Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Dizel 206 Yakıt Göstergesi Sorunu

Nereden Yazdırıldığı: Peugeot Turkey Fan Club
Kategori: PEUGEOT MODELLERİ (ARIZALAR VE ÇÖZÜMLERİ)
Forum Adı: 206
Forum Tanımlaması: Peugeot 206, 1998'den 2011'e kadar üretilen kompakt boyutlu satış rekoru kırmış bir otomobildir
URL: https://forum.peugeotturkey.com/forum_posts.asp?TID=18502
Tarih: 15 Mayıs 2024 Saat 07:29
Program Versiyonu: Web Wiz Forums 12.05 - http://www.webwizforums.com

Konu: Dizel 206 Yakıt Göstergesi Sorunu
Mesajı Yazan: djbaddua
Konu: Dizel 206 Yakıt Göstergesi Sorunu
Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2011 Saat 22:29
Merhaba arkadaşlar benim 2004 model dizel 206 arabam var geçenlerde istanbuldan ankaraya giderken ışık yandı 50 km gittim sonrasında PO benzin istasyonuna girdim.100 liralık doldurun dedim 8 liralık mazot verdiler koskoca benzin istasyonun dizel yakıtı bitmiş.Doğal olarak ışık sonmedı o halde 30 km daha gittim 90 liralık opetten yakıt aldım.Işık sonmedi ve ıbrede yukarı cıkmadı pompacıya sordugumda abi bekleyın yavas yavas kalkar dedıler.Ancak 50 km daha gittim ve ibre düşmeye devam etti ve park alanın da durdum 10 dakıka bekledım ondan sonra tekrar arabayı calıstırdıgımda ıbre yukseldı.Ancak gecenlerde yıne ısık yandı 50 liralık yakıt aldım ancak ıkı gun gectı ve toplamda 100 km kullandım.Ancak hala ışık yanık ve ibre sonda gösteriyor.Biraz uzun anlattım kusura bakmayın bu soruna çözüm nedir bilgisi olan varsa cevaplarsanız sevinirim.Şimdiden okuyan ve fikir belirtenlere teşekkür ediyorum.

Cevaplar:
Mesajı Yazan: Guests
Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2011 Saat 23:11
Benzer bişi bana oldu. Depo 3/4te tekrar doldurdum ibre oynamadı 200km yol yaptım yarıma yaklaştı. yine doldurdum ama 11lt aldı. ama hala aynı yerdeydi. Servise gittim şamandırayı kalibre ettiler. Düzeldi

Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2011 Saat 23:15
Ne kadar tuttu kalibre işi serviste hocam.

Mesajı Yazan: MaximuS
Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2011 Saat 23:27
bu da mı kronik sorun...? aynı şey zaman zaman benim de başıma geliyo... hatta ilk seferde Adanadaydım. pompacıya tekrar tekrar unutmuş olabilir misin doldurmayı diye sorup adamın günahını almıştım. şu kalibre işi nedir, masrafı ne kadardır acaba?

Mesaj Tarihi: 26 Eylül 2011 Saat 23:51
Garanti kapsamında idi araç para vermedim ama 2-3 saat sürdü.

Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2011 Saat 00:15
Normalde 10lt altında alınan yakıt ibreye yansımıyor. Yani ibrenin yükselmesi için en az 10lt yakıt almak gerekiyor. 
Ayrıca yine yükselmesi aracın stop edilip tekrar çalıştırılması gerekiyor. 90TL'lik benzin aldığınızda aracı stop etmiş miydiniz? 

Mesajı Yazan: MaximuS
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2011 Saat 00:29

soru bana değil ama bu sorunu yaşayan biri olarak cevaplamak isterim. 50 tlden aşağı mazot almam ki ekseriye 100 tl. lik alırım. bazen ertesi günü buluyo ibrenin yükselmesi. hatta çok komik; yine ibre yerinden oynamamıştı, yakıtı aldıktan sonra yolda giderken baya sert sağ sol manevralar yapmıştım. ilk çalıştırma da şamandıra kendine geliyo. ve ibre yükseliyo... Embarrassed

Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2011 Saat 09:03
50 liraya 13 litre felan veriyor.90 tl aldıktan sonra stop ettim ancak ibre oynamadı sonrasında 50 km felan yaptım ibre düşüyordu onun için 10 dk durdum.Çalıştırınca ibre kendine geldi. 

Mesajı Yazan: taskin
Mesaj Tarihi: 27 Eylül 2011 Saat 13:54

Benzer sıkıntıyı bende yaşıyorum ama toplamda 100 tl ile yaptıgım yol tutuyor ışık yakmamaya çalışıyorum. Fakat mozot alırken arabayı stop edip kontak anahtarı ile depo kapağını açıyorum ve doldurma işlemi bıttıkten sonra söför kapısını açınca tüm ibreler tam aşagı inip tekrar o konumuna gelıyorlar. tahmınım göstergeler sıfırlanıyor artık çok önemsemıyorum....Servis şamandrayı değişmesi lazım dedi sonra temizlenmesi lazım dedi fiyatı duyunca yaptırmaktan vaz geçtım..

-------------
Peugeot 206 1.4 hdi look

Mesaj Tarihi: 30 Eylül 2011 Saat 18:10
Teşekkür ederim cevaplarınız ve ilginiz için geçen 50 tl lık yakıt aldım.İbre kendine geldi.

Mesajı Yazan: Saleeh
Mesaj Tarihi: 30 Eylül 2011 Saat 19:38
İbreyle ilgili garip şeyler bende yaşıyorum:) 

Depo boşken shellden 150 TL'lik yakıt aldım. Araca binip baktığımda Deponun dolmasına az kalmıştı ve dolduralım bari diyerek inip pompacıya üzerini doldurmasını söyledim. Yaklaşık 25 TL kadar daha aldı ve pompa attı. Ancak araca bindiğimde ibre 150 TL aldıktan sonra baktığım yerdeydi. Birebir aynı olayı araç abimdeyken abimde yaşamış. Şuan bir sıkıntı yok ama ibrede :)

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 30 Eylül 2011 Saat 19:40
Orjinalini yazan: Saleeh Saleeh Yazdı:

Depo boşken shellden 150 TL'lik yakıt aldım. Araca binip baktığımda Deponun dolmasına az kalmıştı ve dolduralım bari diyerek inip pompacıya üzerini doldurmasını söyledim. Yaklaşık 25 TL kadar daha aldı ve pompa attı. Ancak araca bindiğimde ibre 150 TL aldıktan sonra baktığım yerdeydi. Birebir aynı olayı araç abimdeyken abimde yaşamış. Şuan bir sıkıntı yok ama ibrede :)

Cunku 25 TL/ yakit birim fiyati < 7 litre.

Mesajı Yazan: Saleeh
Mesaj Tarihi: 30 Eylül 2011 Saat 19:43
Orjinalini yazan: koliva koliva Yazdı:

Cunku 25 TL/ yakit birim fiyati < 7 litre.

7 litreden mi 10 litreden mi fazla olması gerekiyor?

Mesajı Yazan: koliva
Mesaj Tarihi: 30 Eylül 2011 Saat 20:09

7 litreden mi 10 litreden mi fazla olması gerekiyor?

7

Mesaj Tarihi: 30 Eylül 2011 Saat 22:15
307 1,4 HDi'da 10lt. Bir kaç kez tecrübe ettim.

Sayfayı Yazdır | Pencereyi Kapat

Forum Software by Web Wiz Forums® version 12.05 - http://www.webwizforums.com
Copyright ©2001-2018 Web Wiz Ltd. - https://www.webwiz.net