım pazarkığın fiyatını babama fazla demişler çay kahve hikaye ben oraya tamire gidiyorum cafeteryaya değil yaptıkları hiçbir işin arkasında durmuyorlar

-------------
2008 wv golf 1.6 midline
307 xr 2003 gri 110 hp.

Mesaj Tarihi: 17 Ocak 2015 Saat 17:53
Gerçekten iyi usta bulmak çok zor. 

Mesajı Yazan: safakhan
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2016 Saat 14:01
Hangi usta o zaman Ankara da?

-------------
Batmayan Güneş Var mı ki?
Atmayan Şafak Olsun...

Mesajı Yazan: Sercan Mungan
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2016 Saat 14:16
Ben de doğru düzgün servise denk gelemedim.

Mesajı Yazan: Efe-Pöjo
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2016 Saat 14:17
Orjinalini yazan: pekmez006 pekmez006 Yazdı:

Orjinalini yazan: burakory burakory Yazdı:

Bırak bu işleri hemşerim o adamlar değil 30 eksik benim yaptığım pazarkığın fiyatını babama fazla demişler çay kahve hikaye ben oraya tamire gidiyorum cafeteryaya değil yaptıkları hiçbir işin arkasında durmuyorlar
ben de aktaşa gidiyorum hep ve gayet dürüst yapıyolar herşeyi, ekstradan gözümü boyayıp kazıklamaya çalıştıklarını hiç hissetmedim. ayrıca ucuz iş yapıyolar ıvır zıvırdan da para almıyolar. sizin önceki sorunu okudum. sinyal kolu değiştikten sonra çiğ benzin atmakla arasındaki bağlantıyı pek anlamadım . biraz daha ayrıntılı yazarsanız merakımı giderebilirim.

Mesajı Yazan: mimit
Mesaj Tarihi: 23 Ocak 2016 Saat 14:21
Şamaz sanayi sitesi, Gençdoğanlar Peugeot.Süleyman usta servis sahibi artık pek işe el vurmuyor ama genç bir arakdaş var Onur usta ben aracı hep ona yaptırıyorum.işçilik açısından daha bir sorun yaşamadım,malzemede isterseniz muadil isterseniz orijinal, birçok temel parça ellerinde mevcut oluyor.

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2016 Saat 21:32
Şaşmaz Oto Sanayi Sitesinde  Kardeşler Peugeot a gittim bugün.

Periyodik bakım vs özel birkaç istek...  300 TL tuttu. Orjinal ürün hepsi

1- Mobil ESP 5W30
2- Hava filtresi
3- Polen filtresi
4- Yağ Filtresi
5- Yakıt Filtresi
6- vs vs vs

Beğendim. Araç güzel oldu Mobil den sonra (psikolojik değildir) Her araçta Mobil tek geçerim. Servis 700 TL istedi Dead

-------------
Atmayan Şafak Olsun...

Mesaj Tarihi: 25 Ocak 2016 Saat 22:36
Mobil 1 doğru bir tercih olmuş, 308 hdi(euro5) araçta total ineo 5w30 dan sonra koydum hemen hemen aynı özelliklerde yağ gibi dursa da motor çalışır çalışmaz fark anlaşılıyor,daha sessiz bir motor,soğuk havalarda çalıştırma da daha kolay oluyor.Fiyat olarak totalden biraz pahalı ama değiyor buna.

Mesaj Tarihi: 27 Ocak 2016 Saat 01:24
Orjinalini yazan: mimit mimit Yazdı:

Mobil 1 doğru bir tercih olmuş, 308 hdi(euro5) araçta total ineo 5w30 dan sonra koydum hemen hemen aynı özelliklerde yağ gibi dursa da motor çalışır çalışmaz fark anlaşılıyor,daha sessiz bir motor,soğuk havalarda çalıştırma da daha kolay oluyor.Fiyat olarak totalden biraz pahalı ama değiyor buna.

Aynen katılıyorum.

Yıllardır Mobil derim. 5000 km sonra gene değiştircem. Bu motoru yıkama olarak değişti.

Eski bakımlarına göre "Total sonra castrol konulmuş" Yaza giriş olacak :)

Herkese bir tavsiye.

Dizel araçlarımızın "Hava Filtrelerini" Her 7500 Km de bir değiştirelim. 15 bini beklemeyelim.

-------------
Atmayan Şafak Olsun...

Mesaj Tarihi: 28 Ocak 2016 Saat 23:49
Bir daha ki değişimde 5000 Km sonra  0W30 koydurcam. 

-------------
Atmayan Şafak Olsun...

Mesajı Yazan: maverick_46
Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2016 Saat 17:31
Herkese merhaba,

Ben de geçen sene 0 km aracımı satıp idare etsin diye bir arkadaşdan 2003 model peugeot 206 aldım. Ben servis tavsiyesi yapmayıp Genç Doğanlarla başımdan geçenleri anlatacağım.
Arabam geçen sene şubat gibi hararet yapmaya başladı. Ankaranın yabancısı olduğum için internetten araştırıp genç doğanlara gittim. Götürdüm üst kapak contasını değiştirdiler bu araba conta yemiş diye. Süleyman usta, onur usta falan hepsiyle tanıştım. Bu arada motor yağı, benzin filtresi, hava filtresi falan derken 1000 TL ye yakın para bayıldım. Yine gidiyorum ufak ufak işleri de yaptırıyorum o esnada. ama araba 2 güne bir hararet yapıp duruyor.Ve üstelik bir de motorun ordan yağ akıtmaya başladı arkadaş.benim araba 1 haftaya yakın yattı orda. Motor strokunun biri eğri dediler ondan yapar dediler, öyle dediler böyle dediler, gel babam git babam ben 3 güne bir sanayiye gidiyorum. En sonunda 3. defa üst kapak manşonunu değiştirdikten sonra bir daha yağ akıtmaz dediler ki yine akıttı. Memlekette ustam var aradım yağ akıtıp duruyor dedim. Motor kolay kolay yağ akıtmaz egzantirik keçesindendir o kesin başka yerden olmaz dedi. Geliyorum onur ustaya diyorum yok diyor keçeye baktım kaçırmıyor dedi. Velhasıl motorda çatlak var sökeceğiz çatlak kontrolüne göndereceğiz 2000 daha hazırla dediler. Lan arkadaş motor nasıl çatlar yav diyorum dinletemiyorum. Aldım arabayı bir kaç yere sorayım dedim. Arkadaşın dayısı vardı ona götürdüm renault servisi şaşmazda. Bırak arabayı bakayım dedi. Adam 3 saat sonra aradı keçeden kaçırıyor diye.150 TL falan mı aldı 200 mü o kadar bişeydi.Hatta genç doğanları da tanıyor şaşmaz da olunca hepsi, aramış onlara sormuş bakmadınız mı keçeye diye. Yok o arabanın motor inecek başka yolu yok demişler.
Velhasıl ordaki doğan usta anladığım kadarıyla temel arızaları biliyor ama detaylı arızalarda akıl yürütemiyor. Süleyman ustaya sorsan doğanın ağzında konuşuyor kendi doğru düzgün bakmıyor, ona güveniyor.
O günden sonra da güvenip gitmedim genç doğanlara. Diyeceğim odur ki özellikle masraflı arızanız varsa ya da öyle görünüyorsa sakın bir ustaya takılıp dediğine inanmayın. Bir kaç usta dolanıp iyice arızadan emin olun. Yoksa benim gibi hararet yapıyor diye gidip yağ damlatıyor bu araba deyip motorunuzu sökmeye kadar götürürler bu işi...:).

Şimdi de geçen hafta arabanın yağını değiştirdim motor arıza lambası yanmaya başladı. Bir kaç usta dolanacağım bakalım...:)

Mesajı Yazan: sonerkyl
Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2016 Saat 17:39
valla Allah öyle ustalara düşürmesin hocam zor işler aynı bende geçen sene silindir kapak contasını değiştirdim. triger devirdaim filtreler yağlar - keçeler felan filan 900 tl tutmuştu. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
Renault Scenic 2.0 16v (2000)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)
Kötü Araç Yoktur. Bakımsız Araç Vardır.

Mesaj Tarihi: 08 Şubat 2016 Saat 23:56
Bildiğim kadarıyla Genç doğanlarda doğan usta diye bir usta yok,bu benim 4.Peugeot um,0 aldığım aracı bile yağ bakımından alıp genç doğanlara gidiyordum koydukları yağı değiştirmek için,şimdiye kadar neredeyse nokta atışı ile ilerliyor Onur usta şimdide bir 406 topluyoruz yapılan işlerde bir sorun yok şükür. kişiye kefil olmak doğruda gelmiyor çok, ben işe bakıyorum,işlerimde yürüyor, burada adı geçen bazı servislerde de daha önceden kendim bizzat sorun yaşadım, kişiye göremi yürüyor bu işler nedir anlamadım gitti,yazdıklarınızı okuyunca çok şaşırdım.

Mesaj Tarihi: 09 Şubat 2016 Saat 09:35
günaydın onur da olabilir doğrudur karıştırmış olabilirim. Bir çocuk babası evli 30 yaş civarında.Süleyman usta var, kardeşi de selim di galiba. Süleyman ustanın oğlu da ersin di galiba adı. Valla benim başımdan böyle geçti arkadaşlar. Kimseye gitmeyin demem ben az çok arabadan anladığım için biraz ince eleyip sık dokurum. Ben kötüler demiyorum son yaptıkları çok acemice geldi bana. Araştırın arkadaşlar öyle çok büyük arıza göründüğü zaman tek bir ustaya bağlı kalmayın yani

Mesaj Tarihi: 09 Şubat 2016 Saat 09:37
zaten onur diye başlamışım yazıma doğan diye devam etmişim. Nerden çıktıysa doğan..:)

Mesajı Yazan: Efe-Pöjo
Mesaj Tarihi: 09 Şubat 2016 Saat 12:44
Orjinalini yazan: maverick_46 maverick_46 Yazdı:

günaydın onur da olabilir doğrudur karıştırmış olabilirim. Bir çocuk babası evli 30 yaş civarında.Süleyman usta var, kardeşi de selim di galiba. Süleyman ustanın oğlu da ersin di galiba adı. Valla benim başımdan böyle geçti arkadaşlar. Kimseye gitmeyin demem ben az çok arabadan anladığım için biraz ince eleyip sık dokurum. Ben kötüler demiyorum son yaptıkları çok acemice geldi bana. Araştırın arkadaşlar öyle çok büyük arıza göründüğü zaman tek bir ustaya bağlı kalmayın yani
geçmiş olsun fakat arabadan az çok anlıyorum demişsiniz de aklınıza böyle bir durumda ilk gelmesi gereken ya keçedir ya da ya da filtre kabıdır. ustalar çok cin olur karşı tarafı şöyle bir süzer hatta biraz da kibar konuşursan .. verir çoskuyu motoru indirmeye kadar ikna etmeye çalışır, ben ustaları tanımak için ilk gittiğim yerlerde  saf ayağına yatıp basit sorular sorup verdikleri cevaplara göre tanımaya çalışırım, demem o ki ustalar kişiye göre farklı karakter gösteriyor dikkatli olmak lazım.

Mesaj Tarihi: 09 Şubat 2016 Saat 13:11
Doğrudur aklıma geldi benim onlar. Ben normalde yetkili servise bile gidiyorken dururdum arabanın yanında takip ederdim yaptıklarını. Ama keçe felan hepsine baktım oralardan kaçırmıyor motor çatlak, başka yolu yok deyince bana, güvendim ben de. Gidip geliyorduk ya sürekli çay ikram ediyorlar, yemek ikram ediyorlar. Güveniyorsun iyice adamlara.Bırakıyordum arabayı 2 gün sonra bitti gel diyorlardı..:). Bilmiyorum belki de gözünden kaçtı günahını da almak istemem adamların. Ama ciddi ciddi motoru indirtecektim vallahi. Benim merak ettiğim, bir gün uğrayıp da sorayım diyorum hatta, motoru gönderdin çatlak çıkmadı, benden motor sökme, takma, işçilik parası isteyecek miydin yine de diye soracağım...:)

Mesajı Yazan: bthnyvs
Mesaj Tarihi: 20 Şubat 2016 Saat 22:13
Ankarada aksu peugeot üstüne özel servis yok yaptığım kazadan sonra tek tesellim ustayı tanımam oldu işlerini çok iyi yapıyorlar hemde öyle abartı fiyatları yok hakkı neyse o.

-------------
GAZLA İBRE DEĞİŞİR DİREKSİYONLA YETENEK GELİŞİR...

Mesajı Yazan: mistercasper
Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2016 Saat 13:53
407 1.6 hdı baskı balata ve volant değişimi için özel servis tavsiye edecek arkadaş var mı???

Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2016 Saat 15:18
sitedeki tavsiye edilen servislerden bir kaçını aradım.
 genç doğanlardaki arkadaşla telefon görüşmemiz gayet güzel geçti teldeki arkadaş yapılacak işlemleri olaya hakim bir şekilde anlattı ve ekstra olarak karşılaşılması muhtemel bir iki problemide belirtip baskı balata volant, debriyaj bilyesi, şanzıman yağı, aks keçeleri için 1050 tl fiyat verdi siteden aradığımı söyleyince 350 tl işçilik yerine 300 tl fiyat verdi... ekstra olarak debriyaj çatalı ve bişey hortumuydu galiba onun değişmesi durumundada artı 100 tl dediler yani toplamda 1550 tl fiyat verdiler...

ikinci olarak Aktaş pejoyu aradım oradaki arkdaşta gayet işin ehli biriydi ve aracımın şase nuarasını aldıktan sonra 840 tl debriyaj ve volant artı 40 tl keçeler artı 40 tl şanzıman yağı artı 250 tl işçilik ile 1170 tl 70 tl iskonto yaptı ve 1100 tl fiyat verdi debriyaj çatalı gibi ekstralar çıkmaz ama çıkarsada 100 tl gibi bişey olur dedi 

üçüncü olarak bir çok arkadaşın tavsiye ettiği öz simge pejo yu aradım telefonu açan arkadaşa durumu izah ettikten sonra arkadaş pek anlamıyor olacak ki ustaya seslendi ustanın ise araç 90 lıkmı sorusu zaten beni benden aldı :) 407 de 90 lık yok 110 luk dedim, cevaben oynar merkezli volant çıkarsa 2000 tl, sabit çıkarsa 1700 dedi... yine ustanın 407 nin volantının hareketli olduğunu bilmemesi ve sallama bir fiyat vermesi ile öz simge pejoyu eledim...

birde erkay pejoyu aradım oradaki usta şuan çok yoğunum size dönüş yapacağım dedi ve şase numaramı aldıktan sonra relefonu kapattık oradan fiyat gelirse yine bilgilendirmek için buradan yazarım...

Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2016 Saat 15:23
Orjinalini yazan: mistercasper mistercasper Yazdı:

sitedeki tavsiye edilen servislerden bir kaçını aradım.
 genç doğanlardaki arkadaşla telefon görüşmemiz gayet güzel geçti teldeki arkadaş yapılacak işlemleri olaya hakim bir şekilde anlattı ve ekstra olarak karşılaşılması muhtemel bir iki problemide belirtip baskı balata volant, debriyaj bilyesi, şanzıman yağı, aks keçeleri için 1050 tl fiyat verdi siteden aradığımı söyleyince 350 tl işçilik yerine 300 tl fiyat verdi... ekstra olarak debriyaj çatalı ve bişey hortumuydu galiba onun değişmesi durumundada artı 100 tl dediler yani toplamda 1550 tl fiyat verdiler...

ikinci olarak Aktaş pejoyu aradım oradaki arkdaşta gayet işin ehli biriydi ve aracımın şase nuarasını aldıktan sonra 840 tl debriyaj ve volant artı 40 tl keçeler artı 40 tl şanzıman yağı artı 250 tl işçilik ile 1170 tl 70 tl iskonto yaptı ve 1100 tl fiyat verdi debriyaj çatalı gibi ekstralar çıkmaz ama çıkarsada 100 tl gibi bişey olur dedi 

üçüncü olarak bir çok arkadaşın tavsiye ettiği öz simge pejo yu aradım telefonu açan arkadaşa durumu izah ettikten sonra arkadaş pek anlamıyor olacak ki ustaya seslendi ustanın ise araç 90 lıkmı sorusu zaten beni benden aldı :) 407 de 90 lık yok 110 luk dedim, cevaben oynar merkezli volant çıkarsa 2000 tl, sabit çıkarsa 1700 dedi... yine ustanın 407 nin volantının hareketli olduğunu bilmemesi ve sallama bir fiyat vermesi ile öz simge pejoyu eledim...

birde erkay pejoyu aradım oradaki usta şuan çok yoğunum size dönüş yapacağım dedi ve şase numaramı aldıktan sonra relefonu kapattık oradan fiyat gelirse yine bilgilendirmek için buradan yazarım...

aldığınız ilk iki fiyat normal tabi sizin aklınıza hangisi yatarsa aynı ustandan memnun olanda var memnun olmayanda hayırlısı diyelim hakan peugeot tan birde parça fiyatı alın hocam orada taksitte yapıyorlar orjinal volant+baskı balata seti ortalama 800 ile 1000 tl arası fiyat verirler. tabi daha uygunada bulunabilir. iyi araştırmak lazım. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2016 Saat 15:45
hocam ben aktaş pejoyu tercih edeceğim galiba çünkü arada 300-400 tl gibi bir far var... hakan pejoyu bilmiyorum ama tavsiye ediyorsanız oraylada görüşebilirim

Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2016 Saat 16:48

hocam ben aktaş pejoyu tercih edeceğim galiba çünkü arada 300-400 tl gibi bir far var... hakan pejoyu bilmiyorum ama tavsiye ediyorsanız oraylada görüşebilirim

hakan peugeot derken yedek parçacı hocam eger o tip parçaları kendiniz alırsınız daha uyguna gelir hemde taksitler alabilirsiniz  siz sadece aktaşa  işçilik verirsiniz.

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2016 Saat 14:53
Aktaş pejoya gitmeyinde nereye giderseniz gidin. 3 yıl evvel ilk arabam 307 di sinyal kolu arızalandı götürdüm 1 gün sonra arabayı almaya gittim bakfım sürekli arıza lambası yanıyor ulan buna noldu dedim bu ne hal dün yoktu dedim orayı iyi bi karıştırdım ki bi usta pıtadan döndü kaçdı. Her neyse sağlam bi elektronikçi buldum ve gittim şase yaptırmış gerzekler beyinde termostat arızası olmuş sağolsunlar 150 liraya 1000 tl lik sorunu Çözdüler. Aktaş pejo mu asla kaybolsam adres sormam kişiliksiz hepsi ustaların asla tavsiye etmem.

-------------
2008 wv golf 1.6 midline
307 xr 2003 gri 110 hp.

Mesajı Yazan: BLUE_HORSE
Mesaj Tarihi: 20 Nisan 2016 Saat 17:27
İyi günler arkadaşlar, foruma yeni katıldım bilgi ve tecrübenize ihtiyacım var. 407 1.6 HDI EXECUTİVE aracım var bildiğiniz bu araçlarda digital klima mevcut, benim sorunum ise şu. Klimayı çalıştırdığım esnada havalandırma fanı devreden çıktı ve şuanda hiçbir şekilde çalışmamakta, klima çalışıyor fakat fan çalışmamakta, daha önce biri iki kere durmuş ardından çalışmıştı şu anda tamamen devre dışı kaldı, bu sorun ile ilgili Ankara da hangi sevis veya elktrikçiyi tavsiye edersiniz. Yardımlarınız için teşekkürler.

Mesajı Yazan: conywolker
Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2016 Saat 10:34
Yeni aldığım 307 aracımın triger-devri daim alternatör kayışı ve bilyalar için 4 yerden fiyat aldım,
Diğelerinin isimlerini vermeyecem en son Aktaş pejo da karar kıldım diğerleri ile arasında 150 TL lik bir fark vardı. Aracı aldım gayet güzel sıkıntısız bir şekilde yapılmış.

Mesaj Tarihi: 22 Nisan 2016 Saat 20:12
Çarşamba 407 aracımın debriuaj ve volant değimşimi için en uygun fiyat veren aktaş pejoya gittim öğleden sonra 12.30 gibi başladılar ve akşam 19.00 gibi işlem.tamamlandı. Açıkçası ustaları pek beğenmedim pek işten anlamayan bi halleri vardı söküp geri toplarken çok uğraştılar ayrıca küçükte bir parçayı kırmışlar kaynak yaptırıp getirdiler falan. iş bittikten sonra aks keçelerinden birinden yağ sızdığını farketti çırak. Ustaya sessizce söyledi ama.usta hiç çaktırmadan aracı toplamaya.devam etti sonra ben burdan yağ kaçırıyor değişmediniz mi keçeleri.dedim ustada yok değişmedşk dedi bende pazarlıkğa onlarda dahildi dedim zaten yağda kaçırıyor dedim o zaman sökelim tekrar falan yaptı yani ben başında olmasam o şekikde aracı bana teslim.edeceklerdi... Demem o ki aktaş pejo ucuz fiyat veriyor ama ağır bakım yada arıza için ben artık kesinlikle gitmem, yağ bakımı içşn falan ancak tercih.eedilebilir o da uugun fiyat verdijleri için...

Mesaj Tarihi: 23 Nisan 2016 Saat 22:53

Çarşamba 407 aracımın debriuaj ve volant değimşimi için en uygun fiyat veren aktaş pejoya gittim öğleden sonra 12.30 gibi başladılar ve akşam 19.00 gibi işlem.tamamlandı. Açıkçası ustaları pek beğenmedim pek işten anlamayan bi halleri vardı söküp geri toplarken çok uğraştılar ayrıca küçükte bir parçayı kırmışlar kaynak yaptırıp getirdiler falan. iş bittikten sonra aks keçelerinden birinden yağ sızdığını farketti çırak. Ustaya sessizce söyledi ama.usta hiç çaktırmadan aracı toplamaya.devam etti sonra ben burdan yağ kaçırıyor değişmediniz mi keçeleri.dedim ustada yok değişmedşk dedi bende pazarlıkğa onlarda dahildi dedim zaten yağda kaçırıyor dedim o zaman sökelim tekrar falan yaptı yani ben başında olmasam o şekikde aracı bana teslim.edeceklerdi... Demem o ki aktaş pejo ucuz fiyat veriyor ama ağır bakım yada arıza için ben artık kesinlikle gitmem, yağ bakımı içşn falan ancak tercih.eedilebilir o da uugun fiyat verdijleri için...

Hocam değil yağ bakığım adres sorulmaz hastalık bi bulaşsın aracınıza görürsünüz benim hâlâ neden sinirli olduğumu :)

-------------
2008 wv golf 1.6 midline
307 xr 2003 gri 110 hp.

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2016 Saat 15:42
Orjinalini yazan: pekmez006 pekmez006 Yazdı:

Hocam değil yağ bakığım adres sorulmaz hastalık bi bulaşsın aracınıza görürsünüz benim hâlâ neden sinirli olduğumu :)
hocam sormayın bugünde araç kardeşimdeydi beni aradı araban bi parça düştü diye Allah tan seyir halindeyken parçayı iyi farketmiş 15-20 cm uzunluğunda bir vida iki ucuda açık birinin baş tarafında somon var. neyse aracı yavaş yavaş sanayiye götürdü usta bakmış bulmuş ön taraftan direksiyon kutusunun oralardan demiş galiba sonra kontrol ederken başka bir yerde de iyi sıkılmamış bir vida bulmuş sağını solunu tekrar elden geçirip sıkmış... inşallah başka bir sorunla karşılaşmam gerçekten iyi usta bulmak çok zor adamların ihmali yüzünden çok büyük bir sıkıntıda olabilirdi... son sözüm aktaş pejoyu kimseye tavsiye etmiyorum...

Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2016 Saat 16:09
aktaş pejo 5 müşterisinden 3'ü pek memnun deil anladığım kadarıyla forumlardan gördüğüm kadarıyla aynen dediğiniz gibi usta bulmak gerçekten zor. valla ben 1 yılı aşkın dır 206 diger araçlarımı 6 yıl önce tanıştıgım fordçu ustama götürüyorum. şimdiye kadar hiç problem yaşamadım. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: tsufrankwoli
Mesaj Tarihi: 25 Nisan 2016 Saat 21:52
Ostimde ikizler pejo işçilik falan iyi ama klasik küçük esnaf nereden nasıl çarparım düşüncesi var ama genel olarak fena değil. 

Mesajı Yazan: pocker19
Mesaj Tarihi: 11 Mayıs 2016 Saat 23:58
Ben hepsine gittim bir çoğu aynı kalitede hizmet veriyor. Ancak bir tanesini asla önermem o da Erkay Peugeot asla bulaşmayın çoluk cocukla iş yapıyorlar. Benim aracımın düzenini mahvettiler. Dünyanın parasını harcadım hala eski düzenine gelmedi aracım. Çoluk çocuğa şanzıman indirtirsen olacağı o suç bende.

-------------
Peugeot 307 2004 1.6

Mesajı Yazan: AliUmut
Mesaj Tarihi: 12 Mayıs 2016 Saat 23:38
ivedikte ALTINDAĞ pejo var. Şaban abi gidin pejo 206 gti ı olan umutun selamı var demeniz yeterli. her konuda yardımcı olacaklardır. parça temininde de salih abimiz var. orjinal parçaları temin ediyorum. 

en son sinyal kolumla alakalı bir sıkıntı yaşadım. elektrikçi emrah abi var aynı yer de çözdük. sıkıntıda farları yaktığımda sinyallerin çalışmamasıydı.

tavsiye ederim.

-------------
Kalakaldım kışın ortasında yine
Yine aldandım sonunu bile-bile
Cennetden kovuldum isyan ede ede
Hiç utanmıyorum

Mesajı Yazan: TooJohn
Mesaj Tarihi: 07 Haziran 2016 Saat 21:10
On takimlari elden gecirebilecegim fiyatta ve parcada sorun cikartmayacak usta ariyorum.

Mesaj Tarihi: 09 Haziran 2016 Saat 08:45
Orjinalini yazan: TooJohn TooJohn Yazdı:

On takimlari elden gecirebilecegim fiyatta ve parcada sorun cikartmayacak usta ariyorum.

bence parçaları kendin alabilirsin emin ol 50-60 tl cebinde kalır o parada işçiliğe veririsin. yani daha uyguna gelir. 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: TooJohn
Mesaj Tarihi: 11 Haziran 2016 Saat 08:30
Sorunun ne oldugunu bilsem parca tedarik etmede sorun yok.bana arizanin ve nelerin degismesini dogru olarak soylecek gene iyi bir usta lazim :)

Mesajı Yazan: conywolker
Mesaj Tarihi: 29 Ekim 2016 Saat 17:28
Beyler burda yazanlara nazaran dün Oz simgeye gittim
Normalde aktas a giderim. Baskı balata on disk ve balatalar arka balataları değişecem dedim adam direk bana 1050 TL dedi :) hiç bir fiyata bakmadı baskı balata orjinal diğerleri yan sanayi takarım dedi.

Benim aktas dan aldığım fiyat şöyle
Baskı 240 orjinal
Ön disk garantili trw 120
Ön balatalar yan sanayi kale 50
Arka balatalar ys kale 40
Keceler 40
Sanzuman yagi 50
Baskı işçiliği 200
Fren isclikleri torna dahil 150
Toplam 900 civarı ki bu Pazarlık siz fiyatı 800 850 arasına yaptıririm ordan
Size tavsiyem Oz simgenin yanından bile geçmeyin:) aktas a devam

Mesajı Yazan: uppsala
Mesaj Tarihi: 05 Mayıs 2017 Saat 14:59
Merhabalar,

Konuyu yeniden hortlatacağım, ancak Ocak 2017 de 2.el 2014 model PEUGEOT 308 araç aldım. O günden bu yana aracı kulanıyorum ve gayet memnunum, ancak bakım zamanı geldi ve ben de sitenizdeki yazılardan faydalanarak Ankara için güvenilir ve ekonomik bir servis bulmak için araştırma yapıyordum. Yazılanlara bakılırsa Ankara için 2 Firma öne çıkıyor. Öz Simge ve Aktaş. Yazılanlara göre bu Firmalardan hem herkes memnun, hem de şikayetçi. Ben öncelikle yetkili servis olan ABC Peugeot dan bir teklif alayım dedim ve bana bayağı yüksek bir fiyat çıkarttılar. Ben de Aktaş Peugeotu aradım, orada Gökhan Beyle görüşmemizde bana 220 TL gibi bir fiyat verdiler. Öz Simgeyi hiç aramadım. Direkt Aktaş'a gittim ve aracın normal bakımını yaptırdım. Bana göre işlerin gayet düzgün ve hızlı bir şekilde yaptılar. Hem patron, hem de Gökhan Bey samimi, ilgili ve iyi iletişim kurabilen insanlar. Ben Firmanın hem yaklaşımından hem de ilgisinden gayet memnun kaldım. Kazasız, belasız günler dileklerimle.

Mesaj Tarihi: 05 Mayıs 2017 Saat 15:02
bilgilendirme için teşekkürler hocam 

-------------
Peugeot 106 1.4 (1997)
308 1.6 vti (2012)
206 1.4 FEVER (2007)

Mesajı Yazan: muratagca06
Mesaj Tarihi: 18 Nisan 2018 Saat 12:24
ŞAŞMAZ DA ALSANCAK OTO VAR ALİ USTAYI BULUN LİFTE PEJO VE CİTRÖEN DIŞINDA ARABA BİLE ALMAZ İŞÇİLİK DE GÜZEL YEDEK PARCA DA MEVCUT.

-------------
PEUGEOT 301 1.6 ALLURE

Mesajı Yazan: peugeot207
Mesaj Tarihi: 28 Temmuz 2018 Saat 16:24
Goral en az  2 katina ABC ise 2 katindan fazla fiyat veriyor her islem icin
Baska servis yok mu ankara`da ?

Mesajı Yazan: emrahi
Mesaj Tarihi: 18 Ağustos 2018 Saat 21:29
Yaklaşık 2 hafta önce Ankara da Öz Simge Peugeot a çözülemeyen arıza lambam için gittim, aslında araçta pek bir sıkıntı yoktu ama arada lamba yanıyor ve dip gaz yapınca 2500 devirden sonra araç hızlanmıyordu, arızayı burda uzun uzadıya yazmama gerek yok, İstanbul, İzmir ve Yozgat ta üç ayrı usta gördü ve problemi çözemedi. 1. usta partikülden dedi rejenerasyon yaptı (ilaçsız)100 km sonra tekrar yandı, 2. usta turbo wesgate değişecek dedi 1040 tl, değiştirmedim 3. usta da elektrovana dedi (değiştirmiştim zaten) o da çözemedi. 
Forumdaki arkadaşların övdüğü Serdar Ustaya gittim, aracı bilgisayara bağladı.Lambayı yakabilecek sebepleri bana da gösterdi . Ucuz olan parçadan başladık ve ilk parçada arızayı tutturdu. Bir de aracın dpf sinin rejenerasyon sonrası yakılamayan yüzde 27 lik kısmı olduğunu pc den bana gösterdi. (Rejenerasyon sonrası yüzde 27 lik kısım temizlenememiştir gibi bir ifadeydi.).Öğleden sonra yola çıkacağım için ilaçlı temizlik yaptıramadım, dedim memlekette yaptırırım. Adam numarasını verdi, memlekete giderken arabayı dene, lamba yakarsa da yakmazsa da bana bilgi ver dedi.Akşam aradım, gayet de ilgiliydi
    Kısacası ben çok memnun kaldım, 140 liraya 3 ustanın çözemediği problemi çözdü. Bu siteye takılıyorsa "35 plakalı kırmızı 208" den selamlar :)

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net